2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
agresifportakal agresifportakal hayırlı uğurlu olsun. Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.

Emzirmeden kesmeye bilirsin.tandem yapabilirsin.bu şekilde 2 bebeğini emziren anneler var. Eğer benim öyle bişi olsa emzirmeye devam ederim.
Ciddi bir sorun olmadigi surece kizimi emziricem insallah

agresifportakal agresifportakal hayırlı olsun. Konu Sahibi De hamile kaldı süper :) geneli istemeden oldu bu kötü ama ardarda bebek desteklediğim için seviniyorum. Bi @humayun88 isteyerek hamis kaldı. Ben size yetisemedim baksanıza ahahahah
Elini hizli tutarsan hala gec kalmis sayilmazsin :)))

hamiş kalanları tebrik ediyorum ama çoğunuzun kafası karışık, bence süt korur o bu demeyin istemiyorsanız korunun arkadaşlar...
bızım ilk başlarda cinsel anlamda pek bir diyalogumuz yoktu sonra yavas yavas arttı, hap iğne spiral vs kullanmıyoruz geri çekilme ile yıllarca korunduk yine aynı yöntemle devam ediyoruz ama hiç kaza yaşamadık...
ben şahsen ikinci bir çocuk istemiyorum zaten eşimin bir oğlu daha var, ona karşıda maddi manevi sorumlulukları var , birde kızımız oldu bize yeterde artar....
maddi şartlar uygun olsa, bakacak kimse olsa (kızıma annemler bakıyor ama ev ev üstüne olmuyor, kendi işleri olunca memlekete gidiyorlar mecbur kızımda onlarla gidiyor) belki düşünebilirdim ama şuanki şartlarda tek olsun benim olsun diyorum :KK66:
not: bende tek çocuğum..

Offf canim ya aynen esimin bir kizi daha var ve ben son gunlerde bu konu yizunden esimden ayrilmayi bile dusunuyordum tam onun ustune bebek haberi beni ruhen daha da daraltti

Offf kızlar çıldıracağım yaaa... Çok sinirliyim.
Burda paylaşmadım ama kızım bir aylıkken kayınvalidem vefat etti mekanı cennet olsun çok iyi bi kadındı. Ki eşim depresyona girdi henüz kırkım çıkmadan cenazedeydim uzun bi süre kaldık... Çok zor geçti lohusaligim vesselam. Aradan bir ay geçti tam eşim kendini toplamaya başlamıştı ki kayinbabam evlendi eşim tekrar içine kapandı çok üzüldü. Ben bile üzüldüm doğru düzgün yas tutmadan evlenmesine ve cok kızdım bütün evlatlarının acısı geçmeden bir acı da onun eklemesine.
Neyse şimdi biz ev aldık haftaya taşınıyoruz kayinpeder arayıp bana taşının da hayırlı olsun a gelelim falan diyip duruyordu. Meğer amacı gelip bütün kışı burda geçirmekmis sinir oldum ya. Ben eşime ve kızıma yetemiyorum bi de onlar geliyor. Ki rahat da edemem yanlarında. Hepsini geçtim eşim hala evliliğine tepkili bunu bile bile o kadını alıp burnumuzun dibine geliyor aylarca kalmaya. Ben napıyım ya.
Ya eşim tekrar içine kapanırsa ki kesin kapanır. Ben çalışırken çok tatlı bi bakıcı bakıyordu kızım da ona alıştı şimdi onlar evdeyken gelmek istemeyebilir ben de bilmediğim bi kadına kızımı bırakamam. Kendi temizlik yemek çamaşır bulaşığımıza yetisemiyorum bi de onlar offf...

polarisss polarisss canim sacmaligin daniskasi olmus bu misafirlik işi. Burda sadecw esin babasina konusabilir gelmeyin diye ama anladigim kadariyla esin bunu yapamayacak. Cocugu bahane tutmayi deneyin. Yatili misafir kabul edemeyiz dadisi labul etmiyor. Bende 2 3 ay kalicaksiniz diye o kadini kaybedemem vs de..
Dipnot: bir halta yaramayacagini bildigim halde yazdim bunlari... :KK43: uzgunum senin adına

