2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
4.ay kontrollerini ve aşılarımızı yaptırdık
Durum hiç iç açıcı değil arkadaslar:KK43:
kızım 6300gr iken 6700 olmuş sadece 400 gr almış. (zaten fazla kılo alımı yoktu 4kg doğmuştu 4 ayda 2700almış hepitopu)
ısrarla ek bişeye başlayalim mı dedim ebeye asla 6.aydan önce verilmez dedi sinir oldum gitti. mama vermek yerine sebze meyve ve yoğurt vermek daha mantıklı geliyo bana. gerçi en kısa zamanda doktora gidip detaylı bi konuşmam lazım
siz bana ne önerirsiniz napıyım aklım karıştı:mad:
4. Ay kontrolünde benim kızımda 450 gr almıştı.... Paniklemeye gerek yok, bol su iç, iki göğsünüde emzir, uykudan uyanınca uyku sersemi daya memeyi, etrafıyla ilgilenmeyeceği en boş ve loş yerde emzir... Hemen mamaya, ek gıdaya başlamaya, paniğe gerek yok demişti ama tabi kilo almasını engelleyecek Bi sorun mu var diye de idrar tahlili istedi. Yani Bi dr.a gitmeden bişey yapma bence....

Kızlar huggies erkekler için olan bebek bezini kullanan var mı? Ben prima aktif bebek 4 numara kullanıyorum fakat artık memnun degilim emiciligi hoşuma gitmiyor. Yaptığı kaka dün bacağından aşağı aktı. Huggies kullansam pişik yapar mı acaba ? Yardımcı olun :KK43:
Ben de sordugunuz bezi kullanıyorum 2haftadır kaka sızdırmadı daha hic.pişigimiz de yok.memnunum yani

Bence uyku cok onemli bebekler icin uyuyamayinca cok huzursuz oluyo benimki. Emmesi guzel herseyi guzel ne gazi oldu ne bisey ama uykusu olupta uyuyamadimi yikar ortaligi.
Hemde Nasıl önemli, uyusa dinlense Bi neşeli Bi güleç Bi oynak; ama uyumadıysa mızır mızır mızır hayatı zindan eder. 2-3 gündür Bi huyu çıktı şimdi, kucağımda uyuyo,5 dk.da ben dalsın diye beklerken uyanıveriyo, geri asla yatmıyo ve mıkırdanırken mıkırdanırken kaka yapıyo.... Alt değiştir şu bu derken uyku tamamen gidiyo. Zaten tek memede uyuyo, tamamen yapıştık bide uykuya dalması problem oldu sormayın halimi :KK43:

4. ayda uyku düzeni bozulan kaç kişiyiz. 4.5 aylığız biz uyku düzenimiz bozuldu.
acelya2687 acelya2687 bebiş düştükten sonra uykudan ağlayarak uyanma başladı mı ? ben diyorum düşerken korktuda ondan mı ağlayarak uyanıyor
4. Ayda bizim de uyku duzenimiz bozuldu. Gündüz 10 dakika uyuyacak diye 1 saat uğraşıyorum,hemen geri uyanıyor. Gece de ilk yattiginda uzun uyur, sabaha karşı uyanmaları artardi. Artık en geç 2 saate bir kalkıyor, bazen yarım saate bir kalkıyor,gece bazen tamamen uykusu açılıyor oyun oynamak istiyor.

Kızlar yine ateş yaptı bu aşılar fitil verdim ılık duş aldırdım braz rahatladı uyudu ateşide ölçtüm düşmüş çok şükür uyuyo şmdi gece çıkarmı yeniden acaba bu gün iki kere fitil verdim yarım biri 12 buçukta biride 8 buçukta inşallah bida çıkmaz o öyle acılı ağlarken içim acıyor evlat çok başka bşymiş gerçekten yaa Allahım acılarını göstermesin

4. ayda uyku düzeni bozulan kaç kişiyiz. 4.5 aylığız biz uyku düzenimiz bozuldu.
acelya2687 acelya2687 bebiş düştükten sonra uykudan ağlayarak uyanma başladı mı ? ben diyorum düşerken korktuda ondan mı ağlayarak uyanıyor
Ayy yok canım hiç ağlayarak uyanmazdı zaten, aynen devam, şükür...
Yaa bizim de sapıttı uyku, zaten dalmakta zorlanıyodu ama gece bu kadar uyanmıyodu, bide saat 5-6 Gibi uyanıp kalkıyo 1-2 saat bekleşiyoruz... :KK43: Allahtan işe başlamadım ama sanırım ekimde başlıycam, şu memede uyuma işini nasıl çözücez bklm...

