2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar hizlica yazayim dedim.bugun iki dr a gittik.biri alerji baslarken de gormustu.ilaclari o verdi.aksam kotu halinin fotosunu atinca o da panik yapmisti.ama bugun sinmeye basladi diye aynen bir iki gun daha devam ilaclara.diger dr blw yi hala destekliyor. D
Bir iki gun ara verip yogurtla devam edicez.protein cabuk ve cok gecen sey oldugu icin.ona alerjisi olsa daha once olurdu dedi.neyse kisacasi sevindim bugun.yanlis gittigim hicbir sey yokmus.kizimin teni kuru ve hassas dugundan hemen daha cabuk etkulenmistir dedi.bu iyi bir sey aslinda boylece hemen kestik.alerji diye dusunduklerimi bir sure sonra tekrar deneyecegiz.

Yatak yüksek miydi Cnm ya geçmiş olsun, benim oğlum da düştü ve annemin yatağı baya yüksek, çok şükür bişey olmadı ama gece yarısı aklım çıktı 2 saat uyutmadım

Aaa çok mantıklı suzgec işi. Teşekkürler

Geçmiş olsun düşüyorlar valla kaşla göz arasında, Allah korusun....

Dogum lekesi bizde asiri var popodaki iki yanak tamamem mor yesil siyah karisimi bi renk dr gecer dedi ama gecmedi

Yatak yüksek miydi Cnm ya geçmiş olsun, benim oğlum da düştü ve annemin yatağı baya yüksek, çok şükür bişey olmadı ama gece yarısı aklım çıktı 2 saat uyutmadım
İlla bir düşme vakası yaşanıyor,oğlumda da yaşamıştım,Allah beterinden korusun..Orta yükseklikte yatak..Çok korkuyor insan..

nursena07 ve Nergis26 çok geçmiş olsun.

Aryazin sima valla biz 4 bucuk aylıkken yaptırdık. 4 gün çok zor geçti. Bi defa hazırlıklı ve soğukkanlı ol. Bebek için köpük bardak al. Dr un verdiği ilaçları düzenli kullan. Biz furacin kullandık. 3 gün Şırnak batikon sürmeye başladım. Batikonu sürmek daha kolay. 4 saatte bir ağrı kesici şurup calpol ver. 3 gün sonra oturma banyosu yaptırdık. Böylece yaraları derileri temizlendi. Bebek dönmuyorsa sorun değil. Bizimki dönüyordu pipi beze degince kanama oluşuyordu. Bir de bardak çok koyunca bacak kenarlarında pişik oluyor. Ona da dikkat et. Şimdiden geçmiş olsun...

Bizde dün tam 180 günlük olduk. Dr a gittik. 7.2 kilomuz. 68 cm. Persentile göre 1 kilo eksiğimiz var. Boydan normal ilerliyor.ve doğum kilosunu 2 ye katladı. Ama Dr beğenmedi. 2 ayda 1 kilo almış. Ek gıdaya geç dedi. Onu da günden 3 öğün. Meyve yoğurt ve yumurta sarısı ver dedi. Sonra da ekledi . İstersen biberon maması da içir diye....ben şok oldum.6 aylık bebeğe mama önerdi diye.... Sütün yetmiyordur, bir de çalışıyorsun gibisinden laflar etti. Halbuki ben her gün 300 ml ye yakın süt sağıyorum ve Evde de sürekli memede. Süt var. Salak muamelesi yaptı. Bi daha o Dr a gitmeyeceğim.

Bebek de bizim de alerjik var.antep yiyorum. Pişik oluyor. Süt içemiyorum yüzde egzama oluyor. Çikolata yiyorum kusuyor. Belki de ondan kilo almıyor.

Tek sevindiğim emekliyor. Çok ama çok hareketli. Tüm halıyı tavaf ediyor. İleri ve geri şekilde.

Bugün aşı da olduk. Yazık agladi. Ama eve gelince kudurmaya devam etti. Hemşireler de orda hareketlerini görünce kendini çevirip sedyede emekleyince boşver kiloyu dediler.

Ama yine de ben de 8 kilo olaydı diye iç geçiyorum.

Ek gıda nerden başlasam bilemiyorum. Kilosu düşük olunca blw yapmak istemiyorum ama eski usulde beslemek istemiyorum. Annem bugün cici bebe al dedi. Yok dedim cici bebe filan vermeyeceğim. Tartıştık falan...kafam allak bullak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…