Burda paylaşmadım ama kızım bir aylıkken kayınvalidem vefat etti mekanı cennet olsun çok iyi bi kadındı. Ki eşim depresyona girdi henüz kırkım çıkmadan cenazedeydim uzun bi süre kaldık... Çok zor geçti lohusaligim vesselam. Aradan bir ay geçti tam eşim kendini toplamaya başlamıştı ki kayinbabam evlendi eşim tekrar içine kapandı çok üzüldü. Ben bile üzüldüm doğru düzgün yas tutmadan evlenmesine ve cok kızdım bütün evlatlarının acısı geçmeden bir acı da onun eklemesine.
Neyse şimdi biz ev aldık haftaya taşınıyoruz kayinpeder arayıp bana taşının da hayırlı olsun a gelelim falan diyip duruyordu. Meğer amacı gelip bütün kışı burda geçirmekmis sinir oldum ya. Ben eşime ve kızıma yetemiyorum bi de onlar geliyor. Ki rahat da edemem yanlarında. Hepsini geçtim eşim hala evliliğine tepkili bunu bile bile o kadını alıp burnumuzun dibine geliyor aylarca kalmaya. Ben napıyım ya.
Ya eşim tekrar içine kapanırsa ki kesin kapanır. Ben çalışırken çok tatlı bi bakıcı bakıyordu kızım da ona alıştı şimdi onlar evdeyken gelmek istemeyebilir ben de bilmediğim bi kadına kızımı bırakamam. Kendi temizlik yemek çamaşır bulaşığımıza yetisemiyorum bi de onlar offf...
Vay beee eşin napsa haklı canım kadının senesi bile dolmamış evlendi demek bu bazı erkekler midemi bulandırıyor eşimde dahil aynen söyleyin yüzlerine yada sen bebişide al annnlere git anlasınlar yoksa düzen müzen kalmaz el elin eşşegini türkü söyleyerek ararmış laf uydumu bilmiyorum ama seni kimse düşünmez:KK53:

rezenemi içip yatacagım yarın elma püresi deneyecegiz inşallah evde olaylar duruldu babam olmadıgı için babam kadar sevdiğim bi abim kayınbabama birdaha bçyle bişey olursa agzını burnunu dagıtırım demiş annemde kayınvalideme ben kızımı ne şartlarda büyüyttüm bunun içinmi diye kızmış baya iyi oldu canım anam bizi ne zorluklarla büyüttü Allah hepimizin anasını başından eksik etmesin bizimde evlatlarımızın acısını göstermesin amin bu arada muharren ayımızda mübarek olsun

polarisss polarisss canim sacmaligin daniskasi olmus bu misafirlik işi. Burda sadecw esin babasina konusabilir gelmeyin diye ama anladigim kadariyla esin bunu yapamayacak. Cocugu bahane tutmayi deneyin. Yatili misafir kabul edemeyiz dadisi labul etmiyor. Bende 2 3 ay kalicaksiniz diye o kadini kaybedemem vs de..
Dipnot: bir halta yaramayacagini bildigim halde yazdim bunlari... :KK43: uzgunum senin adına

Sağ ol canım. Eşime sordum hazır mısın gelmelerine diye. Hayır ama ne yapabilirim ki gelmeyin diyemem dedi. O bi şey diyemez ben de diyemem. Sadece misafirlik uzadıkça hepimizin tadı kaçar ve anlayıp giderler umarım.
En çok eşimin tekrar içine kapanmasından korkuyorum çünkü o zaman ne beni umursuyor ne kızını ne de başka bi şeyi...
Bu ne biçim baba ya...

Vay beee eşin napsa haklı canım kadının senesi bile dolmamış evlendi demek bu bazı erkekler midemi bulandırıyor eşimde dahil aynen söyleyin yüzlerine yada sen bebişide al annnlere git anlasınlar yoksa düzen müzen kalmaz el elin eşşegini türkü söyleyerek ararmış laf uydumu bilmiyorum ama seni kimse düşünmez:KK53:
Bir yere gitme ihtimal ve imkanım yok canım. Evim okula çok yakın ve dersim az bu sayede kızıma daha çok vakit ayırabiliyorum. Hem dediğim gibi eşimi bu durumda yalnız bırakamam.

Dediğin gibi midesizin teki kayinbabam ve eşim çok saygılı ailesine. Şahsen ben olsam neler derdim öyle babaya...

