2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Daha ek gidaya baslamadik. Ama kusma hala devam az da olsa. Simdi tırstım yaa ek gidaya gecince ya artarsa.

Emiyor emiyor emiyor ama doymuyor.... 1 saattir uyuması için emziriyorum, memeyi çekince ağlıyo , vermezsem uyanıyo... Eskiden emzik alırdı, emziğide anlıyo ağlıyo. Yoldan gelmiş aç bir ben kalp annesine aç bebecik...
Tosdikdana, şebnem, çöznur... Alerjiymiş Cidde'n o kızarıklık ki 3. Gün sonunda tamamen geçti. Bugün bayağı iyiydi göğsü. Kıyamam yaa, değişik bişey yemem bundan sonra :)
Şebnemcim herkes çocuğu için en iyisini yapmaya çalışıyo ama herkesin doğrusu Farklı, dr.ların bile. Her zaman bilgini paylaş, bu paylaşımlar için forumdayız. Sanırım ek gıda sohbetleri üzerine biraz üzüldün. Senin gibi düşünenler elbet var forumda, sende onlar, bizler için paylaş fikirlerini. Aksi düşüncede ki arkadaşlar eminim kırılmayacaktır sana. Forumda kırılacağım son iki insandan birisin yorumlardan gördüğümüz kadarıyla Bi çok kişide benimle aynı fikirde...

Canım aklında bulunsun yediklerin 2 saat içinde sütüne geçiyor ve 3 gün içinde eger alerjik bişey yediysen etkisi sürüyor birde tepkiler zaten üç gün içinde oluyor bazende 5 gün bende okuduklarımdan ögrendim ben ek gıdayı bekliyorum çünki anlamıyorum zaten 3 aydır süt ürünlerini agzıma sürmedim bakalım Rabbim başka dert vermesin amin

S sebneemm vallahi hiç kimse için dogrularından vazgeçme sonuçta hepimiz burada dertlerimizi mutlulumuzu paylaşıyoruz ögreniyoruz mesela benim dediklerim kimseyi baglamaz ama ben bildiklerimi söylemek istiyorum ki belki birinin işine yarar canım yok alınıp darılırlar diye söyleyeceklerinden vazgeçme

Birde bebişi dönmeyen bir arkadş vardı kuzumm motor gelişimi çok önemli ellerinden tut kendine çek ama kontrollu bir biçimde boynunu ilk tutamıyor üç gün çalıştırdım ben şu gün olmuş bazen bırakıyor ama dönmeyi kendi ögredi 6 aya kadar normal diyorlar ama sen peşine düş belki vitamin eksikliği vardır

Kizlarrr verdim gitti muhallebiyi yigite
6 .ayi bekliycem dedim dedim dahada tak etti canima yaaa
Cildirdi resmen geceleri doymuyorsa doymustur insallah.
Babamiz hipin gece muhallebisni bulamamis hip tahilli almis yaptim ilk kasigi aldi yuzu eksidi sonra bayila bayila yedi.Ya doymadi yada hosuna gitti elinden zor kurtuldum cildirdi yine istiyormus sipa.
Bu ekgida isi sıkıntili kizlar hevesleniyorsunuz taze anneler ama mutfaktan cikamaz hale geliyor insan

Emzirirken nasıl oldu ya. Düzenli adet görüyomuydun. Ama ne güzel sürpriz bebiş nasıl olucak kime benzeyecek acaba kardeşiyle ikiz gibi olurlar büyüyünce maşallah hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin

@tlyozgr KardelenRuzgar arkadaslar iki gundur sabah kalkinca leslie ile yuruyus videolarindan yapiyorum ben. Siz de deneyin. Sadece 15 dakika suruyor ve bence vucudu calistiriyor. Youtube a 'leslie 1 mile walk' yazarsaniz cikar. Tek oldugu degil de birileriyle oldugu video daha eglenceli. Sanirim adi happy walk gibi bir seydi. Daha uzun videolari da var ama hemen ona gecmeyeyim dedim. 15 dakika yuruyusun ustune de 30 - 50 arasi squat yapmaya basladim simdilik.
Iki gundur de ogle yemegini gec yedigimiz icin aksam yemegi yemiyoruz. Dun sadece elma uedim mesela. Tesaduf mu bilmiyorum ama yarim kilo verdim iki gunde.