Birde kizlar bugun dra goturdum oznur simayi ctesi kisik kisik bi oksuruk vardi koye gittik dugune diye babannesi bakti kalabaliga sokmadim
Ammmaaa ctesi gecesi bir oksuruk cok.kortuk havlu isitip gogsune koyduk
Sabaha kadar azalarak oksurdu
Evham yaptim dun oksurmedi ama bu sabah goturdum.dra bakti etti abisinin oksurugu viraldi belki onada bulasti anne sutu aldigi icin hemen atlatmis olabilir dedi
Genel muayene etti ne dese begenirsiniz " vajinal kapalilik" olusmus
Uyustum kaldim hemen cocuk cerrahina yonlendiriyorum dedi aayy allak bullak oldum goturdum acti kapaliligi ama ne agladi kizim
KizBebeklerde ostorojen hormonu salgilanmasi baalayana kadar olurmus
Farkedilmezse ameliyatla aciliyormus (allahkorusun)
Kontrollerinizde mutlaka baksin dr bizde yoktu boyle bisey
Oksuruk icin gittik ne gorduk allahtan farkedildide gecti gitti 3hafta bi kremla masaj yapicam
Bir kez kapaninca kapanma tekrar edebilirmis: ((
Ayy canım çok geçmiş olsun,bizde de oldu o yaa :KK43: hergün kontrol ediyorum şu an :KK43: ama bize Bi krem yazdı dr. İki hafta günde iki kez kullandık, hormonmuş o da :KK43:

Mahvolduk diyen bendim.
Sunnet dikişli oldu canım ya...pipinin etrafı iple dikili. İyileşince dikişler atmaya başlıyor. Valla ya zordu bizim. Hiç kolay geçmedi 4 gün. Bugün haftası oldu keyfi iyi ama emekleme çalışırken yazık pipi korkusuna poposunu havaya kaldırıyor.

@yalsa bize de bardak koymaya gerek yok dedi ama 2 gün daha beter oldu. Ne zaman bardak koyduk rahatladık. İyileşme o zaman basladi. Yoksa beze sürtmekten pipi kanamaya başladı.

Anladığım şu sünnet bünyede bünyeye değişiyor demek ki...

Doğuştan kapalı olabilir diye duymuştum ama normal zamanda kapanabilir olduğunu hiç duymadım .
Çok geçmiş olsun canım. Allah tekrarını yaşatmasın. Valla duyunca çok şaşırdım.
Oluyormuş canım yaa, taze et kaynayıveriyomuş... Bizim dr. Aylık kontrollerde bakıyodu hep,3.ay muayenesinde çıktı. Anneler orayı pek kurcalamak istemez, o da yapışır zamanla dedi. Çok suçlu hissetmiştim kendimi :KK43: Allahtan kremle açıldı bizimki de Bi müdahale gerekmedi

4. Ay kontrolünde benim kızımda 450 gr almıştı.... Paniklemeye gerek yok, bol su iç, iki göğsünüde emzir, uykudan uyanınca uyku sersemi daya memeyi, etrafıyla ilgilenmeyeceği en boş ve loş yerde emzir... Hemen mamaya, ek gıdaya başlamaya, paniğe gerek yok demişti ama tabi kilo almasını engelleyecek Bi sorun mu var diye de idrar tahlili istedi. Yani Bi dr.a gitmeden bişey yapma bence....
günde 3 lt su içiyorum. iki göğsümüde emiyo. emmede bi sorunumuz yok etrafa bakınmıyo çok emerken. idrarında bi sorun olsa zaten genel olarak huysuzluk yapar benim kızım çok neşeli mutlu görünüyo. sadece akşamları süt az geldiği için emerken mızmızlanıyo ordan anladım zaten yetmediğini. ama tabikide doktorumuza gidicez