Canım çok üzüldüm senin adına yaa olur mu öyle şey ölmesini bekliyormuş evlenmek için gibi tövbe estağfurullah keşke diyebilse eşin sen benim annemi bu kdr mı seviyodn gelme istemiym fln benim çocuğum var düzenimizi bozmanızı istemiyorum yeni karısıyla size nden geliyo anlamadım baksın yeni karısı madem evinde evlenmiş madem o Allah peygamber sabrı versin sana valla zor bir durum bu aile konuları

Bizde son durum gribi atlattı oğlumda bende şükürler olsun bu hafta sonu taşınıyoruz zorlu Bi hafta olacak toplanması fln ama olsun en azından üşümeyeceğiz artk die seviniyorum büyüme atağı haftalarına yaklaştık bi huysuzlanmalar Bi ağlamalar kucak istemeler fln var bu ara kucağa alsak bile yürüyecekmş popoyu kaydırıp inmeye çalışıyo :KK48: Bizim oğlan emeklemeden yürüyecek sanki hiç emekleme çabası yok.
Ben ise hızlı kilo vermeye başladım hamile kaldığım kilonun altına düştüm 51 deyim normal mi bu acaba bilmyrm ablamda hamilemisin yksa diyor adet olmadım hiç daha emziriyorum ve korunuyorum üstelik yapma böyle şakalar dedim :KK70: tabi rabbim vermişse korunurken kalmışsa bebiş dokunmam isteyenlere nasip etsin yinede Allah böyle işte kızlar :KK36:
Nasil bu kadar zayifladin cnm? Bende emziriyorum hala adet olmadim ama su 1 hadtadir 2 3 kilo daha aldim.ustune. dogum kilolarimda hala duruyor ya:KK43: 15 kilo fazlam var.. annem regl olunca vericeksin diyor arkadaslar 1 yil icinde verirsin diyor. Ben anlamadim siz nasil zayifladiniz ya :KK43:

@Aryazin sima canım bende çok merak ettim. Benim evde var hunnap hamileligimde annem almıştı.

Tüm belirtiler alerji yi gösteriyordu ancak ben yine ikna olamamistim. Bir gün kızdım diyet yapmaktan hep hasta oluyordum çünkü. Diyet imi sadece 2 tatlı kaşığı yoğurt yiyerek açtım. Yarintasi bebeğim çok kötü oldu. Ishali aşırı artti. Günde 9 u buldu neredeyse. Ve tabiki nokta kanama oldu. Çok çok zor toparladık. Yaklaşık 2 haftaya toparlandı. Ve o gün bugündür daha ağzıma en ufak dahi süt ve süt ürünü girmiş değil. Kek börek v.s. Içinde ufacık tereyağı olma riski olan hersey hayatımda n cikmis durumda. Ve bebeğim daha iyi. Yani deneme yanılma yöntemi ile bulduk. Ve bizde solunum da etkiliyor. Ishali mukuslu kaka nin yanında hirlama da oluyor

Ben ankara da yaşıyorum en Iyi Dr dan en kotusune kadar gittik. Kaka da kan varsa ilk akla gelen genellikle alerji oluyor. Birde sana tavsiyem bu alerji yi normal uzman Dr lar çok anlamiyorlar. Alerji alanın da ihtisas yapmış olan Dr lara götürmek te fayda var. Hatta alerji nereyi etkiliuor sa oranın bu konuda uzmanları var. Mesela bizim bağırsak olduğu için gastreentooloji bölümü ilgileniyor. Deri olunca farklı solunum olunca farklı Dr lar bakıyor.

prensseess prensseess canım çok sagol. Götürdüğüm doktor çocuk alerjisi üzerine uzmanlık yapmış, poliklinik ismi de Çocuk Alerjisi diye geçiyor. Ben de 5 gündür tamamen kestim süt ürünlerini ama hala iki bezimızde kan yoksa 3.de var, 15 gün deneyecekmısız ama sonucu ne zaman anlayacağız merak ediyorum.

