2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Tavuk yada patates zehirledi benide canım. Patateste olabilir çünkü kalan sandvicin yarısını eşim yemişti onda bişey olmadı. Patates zehirlenmeside fena oluyormuş
Aman hastalık bizden uzak olsun çocuklara zor yetiyoruz zaten, çoook çok geçmiş olsun. Patates zehirlenmeside mi oluyormuş, hiç duymamıştım

kızlar koç burcu bebeği olanlar kimler ?

benım kız cok cadı, bugun tam 5 aylık olduk 6 dan gun almaya basladık :KK66:

arada aglama krızlerı tutunca elımız ayagımız bırbırıne gırıyor susturana kadar, gunduz zaten uyku ıle arası yoktu sımdı gecelerı de kendını saga sola dondurmekten uyumuyor halıyle bızlerde ayaktayız...

ayrıca yabancılık cekmeye basladı, yabancıladıgı bırını gorunce hemen aglıyor...

sızde durumlar nasıl ?
Ahh Koç kızlarımız ahh. Özgür ruhlar onlar. Ağlama krizinin yanında ölü evi ağlayıcısı gibi ellerini bacaklarına vura vura ağlıyo. Gündüz uykusu uzun çabalar sonucu çok kısa uykular. Gece uykusuna geçmekte çok zorlanıyo. O boşta ki el hiç durmuyo. Bişeyler tutuyo, çekiştiriyo yorulana kadar 1-2 saat emiyo en sonunda sızıyor. Gece çok uyanmıyo Allahtan ama yatakta çok hareketli, üstü kapalı kalmıyo diye tulum aldım, onunla dönerkende toparlayamıyo herhalde acıkmaktan ziyade bende hareket ederken uyandığını düşünüyorum ama 3 defa falan uyanıyor şükür

Kızlar adet düzenleriniz nasıl. Benim 3. Olacaktı bu ay ama 5 gün geçti. Çok korkuyorum gebelik söz konusu olabilir mi diye. Test yapmaya dahi cesaretim yok. Emziriyorum. Geceleri en az 2 saatte bir kalkar bebeğim. Başına böyle birşey gelen var mı ? Adet gecikmesi normal mi. Dr yolu nu tutmadan sizle dertlesmek istedim.
canım bence normal emziriyoruz sonuçta ben hala olmadım yaa benim gibi olmayanlarda olsada rahatlasa emin olun şişkinlik var rahatsız edici

Kizlar benim oglan altinci hastalik gecirdi. Sureci yazayim da size de tecrube olsun.

1. Gun: aksamustu atesi cikmaya basladi. Keyfi yerindeydi. Calpol verdim bir kasik. Aksam yatagina yatirdim. Gece emmek icin kalkti, bir baktim ates yukselmis. Soguk suya bezler koyup alnina, eklem yerlerine surduk. 6 saat gecince bir calpol daha verdik. Ates dusmedi acile gittik. Acildeki doktor bogazi hafif sismis, uc gun bekleyin gecer dedi. Calpolu dort saat arayla verin dedi. Soguk su degil ilik suyla silin ve ates 39.5 ustune cikarsa ilik banyo yaptirin dedi.

2. Gun: calpol sonrasi ates dusunce sorun yok. Keyfi yerinde. Gunduz daha iyiydi. Aksama dogru gene kotulesti, huzursuzluk artti. Ilik suyla silmeler, banyo yaptirmalar. Ates cok dusmedi, bu sefer baska bir acile gittik. O da bogaz enfeksiyonu yarina gecmezse antibiyotik verin dedi. (Not: kendi doktoru tatilde oldugu icin whatsappdan yazisiyoruz, tahlil olmadan antibiyotik verilmeyecegini soyledi)

3.gun: Ates devam. Calpol verince dusuyor, sonra gene yukselme. Oglanda emmek istememe, huzursuzluk basladi. Kabiz oldu. Devamli aglama vs. annem ve esimin zoruyla antibiyotik verdik (ben cok karsiyim bebeklerde antibiyotik kullanimina). Gece ates devam, bu sefer daha iyi bir hastanenin cocuk bolumune gittik. Doktor kan ve idrar tahlili yapti. (Atlas aksam 9dan sabah 3e kadar idrar yapmadigi icin hastanede bekledik) sonuclar geldi temiz. Doktor vermeyin antibiyotik, yarina gecer dedi. Ohhh dedim, kestik. Calpol yerine fitil verdi.

4. Gun: fitili alinca 8 saat atesi cikmadi, sonra tekrar. Cocukta devamli uyku hali, gozunu acamiyor. Esim ve annem kavga dovus tutturdular antibiyotik vericez. Verdiler.

5. Gun: doktorlar bir seyi yok gidin dedigi icin tatile yola ciktik. Yolda yuzu kizarmaya basladi, goguslere indi. Yol uzerinde bir devlet hastanesine gittik. Antibiyotik alerji yapmis baska antibiyotik alin dedi. Onu aldik ve o aksam onu verdik. Sonucta hicbir degisim yok, cocuk huzursuz ve kizariklik yayiliyor. Artik iyice cildirip cirladim annemle esime. Antibiyotigi kesiyoruz dedim. Kendi doktoruna da fotolarini attim, durumu anlattim. Altinci hastalik bu, antibiyotigi kesin hicbir faydasi yok dedi.

