2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
dogumdan sonra olurmus ve bır yıl surer dedı doktor (cıldıyecıye gıttım),badem yagı bepanten ve evıgen ampulu karıstır haftada bır masaj yap bır saat bekletıp yıka dedı bana doktor...
nursena07 nursena07 ay bende gittim cildiyeye ama başka Bi sebepten, gitmişkende hamileyken çıkan benleri gösterdim. Normal onlar dedi, senin saçında dökülüyordur şimdi dedi. Bende zannettim bir formül söyleyecek, evet dedim hemde çoook. Geçer geçer, 9 ayda biter, bitmezse senesinde biter, yerine yeni saç çıkar dedi... :KK70:

ben 1,5 aydır verıyorum su an yedıklerı tarhana ve sebze corbası,yogurt, sebze ve meyve puresı, pırınc unlu muhallebı, kahvaltıda lor ve yumurta..
yemek yerken ekmek kemırır, kavun karpuz vs.. elımle tutup verdıgımde cuk cuk emer yumusak kısımlarını....
en sevdıgı sey muzlu ve muzlu muhallebıler, lor.....
tabı meme emmedıgı ıcın formul mamayada devam edıyor ama mıktarı azaldı ek gıdaya gectıgımızden berı..

bende tarhana vermek istiyorum biz yapmayız hazırlara da güvenemiyorum. sen hangi tarhanadan veriyorsun

Bende olmadım hâlâ oda kötü hiç kilo veremedim hamilelikle aynı sayılırım belki olsam biraz zayıflarım diyorum :KK43: ne zaman olacaz bakalım hiç kıyafetim yok almaya niyetimde yok hep aynı şeyleri giyiyorum yeni kıyafet alıp yeni kilolarıma alışmayayım diyorum

bende olmadım
aynı senin gibi bi kaç kıyafetim var olan döne döne onları giyiniyorum
doğru dürüst ev kıyafetim bile yok
8 aylık olunca biraz uğraşmayı düşünüyorum
10 aylık olunca işe dönücem o zaman zor olur

Ahh Koç kızlarımız ahh. Özgür ruhlar onlar. Ağlama krizinin yanında ölü evi ağlayıcısı gibi ellerini bacaklarına vura vura ağlıyo. Gündüz uykusu uzun çabalar sonucu çok kısa uykular. Gece uykusuna geçmekte çok zorlanıyo. O boşta ki el hiç durmuyo. Bişeyler tutuyo, çekiştiriyo yorulana kadar 1-2 saat emiyo en sonunda sızıyor. Gece çok uyanmıyo Allahtan ama yatakta çok hareketli, üstü kapalı kalmıyo diye tulum aldım, onunla dönerkende toparlayamıyo herhalde acıkmaktan ziyade bende hareket ederken uyandığını düşünüyorum ama 3 defa falan uyanıyor şükür

ağlama krizlerinin dışında hepsi aynı yaa şu üstünü açma olayını yazın peştemalle çözmüştüm ama şu aralar havalar soğudu örgü battaniyeye geçtik yine bi çare arıyorum

Bu nasıl bir saç dökülmesidir Allahım..avuç avuç..Hamileyken ne iyiydi,tek saç teli göremezdim etrafta,şimdi sabah bir kalkıyorum,yastığın-çarşafın üstü,her yer saç..
aynı durumdayım :63: misafırlıge bıle gıtmıyorum hareket ettıkce dokuluyor saçlarım bıde hamıleyken kestırmıstım çokta uzun degıl toplanmıyrda dogru durust tutam tutam gelıyor elıme :oha::oha::KK12:

Hala sadece anne sütü veren kimler var?
Ben. Sadece anne sütüne dr a inat devam ediyorum.kizim kilo pek alamadigi halde devam ediyorum. Iki dr da 4 bucuk 5 aylikken baslayalim yavas yavas dedigi halde devam ediyorum. Ve her kontrolde ek gidak onusuna hiıı evet tamam dememe ragmen daha baslamadim.
Baslamak icin can atiyorum aslinda ama hali hazir da mamaya bile gerek kalmayacak kadar sütüm varken de emzireyim diyorum.

