2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar bu arada yumurta alerjisi ne dikkat. Süt alerjiniz olmasa dahi yumurta alerjisi çoğu bebekte 1 yaştan önce görülebiliyormus. Özellikle yumurtanın beyazı çok alerjen. Ben yumurta nin Beyazı ile tukkettigim zaman hep kanlı ishal oldu bebeğim. Şu an yumurtanın Sarısi az az tuketiyorum.

Sen bilinçlenmeye çok açıksın zaten, maşallah.dr.dan daha iyisin. Aynı şehirde olsak sana getirir gösterirdim

Hahahaha napayım canım doktor dediklerimiz anca para için bakıyor kimisi ilgilenmiyor kimisi önemsemiyor fazla bilinçlenincede iyi olmuyor bazen cahil olsam daha mutlu olurdum diyorum tabi şaka bi yana bizim akrabamız annemlere gelmiş bayramda onlarında yeni bebekleri oldu annem diyo görsen yüregin yarılırdı yüzünün bi tarafı ay parçası gibi bi tarafı yanmış gibiymiş annem demiş alerji bu çocuk bi doktora götürün kadın yok demiş benim çocuklarımın hepsi böyleydi bişey olmaz demiş daha bide yolda gelirken pusetten düşmüş bebek doktora götürün demiş yok bişeyi gülüyo demişler ahahahaaha gülermisin aglarmısın naparsın bilmiyorum artık eskisi kadar takmıyorum bunu söylemek canımı acıtsada Rabbim ne ömür verdiyse kaderinde ne varsa onu yaşayacak yeter ki bana acısını göstermesin cümlemizede amin

Bu arada herkese hayırlı cumalar

aynen cNım bende sarısını tületiyorum köyden geliyor bi tane sarısını diyete ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi

tek tek yedirin kuzu ya

patatesse patates
havucsa havuc
başlarda böyle ilerleyin bu alerji işi şakaya alıncak bişi değil defalarca yazdım
evet sizin çocuğunuz ve benden daha çok düşünüyorsunuzdur eminim ama böyle yapınca da kızıyorum
yalnız bunu yazdığımda bikaç zeki arkadaş beni tersledi
yeğenimden biliyorum alerji işi zor iş ve çoook farklı sorunlara yol açıyor diyorum millet yanlış anlıyor
ozaman da kendime diyorum ki "bana ne ya ne halleri varsa görsünler"

senden ricam tek tek ver 3 gün kuralıyla var gözünü seveyim ya o ilaçları kullanmak zorunda kalmasın çocuk

yalın'ıma instagramda hayran sayfası açılmış :)
hayırlısı artık zaten sokakta yolda nereye gidersek acayip ilgi görüyor herkes foto çektiriyor yalın'la.
bizim instagram yoktu eşimin de benim de. sabah açtım tek yalın'ı takip ediyorum :)

Aaa bende açtığını görünce ekledim hemen. Peki o zamansa ona bakiim bakalım bende :)

bugun 6 ay aşımızı olduk 3tane nasıl dayansın yavrular ya( 11 kilo 70 cm olmusuz ek gıdaya geçıcez de nasıl daha bılmıyorum :)) anne sütü dısında bişe degmedı agzına bılmıyorum burdakıler hep başlamıs bız geçmı kaldık ne :))

Bizde 6 ayın dolmasını bekledik canım. Geç değil aslında ama herkesin Bi sebebi oldu başlamak için. Bizim olmayınca kaldık. Bizim 4. Gün bugün,2. Lezzetle tanışıcaz bakalım...

Bende bekliyorum hala 6. Ayin dolmasini. Cesaret edip baslayamadim. 15 gunmu ne kaldi zaten. Meraktayim nasil olacak sevecekmi yemeyi:)

Vallahi dün rota aşısının ikinci dozunu olduk gazdan uyuyamadık resmen başım kazan gibi akşam kaçta yatarsa yatsın inşallah bende yatıcam bugun bitmez artık bana
Rota 2. Dozu dun olduk. Gece uyutamadim bi turlu. Bi acaip enerjikti. Halinin ustune yuvarlandi durdu. 1. Dozda hic bisey olmamisti. Anlam veremedim.

Bende bekliyorum hala 6. Ayin dolmasini. Cesaret edip baslayamadim. 15 gunmu ne kaldi zaten. Meraktayim nasil olacak sevecekmi yemeyi:)
aynı bende meraktayım sevecekmı nasıl yıyecek bıde korkuyorumda o bogazda kalma olayı süt emerken bıle bogazına kaçsa tedırgın oluyorum

ya ben kan damlasını vermıyorum bı haftadır kabızlık yaptı dıye bugun hemşıre bana aksatma zaten kilolu bi çoçuk dedi kansızlık olmasın dedı bılmıyorum devam etsekmıkı sizler kullanıyormusunuz

Bende yeni başladım sayılır kan damlasına 4 aylıkken vermedim acayip dokunuyodu o zaman ek gıdayada gecmemiştik.. şimdi gün aşırı veriyorum ek gıdayada geçtiğimiz için kayısı püresi bir çay kaşığıda zeytinyağı veriyorum arada hiç zorluk olmadı çok şükür.. ama kakanın kokusu berbat bi hal aldı kullanmaya başlayınca söylim :)) gaz maskesi takcam nerdeyse :)))

ılk nyle başladın
Patates. Bizim alerji durumu var, test sonuçları çıkana kadar en az alerji riski olan patates kabak havuçla başla dedi. Meyveden başlarsan hep tatlı arayabilir o yüzden sebzeden başla dedi. Püre veriyorum. Yutmaya yemeye başlayınca eline de vericem ama dr. 7. Ayda konuşuruz onu dedi. Eliyle kaşığı tutmasına izin veriyorum, elini püreye sokmasına izin veriyorum. Ben yedirceğimi yedirdikten bebede sıkıldıktan sonrada şu silikon filelere dolduruyorum birazda öyle yiyo....

Tostikdana canım sadece anne sütü alıyor ben işe başladım okul açılınca öğlenciyim annem bir kez sağdığım anne sütünü birkez de meyve veriyor doktor çok iyi gidiyor dio hiç mama bile vermiyorsun eğer öyle birşey olsa direk diyet derdim dio tatlım ama harketlendi bu ay çok kilo almamıştır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…