Kızlar yine ateş yaptı bu aşılar fitil verdim ılık duş aldırdım braz rahatladı uyudu ateşide ölçtüm düşmüş çok şükür uyuyo şmdi gece çıkarmı yeniden acaba bu gün iki kere fitil verdim yarım biri 12 buçukta biride 8 buçukta inşallah bida çıkmaz o öyle acılı ağlarken içim acıyor evlat çok başka bşymiş gerçekten yaa Allahım acılarını göstermesin
canım ben bugün ebeye sordum aşımızı yaparken ateş yapar mı diye? dedki eğer bebeğin vucudunda enfeksiyon varsa ateş yapabilir. bi takip et istersen. bizde hiç ateş ya da huysuzlanma yapmadı şükür hiçte bişey vermedim henüz

4 e kadar kesintisiz uyuyorsa çok iyi. 9 da yattı 12 de kalktı 1.5 da uyudu 3 de kalktı 5 gibi kalktı 7 de kalktı. gecede 5 kere kalkıyoruz. gündüz uyumamasını geçtim geceler çok kötü oldu. uyandımı hemen uyuyamıyor dalamıyor uykuya. gaz ilacı aldım tekrar acaba ondan mı diye oda etkilemedi. işe geliyorum sabah ruh gibi

Anlattıklarına aynen katılıyorum bizde de vaziyet bu hale geldi. Neden böyle sacma sapan oldu gece uykusu anlamadım gitti

sclkvnc sclkvnc benim dogum yaptigim hastane sozde 'bebek dostu' bi ozel hastaneydi, bize egitimde doğuma gelirken emzik,biberon, mama kesinlikle getirmeyin dediler. Baş hemşireye biri sordu sütümüz gelmezse nolcak diye, biz getirtiriz, her annenin sütü olur dedi. Süper dedim gittim doğuma. Hemşire gece geldi dr.unuz sarılığa karşı mama vermeyi tavsiye ediyor dedi, ben kaldım neye göre yanı, benim sütüm var bebekte emiyo neden verelim ki, peki o zaman siz bilirsiniz dedi hemşire ama ilk bebek, insanın içinde kuşkusu kalıyo. Sonrasında bebegim yogun bakimda yattidogumdan 24 saat sonra. sutum olmasına rağmen beni emzirmeye çağırmadılar, tam 6 buçuk saat sonra bizim ısrarımızla emzirebildim. O şokta kimse süt sağmayıda akıl edemedi, hemşirelerde söylemedi, bebeği çıkarana kadar beni ememediği için sütümde de problem oldu. Bebeğim yoğun bakımda bizden izinsiz verilen mamaları kusmuş, fazlasını kusar diyorlar ama belkide aç kalmış yavrum, yoğun bakımdan çıktığında sarılık başlamıştı... Dinlemek lazım bencede, neden ilk anneliğinin heyecanını yaşayan ürkek bizleri böyle yönlendiriyorlar bilmem. Ayy dokunsalarda anlatsam diye bekliyomuşum bende nerden nereye geldim şimdi. kusura kalmayın canlar, Bi sizle dertleşiyorum böyle, nabiim :KK43:

bizimde babaanne - dede yapıyor onu diğer torun büyük bizimki küçük ,
bir arada olunca aman kıskanmasın diye büyüğü seviyorlar, ama 4 aylık olduk bebeklerde anlıyor artık ilgiyi ilgisizliği zaten haftada 1 - 2 görüyorlar diğer torun olunca götürmüyorum ben, çocuğumun psikolojini bozamam ....
demem o ki , birlikte yapabilecekleri şeyler yaptırın büyük çocuklarınıza, kardeşini de dahil etsin oyununa , birisini kenara bırakıp diğeri ile ilgilenmeyin...
Benimkiler ikiz. O yüzden olmuyor öyle. Anca ikisine birden şarkı söyleyebiliyorum,bi onu bi diğerini gıdıklıyorum, oyuncaklarını oynatıyorum. Ama iş ağlamayı teselli etmeye geldiğinde veya doya doya sevmeye ilgilenmeye geldiğinde hiç tam anlamıyla yapamıyorum. Bununla ilgilendim ay diğerine geçiyim, bunu susturdum sakinleştirdim biraz diğerini alıyım.