Nasil bu kadar zayifladin cnm? Bende emziriyorum hala adet olmadim ama su 1 hadtadir 2 3 kilo daha aldim.ustune. dogum kilolarimda hala duruyor ya:KK43: 15 kilo fazlam var.. annem regl olunca vericeksin diyor arkadaslar 1 yil icinde verirsin diyor. Ben anlamadim siz nasil zayifladiniz ya :KK43:
Canım hiç bir çabam olmadı zayıflamak için ki ben hamile kaldığım kikonunda altına düştüm yiyorum da ne bilim bünyeyle alakalıdır belki çok su içiyorum ondan mı bilemiyorum ki bu gidişle 49 a fln düşecek gibiyim bide adet olursam iskelet olurum artk zayıflık hiç yakışmıyor bana yüzüm soluyo sanki kalıp aynı ama zayıflamama rağmen işin tuhafı

Canım çok üzüldüm senin adına yaa olur mu öyle şey ölmesini bekliyormuş evlenmek için gibi tövbe estağfurullah keşke diyebilse eşin sen benim annemi bu kdr mı seviyodn gelme istemiym fln benim çocuğum var düzenimizi bozmanızı istemiyorum yeni karısıyla size nden geliyo anlamadım baksın yeni karısı madem evinde evlenmiş madem o Allah peygamber sabrı versin sana valla zor bir durum bu aile konuları
Sağ ol canım. Niye geldiğini ben de anlamıyorum çünkü kayınvalidem vefat edince hepimiz çağırdık gel bizde kal diye. İstemedi ev ev üstüne olmaz dedi rahat edemem dedi. Güya kimseye yük olmak istemiyordu. Şimdi ne değişti anlamiyorum.
Söylenecek çok şey var aslında ama ben soyleyemem. Eşim de söyleyecek bi tip değil. Utanmaz adam işte.

Canım havuç kabak patates vs sebzeleri hasla kemik ya da et suyu ile yer belki. Et suyu lezzet katıyor. Bugün mesela tavuk havuç ve biraz Dereotu ile yaptım severek içmiş. İçine et koyarsam blenderdan geçiriyorum yoksa tel süzgeç kullanıyorum ama bazen ne yapacağımı şaşıyorum. Hem eve hem bebise yemek yapmak zor oluyor. Yaşlarını doldursalar da beraber yesek ne güzel olur.
biz daha 5,5 aylığız tavuk ve et bizim için erkek canm siz ne kadarlıksınız

Elini hizli tutarsan hala gec kalmis sayilmazsin :)))

Offf canim ya aynen esimin bir kizi daha var ve ben son gunlerde bu konu yizunden esimden ayrilmayi bile dusunuyordum tam onun ustune bebek haberi beni ruhen daha da daraltti
valla evlatlarını ayırmıyorsa ve sizden olacak 2. bir bebeğe sıcak bakıyorsa doğur gitsin :KK66: her çocuk ayrı bir sorumluluk dmek maddi ve manevi anlamda gerçi şimdi kardeşiyle arasında çok az fark olacağından sen zorlanacaksın ama büyüyünce birbirlerinin en büyük destekçisi olacaklar ..
senin bebeğin cinsiyetini bilmiyorum ama doğurmaya karar verdi isen temennim kızsa kız, oğlansa oğlan olsun ki birbirlerine tam destek olsunlar...
Allah kolaylık versın sana..

Sağ ol canım. Niye geldiğini ben de anlamıyorum çünkü kayınvalidem vefat edince hepimiz çağırdık gel bizde kal diye. İstemedi ev ev üstüne olmaz dedi rahat edemem dedi. Güya kimseye yük olmak istemiyordu. Şimdi ne değişti anlamiyorum.
Söylenecek çok şey var aslında ama ben soyleyemem. Eşim de söyleyecek bi tip değil. Utanmaz adam işte.
kp riniz yaşlı mı benımde kv yenı vefat ettu ve kp yanına usreklı kalacak bırını arıyor, kımseye gelmıyor zaten yası da var ve görme problemı falan var evının duzenıne alışmıs...
gerekırse nikah yapalım maaşım ona kalsın bana baksın kafasında..
yaşlı ise hoş karşılayabilirim karşılıklı alış veriş sonuçta ama tabıkı de bu kadar kısa sürede olması can acıtıcı kısmı, ben olsam eşime açık açık istemediğimi söylerdim...
o söyleyemiyorsa siz arayın baba buyrun gelin başımın üstünde yeriniz var ama uzun vadeli misafir kabul edemem kusura bakmayın derim...

