2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Coook uzülüyorum uyku tutmuyor.yesil kakanin pesinden kosmadim.hatta iki sefer kan vardi azicik da olsa.onun pesinden kosmadim.kizim belki de daha iyi kilo alacakti.gercektwn bi seye alerjisi var ve bunu ben yedigimde de yapiyorsa.bu da onu rahatsiz etmisse kendimi nasil affedeyim. Cok uzgunum.6 ay gecti.

Coook uzülüyorum uyku tutmuyor.yesil kakanin pesinden kosmadim.hatta iki sefer kan vardi azicik da olsa.onun pesinden kosmadim.kizim belki de daha iyi kilo alacakti.gercektwn bi seye alerjisi var ve bunu ben yedigimde de yapiyorsa.bu da onu rahatsiz etmisse kendimi nasil affedeyim. Cok uzgunum.6 ay gecti.
Hala devam ediyor mu ki kanlı kaka?yok canım alerjik olması,kilo alımına engel degildir sanmıyorum.bu senin aklını hala meşgul ediyorsa hemen test yaptır ama kendini de cezalandırma.öyle yapmışsan öyle olması gerekmiştir

Hala devam ediyor mu ki kanlı kaka?yok canım alerjik olması,kilo alımına engel degildir sanmıyorum.bu senin aklını hala meşgul ediyorsa hemen test yaptır ama kendini de cezalandırma.öyle yapmışsan öyle olması gerekmiştir
Evet canım alerji gelişim geriliği yaparmış facedeki grupta neler neler var aklın şaşarr

Çok geçmiş olsun minige ama kendini de suçlama senden çok dusunen olmazki evladın i bilemessinki böyle olacağını çok geçmiş olsun bi an önce anlaşılır neye alerjisi varza kuzunun inşallah

Yok canim kanli kaka 2 3 ay önce ve iki bezinde vardi sadece.onlar da baya bi az. Ama kakası nerdeyse sürekli yeşil. Evet test yaptirmamiz lazim bir an önce.

Çok geçmiş olsun minige ama kendini de suçlama senden çok dusunen olmazki evladın i bilemessinki böyle olacağını çok geçmiş olsun bi an önce anlaşılır neye alerjisi varza kuzunun inşallah
Insallah canim.ama surati o kadar kötü ki.cenesinin alti boynu.elinde de cikmaya basladi. Ustelik ilac kullanirken. Kendim de nasil hastayim.grip oldum.ama butun gece uyumadim nerdeyse basinda bekledim.

Yok canim kanli kaka 2 3 ay önce ve iki bezinde vardi sadece.onlar da baya bi az. Ama kakası nerdeyse sürekli yeşil. Evet test yaptirmamiz lazim bir an önce.
Testlerde de birsey çıkmıyor ki:/ kendim takip edip buldum ben. Bamya çikolata çekirdek ve Kızılcık yedigimde kızıma dokunuyor. Geçmiş olsun cnm sen başka bi doktor a daha git bence için rahatlasin

Tencere fln olsa kapak kapatmadan olmaz da . Kavanoz olduğu için sıkıntı olmuyor
Ben borcam ve tencereye mayaliyorum canım üstüne tel süzgeç koyuyorum ağzını kapatmiyorum. Kavanozda da kullanabilirsin süzgeci.

Atales öyle düşünme lütfen. O aylarda benim kızımın kakasinda da bi kere kan vardı ve ara ara yeşil yapıyordu. Dr yeşil kaka ya olabilir sorun yok yeşillik yiyorsan olur dedi. Epey oldu ek gidaya geçeli şükür hiçbir şeye alerjisi yok şimdilik. Hem her şeyi bilemeyiz ara sıra yanlış da yapacağız bizim anneligimiz de bebeklerimiz gibi acemiyiz beraber büyüyecegiz.

Elifin yuzundeki alerjiler cok artti
Ben hastalandim grip nezle gibi bi sey.
Cok canım sıkkın kizlar.kizimi öyle gormeye dayanamiyorum.
Bir de 2 yas altina önerilmeyen alerji surubu ve kortizonlu krem kullaniyoruz. Eger yarin da artmaya devam ederse baska bir dr a gidicem.
Bugun sabahtan baya baya geciyor gibi oldu.sonra mercimek corbasi verdim.sanirim o yapti.fincanla kendisi icti ve agzina komple bulastirdigi icin.icinde patates havuc ve sogan da vardi. Yine costurdular galiba. Bugun bi sey vermiyim dedim.kendimi tutamadim verdim.ona da uzuluyorum.
Cok gecmis olsun cnm. Cildide hassas demekki. Alerjiden ne olacakki gececek tabikide hic korkma. Doktora gotur bakalim icinde rahat etsin. Insallah testlerden cikar. Cikmazsada deneme yanilma bulursun.

Hangi marka kaşık mamasını kuşşanıyosun canım

Aptamil onerdi doktor cnm. Aptamil sutlu tahilli. Ben elmalisinida aldim. Kutular cok ufakti cabuk tukenecek birseye benziyor elmaliyide tatsin dedik. Ama anne ic gudusu hep aklim bebelac gold ta kaldi. Hipp organik ama tatsiz birsey gibi.

