2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bugün 10-5 arası çalıştım... bebeği eşim annesine götürdü.9 buçuktan 5 buçuğa kadarsadece 1 kere 140 ml süt vermişler... dışarı çıkarken yüzüne
pişik kremi sürmüşler, yemek yaparken eline taze fasulye vermişler...
Benim annem deseniz dün uzun yolda kesinlikle yasak olduğunu bildiği halde " Ananem ben seni alamam kucağıma, annenle baban çok kızar, sonra alışırsın diye diye dinlenme tesisine 5 dk. Bile kallmamışken araba koltuğundan çıkarıp aldı.
Konuda kar zarar hesabı yok ama en ufak koyduğumuz kural dinlenmezken, çocuğun en basit şeyi bilinmezken, dikkat edilmezken ben nasıl çalışmaya başlıycam :KK61: yaa kaç aylık çocuk oldu, ben en az 3 kez emzirirdim o sürede, çocuk bütün gün 140 ml sütle durmuş, geliverince nasıl emdi, kıyamam yaa...
Canım kıyamam bebeğine. Ben 5 saat bıraktım seminerde. Yaklaşık 220 ml filan sütü annem en geç 1 buçuk saatte bir teklif edip verdi. Ve hepsini içmiş. Kim bakacaksa sıkı sıkı süt konusunu tembih et. Yapmayacakları şeyleri konuş. Benim annemde ilk gün 2 tane suluk ucu,1 de avent yenidogan biberon ucu vardı. Onların hepsini birbirine karıştırmış. Neyi nereye takacağıni bulamamış. Gitmiş dandik wee biberon vardı ondan içirmis. Ben biberon alismasin diye alistirma bardagi suluk aldim.Sonra yeni sağım sütle buzdolabında ki sütü karıştırmış isitmis. Artık eve gelince anlattım doğru düzgün de 2.gun güzelce baktı. Zaten benden habersiz beslemeye yeltenemiyor.bisi olursa benden bilirsiniz diyor ve korkuyor.
Çalışmak gerçekten zor. Keşke ev hanımı olsaydım diyorum bazen.

Günaydınlar.

Bizimki 4 gündür kaka yapmıyor huzursuzlukta veriyor fitil koyayım diyorum ama bunun markası adı felan var mı? Doktora ulaşamıyorum bayram dolayısıyla o mevzuyara ayrı sinir oluyorum zaten. Neyse fitilden başka öneriniz varmı kızlar zeytinyağı içirdim poposunu uyardım ama yok hala

nznyldz nznyldz
Camaron Camaron
@tlyozgr
A ARTVINLI9876
dilaraokan dilaraokan
askbahcem askbahcem
yarın squad ile başlıyoruz o zaman tabi bide 1mile happy walk:)
liste artıyo:) en son doğuramayanlar listesi yapmıştım burda aklıma o geldi nereden nereyeeee:)

Oleyyy :))) @tlyozgr A ARTVINLI9876 dilaraokan dilaraokan askbahcem askbahcem
Simdi o zaman herkes kilosunu tartsin ve bir yere not alsin. 18 Eylulde basladik, 8 ekimde tekrar tartilalim.

Her gun Leslie ile 1 mile yuruyus yapiyoruz. Ustune de squat. 30 ile baslayip 5er artirabilirsiniz ama ekteki programi yapacagim ben. Daha once yaptigim icin 5er arttirmak beni kesmez diye dusunuyorum.
En onemlisi aksam yemeklerini abartmiyoruz. Saat 8den sonra sadece sivi alalim mesela. Ne dersiniz?
Kahvalti bence de onemli. Kahvaltidan hic kesmeyelim :)

Eklentiler

• image.png
    image.png
    122,6 KB · Görüntüleme: 63
Günaydınlar.

Bizimki 4 gündür kaka yapmıyor huzursuzlukta veriyor fitil koyayım diyorum ama bunun markası adı felan var mı? Doktora ulaşamıyorum bayram dolayısıyla o mevzuyara ayrı sinir oluyorum zaten. Neyse fitilden başka öneriniz varmı kızlar zeytinyağı içirdim poposunu uyardım ama yok hala
Ay çok zor. Benimki öyle durumda üstten çıkarıp kusuyor. Benden bi öneri altına alt açma ser, bacaklarini kipirdat, karnini ovala, poposu açık bırak biraz bekle bakalım. Benimki öyle yapmıştı. Tabi her yer kaka olmasın başında bekle ki, alt açmayı üstüne kapat.sonra doğru banyoya...

Bi de yediklerine dikkat et . Sebze yemeye çalış, bol su iç. Ben ne zaman et ürünlerini fazla yesem 1 gün kaka yapmıyor. Sebze yiyince normale dönüyor.

Simdi o zaman herkes kilosunu tartsin ve bir yere not alsin. 18 Eylulde basladik, 8 ekimde tekrar tartilalim.