Canım bence eftelyanın dediği gibi eşin söylemezse sen söyle uzun vadeli kabul edemem müsait değiliz dersin sonuçta bebeğini tanımadığın birine emanet edemezsin ki düzeniniz bozulacak snra

Kızlar günaydın benim bi sorunum var kızım 7.ayına girecek hala 2 saatte bi kalkiyo resmen iligimi kemiriyo uyanmadın diye ne yapabilirim hal kalmadı artık bende gittikçe zayifliyorum uykususuzluk cabaşı ek gıdaya başladık ve anne sütü alıyo sadece bi yardım edin bana ya uykusuzlulan dengesiz oldum valla

Kızlar günaydın benim bi sorunum var kızım 7.ayına girecek hala 2 saatte bi kalkiyo resmen iligimi kemiriyo uyanmadın diye ne yapabilirim hal kalmadı artık bende gittikçe zayifliyorum uykususuzluk cabaşı ek gıdaya başladık ve anne sütü alıyo sadece bi yardım edin bana ya uykusuzlulan dengesiz oldum valla

Kelin ilacı olsa başına sürer canımcım..
gecede kalkış sayımızda hiç azalma yok
maksat sadece beni koklamak :))
öylee 10-15 dk falan emmek değil yani
yat kalk yat kalk
sabah 6 da tamamen kalkış,
7 de oğlanı kaldır okula hazırla 7,30 da geçir
minişi emzir altını değiştir üstünü değiştir ananeye götür
eve gel giyin hazırlan işe git
akşam 5 te çık eve gel oğlanın yemeğini hazırla okuldan kurt gibi aç geliyor
akşam yemeği düşün hazırla
minişi emzir oyun oyna
oğlanla ilgilen evi topla
çamaşır ütü mütü onlar geceyi beklemekte
ama ama am gel gör öznurda kilo kaybı var mı?? yooookkkk
en azından kilolarım gideydi bu koşturmaya
doğduğundan beri bütün bir gece uykum yok
oğlumda zaten uyanırdı çişe suya
4 yıldır böylydi bi 4 yıl daha var benim anlaşılan..
rabbim evlatlarıma sağlık versin ben kalkarım napayım diyorum...
Rabbim yardımcımız olsun..

biz daha 5,5 aylığız tavuk ve et bizim için erkek canm siz ne kadarlıksınız

6 buçuk aylığız canım. Ben de 5 buçuk aylıkken başladım ek gıdaya çalışacağım için. Eti yeni yeni veriyorum sen bekle ama et suyu kemik suyu kullanabilirsin.

kp riniz yaşlı mı benımde kv yenı vefat ettu ve kp yanına usreklı kalacak bırını arıyor, kımseye gelmıyor zaten yası da var ve görme problemı falan var evının duzenıne alışmıs...
gerekırse nikah yapalım maaşım ona kalsın bana baksın kafasında..
yaşlı ise hoş karşılayabilirim karşılıklı alış veriş sonuçta ama tabıkı de bu kadar kısa sürede olması can acıtıcı kısmı, ben olsam eşime açık açık istemediğimi söylerdim...
o söyleyemiyorsa siz arayın baba buyrun gelin başımın üstünde yeriniz var ama uzun vadeli misafir kabul edemem kusura bakmayın derim...

Yaşlı değil canım orta yaşlı. Kendini idare edebilen biri. Ku kayınvalidem son zamanlarında rahatsızdı ona da bakabiliyordu eve de. Ama evlenmek için resmen ölmesini bekliyormuş. Eşim evlenince konuşmadı bi süre. Sitem etti kayinpeder öyle konuştu. Ben diyemem ki ancak buraya geldiklerinde baktım misafirlik uzuyor o zaman söylerim. O zaman bile söyleyebilir miyim bilmiyorum içim içimi yer dururum sanırım :KK43:

Canım bence eftelyanın dediği gibi eşin söylemezse sen söyle uzun vadeli kabul edemem müsait değiliz dersin sonuçta bebeğini tanımadığın birine emanet edemezsin ki düzeniniz bozulacak snra

Aynen canım. Ev aldığıma bile sevinemedim yaa. Ama bi şey de diyemem. Sadece surat asarım umarım anlayıp giderler.

X