2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Ahhh cnm ahhh bundan 4 sene once istanbuldaydim buyuk oglumunda dr.oyleydi superrr bir dr.Nasil ariyorum dr.bir bilsen.oglani dedemmm diye bir sevişi vardi nasil guven veriyordu bize.neyseee yapacak birsey yok buradada buluruz insallah.
Esimde senin gibi diyor cnm.Cocuk doymasa ac olsa boyle mutlu olurmu aglar uyumaz durmaz diyor evet bunlarin hic birisi yok sukur.emerken bakiyorum sutumde var dolu dolu yutuyor acaba bekleyicimi degil diyorum yaramiyor cocuga:KK43:(

C coznur cnm cekirge doruk bize uzak kaliyor biz yildirimdayiz.
Yigitin dogum dr.nuri bey cekirge doruga geldi hastayken geldik 1 2 kez ama uzak dedigim gibi.Yildirim dorukta yagizin dr.vardi berkant bey oda cekirge doruga gecti:KK43:( yani biz kimden memnun kalsak size gelmis yahu:))
Canım istanbuldaki doktorunuz kimdi acaba?

Kızlar 4.ay aşıları yüzünden bu gece de huysuzluk başladı dudak büzüp ağlıyo miniğim kucağımdan inmek istemiyor ama yinede ağlıyor emmekte istemiyor almıyor memeyi ağzına bile öğürüyor calpol vermeye çalıştım ama kustu fitil verdim iki dk anca durdu içerde brz sakinledi uyukluyo şu an ayağımda bu aşılar da ne biçim bşyse her seferinde bebeğin bütün huzuru keyfi kaçıyor o öyle içini çeke çeke ağlaması yokmu allahım dünyaları yakasım geldi calpolu normal halindeyken de versem bşy olur mu ki ateşi yok ama huzursuzluk ağlamalar var bu akşam uykusuna yatırınca başladı ağrısı vardı sanırım
Canım burada okumuştum yine, Ateş olmasada huzursuzluğu gidersin diye verebilirsin demişti birine sağlık ocağında hemşire. Bide tecrübeli arkadaşlar daha aşı yaptırmadan bile calpol içirip gittiler aşıya. Ben hiç kullanmadım ama bu saatte yazan olmazsa diye aklımda kalanları yazdım. Allah bebişine sağlık, huzur versin....

Kızlar ya bazen çok bunalıyorum depresyona giriyorum sanırım. Eve bakıyorum eskisi gibi istediğim şekilde dip köşe temizlik yapamadığım için pis geliyor, kendime bakıyorum 14 kilo fazlamla duba gibiyim, eşime bakıyorum eskisi kadar ilgisi sevgisi yok, kızıma bakıyorum gündüz uykusu yok artık sürekli ilgi istiyor yanında olmamı istiyor... Bazen yemek yapamıyorum bazen temizlik bazen ütü... Sonra hepsi birikiyor altından kalkamıyorum. Bi de evdeyim şimdi calismaya başlayınca nasıl olacak acaba... iki çocuğu olanlar ne yapıyor nasıl yetişiyor ben mi çok beceriksizim :KK43:

Üstüne bi de gorumcemin saçma sapan laflarını hâlâ atlatamadım. Cam silmistim eşim perde takarken fotoğrafını atmış o da yazmış ki biz seni temizlik yap diye mi evlendirdik bırak gelin yapsın:KK62:

Canim dayanamadım acile götürdüm boğazları hafif enfeksiyon olmuş bendeki enfeksiyon solunum yoluyla kızıma geçmiş çok üzgünüm yine antibiyotik şurup yazdı doktor sabah da uzmana götüreceğim

Üçüncü aydan beri kilo alımı kötü mama yemiyo keşke yese ben de rahatlarım cins benim kız bu ay 600 gr almış 6100 boyu da 62 cm çok kötü değil ama burda karşılaştırıyorum 2 kilo eksik çok fark var çorba muhallebi yoğurt vercem artık napim
Canim sıkma canını bemim kızda 6200 kilo 66cm boy kilo alımı yavaş iki ayda sadece toplam 900 gram almıştı

B
Göğüs pompalarının temizliğini nasıl yapıyorsunuz kızlar? Ben günde 2 sefer sağıyorum, kaynar suya koyuyorum işlem bittikten sonra ama plastik parçalara zarar veriyor. Yeni pompa aldım o yüzden.
Sizlere sorayım dedim nasıl yapıyorsunuz diye
Bende sagdiktan sonra kaynatiyorum ama her sagista değil...hoş bu aralar sagacak sütum de yok ya neyse....

Canim dayanamadım acile götürdüm boğazları hafif enfeksiyon olmuş bendeki enfeksiyon solunum yoluyla kızıma geçmiş çok üzgünüm yine antibiyotik şurup yazdı doktor sabah da uzmana götüreceğim

Canim ben de su an acilde idrar yapsin diye bekliyorum. Kendi doktorumuz tatilde, o nedenle baska bir hastanenin aciline gitmistik dun. O da antibiyotik yazmisti. Bugun doktoruma mesaj attim. Idrar ve kan tahlili yapilmadan antibiyotik alinmaz dedi. Simdi daha iyi bir hastanede tahlillerini yapiyoruz. Senin bebege tahlil yaptirdilar mi?

