2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Şu an hiç ilgilenemiyorum kafamı kaldıramıyorum benm bulantım çok kötü geçiyo 5 ay sürdü öncekğnde hiç bakamıyorum çocuğa
Canım benim senin hayatını bilemem ama o cana kıyarsan ömür boyu içinde kapanmayacak bir yara açacaksın tepi topu 1 sene çekersin ama aldırırsan bir ömür boyu kusura bakma dinimizcede günah zaten katilden farkın kalmayacak hem rabbim seni layık görmüş rabbim dagına göre kar verirmiş lütfen iyice düşün sanki hemen bugun mu dogurucan daha 9 ay var

40 güne kdr caizmiş bugün bi düşünücem

Canim esinle beraber senin verecegin karar bu. Senin ruh sagligin da onemli. Kendinden bezmis, ofkeli bir anne olursan da bebeklerine yazik olur bence. Bunun yani sira enerjin varsa, arka arkaya cocuk buyutmek de ayri bir keyif diyorlar. Bir kac yil zorluk oluyormus sonrasi daha guzelmis.

Hangi dine inaniyorsun, ne kadar inaniyorsun onu bilemem, o senin kendi ic dunyan sonucta. En dogru karari sartlariniza gore esinle verirsiniz zaten. Bugunler de gececek merak etme :)

Sütünü neden veremeyesin? Doğuma kadar süt olduğu müddetce verebilirsin. Doktorun mu söyledi veremezsin die. Çevreden duyduklrını diyorsan salla onları. Kimisi haram emzirilmez diyor. Kimisi acır sütün kesmelisin diyor. Emzirirken hamile kalırsan 3.aydan sonra sütün kalitesi biraz düşüyır hepsi o. Bebek emerse devam etmelisin. Kendi reddederse yapacak bişey yok. İyi araştır derim bu süt mevzusunu. Annelerimiz hep bizleri 2.gelince kesmiş sütten. Yazık,boşuna mahrum kalmışız sütten :)
Bu arada kaç aylık bebeğin? Hamilelik için doktora gittinmi. Bende hamileyimde. 6 aylık bebeğim var. Ama benim hamilelik dallasa döndü. Nolduğum belirsiz. Testte hamileyim ama değer düzenli artmıyor arefe gününden beri. Bayram tatilinden dolayda doktorla görüşemiyoruz. 7 günde 211 den 600'e zor geldi beta hcg. Ben ilk hamileliğimde 9 ay kustum. Öyle böyle değil. Zerre kilo alamadım. Alan bebekti sadece. 10 kilo almış göründüm. 3 kilo bebek çıktı. Geriside neydiyse doğumda hepsi çıktı gitti kilonun. Yani bi de yüksek riskli gebe grubunda idim. Çok riskli ilerledi hep hamilelik. Şimdi beni düşün bi de yine aynı olursa oğlum ne olur düşünemiyorum. Ama çok güçlendim. Aşırı. Yapamayacağım şey yok gibi. Aşırı azim ve güç kattı zorlu hamilelik bana. Süründüm 9 ay ama bunda oğlum için dik durabilirim gibi geliyor. Aldıramam sanırım. Vicdan azabı duyarım. Oda bi can olacak. Kardeş olacak. Yapamam sanırım aldırmayı. Benim korkum değer artmadığı için sağlıksız bi gebelik olması Allah korusun.

Ben senin hayatını bilemem canım kardeşim maddi durumunu manevi durumunu vs ama dediğim gibi Allah seni layık görmüş vermiş hayırlısı bu nerden biliyosun belki kendi düşecek sınavdan geçiyorsun farkındamısın belki bir şey olacak ve bidaha çocugun olmayacak belki belki belki uzar gider kırıcı olmak degil amacım ama bunu yapamazsın yapmamalısın ne olursa olsun nokta kadar hücre kan olacak can olacak nedir seni bu yanlışa sürükleyen bakamam korkusumu hamilelik kötü geçer korkusumu ben 9 ay mide bulantısı tükürükle bogustum hepsi geçti gitti kırdıysam da hakkını helal et

Doktor dedi 4 aylık olana kdr emzir snra emzirme diye ve çok iyi beslenmen lazm dedi ama bulantımdan beslenemiyorum emzirmek sana zarar verir sütün ztn acır belki içmez bile o kdr dedi

Doktor dedi 4 aylık olana kdr emzir snra emzirme diye ve çok iyi beslenmen lazm dedi ama bulantımdan beslenemiyorum emzirmek sana zarar verir sütün ztn acır belki içmez bile o kdr dedi
Benim doktorum face sayfasında paylasmistj orda n hatırlıyorum 9 ay hamileyken emzirmis hastası şimdi hem kardes hem süt kardes oldular beraber emmeye devam yazmis hatta. Ama başka nedenlerden aldırmak istiyebilirsin tabiki. Bu da cok doğal . Hakkında hayırlısı geç olmadan karar ver yeter . En doğrusunu sen bilirsin bu hassas bi konu.