Sagol canim.haklisin.benim de yememem lazim. Cok zormus cocuk buyutmek.
Bizimde patates tadım gününde ağzının etrafı sivilcelendi canım ama zannetmiyorum alerjisi olduğunu. Blw yapma bence. Kendin ver. Benimkinin cilt hassasiyeti olduğu için ağzının etrafına bulaşınca oldu sanırım. Sadece 2. Günde oldu. Dün kendimiz yedirdik. Geçti şimdi. Geçmiş olsun elifciğe

Bizim doktorda 7 aya bakalım dedi.. Benimki tepkisiz değil hatta cok güler yüzlü gözümün içine bakıyor bizim bi tek sorunumuz dönememek allahım yavrularımıza sağlık versin.. İnan okadar dert ediyorum ki çok yorgun bitkin tükenmiş hissediyorum
kızlar bence dert etmeyin okadar
benimkide iki gündür dönüyor
dönüyor öle bide kilolu
hemen yoruluyor
70 cm 9000 kilo geliyor
kilolu bir çocuk olcak dedi doktor o yüzden üç yaşına gelince hemen yüzmeye verki hem zayıflasın
kemikleri gelişsin dedi

Canim buna en iyi örnek biziz . Diyet yapmadığım dönem hiç kilo almadı. Hiç büyümedi bebeğim tam 2 hafta . Diyet e basladiktan sonra toparlandı. Alerji de kilo çok önemli dir. Biz kilo takibi yaparak alerjinin seyri hakkında yorum yapıyoruz.

Tv kosunda kucagıma alıp saatlerce baktırmıyorum tabi ama oyun halısındayken açıyorum görmüyo sadece sesleri duyuyo sonra kucagıma aldıgımda bi iki dakkika bakıyo sonra etrafa bakıyor dikkatini hiç çekmiyor artık eskiden bakıyordu hatta bende sormuştum ama zaten çok tv izleyemiyorum bi akşamları uyudultan sonra

Kızlar yaa bizim kızı akşam 5 6 7 8 9 10 da da yatırsaaam sabah 5 6 uyanıyor gecede 2 veya 1 kez emiyor bende gece kusuyum uykum 1 den önce gelmiyor dogal olarak uykusuz kalıyorum sizin bebeklerde böylemi
daha beteri gece daha fazla uyanıyor ve sabah ezanında mutlaka uyanıyor bi dahada uyumuyor sabah da işe gidiyorum uykusuzluk artık koymuyo ya alıştım :işsiz:

Canim benim kendini suçlama lütfen. Mükemmel anne diye bir kavram yok elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Hatalarimiz eksiklerimiz mutlaka olacak. Bir silkelen ve bundan sonrası için odaklan. Face alerji bebeklerin anneler platformu var. Ben çok çok bilgi edindim orada. Dr tavsiyesinde de bulunuyorlar. Tavsiye ederim canım. Diyet e girip yavaş yavaş acacaksin ne yediğini içtiğini kaydet derisini kaka yi gozlemle not al mutlaka çıkacaktır alerjik gıda. Ben birkaç gıda yo yazayım en çok gorulen aklinda olsun.
Çiğ domates
Kırmızı sebze ve meyveler
Kuru yemiş özellikle kabuklu olanlar çok alerjen
Balık
Süt ve süt ürünleri !!!!!
Susam
Pakete giren hersey
Patlıcan! !
Yeşil fasulye bezelye
Tahin!
Tavuk dana eti ( çapraz alerjen)
..............
Bunlar bize dokunanlar şimdilik bunlar aklıma geldi. Her Bebekte farklı olabilir. Alerjik durum parmak izi gibi kişiye ozguymus. Yukaridakiler hemen hemen çoklu gıda alerjisi nde tepki alınan gıdalar diyebilirim.

daha beteri gece daha fazla uyanıyor ve sabah ezanında mutlaka uyanıyor bi dahada uyumuyor sabah da işe gidiyorum uykusuzluk artık koymuyo ya alıştım :işsiz:
Vallahi dün rota aşısının ikinci dozunu olduk gazdan uyuyamadık resmen başım kazan gibi akşam kaçta yatarsa yatsın inşallah bende yatıcam bugun bitmez artık bana

Canım ben seni çok iyi anlıyorum. Ben hiç kan görmedim ama vücutta döküntü oldu hep. Hiç diyet yap bişey demedi dr. Burda okuduklarımla yaptım. Şimdi de 2 ayrı dr. Alerji testine yönlendirdi, hala diyet vermedi alerji uzmanıda. Ama ah vah etmenin Bi sonu da yararıda yok. Bebeğin gerçekten çok rahatsız olsa emin ol farkeder peşine düşmek zorunda kalırdın. Varsa da hafif bişey belki. Bende ortada ne yapacağımı bilmeden dolanıyorum, birisi bişey desin diye. İnşallah Allah hayırlı dr.lar la karşılaştırsın

Testlerde de birsey çıkmıyor ki:/ kendim takip edip buldum ben. Bamya çikolata çekirdek ve Kızılcık yedigimde kızıma dokunuyor. Geçmiş olsun cnm sen başka bi doktor a daha git bence için rahatlasin
Yaa beni 2 dr teste yönlendirdi. O testte kolay değil. Allahtan iğneyle arası kötü değil. Bizim süt ürünlerine alerjimiz, çilek, ciğer,fıstık benim tespit ettiklerim ama süt diyeti zor. Allah beterinden korusun, başka dert keder vermesin...

Son düzenleme:
X