Kızlar 4.ay aşıları yüzünden bu gece de huysuzluk başladı dudak büzüp ağlıyo miniğim kucağımdan inmek istemiyor ama yinede ağlıyor emmekte istemiyor almıyor memeyi ağzına bile öğürüyor calpol vermeye çalıştım ama kustu fitil verdim iki dk anca durdu içerde brz sakinledi uyukluyo şu an ayağımda bu aşılar da ne biçim bşyse her seferinde bebeğin bütün huzuru keyfi kaçıyor o öyle içini çeke çeke ağlaması yokmu allahım dünyaları yakasım geldi calpolu normal halindeyken de versem bşy olur mu ki ateşi yok ama huzursuzluk ağlamalar var bu akşam uykusuna yatırınca başladı ağrısı vardı sanırım
Ver canım bişey olmaz bana sağlık ocağındaki hemşire 6.ay aşısına gelmeden once calpol ver öyle gel dedi

Kızlar ya bazen çok bunalıyorum depresyona giriyorum sanırım. Eve bakıyorum eskisi gibi istediğim şekilde dip köşe temizlik yapamadığım için pis geliyor, kendime bakıyorum 14 kilo fazlamla duba gibiyim, eşime bakıyorum eskisi kadar ilgisi sevgisi yok, kızıma bakıyorum gündüz uykusu yok artık sürekli ilgi istiyor yanında olmamı istiyor... Bazen yemek yapamıyorum bazen temizlik bazen ütü... Sonra hepsi birikiyor altından kalkamıyorum. Bi de evdeyim şimdi calismaya başlayınca nasıl olacak acaba... iki çocuğu olanlar ne yapıyor nasıl yetişiyor ben mi çok beceriksizim :KK43:

Üstüne bi de gorumcemin saçma sapan laflarını hâlâ atlatamadım. Cam silmistim eşim perde takarken fotoğrafını atmış o da yazmış ki biz seni temizlik yap diye mi evlendirdik bırak gelin yapsın:KK62:
Canim aynı benim duygularimi yazmışsın her açıdan :)) görümce yi duyma gitsin bosveeeer

Canım burada okumuştum yine, Ateş olmasada huzursuzluğu gidersin diye verebilirsin demişti birine sağlık ocağında hemşire. Bide tecrübeli arkadaşlar daha aşı yaptırmadan bile calpol içirip gittiler aşıya. Ben hiç kullanmadım ama bu saatte yazan olmazsa diye aklımda kalanları yazdım. Allah bebişine sağlık, huzur versin....
Sağol canım çok şükür iyi uyuyo şu anda fitilin etkisiyle ama binlerce kez şükürler olsun ki emmeyi başardı istemiyordu acıktı galiba dayanamadı ucuna brz tatlı sürdüm hemen aldı mememi kuzum o kdr çok mutlu oldum ki yarında calpol vermeye devam ediym o zmn ne olur ne olmaz 3 gün bu aşıların ağrısı fln heralde

Ver canım bişey olmaz bana sağlık ocağındaki hemşire 6.ay aşısına gelmeden once calpol ver öyle gel dedi

E sizinki iyiymiş aradaki fark ne acaba araştırmak lazım acısız olsun yaa Kıyamam ben hiç mahvolurum çok ağlarsa düşünemiyorum bile :KK43:

Bende anlamadim ya iste
Ameliyathaneden geldi ruzgR hemen kucagima aldim bi sicaklik
Isemis ustume: ))
Bidaha da aglamadi cis yaparken
Fitokrem vermisti onu veasidi alinmis zeytinyagini surduk pipiye
Dikis falan da yoktu
Hic bisi anlamadiyidk biz..

Sanırım bize ek gıda için erken
Dün çeyreğin yarısı şeftali verdim
Bugün uyumadı ayakları vurdu durdu
Gazda çıkarmadı gece
6 ay olana kadar vermicem çok uykusuz bıraktı beni işe gidicem şimdi sürünüyorum

Uyumaya bebekte her iş aynı anda yapılamaz zaten h.sonu yapıyoruz biz de eşimle. Görcen evli değilse anlamaz evliyse de eşi Dangoz biriyse sizi kiskaniyordur ..... (burda küfür var) nefret ediyorum şu şekilde başkasının evine karışan denyolardan.

Yalın sağolsun hiç uyumadi 12 4 uyudu. Sabır diyorum. Bi sorun var yine ama ne? Dis mi gaz mı artık her neyse. Ya da aç mamayı artiracagim.

Kızlar ya bişey sorucam ben gece altını değiştirmiyorum sabah baya çişli oluyo ama sütüm çok az çocuk su kaybediyo olmasın diye korkuyorum şu an su versem mi günlük

Nasıl anladınız hasta oldugunu?benimkinin aglama tonu degisti,dünden beri öksürüyo.parol vermek istemedim ateşi yok.bizimkiler de evham yapıosun diyolar.eşim nezle halbuki.
Ateşi var mıydı bebeginizin?

Bursada merkez de bi kaç katlı bir bebek ürünleri mağazası vardı. Tam olarak nerdeydi adı neydi hatırlıyomusunuz? Bursadan geçicez gelmişken sonbahar kış alışverişini yapayım diyorum C coznur betul8516 betul8516
CANIM BAKIRCILAR ÇARŞISINDA YERİ VAR AMA ÖZLEM BEBEYE TOPTANCINIZ NERDE DİYE SORUN SÖYLÜYORLAR

Nasil anladin azaldigini canim?bana da sutum azalmis gibi geliyor bazen 5 dk da bitiyor sanki lik lik sesi gelirdi onceden
Tek meme yeterdi simdi 2 meme anca yetiyor . 4 ayligiz bu arada. 7 kilo 67 cm asiya gittik bugun tarttirdim. Kilosu normal dediler ek gida verme yetiyo sutun dediler. Icim rahat degil pek kilosu az gibi geldi.
BENİM ESKİDEN AKARDI
ŞİMDİ İŞE BAŞLADIM CIVIK CIVIK GÖGÜSLERİM

X