2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Merhaba kizlar epeydir formda yoktum bakiorum yeni bebisler gelio hayirli ugurlu olsun ben dusunmuorum bi uc yil kadar fakat bi kaza oldu ertesi gun hapi ictim simdide adet olamiorum yaklasik 1 hafta gecikmem var

bende daha adet olmadım 6 aydır şiştim yav menepoza gırmıs gıbı ter döküyorum bu havada olsamda kurtulsam bı

Selam kızlar
6. ay aşılarını olduk fena yahuu neyse ki emzirdim hemen sustu fıstığım : )
8,000 gr
71 cm iyi dedi
ek gıdaya başladık malum çalışmaya başladım sabah 1,5 saat geç geliyorum akşam 5 te çıkış o saat aralığında hem süt hem ek gıdalardan alıyor öznur simay..
hemşiremiz beğendi..
böyle devam dedi..
yeni bebişler hayırlı olsun..
Rabbim bundan sonra isteyenlere nasip etsin..
herkesi öpüyoruzzzz selamlar..

merhaba kızlar bizde ek gıdaya başladık. çorba olarak ne veriyorsunuz bebeklerinize ?
Tarhana çorbasını sevmedi. bulgur ıspanak şehriyeyi haşladım bilendırdan geçirdim onuda sevmedi. tek yediğimiz şe unlu domates çorbası, meyve püresi

Annem eşim herkes bana cok kızıyor cok inatlasiyormusum sadece anne sütü alsın diye uğraşırken ve aç kalıyormuş. Gece cis yapmıyor. Sabah erkenden yapıyor gün için de de yeteri kadar yapıyor. Ilgın için teşekkür ederim
Canim gece çiş yapmıyorsa yeteri kadar doymuyor olabilir neden dersen benim kızimda tam 4 ay boyunca gece çiş yapmadı 10 saat bezi kuru kalırdı ama sabah uyandığında yapiyordu ben ilk önceleri huyu dedim gecistirdim.beş aylık kontrolumuzde kilo alımı sadece 300 gram olmuştu doktorumuz kaşık mamasına ve de meyve pureleriyle ek gıdaya başlattı Şimdi gece de çiş yapıyor demekki artık tam anlamıyla doyuyor sende doktoruna danışip mama püre vs geçebilirsin bence.hipp kaşık mamaları iyi ama bizimki yemedi bebelac irmikli mama yediriyorum ben günde bir öğün aralarda da meyve püresi ve yoğurt. Bu arada bebeğin kaç kilo ne zaman doğdu

Selam kızlar
6. ay aşılarını olduk fena yahuu neyse ki emzirdim hemen sustu fıstığım : )
8,000 gr
71 cm iyi dedi
ek gıdaya başladık malum çalışmaya başladım sabah 1,5 saat geç geliyorum akşam 5 te çıkış o saat aralığında hem süt hem ek gıdalardan alıyor öznur simay..
hemşiremiz beğendi..
böyle devam dedi..
yeni bebişler hayırlı olsun..
Rabbim bundan sonra isteyenlere nasip etsin..
herkesi öpüyoruzzzz selamlar..
Canim asinizi tam 6 aylık ken mi oldunuz.

merhaba kızlar bizde ek gıdaya başladık. çorba olarak ne veriyorsunuz bebeklerinize ?
Tarhana çorbasını sevmedi. bulgur ıspanak şehriyeyi haşladım bilendırdan geçirdim onuda sevmedi. tek yediğimiz şe unlu domates çorbası, meyve püresi
Benim oğlumda o bebek çorbalarını hiç sevmedi.. tarhana çorbası, yoğurt çorbası, sebzeli mercimek çorbası içiyor kendimize yaparken en son tuz atmadan ayırıyorum ona bayıla bayıla içiyo.

Merhaba kizlar epeydir formda yoktum bakiorum yeni bebisler gelio hayirli ugurlu olsun ben dusunmuorum bi uc yil kadar fakat bi kaza oldu ertesi gun hapi ictim simdide adet olamiorum yaklasik 1 hafta gecikmem var
Hoşgeldin ayrıca hiç girmiyorsun sen ve bikaç eski arkadaş daha arada uğrayn canım.. sanmam canm hamile değilsindr psikolojik olarak geciktirmişsindir.. bide hap almşsn daha ne.. benimki iki kez kaza olduda ödüm kopmuştu o ay 15 gün gecikmişti.. rahat ol doktor emzirdiğin sürece düzensizlikler olacak demişti..

Hoşgeldin ayrıca hiç girmiyorsun sen ve bikaç eski arkadaş daha arada uğrayn canım.. sanmam canm hamile değilsindr psikolojik olarak geciktirmişsindir.. bide hap almşsn daha ne.. benimki iki kez kaza olduda ödüm kopmuştu o ay 15 gün gecikmişti.. rahat ol doktor emzirdiğin sürece düzensizlikler olacak demişti..
Haklisin canim valla uzun zamandir foruma giremedim ben hala aktif oldugunu dusunmedim acikcasi bilseydim bu kdr ara vermezdim :) aslinda ben hic stres yapmadim adet konusunda dogumdan hemen sora adet oldum 6 aydir oluorum son uc aydir duzene girmisti ne yazikki bu hap duzeni bozdu hamile oldugumu bende sanmiorum ama hormonlarimin alt ust oldugundan eminim bu hapla hamile kalan cok varmis ne yazikki fakat ben zannetmiorum bakalim bir hafta daha bekleyim tam iki hafta gecikmem olursa doktor yollari gozukuo

