2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Gerçekten mi kaç gün surdu

Huysuzluk ve uykusuzluk artınca 1 hafta içinde geliyor ama bazı bebeklerde duraksama dönemi yaşanabiliyor yani birden sakinleşiyorlar ve 1 ay sonra çıkartıyorlar dişi, oğlum 2 tane çıkarttı, 2 gündür huzursuz bakalım bekliyoruz 3.cü dişi, havuç soy ver eline dişten yapıyorsa rahatlar biraz havuçla

Kızlar adet olmayanınız var mı daha ben olmadım 28 nisan doğumumuz lohusa kanamam 55 gün sürmüştü
Bende olmadim. 25 nisan dogum. Kanamam 45 gun falan surmustu. Emziriyorum yogun sekilde hala ondanmi adet olmuyorum acaba?gerci pek sikayetci degilim bu durumdan ama rahatmis boyle iyiymis:)

Benimkide haftasonu oyleydi. Bi baktimki pisik olmus poposu kipkirmizi. Bakima aldim hemen gecirdim pisigi. Ya pisikten mizmizlandi yada disten

Aryazin sima

Kızlar sakin olun şu dönem yazdıklarınız çok normal şeyler, benim bıdık çok sakindir ama her diş öncesi 1 hafta kendimizden geçiyoruz , gece uyumadı sabahtan beri de direniyor 5 ER dk uyuyup uyanıyor ağlıyor diş yerleri kabarık 2 tane geldi 3 geliyor ,,,,
Sabır ve dua ile sakinleşin yapmayın el kadar minicik yavrular be anlar kızmaktan sinirden
Bide evden çalışıyorum ben tek başındayım, çocuk iş ev yemek tepemde , delirecek gibi oluyorum bazen herşey üst üste geliyor ama 6 aydır oğluma daha 1 defa yüzümü düşürerek bakmadım...
Sabırlı olun...
Bir evlat kolay yetişmiyor ......

Benimkide haftasonu oyleydi. Bi baktimki pisik olmus poposu kipkirmizi. Bakima aldim hemen gecirdim pisigi. Ya pisikten mizmizlandi yada disten

Diş ;
Pişik yapar
İshal yapar
Ağızda pamukçuk yapar
Salya tükürük artar
Sürekli bişeyleri ısırmaya çalışır
Kulağını tutar kulağa ağrı yapar
Uykuya dalamaz
Gece sık uyanır
Gündüz huysuz olur çabuk sıkılır oyundan

Sabırlı oluyoruz :) dişler geliyor bıdıklar büyüyor

Kızlar adet olmayanınız var mı daha ben olmadım 28 nisan doğumumuz lohusa kanamam 55 gün sürmüştü
4 nisan doğumum, 40 gün sürmedi kanamam, hala adet olmadım. Artık rahatsız olmaya başladım şişlik ağrı hasasiyet falan başladı. Olsam artık... birde burda hamileler çıktıkça panikte başladı. Kocama desem almaz test, Bi çarşıya çıksam alıp yapcam bende kızım emiyor ayrıca

Can'ım gündüz sadece müzik açık kısık sesli.. Tercihim yabancı kanallar, kulak aşinalığı olsun, çift dil gitcez çünkü,,,
Akşam baba gelince rüzgar uyumadan kesinlikle açmaz TV yi, yine müzik açık olur, kucağına alıp masal kitabı okur babası, bilir çünkü TV açılırsa o kumandanın kırılacağını :))
Gittiğimiz yerlerdede rüzgar uyanıksa ilk iş TV yi kapatırım o TV kapanmazsa ve başka oda müsait değilse aynen çıkarım evden,,,
telefon mümkün olduğunca göstermemeye çalışıyoruz ama, eşimin işten dolayı yoğun bir telefon trafiği var, birinde görmese birinde görüyor,
kuzen kardeş kızlarında inek sütü alımı çok ise ondan kaynaklıda olabilir ,
daha öncede yazmıştım , doktorumuzun hastaları arasında dikkat dağınıklığı olan çocuklarda ilk olarak inek sütünü kesti ve olumlu sonuçlar aldı....
Bizde durumlar böyle

nursena07

Hayalimizdeki eğitimi maddi olarak 2 çocuk için karşılayabiliriz 1.si geldi şükürler olsun, 2.çocuk iki yada üç sene sonra, maddi olarak güvensem 3 tane isterdim ...
Canım işin güzel Bi iş, kendi işin. İnşallah ilerletirsin, işini büyütürsün Allah gönlüne göre versin belki 3.ye de karar verirsiniz :)