Her gun Leslie ile 1 mile yuruyus yapiyoruz. Ustune de squat. 30 ile baslayip 5er artirabilirsiniz ama ekteki programi yapacagim ben. Daha once yaptigim icin 5er arttirmak beni kesmez diye dusunuyorum.
En onemlisi aksam yemeklerini abartmiyoruz. Saat 8den sonra sadece sivi alalim mesela. Ne dersiniz?
83.1 kilo çıktım canm tartıda.

Ay çok zor. Benimki öyle durumda üstten çıkarıp kusuyor. Benden bi öneri altına alt açma ser, bacaklarini kipirdat, karnini ovala, poposu açık bırak biraz bekle bakalım. Benimki öyle yapmıştı. Tabi her yer kaka olmasın başında bekle ki, alt açmayı üstüne kapat.sonra doğru banyoya...

Bi de yediklerine dikkat et . Sebze yemeye çalış, bol su iç. Ben ne zaman et ürünlerini fazla yesem 1 gün kaka yapmıyor. Sebze yiyince normale dönüyor.
Önerilerin için sağol canım. Mesajı yazdıktan sonra maydanoz sapını kantaron yağına batırdım popoya koydum biraz beklettim çıkardım (2 sefer yaptım bunu) sonrasında yaptı. Kabız denirmi bilmem ama normalden özlüydü kakası zaten sadece emen çocuktan katı kaka beklenemez.
Rahatladık bakalım umarım tekrar gerek kalmaz yapar

Ben çalışıyorum ya vakit bulabilir miyim acaba onu düşünüyorum. Değilse katılmak istiyorum bende

Günaydınlar.

zeytinyağından hergün ver bikaç güne rahatlatıyo bagırsakları ilk vermede çıkarmıyo bizimkide
aynı dert başımızda 1aydr neredeyse haftada bir kaka yapıyoruz. doktor ısrarla fitil verme dedi.zeytinyağı ve popo uyarmaya devam

Önerilerin için sağol canım. Mesajı yazdıktan sonra maydanoz sapını kantaron yağına batırdım popoya koydum biraz beklettim çıkardım (2 sefer yaptım bunu) sonrasında yaptı. Kabız denirmi bilmem ama normalden özlüydü kakası zaten sadece emen çocuktan katı kaka beklenemez.
Rahatladık bakalım umarım tekrar gerek kalmaz yapar
ohh ne güzel. ben yeni okudum yazdığını:)

Kahvaltıyı kesmeyelim ama ekmeği kısalım mesela akşam yemeğinde ekmeğide az yiyelim sıvı alımı serbest olsun emziriyoruz sonuçta süt, ayran arada meyva suyu serbest gazlı içecekler tamamen olmasada kısıtlansın.. su 3 litre.. ayy çok heyecanlandm bak kocam gitsin başlycam hemen..

Kızlar kimseyle paylaşamadım size danışmak istedim hamileyim:KK43: napıcağımı bilmiyorum çok moralim bozuk kendime kızıyorum dikkat etmedik diye napıcam ben şmdi eşim aldırmayalım diyor ama bana bıraktı:KK43:

burda 1 arkadaş daha hamileyim dedi senin gibi. ben de doğurmanızı öneririm. he tabi demek kolay yaşayacak sensin karar senin. biz eşimle ardarda istediğimiz için bunu sana söyleyebiliyorum. evlenince hemen bebek yapmadık bekledik tadını çıkardık evliliğin yapınca da ardarda yapıcaz dedik. çünkü araya uzun yıl koymak bence bir çok açıdan zorlukları getiriyor. ardarda doğurmanın da zorlukları var ama eğitim açısından 3 yıl bile ara versen 2. çocuk doğduğunda ilk çocuk yalan oluyor. kısa ve öz.
yalnız şunu da belirteyim ardarda doğurmak isteyen ben bile biraz beklemedeyken siz hızlı çıktınız :) ve bence bebekler planlı olmalı.

Kahvaltıyı kesmeyelim ama ekmeği kısalım mesela akşam yemeğinde ekmeğide az yiyelim sıvı alımı serbest olsun emziriyoruz sonuçta süt, ayran arada meyva suyu serbest gazlı içecekler tamamen olmasada kısıtlansın.. su 3 litre.. ayy çok heyecanlandm bak kocam gitsin başlycam hemen..

