2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
5.ay kobtrolunden geldik kizlar.
Boyumuz 64 uzamamis gorunuyor gecen aya gore:KK43:( kilomuzda 6800 olnus yani 500 gr.almis bir ayda.

Bursadaki arkadaslar bana acil adam gibi cocuk dr.lazim.Bugun iyice sinir olduk esimle dahada goturmem medikal parka:KK11: hastaneyi degistirmisler icini son sistem yapmislar kimene icine adam gibi dr.koymadiktan sonra icerde sadece 2 cocuk dr.var biri zaten catlagin teki :KK47:
Bugun kontrole gittik boyuna kilosuna hadi gule gule
Ek gidaya basla mama ver vs.diyor ne vereyim neyle baslayayim diyorum ne konustugunu bile anlayamadigim dr.var karsimda :ukala:cok canim sıkıldi kizlar cokkk.:KK20:
Neyse bende yarin itibariyle ek gidaya basliyorum ilk seftali suyuyla baslarim artik 3 gun sonrasi allah kerim.
Yaaa ben de çok üzülüyorum bizim de uzamadı bu ay demekki olabiliyor kilo da aynı 600 gr almış sağlıklı olsunlar da büyükler inşallah

Bebeğinde kafa terlemesi olan var mi? Sadece emerken değil hava sıcaksa uyuyorsa sürekli terliyor bugün ev serin sırılsıklam 5 dk bile uyusa kafasının olduğu yer ıslanıyor ve ona da uyanıyor rahatsız olup ağlıyor. Vücudu terlemese de kafası terliyor artık şüphe etmeye basladim

Kızlar benim de korktuğum şey grip olmak ve de bebegime de gecmediydi korktuğum şey malesef başıma geldi.sizce ne yapmalıyım kızım biraz grip gibi nadiren oksuruyorum sabah da burnu tıkalı gibiydi ateşi 37.3 olmuştu calpol verdim yalnız dün 4 ay aşılarını da oldu ateşi ondan da çıkar mı doktora gotursem mi :KK43:off daha yeni antibiyotik tedavisi bitmişti

Ateş Aşıdan çıkar , calpol 4 saatte bir ver sen, takip et bakalım, burnunu açık tut varsa sprey kullan aşı ateşi ve huysuzluğu 3 gün yapıyor ,

Bebeğinde kafa terlemesi olan var mi? Sadece emerken değil hava sıcaksa uyuyorsa sürekli terliyor bugün ev serin sırılsıklam 5 dk bile uyusa kafasının olduğu yer ıslanıyor ve ona da uyanıyor rahatsız olup ağlıyor. Vücudu terlemese de kafası terliyor artık şüphe etmeye basladim

Biraz önce emzirirken babası gördü bu ne dedi, boncuk boncuk ter atıyor emerken kafası emerken terliyor her zaman, hava sıcaksa uyurken kafa boyun terliyor, normal yani çok Bebek'te olur...

E elife081
Gayet normalsiniz
Temmuz ağustos aylarında aylık 500-600 gr normal buna bağlı olarak boy uzaması da düşüyor hatta uzamıyor, anne sütüne devam , aç kalsa kıyamet kopar zaten annesi, sabret 6 aylık olmak üzereyiz başlayacaklar zaten ...

5.ay kobtrolunden geldik kizlar.
Boyumuz 64 uzamamis gorunuyor gecen aya gore:KK43:( kilomuzda 6800 olnus yani 500 gr.almis bir ayda.

Bursadaki arkadaslar bana acil adam gibi cocuk dr.lazim.Bugun iyice sinir olduk esimle dahada goturmem medikal parka:KK11: hastaneyi degistirmisler icini son sistem yapmislar kimene icine adam gibi dr.koymadiktan sonra icerde sadece 2 cocuk dr.var biri zaten catlagin teki :KK47:
Bugun kontrole gittik boyuna kilosuna hadi gule gule
Ek gidaya basla mama ver vs.diyor ne vereyim neyle baslayayim diyorum ne konustugunu bile anlayamadigim dr.var karsimda :ukala:cok canim sıkıldi kizlar cokkk.:KK20:
Neyse bende yarin itibariyle ek gidaya basliyorum ilk seftali suyuyla baslarim artik 3 gun sonrasi allah kerim.

