2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Geçen karpuz tuttu annem nasıl emiyo videoya çektim bide sarılıyo hemen bırakmayalim almayalim diye
Valla ben de şeftali,karpuz ,úzüm verdim ara ara emdi.dr'a da sormadım.her seye alerji yapacak gözüyle bakıyolar.sakınırsam daha kötü olacak gibime geliyor.fileli seyler cıktı ya simdi icine meyve koyunca,bogazına lokma kaçmadan emiyor öyle sevdiki onu.dedigin gibi sofrada hep yanımızdaydı bugune dek.heveslenmesi güzel ,blw' ye gerek kalmaz:kk77:

Ben kestireceğim bu gidişle,yoksa işim zor..
6 ay olunca düzeliyor diyorlar ona güveniyorum ne kaldı diye ama heran bende bi kuaföre girip kestirebilirim :110: sadece dökülme sorunuda yok çünkü çok cansız mat kötü oldu düğüm düğüm oluyo taranmıyo belime geliyo bide :KK43:

ben 1,5 aydır calısıyorum, anneanne ve dede bıze yerlestı torun bakmaya :KK70:
Hatırlıyorum öyle yapıcaz dediğinide ondan sordum canım, bende ekim itibariyle başlicam çalışmaya, şimdiden kaygısı düştü. Memede uyuyo hep, naparlar nasıl uyuturlar... E artık bebeler bizi de tanıyo, beni arar mı acaba. Sen şimdi sıkılıyosundur belki ama annenlerin yanınızda olması da iyidir belki. Düzeni bozulmicak, geldi gitti olmicak... Bakalım biz bişey söylemeye korkuyoruz, kim bakacak Nasıl bakacak. Fazla şanslıyız, 2 annede bakmaya hevesli bizde :KK70:

Valla ben de şeftali,karpuz ,úzüm verdim ara ara emdi.dr'a da sormadım.her seye alerji yapacak gözüyle bakıyolar.sakınırsam daha kötü olacak gibime geliyor.fileli seyler cıktı ya simdi icine meyve koyunca,bogazına lokma kaçmadan emiyor öyle sevdiki onu.dedigin gibi sofrada hep yanımızdaydı bugune dek.heveslenmesi güzel ,blw' ye gerek kalmaz:kk77:
O fileden bende alacam kalıyo alamadım bi. İnşallah iştahları kapanmazda işte şimdi böyle verirsen yarın bigün tatsız tuzsuz sebzeyi püreyi yemez diyolar ondan korkuyorum

Hatırlıyorum öyle yapıcaz dediğinide ondan sordum canım, bende ekim itibariyle başlicam çalışmaya, şimdiden kaygısı düştü. Memede uyuyo hep, naparlar nasıl uyuturlar... E artık bebeler bizi de tanıyo, beni arar mı acaba. Sen şimdi sıkılıyosundur belki ama annenlerin yanınızda olması da iyidir belki. Düzeni bozulmicak, geldi gitti olmicak... Bakalım biz bişey söylemeye korkuyoruz, kim bakacak Nasıl bakacak. Fazla şanslıyız, 2 annede bakmaya hevesli bizde :KK70:
valla evın duzenı bozuluyor ama allahtan esım ısı geregı haftanın yarısı evde degıl, bende ıkı gun full calısıyorum , kalan ıkı gun 3 te evdeyım cuma-cumartesı-pazar tatıl :KK66: evde cok olmadıgımızdan akşamdan akşama bır sekılde bırbırımızı ıdare edıyoruz..
yavas yavas herkes evde bagımsız takılmaya alısıyor , hepımız kafamıza buyruk yasamayı sevdıgımızden kımse kımseye karısmazsa sıkıntı cıkmıyor...
benımkı emmedı zaten mama ıle beslenıyo ve ınsanlara alıskın o nedenle duruyor..
uykuya da sallayarak dalıyor,ılla elımızı tutacak agzında emzık olacak ve sallanacak kendı kendıne cok nadır o da gezerken falan kangurusunda yada arabasında uyursa uyur..
cocugum ıcın boylesı en ıyısı evde bakılıyor ve ben evde olsam bıle benden cok ılgılenıyorlar boylelıkle kendıme de zaman ayırıyorum-uyuyabılıyorum vs....
zaten bu kısı atlatalım seneye kısmetse bu donemde krese vermeyı dusunuyorum..

Hala sadece anne sütü veren kimler var?
O meyveleri peynir yoğurdu saymazsan ben :confused: yani verdiklerim doyurucu değil hiç sadece tadımlık normalde sadece anne sütü alıyo oğlum şükür onunda bana zararları var ama hâlâ rahatlayamadım çok düşkün sürekli meme ağzında emzikte almıyo işe nasıl başlayacam bilmiyorum yapışık geziyoruz resmen

Bu arada ek gıda veren varmı ben tek tük yoğurt peynir veriyorum ağzına ama toplasan günde 1 çay kaşığı ancak eder bide elma biber yeşil soğan falan veriyorum eline emiyo acaba hatamı yapıyorum hiç vermesem diyorum da bizimki öğrenmiş istiyo biz yemek yerken çıldırıyo resmen bişey vermesem
ben 1,5 aydır verıyorum su an yedıklerı tarhana ve sebze corbası,yogurt, sebze ve meyve puresı, pırınc unlu muhallebı, kahvaltıda lor ve yumurta..
yemek yerken ekmek kemırır, kavun karpuz vs.. elımle tutup verdıgımde cuk cuk emer yumusak kısımlarını....
en sevdıgı sey muzlu ve muzlu muhallebıler, lor.....
tabı meme emmedıgı ıcın formul mamayada devam edıyor ama mıktarı azaldı ek gıdaya gectıgımızden berı..