Aynen rahat ağrısız pedsiz çok güzel oluyor böyle iyice alıştım:KK48:

Aynı durumdayız canım ağrım olmuyor hiç bende gördükçe burda hamişleri tırsıyorum ama korunmamıza rağmen kalırsakta Allah kerim napalım :-) emdikleri için galiba olmuyoruz 2 saatte bi emiyo hala alarm gibi geçmiyor bi gece emmiyor işte
Ya kizlar ben hemen oldum emziriorumda hala sık sıkta emziriorum bence bunyeyle alakali sanirim

Haklisin canim valla uzun zamandir foruma giremedim ben hala aktif oldugunu dusunmedim acikcasi bilseydim bu kdr ara vermezdim :) aslinda ben hic stres yapmadim adet konusunda dogumdan hemen sora adet oldum 6 aydir oluorum son uc aydir duzene girmisti ne yazikki bu hap duzeni bozdu hamile oldugumu bende sanmiorum ama hormonlarimin alt ust oldugundan eminim bu hapla hamile kalan cok varmis ne yazikki fakat ben zannetmiorum bakalim bir hafta daha bekleyim tam iki hafta gecikmem olursa doktor yollari gozukuo
Diğer yorumuna katılıyorum adet bünyeyle alakalı bende 40 çıkar çıkmaz üç sonra adet gördüm ve 6 aydr görüyorum.. sen hap mı kullanıyosun ben spiral taktrdım hapı unuturum diye bide her hap olmuyo sanrım emzirdiğimiz için.. hatta hamilelik haberlerini alınca koşa koşa spirali kontrole gittim doktora kaya gibi duruyo dedi doktor kayar diye korkuyorum valla.. bende üç sene düşünmüyorum..

Diğer yorumuna katılıyorum adet bünyeyle alakalı bende 40 çıkar çıkmaz üç sonra adet gördüm ve 6 aydr görüyorum.. sen hap mı kullanıyosun ben spiral taktrdım hapı unuturum diye bide her hap olmuyo sanrım emzirdiğimiz için.. hatta hamilelik haberlerini alınca koşa koşa spirali kontrole gittim doktora kaya gibi duruyo dedi doktor kayar diye korkuyorum valla.. bende üç sene düşünmüyorum..
Ben ilk aylar cerazetta varya emzirdigim icin onu kullandim ama bana asiri kilo yapti biraktim simdi esim korunuo ya spral bende taktirmayi cok istiorum ama catim dar oldugu icin normal dogum yapadim spralden korkuorum aciyacak die cok ozel olacak ama esimle beraberlikte bile hep sikinti cekiorum evlendigim gunderdir bu bole onun icin sprale cesaret edemiorum :KK43:

Ben ilk aylar cerazetta varya emzirdigim icin onu kullandim ama bana asiri kilo yapti biraktim simdi esim korunuo ya spral bende taktirmayi cok istiorum ama catim dar oldugu icin normal dogum yapadim spralden korkuorum aciyacak die cok ozel olacak ama esimle beraberlikte bile hep sikinti cekiorum evlendigim gunderdir bu bole onun icin sprale cesaret edemiorum :KK43:
Hmm bende öyleydim ama malesef normal doğumdan sonra öyle bişey kalmadı kalaydı iyiydi ama neyse.. aslında hiç zor bi işlem değil doktorum bana bikaç soru sordu ben cevaplayana kadar bitti kalkabilirsin dedi biraz şaşırmştm.. en sağlamı o gibi geldi şuan bana hapla falan uğraşamam eşmde condom istemiyo inatçı bende bu yolu buldum şimdilik memnunum bakalım.. sende inşallah istemediğin müdddetce kalmazsn tabi bende..

Canım havuç kabak patates vs sebzeleri hasla kemik ya da et suyu ile yer belki. Et suyu lezzet katıyor. Bugün mesela tavuk havuç ve biraz Dereotu ile yaptım severek içmiş. İçine et koyarsam blenderdan geçiriyorum yoksa tel süzgeç kullanıyorum ama bazen ne yapacağımı şaşıyorum. Hem eve hem bebise yemek yapmak zor oluyor. Yaşlarını doldursalar da beraber yesek ne güzel olur.

Hmm bende öyleydim ama malesef normal doğumdan sonra öyle bişey kalmadı kalaydı iyiydi ama neyse.. aslında hiç zor bi işlem değil doktorum bana bikaç soru sordu ben cevaplayana kadar bitti kalkabilirsin dedi biraz şaşırmştm.. en sağlamı o gibi geldi şuan bana hapla falan uğraşamam eşmde condom istemiyo inatçı bende bu yolu buldum şimdilik memnunum bakalım.. sende inşallah istemediğin müdddetce kalmazsn tabi bende..
Canım ben de normal doğum yaptım haliyle biraz genişledi ama korkuyorum yine de spiral taktirmaya. Acı oluyor mu yoksa hiç hissetmiyor musun? Spiral olunca nelere dikkat etmek gerekiyor. Biraz bilgi verirsen sevinirim.

X