Arkadaşımmmmmmmm
Bi arkadaşta paylaşmıştı yazıyorum bende herkese
Temmuz-ağustos aylık ortalama 500-600 gr normalmiş, aç kalsa zaten basar çığlığı bıdıklar, bu kadar geçti 1 ay daha bekleyin , doktor evet dengesizmiş, İstanbul'da olsan on numara doktorumuz var,
Bi başlayalım detay detay herşeyi yazcam ek gıda ile ilgili...
Ama sabır 6 ay bitsin , 6.aydan sonrada yine ana öğün anne sütü o sebeple emzirmeye devammmmmmmm

Arkadaşımmmmmmmm
Temmuz-ağustos aylık ortalama 500-600 gr normalmiş, aç kalsa zaten basar çığlığı bıdıklar, bu kadar geçti 1 ay daha bekleyin , doktor evet dengesizmiş, İstanbul'da olsan on numara doktorumuz var,
Ama sabır 6 ay bitsin , 6.aydan sonrada yine ana öğün anne sütü o sebeple emzirmeye devammmmmmmm
Sütümüz azalmaz umarım yoksa evet ana ögun olarak anne sütüymüş bakalım.ek gıda baslatmadı doktorumuz ama eline meyve versem acaba hani file icine filan konuyo.şap şup yalansın azcık:KK66:

Canım emekleme aşamasında ise hiç girişmeyin derim. Beni kimse uyarmadı. Emekleme başladığından beri yüzükoyun yatıyordu. Sürekli ters dönüyordu. Bebeği zaptetmek çok zor oldu.
Ayrıca çok acı çekti 4 gün. Her alt acista agladi. Ne olduğunu şaşırdı çocuk. Gece uykusunda çiş yapınca çığlık çığlığa uyandi.yalvaran gözlerle dudak bükük bana bakıp bakıp ağladı.
Eşim, annemler, Kayinvalide filan çok hevesli idi. Herkes olsun olsun dediler. Ama bebeğin o hallerini görünce ah keşke yaptirmasaydik dediler.

Bence büyük olsun 8 yaş civari.tamam psikolojik olarak etkileniyor deniyor ama en azından derdini anlatabiliyor.teselli edebiliyorsun. Küçük bebek olunca onu avutmak bile imkansız oluyor.
Şuan sana çok hak verdim benim eşimde biran önce yapalım diyo ben kıyamıyorum ikna edebilirsem yaptırmayacam daha bizimki emeklemiyo ama olsun yazık hep kucakta bizimki eminim çok ağlar

Kızlar bu defa ben idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum. Antibiyotik kullanmam lazım malesef :KK43: aranızda geçiren varmı? Ayy ne bitmedik dertlerim var

Kızlar 4.ay aşıları yüzünden bu gece de huysuzluk başladı dudak büzüp ağlıyo miniğim kucağımdan inmek istemiyor ama yinede ağlıyor emmekte istemiyor almıyor memeyi ağzına bile öğürüyor calpol vermeye çalıştım ama kustu fitil verdim iki dk anca durdu içerde brz sakinledi uyukluyo şu an ayağımda bu aşılar da ne biçim bşyse her seferinde bebeğin bütün huzuru keyfi kaçıyor o öyle içini çeke çeke ağlaması yokmu allahım dünyaları yakasım geldi calpolu normal halindeyken de versem bşy olur mu ki ateşi yok ama huzursuzluk ağlamalar var bu akşam uykusuna yatırınca başladı ağrısı vardı sanırım

Arkadaşımmmmmmmm

Ahhh cnm ahhh bundan 4 sene once istanbuldaydim buyuk oglumunda dr.oyleydi superrr bir dr.Nasil ariyorum dr.bir bilsen.oglani dedemmm diye bir sevişi vardi nasil guven veriyordu bize.neyseee yapacak birsey yok buradada buluruz insallah.
Esimde senin gibi diyor cnm.Cocuk doymasa ac olsa boyle mutlu olurmu aglar uyumaz durmaz diyor evet bunlarin hic birisi yok sukur.emerken bakiyorum sutumde var dolu dolu yutuyor acaba bekleyicimi degil diyorum yaramiyor cocuga:KK43:(

C coznur cnm cekirge doruk bize uzak kaliyor biz yildirimdayiz.
Yigitin dogum dr.nuri bey cekirge doruga geldi hastayken geldik 1 2 kez ama uzak dedigim gibi.Yildirim dorukta yagizin dr.vardi berkant bey oda cekirge doruga gecti:KK43:( yani biz kimden memnun kalsak size gelmis yahu:))

X