2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
4 saatte bir bir çay kaşığı devam et Can'ım. Ben 4 gün verdim Aşıdan sonra
Aynen canım veriyorum artk doktora da gittik bu gün genel Bi muayene oldu çok şükür herşeyi iyi enfeksiyon da görünmüyor dedi cumaya kadar huzursuzluk ve ateş devam ederse getir dedi bklm beklemedeyiz ateş değilde huzursuzluk var emmeyi red etti yavaştan emiyor ama acıkınca mecbur emdi şükürler olsun inşallah çabuk atlatırlar

Çok geçmiş olsun canım bu ara öksürük ve burun akıntısı olan çok bebek gördüm Allah şifa versin hepsine de çabucak atlatsınlar inşallah

öznurum canım benim, biliyorsun edebiyatçıyım ve düzeltmeden edemeyeceğim. zaten alınmayacağını biliyorum. hem bilmeyenler de varsa öğrenir.
azimle sıçan kayayı deler değil, azimli sıçan (yani fare) kayayı deler. sevgiler :)

Sebnem cnm su galactago damlayi arttirdinmi sen? Hala 15 damla mi kullaniyorsun?

@coznur cok gecmis olsun. Dondum kaldim okuyunca yazdiklarini. Hic kimseden boyle birsey duymamistim. Cok enteresan yaaa...

Kizlar bizde 4.ay kontrolune gittik bugun. Kilo alimi yavaslamisti doktor yinede normal bizim icin dedi 650 gram almis. Boyuda 3 cm uzamis. Kan ilacina 6.ay baslicaz erken dedi. Takviye gidalarada baslama dedi simdilik. Istersen meyve suyu ile basla sutun yetmedigi yerlerde gunde 1 cay bardagi... oda yetmezse 1 hafta sonra ayrica yogurt verebilirsin dedi. Ama anladigim kadariyla ek gidayi 6. Ayda falan baslatacak. Bu arada almanyadan ithal bir demir ilaci ogrendim onu sordum bilemedi. Ingilizcesini istedi almancasi yokmus. Sanki bende almanca var:) Sorucaz birilerine bakalim...

Kizlar gulmeyin ama bisey sorucam bu vajinal kapaliilik nasil oluyo biz anlayabiliyor muyuz?

Ahahahah
Bizim ahali degistirdi kendimize uygun hale getirdi ne olmus yanii ; ))
Ahahahahah

Seninle ayni gun dogum yaptik diye hatitliyorum cnm. Bizimkidr asidan sonra ateslendi baya. Butun gece yanindan ayrilmadim 1 dk olsun. Gunduzde devam etti atesi ertesi gun. Fitili verince ates kesildi. Simdde dedigin gibi huzursuzlugu devam ediyor. Omzumda agliyor agzini dayiyor omzuma mirildaniyor agliyormjs gibi. 3 gun surermiymis bu huzursuzluklari?

Kizlar gulmeyin ama bisey sorucam bu vajinal kapaliilik nasil oluyo biz anlayabiliyor muyuz?

Bana doktorun dedigi koylerde eskiler buyukler biliyir ama sehirlerde hic farkedemiyor anneler dedi
Bebegin altini temizlerken vajinasini iyice actirdiginda bebegin dogdugu alanin kapali oldugunu gorevilirsin allah korusun oyle bisey varsa
Ama ben hic okadar acmadim ne yalan soyliyim kimsede boyle bisey olabilir dikkatli olun demedi
Bence.kontrol ettiginde anlayabilirsin

Hepsi aynı demek ki... Maşallah bebiş ne güzel kilo almış Allahım onlara sağlık versin.

Kesinlikle bu yöntemi uygulayacağım. Şimdilik bi şey demiyorum zaten okulların açılmasını bekliyorum. Ben de çalışmaya başlayınca aynı devam ederse bu dediklerini bir bir uygulayacağım. Sanki yemek gökten zembille iniyor çamaşırlar kendi kendine yıkanıp utulenip yerine konuluyor ev kendini süpürüp siliyor.... vs yani işleri ben yapmıyormuşum gibi bi de akşam gelince hizmet bekliyor. Ki artık yapamıyorum da zaten çocukla.

Bi kere daha takdir ettim canım seni. Ben de kesinlikle oğlum olursa silah tüfek yerine bu tarz oyuncaklar alıp iyi bir şekilde yetiştircem derdim. Oğlum olmadı ama oğluna kız ararsan aklında bulunayım İnşallah seneler gectikce ben de biraz daha pozitif olurum.

Doğru diyorsun canım ama söyle söyle bi yere kadar. Bazen söyledigim zamanlar gözlerini deviriyor ondan sonra hiçbir şey söylemiyorum uzun süre kendi yagimda kavruluyorum. Sonra bi patlıyorum... Böyle böyle gidiyor.

Canım sürebilir dedi her bebekte farklı olabilirmiş bizimki 2. Ay aşılarında 1 gun sürdü bunda daha fazla devam ediyor 28 nisan doğumlu inşallah seninki o kdr sürmez çabuk geçer ateş yok ama huzursuzluk var

Selam kızlar mayıs annesi olacaktınama nisan annesi oldum 22 nisan dogumlu bi kizim var dun kan ilacina basladik gece kaka yapti kakasinda damla damla.kan gibi şeyler vardı sizce kan ilacıyla alakası olabilir mi bilenler.lutfen cevap versin şimdiden teşekkürederim

Canım bununla alakası varmı bilmiyorum yan etkilerine bi bak istersen

http://blog.milliyet.com.tr/bebeklere-demir-takviyesi-gerekli-midir-degil-midir-/Blog/?BlogNo=404310
Kızlar doktorumuz bu gün vegaferon kan damlasını kilosuna göre ver dedi rutin bi zorunluluk sanırım sağlık bakanlığı şart koymuş bu yazıyı okuyunca başlamaktan vazgeçtim tam kan sayımı yapılmadan vermeyeceğim demirin eksikliği kadar fazla demir alımı da bebeğe çok büyük zararları varmış Allah korusun bide ferro sanol sanırım toplatılmış içinde parafen olduğu için iyice araştırıp test yaptırmadan vermeyeceğim d vitamini dışında hiç bşy

Ya tabiki uygulucaksın. Kölemiyiz biz. Çocuğu beraber yap ee bakmaya gelince annesi bu seni istiyor annesi sana bakıyor vs vs yaparken düşünecektin babacım bunları. Erkeksin tabi anne kadar olamazsın ama gel eve malı yay otur olduuuu anacım.
Çok sinirleniyorum ben böyle erkeklere elimden geleni ardıma koymam sürterim burnunu onun

Duygularıma tercüman oldun canım çok haklısın. Bu düzen değişmeli.

Günde 3 defa bir bardak suya 15 damla kullanıyordum aynen devam ediyorum kuzum

Simdi acip baktim gordugum ve anlattigin kadariyla sikintimiz yok rutin kontrollerimizde dr kontrol yapiyormu hic farketmedim. Yarin gudicez bisey demeden izleyeyim bakalim isini duzgun yapiyomuymus bizim dr. :)))

Sağolasın Aslıcım,amin inşallah..Çok minik olduklarından hastalıklarına hiç kıyamıyoruz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…