Daha ek gidaya baslamadik. Ama kusma hala devam az da olsa. Simdi tırstım yaa ek gidaya gecince ya artarsa.
Kusma artmadi ama ilk ne verdiysem diline bile degse kustu yogurdu bile ilk kustu dusun
Ama ben anladim murathan kendini zorla kusturuyo ogurerek lokmayi agzina verince oyalarsam ogurmek aklina gelmezse kusmuyo

Canım benim ogretmen arkadaşım da senin gibi oldu. İlk duyduğunda çok üzüldü agladi. Çok zorlanırım, 2 bakıcı lazım diye. Bi de eşinin düzenli isi yok.Dershanelerde çalışıyor. Ev kirası, araba kredisi filan. Ama doğurdu. Küçüğe kendi, büyüğü babasi üstlendi. Şimdi ikisini ayrı ayrı komsu teyzeleri bakıyor. Tamam çok yorucu ama ikisi büyüyor. Bence doğur.

Arkadaşımın ilk bebeği 4 aylıkken kanserden vefat etmişti. Bizimle bir ikincisi oldu. Dün öğrendik. O da ne yazık ki kansermiş. 1 aydır yoğun bakimdalarmis. Yani kolayla bebek sahibi olunmuyor.

Allah sağlık sıhhat versin. Doğan büyür.

Kayinvalidem de 2 bebek aldırmış. Çok pişman. Eşimi de aldırmak istememiş. 12 yıl sonra doğurmuş.

Ben de olsa şimdi şaşırırım. Bu bebekle çok zaman geçirmek istiyorum.ilgim azalır diye üzülürüm. Ama aldırmayı asla düşünmem. Bu bebeğim için 2 yıl bekledim.agladim.olmuyor diye üzüldüm. Allah hayırlısını Sağlıklısini versin.

Son bişi daha tandem denilen olay var. Hamile iken emzirme. Bence incele. İki bebeğini de emziren çok anne var.

harikaa ben hemen yarın başlıyorummm:)

pudraseker canım benim kadar bulantı çeken olmamıştır heralde. Doğum yapana kadar hastanelerden eve gelemedim. Sana doğur Veya doğurma diyemicem sadece ben olsam dicem. Yani ben olsam evet dogururum. O yavrunun günahına giremem. Annem aldırmış ve şu an çok pişman. Aradan 25 sene geçmiş ama daha rüyalarımda diyor. Ama senin içini dışını bilemeyiz. Suç senin ve eşinin. Keşke azcık dikkat etseydiniz üzülmezdin. Hakkında hayırlısı olsun canım. Bunları dedim diye kırılma bana

Ama ben kilolu hamile kalmistim canim. Hedefim 57 - 58 su an :)

Wuhuuuu super :) boyle devam ederiz insallah. Kilo vermenin otesinde vucut da sekillensin istiyorum ben.
Canim kaç kilosun suan ben tam 69.500 gram ciktim bugün tartida ve yirmi gün daha tartilmayacagim yanlız yemekten çok kesmiyorum sadece ekmeği azalttım akşamları hiç sabah kahvaltıda da bir iki dilim ancak yiyorum inşallah veririz iki ayda bir beş kilo bari verseydim

pudraseker canım bende çok kötü bi hamilelik geçirdim riskli gruptaydım. 5 ay boyunca kustum. kafamı kaldıramıyodum ama içimde o masumun olduğunu bilmek beni rahatlatıyodu. senin neler yasadığını bilemem ama kendimi senin yerine koysam kesinlikle doğururdum. kendi hatamı ona ödetmezdim. onun canına kıyarsam diğer çocuğuma da bişey olur diye korkardım. bunlar benim fikirlerim asla seni incitmek istemem iyi düşün. kucagında olan kadar karnındakinn de senin bi parçan olduğunu unutma. Allah doğru yoldan ayırmasın hakkında hayırlısı

kızlar bebişle uçak yolculuğu yapan var mı?
kulakları için sürekli emzireceğim ama başka tavsiyeniz varsa seve seve yaparım

Sabah 60.5 ciktim ama normalde 61.5im. Yarin sabah tartilip not alacagim. Bir hafta tartilmam sonra. Ben de iste aksam yemegini azalttim. Ise yarar umarim. Yemekten cok kisamiyorum. Yarin altinci ayim da doluyor. Mekik de baslasam diyorum. Gitsin kilolar, gobekler :)

@tlyozgr nznyldz KardelenRuzgar spor icin ayri bir baslik acsak mi? Burda mi devam edelim takibe :)

nznyldz 61 civariyim canim. Yarin sabah tartilip ona gore not alacagim.
farketmez ben uyarım sizee
ohooo benim yanımda kilon yok sayılır:) çok çalışmam lazım çoookkkk
90 ile doğuma gittim 4.5 ay oldu şuan 72lerdeyim. zaten aldığım kiloların üzerine hamile kalmıştım nasıl gidecek şimdi bunlar. spora 6.aydan önce başlayamıyomuşuz sezeryanlıyım ama bu yürüyüş videosunun sakıncası yok bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…