2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar ben bi tablo paylaamistim 6. Ay uykular delik deşik . 7. Ay da tüm gece uyku görünüyordu.
7. Ay bitince bu şekilde olacak dedi doktorumuz. Nasıl olacak hocam gece 20 kere kalkıyor dedim. Biz yapıcaz dedj
Yani uyku eğitimi .gece beslenmesini kesicez ben anlatıcam ama daha değil 7 bitsin dedi. :/ ben de 7 de kendiliğinden o düzen sanıyordum

Bir ay sonra nasıl yönlendirdiğini bende anlatırım. Ama bende yapicam bunu çünkü ben 20 kere kalkıyor diyorum ya o abartisiz bir rakam. Uyku delik deşik. Kendi de bu yüzden gün içinde hep uykulu

Anlat canım bekliyorum.gece beslenmesini nasıl kesecekmişiz.emzirmeyim sallayım diyorum yok öyle bakınıyo bana

Aynen canım ya çok kotu olmuş Allah yardımcınız olsun

Bizdede durumlar ayni gece saat basi kalkiyoruz.Muhallebi versemde bu boyle bizimkinin derdi memede uyumak yada yanimda uyumak bende yanima alissin istemiyorum(
Gece halimu gorseniz acirsiniz kizlar yigitt besikte ben yatagin uc kisminda enlemesine yagizda bizimle ayni yatakta ayaklari kafamda kimi zaman suratimda sabah zombi gibi kalkiyorum uykumu alamadigim icinde gergin esim ne zaman gidiyor duymuyorum bile(
Dun gece 9.30 girdik odaya iki oglusla saat 12 di daha kipir kipir kucuk uyuyor buyuk sorulariyla onu uyandiriyor buyuk uyuyor kucuk agliyor onu uyandiriyor.
Cocuk buyutmek kolay olsaydi cennet annelerin ayaginin altinda olmazdi dimi ama.

Anlat canım bekliyorum.gece beslenmesini nasıl kesecekmişiz.emzirmeyim sallayım diyorum yok öyle bakınıyo bana

Buyuk oglumda dr.7.ay bitti uyku egitimi dedi neyse basladim kestik gece beslenmesini once 1 ay kadar uyandikca su verdim geri uyuttum sonra suyuda kestik.
Ama olmayinca olmuyor benim ogluş saat basi uyanmaya devam surekli uyandi sallandirdi kendini ya emzigi dustu diye agladi yada uykuya dalamadigi icin.
Benin yigittede umidim yok ne zamanki 3 yasini bitirir ozaman geceleri rahatliyoruz biz:_(

6. ay aşılarımızı olduk geldik..Boy 65 cm,kilo 6700 gr ve yine az,tabii bana göre,ebeye göre standart ölçüde..1,5-2 yaşında olup bu kiloda olanlar var dedi..Doktor baktı,kasları çok kuvvetli maşallah dedi,ateş olursa önce ılık duş,düşmezse 4 saatte bir calpol verebilirsin dedi,9. ayda aşı için tekrar görüşeceğiz dedi..kan damlası verdi,kan sayımı 9. ayda yapılıyormuş,d vitamininden tekrar verdi,bundan sen de kullanabilirsin dedi(monovit)işte böylee...

Vay arkadaş,eşinin ölümünden 1 ay sonra evlenmek..kaç yaşında bu kp kişisi?kv adına üzüldüm şuan..kp belliki umursamaz-vurdumduymaz-ince fikir sahibi olmayan bir vatandaş,eşinin ruhi hallerini hiç anlayacak yapıda değil,böylelerine pat pat herşeyi açık-net-kararlı söylemeli,böyle diyorum da,ben de söyleyemezdim muhtemelen..insanda biraz fikir olur-ince düşünce olur yaa...

Bence şundan zayıfladın,içimizde en genç anne sensin sanırım,20 idi yaşın dimi,metabolizma yakıyor hemencecik,ama yaş ilerledikçe(bakınız ben) kilo vermek daha da zorlaşıyor,30 yaş ve üstü için..bi 55 olsan tam ideal,boyun kaç bilmiyorum gerçi..

Eşin kaç kardeş,kaç kız-kaç erkek..eğer tek erkek çocuk ise,böyle durumlarda yükün çoğu onun omzuna biniyor..

Evet ondan mı acaba boyum 160 cm çok fazla hareketde etmiyorum bebiş uyanıkken oynuyorz o kdr arada bi gezmeler oyle :)

Ve liste verdi ebe ek gıda için..6. ayı dolunca(ilk başlanacak ek gıda yoğurttur)
anne sütü
yoğurt
meyve suyu(taze sıkılmış elma veya şeftali ile başlayın)
sebze çorbası
yumurta sarısı(katı kaynamış,1 çay kaşığı ile başlayın)
pekmez(1 çay kaşığı,taze meyve suyu ile birlikte)
Bunun 7.-8.-9. ayı dolunca farklı listesi de var..

Benim tesbitime göre ondan,ay ne güzel 20 li yaşların başında olmak,kıymetini bil bu yaşların :) 55 kiloya çıkarsan,ideal bir vücut olur bence..
Bu bebiş zor çıkartır beni o kiloya ama olsun o iyi olsunda ben çırpı gibi olayım zaman çok çabuk geçiyo herşeyin kıymetini bilmek lazım hem her bir yaşın ayrı güzelliği varmş

Bu bebiş zor çıkartır beni o kiloya ama olsun o iyi olsunda ben çırpı gibi olayım zaman çok çabuk geçiyo herşeyin kıymetini bilmek lazım hem her bir yaşın ayrı güzelliği varmş
Doğru,her yaşın ayrı güzelliği var,ama 30 dan sonra yaşlanmış gibi hissetmeye başlıyorsun,gençliğini özlüyorsun,hala genç olsan da,artık 40 a doğru yavaştan ilerliyorsun..Allah hayırlı ömür versin..

Bizimki de suya kanacak gibi degl,nasip

Aynen canım ya çok kotu olmuş Allah yardımcınız olsun

Sağ ol canım...

Evet söylemek lazım da ben soyleyemem işte. Zaten başta kendisinin düşünmesi gerekiyordu oğlum tepki koydu evlenmeme pat diye gitmeyim diye ama nerdeee. Rahmetli kayınvalidem böyle değildi.

Eşin kaç kardeş,kaç kız-kaç erkek..eğer tek erkek çocuk ise,böyle durumlarda yükün çoğu onun omzuna biniyor..

İki erkek iki kız hepsi de çağırdı gelmedi. Şimdi aklına geldi yanımıza gelmek. Bu kadın için epey para harcadı sanırım o yüzden kışı masrafsız atlatayım diye geliyor.

Aynı şehirde mi yaşıyorsunuz?Benim de kp vefat etti,3 gün sonra kızım doğdu,kv yalnız yaşıyor ama biz sık sık gidiyoruz-kalıyoruz yanında..Gel bizde kal desek,gelmez,elem eder..

Kadına eziyet et çalışıyosun dimi yemek yaptır oh de bebege bakıcak birini arıyodum de çok yaramaz beni benden alıya de gelmeniz ne güzel oldu de temizlik yemek vs yetişemiyodum de agza alınıpta denmez ki gidin diye olmaz bende yapamam ama eziyet ederim kocamada huzur vermem sahsen istediği kadar içine kapansın fitneler dururdum ben aslında kötü degilimde insanlar çok bencil oyüzden bunları yapmanı tavsiye ederim gözlerini korkut taşınmadan önce gelin de banada yardım eder cici annem de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…