Su an yedinci gun ve Atlas gayet keyifli, atesi falan yok. Tatil yapiyoruz oglusla. Kizarikliklar azaldi.

Surecte ogrendiklerim: calpol benim oglana kabizlik yapiyor. Etrafi dinlememek lazim, annelik icguduleri en iyisini biliyor. Bastan beri antibiyotik vermek istemedim. Sonucta hakli ciktim. Bosuna cocugun vucuduna neler yaptik Allah bilir.
Ayrica altinci hastalik tahlillerde cikmadigi icin dikkatli olmak gerekiyor. Tedavisi icin yapilacak bir sey yok, cocugun kendi kendine yenmesi gerekiyor. Tek yapilacak sey atesi takip etmek.
Bizden haberler bu kadar :)
Geçmiş olsun,oğlum da küçükken geçirmişti 6. hastalığı...Bir kaç doktor bilememişti,sonradan bilindi..

Alin size bir degisim daha:))
Concondu degilmi?
Masallah kuzucuga,azcik zayiflasin annesi birseycik olmaz zaten gurubumuzun tosuncuklarindanmis kendileri:KK56:

Benim buyuk oglumdada olmustu cbm.
Dr.asi dagilmamis pamuga kolonya dokup ovusturun demisti bilgin olsun.

Uzerinde 4.aydan itibaren yaziyorsa sıkınti olmax ona dikkat etmek lazim.
Bazilari 6.aydan itibaren yaziyor.

Ahanda bizim sipayla ayni dogan bir fistik.
Bizimkide 28 mart.6.800 boyda 64.5

Evet cnm asi olali 1 ay oldu halen kizarik.
Buda asinin tuttuguna isaretmis.
Tek tek etiketleyemedim cevap yazan arkadaşlar çok sağolun önemli bişey değil yani diye dr a gitmedim inşallah geçer biran önce ben hâlâ yollarda orda burda allaha şükür oğlum gayet iyi bağışıklığı çok iyi olacak bu gidişle doğduğundan beri hiç evinde oturmadi sürekli gezmelerdeyiz artık çok bunaldim biran önce evime gitmek istiyorum bebekle tek kalınca zorlanırım ama olsun artık evimi istiyorum yemek yapmak istiyorum :110: fazlada yazamıyorum takip edemiyorum yerleşik hayata geçebilirsek katılacaz size öptük bütün teyzeleri :KK15:

Bu arada ek gıda veren varmı ben tek tük yoğurt peynir veriyorum ağzına ama toplasan günde 1 çay kaşığı ancak eder bide elma biber yeşil soğan falan veriyorum eline emiyo acaba hatamı yapıyorum hiç vermesem diyorum da bizimki öğrenmiş istiyo biz yemek yerken çıldırıyo resmen bişey vermesem

dilaraokan dilaraokan canım nerde oldunuz sünneti bende istiyorum ama korkuyorum da aynı zamanda ya dikişli olan acılı sanırım ben dikişsiz istiyorum dikişsiz yaptırıp acı çeken varmı acaba ayy kafam karışıyor çok çok geçmiş olsun ayrıca biran önce iyileşirsiniz inşallah

Kızlar sanırım gıda zehirlenmesi gibi bişey oldum. :KK43:

Akşam üstü meşhur bir tavukcuda tavuklu sandviç yemiştim eve gelincede triliçe yedim. güya bugün gece eşim çocuğa bakıcaktı ben uyucaktım. Yattım karnıma kramp girmeye başladı sonra ter boşandım baya. Kalktım önce ufak bir çıkardım dolandım tekrar geldi ve yarım saat boyunca wc de çıkardım. Ayrıca birde ishal oldum. Hayatımda böyle olmamıştım. Boğazım tahriş olmuş şişmiş gibi ağrıyor.

Aman diyim dışarıda tavuk yemeyin 1 senedir yemiyordum hamilelikte tiksinmiştim bugün yedim olana bakın.

Süt sağmıştım çıkarmadan önce verip vermemekte kararsız kaldım verilebilirmiş süte geçmezmiş.
Geçmiş olsun..Genelde zehirlenmeler tavuktan oluyor sanırım,hamileyken de bir arkadaş tavuktan kötü olmuştu..

canım bence normal emziriyoruz sonuçta ben hala olmadım yaa benim gibi olmayanlarda olsada rahatlasa emin olun şişkinlik var rahatsız edici
Bende olmadım hâlâ oda kötü hiç kilo veremedim hamilelikle aynı sayılırım belki olsam biraz zayıflarım diyorum :KK43: ne zaman olacaz bakalım hiç kıyafetim yok almaya niyetimde yok hep aynı şeyleri giyiyorum yeni kıyafet alıp yeni kilolarıma alışmayayım diyorum

X