Canım Bebek bakımı için yardımcı başlayacaktı, olmadı mı, yürümedi mi? Yalnız çok zor, birde çalışmak Allah yardımcın olsun

Canım işin güzel Bi iş, kendi işin. İnşallah ilerletirsin, işini büyütürsün Allah gönlüne göre versin belki 3.ye de karar verirsiniz :)

Bizim sektör sallantıda sağolsun devlet karıştırdı bizim işleri (sigorta acentesiyiz) , ne olacağımız belli değil öyle böyle giderde alternatif arayışındayız bakalım hayırlısı...

Bizim sektör sallantıda sağolsun devlet karıştırdı bizim işleri (sigorta acentesiyiz) , ne olacağımız belli değil öyle böyle giderde alternatif arayışındayız bakalım hayırlısı...
Canım ailem sigortacı, bizim sektör hep sallantıda babam 25. Semainde , şuan büyümeye gidiyo 3. Şubeyi açıcaz. olmaz bize bişey, yapılan mantıklı değil, dönülecek yanlıştan...

Canım Bebek bakımı için yardımcı başlayacaktı, olmadı mı, yürümedi mi? Yalnız çok zor, birde çalışmak Allah yardımcın olsun

Bakıcı denedik birkaç tane ama sabah akşam mesaiye takılı memur zihniyetli olunca olmadı bakıcı kısmı...
Öğrencilerden baktık var birkaç tane karar vercez bakalım bu hafta ,
1,sınıf ünv öğrencilerinin 3 günü boş , yine ben ilgileneceğim temel ihtiyaçları ile uyutma ve oyun oynayacak bol bol gelen ablamız , geliyor bugün öğlen birisi bakalım...
3 gün abla gelecek diğer 2 işgününü eşimle halletcez bir şekilde ...

Yaaa çok zor işte inşallah hayırlı insanlarla karşılaştırsın Allah...

Bende olmadim. 25 nisan dogum. Kanamam 45 gun falan surmustu. Emziriyorum yogun sekilde hala ondanmi adet olmuyorum acaba?gerci pek sikayetci degilim bu durumdan ama rahatmis boyle iyiymis:)
Aynen rahat ağrısız pedsiz çok güzel oluyor böyle iyice alıştım
Aynı durumdayız canım ağrım olmuyor hiç bende gördükçe burda hamişleri tırsıyorum ama korunmamıza rağmen kalırsakta Allah kerim napalım emdikleri için galiba olmuyoruz 2 saatte bi emiyo hala alarm gibi geçmiyor bi gece emmiyor işte

Tavsiyem şu ki.simdiden nasil haslayacagini dene.önce bir liste yap.ben kendiminkini paylaşmıştı m burda.belki gormüsündür.ornegin havucu ayri kabagi patatesi elmayi ayri ayri haslayip bir kendin ye dene.ben denememistim.oyuzden kizima yaparken baya bi fazla yaptim hep.kimisi tam olmadi kimi fazla oldu derken.mundar oldu cogu.

Canım siz göz işini naptınız
Canim yazmistim ama kacirdin galiba conformer takildi 3 yasina kadar 2 ay arayla degisip goz yuvasi buyuyecek daha sonra renkli lens takilacak diger gozle esitlenecek son gittigimiz doktor da gorme beklemeyin bu gozden dedi protezede gerek yokmus lensle halledilir dedi biraz daha rahatladik protezden cok korkuyodum cunku

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…