Ne dersiniz gunde 15 dakika yuruyus yapalim mi evde? :)

Karpuz yasak meyvelerden netten neler veriliyo bak ona göre ver

Karpuz yasak meyvelerden netten neler veriliyo bak ona göre ver
Ahh kuzumm o kadar dikkat ediyorum ki emin ol o an çok masum geldi gözüme ablamda ısrar edince tamam dedim bizim tostikte iki çay kaşıgı içti suyundan versek dahada içecekti şeftali deneyecegim bugun ben yavaş yavaş zararsız şeylerle başlayayım diyorum süt yetmiyor artık bu arada hayırlı olsun kaç haftalık büyük konuşmayayım benim ilk cocugum ve bazı şeylerden dolayı zor geçiyor valla en az 5 yaşayana kadar düşünmüyorum ama uslu olsaydı 1 yaşında yapacaktık senin bu konuda hiç bir suçun yok Rabbim öyle istedi demekki hayırlı olsun

Canım süt ürünlerini kes veriyosun hemen şaka bi yana 65 olmuşum 68 ile hamile kalmıştım bakalım daha ne kadar verecegim

Sağol cnm ama mide bulantım çok kötü oğluma bakamaz oldum çok düşündük eşimle akşam galiba doğuramıcam, beslenmesiyle herşeiyle ben ilgileniyorum gece ben bakıyorum bunlar dha hareketlenicek yürücek dişleri çıkıcak kucağıma bile alamıcam nasıl olucak biliyorum bzim suçumuz dikkat etmedim cahilde değilizki ama oğlum için aylarca uğraşmıştık pkoluyumda bir kere adet oldum sadece emiyo olmasına rağmen nasıl oldu şaşırdım, bu arada bende verdim hep şeftali kayısı elma püresi, yoğurt ve sebzede veriyorum çok severek yemiyoruz emmek istiyo birdr kakasına çok zorlanıyo

Sen diyorsun ilkinde çok denedik diye suç muç degil can bu bazıları yıllarca ugraşıyor olmuyor Rabbim in sana yolladıgı ikinci bi melek ben böyle düşünüyorum geleği düşünüpte moralini psikolojini bozmaa her işte vardır bir hayır

pudraseker Can'ım senin kaçıncı bilmiyorum ama benim bu ilkti tedaviyle oldu şimdi yine istiyoruz olmuyor bu hafta doktora gidicem tekrar tabi sen kendin için en iyisini bilirsin ama ben sevindim :) :) oh gelsin bebişler

Canim benim
Kizim da henüz tamamen donebilmis değil yani yan dönüyor öylece kalıyor yüz üstü yatirdigimda hareket çok etmiyor tembel teneke :) ismiyle seslendigimizde bakiveriyor hemen :)bende gece iki saatte bir gündüz 3 buçuk 3 saatte bir emziriyorum böylede devam edeceğim ne kadar emerse o kadar kar iki ay daha ise baslamayacagim başladığımda da ek gıdaya geçmiş olaçak ama bende endişeliyim ise başladıktan sonraki süreç konusunda inşallah rabbim onun da kolaylığını verecektir öpüldün :)

Şu an hiç ilgilenemiyorum kafamı kaldıramıyorum benm bulantım çok kötü geçiyo 5 ay sürdü öncekğnde hiç bakamıyorum çocuğa

Tamam canım hemen bakıyorum yutube den bbende bayramda yarım kilo vermişim hesabah tartiliyorum da :))))

Daha ne kilo vermesi kızzz Ben para biriktirmeye başladım anca estetikle düzelir bu vucut kabullendim minik bir göbegim var su fala içim 3 aylık hamile oluyorum hemen

Ama ben kilolu hamile kalmistim canim. Hedefim 57 - 58 su an :)

Tamam canım hemen bakıyorum yutube den bbende bayramda yarım kilo vermişim hesabah tartiliyorum da :))))

Wuhuuuu super :) boyle devam ederiz insallah. Kilo vermenin otesinde vucut da sekillensin istiyorum ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…