@tlyozgr A ARTVINLI9876 nznyldz nznyldz dilaraokan dilaraokan A after_before
Sivi alimini bence de hic kisitlamayalim. Ben hamilelikle beraber her turlu asitli icecegi ve kutu meyvesularini birakmistim zaten. Hala da icmedim. Sut alerjisi cikinca ayran da yalan oldu. Sadece su ve soda iciyorum. Cay, kahve var tabii bir de :) rezene cayi ve sut yapsin diye karisik bitki caylarim var. onlari icerim.
Suyu da 3lt yapmak lazim gercekten. Bir dikkat edeyim bakayim ne kadar iciyorum.
Ben sabah 1 mile yuruyusumu yaptim. Squat kaldi. Tamamlayinca yazin buraya, birbirimizi takip edelim :)

Aynen canım bende gazlı içecek vs hiç içmiyorum.listeye herkesin kilosunu da eklesek ya ben bu sabah 69.400 gram ciktim daha da tartilmayacagim.inşallah olacak bu iş :)))

Kızlarr kocayı yolladım işe hemen başladım video zaten açıktı nekadar hevesliymişim görün :))) 15 mili tamamladım gercekten baya terledim ardından hemen 30 squat yaptım toplamda 20 dakikamı aldı çok yormayan harika bi spor oldu duşumu aldım dinleniyorum bebişim uyanınca emmek istycek spordan sonra muhakkak dinlenin öyle emzirin.. bu arada bir ipucu vereyim spora başlarken kalçalarıma ve bacaklarıma şu buzdolabı için streç filmler var ya onlardan sardım daha çok terletti normalde ısı kemerleri veya esofmanlar varda ben ekonomik olarak böyle uyguladım.. denemek isterseniz bilginize :))) inşallah sonunu getirebiliriz

merhaba uzun zamandır giremiyorum
bayramda şehir dışından misafirlerim vardı
evde bizimle beraber olduk 15 kişi 3 gün onlarla uğraştım
uykusuz ve yorgunum
ek gıda konuşulmuş
offf offf ben bu işi çözemiyorum bebek tokken yemiyor açken yediğinde sütünü içmiyor
ek gıdayla doyurup sütünden eksik kalmasını istemiyorum
az versem bu defa öyle alışacak
birde öğünlerini ayarlayamıyorum

2 gündür yumurta sarısı tadıyor
bugün biraz labne verdim
yarın labne , yumurta sarısı ve 1 tane bebe bisküvisi vereceğim
bulamaç yapmaya karşıyım benim midemin almayacağı hiç bir şeyi yedirmek istemiyorum
o yüzden bisküviyle labneyi karıştırırım yada yoğurtlu meyve yani en fazla 2 karışım veririm
her gün 1 çay kaşığı keçi boynuzu özü veriyorum

sizde neyi ne zaman veriyorsunuz yazın benim gibi acemilere bilgi , fikir olur

Oglum 4 gundur kendi odasinda uyuyo weweell telsiz aldik sagdan soka donse duyuyorum alacaklara tavsiye ederim bu sayede hevesle aldigim emzirme sandalyemi de kullanabiliyorum bekledogimden kolay oldu
kızlar bebişle uçak yolculuğu yapan var mı?
kulakları için sürekli emzireceğim ama başka tavsiyeniz varsa seve seve yaparım
Biz yaptik bodruma aktarmali gittik 2 saatte 2 ucaga bindik sikintimiz olmadi bazen uyuyodu bazem emzirdim agzini acik tuttum emzik aliyosa daha kolay olir isin hatta ucakta kaka yapti tuvalette alt bile degistirdim

Oglum 4 gundur kendi odasinda uyuyo weweell telsiz aldik sagdan soka donse duyuyorum alacaklara tavsiye ederim bu sayede hevesle aldigim emzirme sandalyemi de kullanabiliyorum bekledogimden kolay oldu
Biz yaptik bodruma aktarmali gittik 2 saatte 2 ucaga bindik sikintimiz olmadi bazen uyuyodu bazem emzirdim agzini acik tuttum emzik aliyosa daha kolay olir isin hatta ucakta kaka yapti tuvalette alt bile degistirdim

Ne guzel oda ayirmayi basarmissin. Darisi basima. Ben su an uyku egitimi veriyorum. Onu basarinca oda ayirmaya gecerim herhalde.

@tlyozgr A ARTVINLI9876 nznyldz nznyldz dilaraokan dilaraokan A after_before
Sivi alimini bence de hic kisitlamayalim. Ben hamilelikle beraber her turlu asitli icecegi ve kutu meyvesularini birakmistim zaten. Hala da icmedim. Sut alerjisi cikinca ayran da yalan oldu. Sadece su ve soda iciyorum. Cay, kahve var tabii bir de :) rezene cayi ve sut yapsin diye karisik bitki caylarim var. onlari icerim.
Suyu da 3lt yapmak lazim gercekten. Bir dikkat edeyim bakayim ne kadar iciyorum.
Ben sabah 1 mile yuruyusumu yaptim. Squat kaldi. Tamamlayinca yazin buraya, birbirimizi takip edelim :)
bugünki yürüyüş ve squat tamamdr:) hatta hızımı alamadım taktım anakucağını gezmeye gittik kızımla
güzel kahvaltı yapıldı 1.5lt su bitti sıvıya tam gaz devamm

X