Bu nasıl bir saç dökülmesidir Allahım..avuç avuç..Hamileyken ne iyiydi,tek saç teli göremezdim etrafta,şimdi sabah bir kalkıyorum,yastığın-çarşafın üstü,her yer saç..
dogumdan sonra olurmus ve bır yıl surer dedı doktor (cıldıyecıye gıttım),badem yagı bepanten ve evıgen ampulu karıstır haftada bır masaj yap bır saat bekletıp yıka dedı bana doktor...

İnsanın içi gidiyo yaa tüm meyveyi yediresim geliyo öyle yapınca :KK70: insanmısın sen diyorum minyatürler doyamıyo insan
Ayy ben Bi kez salatalık verdim Nasıl emmiş bütün salatalığı, geri aldığımda da ağlamalar tepinmeler. 2 kezde havuç verdik dişlerini kaşısın diye ama ona o kadar ilgi göstermedi :KK48: bende Bi yandan diyorum kendisi isterken ilgilenirken bu fırsatı kaçırmasam mı, yemeyen Bebek çok zor çünkü. Bide 6 aylıkken işe başliycam biraz alışır o zamana kadar. Ama 6 aya kadar vermeyin bişeyde diyorlar. Bakalım Çarşamba dr.a gidicez ama kendi dr.umuz izinliymiş Bayram'dan sonraya kadar. Çok kararsızım gördüğünüz üzere :oops:

Bende olmadım hâlâ oda kötü hiç kilo veremedim hamilelikle aynı sayılırım belki olsam biraz zayıflarım diyorum :KK43: ne zaman olacaz bakalım hiç kıyafetim yok almaya niyetimde yok hep aynı şeyleri giyiyorum yeni kıyafet alıp yeni kilolarıma alışmayayım diyorum
AYNEN bende çok umutluyum ondan veremediğimi düşünüyorum 1 kilo bile vermedim doğumdan döndüğüm kilomdayım bende almıycam die direniyorum ama işede başladım eylül itibariyle bakalım ne zaman gelecek kendileri 4 gözle bekliyoruz :KK70:

ben 1,5 aydır verıyorum su an yedıklerı tarhana ve sebze corbası,yogurt, sebze ve meyve puresı, pırınc unlu muhallebı, kahvaltıda lor ve yumurta..
yemek yerken ekmek kemırır, kavun karpuz vs.. elımle tutup verdıgımde cuk cuk emer yumusak kısımlarını....
en sevdıgı sey muzlu ve muzlu muhallebıler, lor.....
tabı meme emmedıgı ıcın formul mamayada devam edıyor ama mıktarı azaldı ek gıdaya gectıgımızden berı..
Maşallah canım sen bayağı başlamışsın doğum tarihi ne bizim 22 nisan daha 4 buçuk aylığız yani ondanda az veriyorum daha bir haftadır falan veriyorum onlarıda. 5 aylık olsun biraz daha artırırım alışsın çünkü 6 aylık olur olmaz işe başlayacam ben başlamadan alışsın istiyorum işe baslamayacak olsam 6 ay hiç tattırmazdım bile

Ayy ben Bi kez salatalık verdim Nasıl emmiş bütün salatalığı, geri aldığımda da ağlamalar tepinmeler. 2 kezde havuç verdik dişlerini kaşısın diye ama ona o kadar ilgi göstermedi :KK48: bende Bi yandan diyorum kendisi isterken ilgilenirken bu fırsatı kaçırmasam mı, yemeyen Bebek çok zor çünkü. Bide 6 aylıkken işe başliycam biraz alışır o zamana kadar. Ama 6 aya kadar vermeyin bişeyde diyorlar. Bakalım Çarşamba dr.a gidicez ama kendi dr.umuz izinliymiş Bayram'dan sonraya kadar. Çok kararsızım gördüğünüz üzere :oops:
Ben gezgin olduğum için soracak dr falanda yok :KK43: dr umuz çok iyiydi aslında en son 2 ay kontrolünde gittik bidaha dr yüzü görmedik maalesef her dr ada güvenemem eski dr umuz olsaydı ona sorardım evime gideyim ilk işim dr bulup kontrole gitmek. Salatalık olayınızada iyi güldüm bizimkide aynı elinden al çığlık kıyamet geçen kardeşim dondurma yemis yanında istiyo diye bitince çubuğu vermiş nasıl emiyo çubuğu zor aldık elinden nasıl paralıyo kendini :KK48: gezdirdik falan zor sustu yada direk meme veriyorum susuyo. Seninle durumlarımız aynı 6 aylık olunca işe başlayacağız allah çalışan annelerin yardımcısı olsun

X