dilaraokan dilaraokan canım nerde oldunuz sünneti bende istiyorum ama korkuyorum da aynı zamanda ya dikişli olan acılı sanırım ben dikişsiz istiyorum dikişsiz yaptırıp acı çeken varmı acaba ayy kafam karışıyor çok çok geçmiş olsun ayrıca biran önce iyileşirsiniz inşallah

Canim ben klipsli yaptirdim. Ferda Senel diye ozel bir doktor yapti. Ilk gun huzursuzlugu oldu, sonra sorun yasamadik.

kuzum ben tam 4.ay aşısından bikaç gün sonra yaptırdım ama benim de 2.çocuğum erkek olursa ben de 3.ay yaptırırım :) 4.aya sarma sebebimiz bayram girdi, bayramda uğraşmayalım dememdi.

Cok da erken degilmis :) O zaman doktor farki var herhalde. Ne bileyim biz cok rahat atlattik o sureci. Simdi zorlanan bebekleri gorunce ben de sasirdim. Hemencecik iyilessin hepsi insallah. Ya ilk uc ay ya da yedi yasindan sonra yaptirmak bana daha mantikli geliyor. Bakalim ikinciler ne yasatacak bize :)

ağlama krizlerinin dışında hepsi aynı yaa şu üstünü açma olayını yazın peştemalle çözmüştüm ama şu aralar havalar soğudu örgü battaniyeye geçtik yine bi çare arıyorum
Eylül nasıl belli etti kendini ama. Bi gecede evler soğudu, terliksiz gezilmiyo. Geceleri buz gibi şehrim yaa. Yaz günü iyiydi, napcaz Eskişehir in rüzgarında ayazında bebelerle bilmem...

dilaraokan dilaraokan canım nerde oldunuz sünneti bende istiyorum ama korkuyorum da aynı zamanda ya dikişli olan acılı sanırım ben dikişsiz istiyorum dikişsiz yaptırıp acı çeken varmı acaba ayy kafam karışıyor çok çok geçmiş olsun ayrıca biran önce iyileşirsiniz inşallah
Çok sağol canım. Etlikte deva tıp merkezinde yaptırdık canım. Doktorumuz cok iyi gerçekten önerebileceğim bir doktor. Fakat bizim sıpa çok ağladı. Ama bugün çok iyiyiz maşallah.

Ben. Sadece anne sütüne dr a inat devam ediyorum.kizim kilo pek alamadigi halde devam ediyorum. Iki dr da 4 bucuk 5 aylikken baslayalim yavas yavas dedigi halde devam ediyorum. Ve her kontrolde ek gidak onusuna hiıı evet tamam dememe ragmen daha baslamadim.
Baslamak icin can atiyorum aslinda ama hali hazir da mamaya bile gerek kalmayacak kadar sütüm varken de emzireyim diyorum.
Aynıyız,hala 6200 lerde dolanıp duruyoruz,sağlıklı olsunlar da napalım..

Eylül nasıl belli etti kendini ama. Bi gecede evler soğudu, terliksiz gezilmiyo. Geceleri buz gibi şehrim yaa. Yaz günü iyiydi, napcaz Eskişehir in rüzgarında ayazında bebelerle bilmem...
Of kıştan çok korkarım,hiç sevmem kış mevsimini..Oğlum her ay hastalanırdı o yüzden,soğukta ister istemez tedirgin oluyorsun,sıkı giyindi mi,üşüttü mü,gece üstü açıldı mı,dışarı çıksan hava rüzgarlı mı vs...

Sağol canım. Evet batikon verdi pansuman yapıyorum canım. Dünde elini yüzünü yıkadım. Doktor bardak koymana gerek yok dedi koymadım acaba ondan mı bu kadar ağlıyo ki canım

Sen koy bir kaç gün , marketlerde köpük bardaklar var kesiyorsun 3 parmak kalınlığında rahat eder çocukta, ne kadar sakınsan da koruyamazsınız

X