2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Hayırlı olsun şimdiden,siz de ev aldınız sanırım,güle güle oturun inş..

Dün hem tanışma hem evlilik yildonumumuzdu. Tanışma 6 evlilik 3 yil
10.10.10
10.10.13
10.10.16
:)
Reglim gecikti ama idrar testlerinde çıkmadı. H.Sonu kadın dogumcuma gittik ultrasonda da baktı yok. Kan tahlili yapti garanti olsun dedi. Onda da yok. Hap verdi Regl olmam için. 2 defa Regl oldum bebek 4 ve 5.ayında. Sonra olmadım

Son düzenleme:
hamiş kalanları tebrik ediyorum ama çoğunuzun kafası karışık, bence süt korur o bu demeyin istemiyorsanız korunun arkadaşlar...
bızım ilk başlarda cinsel anlamda pek bir diyalogumuz yoktu sonra yavas yavas arttı, hap iğne spiral vs kullanmıyoruz geri çekilme ile yıllarca korunduk yine aynı yöntemle devam ediyoruz ama hiç kaza yaşamadık...
ben şahsen ikinci bir çocuk istemiyorum zaten eşimin bir oğlu daha var, ona karşıda maddi manevi sorumlulukları var , birde kızımız oldu bize yeterde artar....
maddi şartlar uygun olsa, bakacak kimse olsa (kızıma annemler bakıyor ama ev ev üstüne olmuyor, kendi işleri olunca memlekete gidiyorlar mecbur kızımda onlarla gidiyor) belki düşünebilirdim ama şuanki şartlarda tek olsun benim olsun diyorum
not: bende tek çocuğum..

Canım hayırlısı olsun, bak o zaman 3. aya gelmişsin bile... inşallah ilk hamileliğinde ki sorunları yaşamazsın, kızınla gönlünce ilgilenirsin

Aşure günü
11 Ekim Salı 2016
Yapılacak Ameller
oruc tutmak
1~ Her kim Aşure gününde:
Eli ile bir yetimin başını okşarsa;
Allah-u Teala bu yaptığı iş vesilesiyle o yetimin başındaki herbir saç tanesine karşılık o kişiye cennette bir derece verir
2 ~ Aşure günü 70 kere;
"Hasbiyellahu ve niğmel vekil, niğmel mevla ve niğmennasiyr."
Duasını okuyanı Allahu Teala mağfiret eder
3 ~ RAHMAN suresi okuyana; Cennet vacip olur
4 ~ VÂKİA suresi okuyan; fakirlik görmez
5 ~ YÂSÎN suresi okuyanın; kalbi her türlü kötülükten temizlenir
6 ~ ALAK suresi okuyanın; şanı şerefi artar...
7 ~ TEVBE suresinin son iki ayetini 7 defa okuyan; o sene ölmez
8 ~ 786 Besmele çekenin; ne muradı varsa olur
9 ~ 1000 İHLÂS suresi okuyana; Allahu Teala Rahmet nazarı ile bakar...
10 ~ Bol bol istiğfar çekilir استغفر الله ، استغفر الله
11 ~ 303 YA RAZZAK çekilir ... يا رزاق
12 ~ 10 Müslümana selâm veren ; Dünya müslümanlarına selam vermiş olur
13 ~ Sadaka veren ; Uhud büyüklüğünde mükafat kazanır
14 ~ Bir saat ilim meclisinde bulunana; Cennet vacip olur
15 ~ Akraba ziyareti yapanlar ; Yahya as'a ve İsa as'a komşu olur...
16 ~ Bir hastayı ziyaret eden bütün hastaları ziyaret etmiş gibi sevaba nail olur
17 ~ Eve erzak alınırsa; bütün sene bereket olur
17 ~ Gusul abdesti alınırsa ; Bedene şifa olur...
İki kere gusul alırsa ömrü bilah göz hastalığı
18 ~ 313 kere "LÂİLAHE İLLÂ ENTE SUBHÂNEKE İNNİ KUNTU MİNEZZÂLİMİN "
duası okunur ...

Rabbim cümlemize amel etmeyi nasip etsin

Evet canım bizde kendi evimize taşınıcz Allahın izniyle 2yıl geçirdik kirada bu eve baya alışmıştım ama olsun rabbim herkese nasip etsin inşallah

Bir ara ev almaktan bahsediyordun,aldınız mı ev?Hadi hayırlı olsun,güzel telaşlar bunlar..oo ne güzel,51 olmuşsun,tam fit..
Aynen canım aldık şükürler olsun taşıncz bu hafta sonu toplanıyoruz artk. Adet olmadım ben hala olmayan varmı acaba daha emiyo bebiş die mi olmuyorum ki kilo vermelerim çok hızlı oldu yemek yememe rağmen bizim oğlan bu ara baya yoruyo beni ondan mı anlamadım

Dün aylık kontrolumuze gittik 6 ay 5 günlük olduk. Bingildakla ilgili normal dedi doktorumuz sağlık ocağı biraz korkutuyor nedense dedi. 6900 gr ve 71 cm olmuş kızım. Boyu beni çok şaşırttı.
benimkinede sağlık ocağı bıngıldağı kapanıyor erken dedi
3 tane doktora götürdüm hepsine sordum
iyi bungıldağı dedi

:) bende olsun diye uğraşsam belki olmazdı nasip. senide aramıza bekliyorum Can'ım :)

Hic canını sıkma.bizim burda saglık ocagı ile özel doktorumun ölçtükleri hep birbirinden farklı oluyo
Bıngıldagın 9.aydan önce,1yaşından sonra kapanmasını istemeyiz demisti doktor

polarisss

Bizde doğduğunda neredeyse hiç yoktu, takılmayın, eskidenmiş o şehir efsanesi , önemli detay baş çevresi ölçümleri...

Aile hekimlerine şahsen güvenmiyorum çocuk konusunda...
Çocuk doktoru tercihim

Sabırlı ol,, diş çıkartıyor muhtemelen , bizde yaşadık aynılarını ama yapma yazık kuzuya anlamaz daha bağırıp korkutma çocuğu, papatya iç rezene iç sende sakinleşirsin eniyorsa Bebek'te sakinleşir biraz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…