günde 3 lt su içiyorum. iki göğsümüde emiyo. emmede bi sorunumuz yok etrafa bakınmıyo çok emerken. idrarında bi sorun olsa zaten genel olarak huysuzluk yapar benim kızım çok neşeli mutlu görünüyo. sadece akşamları süt az geldiği için emerken mızmızlanıyo ordan anladım zaten yetmediğini. ama tabikide doktorumuza gidicez
elinden geleni yapiyomussun canim, o zaman o kadar kilo alacaktir... sagliklari olsunda aman kilolarida cok olmasin, hic acele etme yemek yesin, mama yesin.... doysunlar bize minnoslar. bizim problemimiz etrafi incelicem, oturcam diye emmemesi. artik oyle kabul ettim bende. biraz yatiyoruz, biraz kucakta emiyo yuvarlanip geldik bakalim simdiye kadar... bakalim dr.unuz ne diyecek, bazi dr.larda baslatiyo hemen mama ek gida... bizim dr. her seferinde sadece anne sutu diye tembihledigi icin oyle dusunuyorum tabi ben. bu iste tek bi dogru yok anladigim kadariyla :)

Birde kizlar bugun dra goturdum oznur simayi ctesi kisik kisik bi oksuruk vardi koye gittik dugune diye babannesi bakti kalabaliga sokmadim
Ammmaaa ctesi gecesi bir oksuruk cok.kortuk havlu isitip gogsune koyduk
Sabaha kadar azalarak oksurdu
Evham yaptim dun oksurmedi ama bu sabah goturdum.dra bakti etti abisinin oksurugu viraldi belki onada bulasti anne sutu aldigi icin hemen atlatmis olabilir dedi
Genel muayene etti ne dese begenirsiniz " vajinal kapalilik" olusmus
Uyustum kaldim hemen cocuk cerrahina yonlendiriyorum dedi aayy allak bullak oldum goturdum acti kapaliligi ama ne agladi kizim
KizBebeklerde ostorojen hormonu salgilanmasi baalayana kadar olurmus
Farkedilmezse ameliyatla aciliyormus (allahkorusun)
Kontrollerinizde mutlaka baksin dr bizde yoktu boyle bisey
Oksuruk icin gittik ne gorduk allahtan farkedildide gecti gitti 3hafta bi kremla masaj yapicam
Bir kez kapaninca kapanma tekrar edebilirmis: ((
Öznur çok çok geçmiş olsun. İyi ki fark etti doktorunuz.
Kızlar aylık muayenelerinizde doktorunuzun kızlarda vajinasını kontrol edip etmediğine dikkat edin. Öznurun dediği gibi eğer bebekken fark edilmez ve kapanırsa ergenliğe girdiğinde ya da daha kötüsü evlendiğinde ilk gecesinde fark edilebilir. Bebekken doktor kendi açabiliyor elle ya da küçük bi müdaheleyle ama büyüdükce et örtülüyor ve kapanıyor o bölge. Kuzenimin ilk gecesi kabus olmuş bu sebeple. Durumu da bilemeyince çok tatsız şeyler yaşamış eşiyle. Aylarca denemişler ilişki olmayınca doktora gitmişler ki zaten olmasına imkan yokmuş zarın önü etle örtülmüş.
Kendiniz kontrol etmeye kalkışmayın tahriş edersiniz kızlar bizim anlamamız zor doktor muayenesinde bakılsın ki zaten bakması gerekir. Böyle bir hikaye bildiğimden doktorumuzun da her muayenede kontrol ettiğini gördüm yoksa söylerdim.

Hayirli sabahlar herkese.
Caydan bahsedilmis valla ben gunde 10 fincan kesin iciyorum eger misafirlik varsa o gun gecedebiliyor.Alistik biz artik:))

Yediklerime hic dikkat etmedim basindan beri,arada mukuslu kaka civik ishal gibi yesil sari hepside oluyor.
Dr.sordum anne sutu alan bebeklerde normal dedi onemsemedi bile.

Benim 3 hamileligimde ayni sikayetlerle gecti cnm.Kiz hamileliginde resmen tavan yapti bu sikayetler,erkek hamileligimdede oldu ama kizlardaki kadar dayanilmaz degildi.
Agzimdaki pas tadini ben naneli sekerle gecirdim resmen beraber yasiyorduk seker kutusuyla tavsiye ederim dene cok ise yariyor.
Agzima su dolmasi berbarttir bilirim kovayla dolasirdim evde surekli tukur tukur mahfolurdum.
Onunda caresini kizarmis ekmek yada peksimetle buldum.Hic birsey yiyemiyordum sabah ogle aksam bunlari yedim.Agzima alip emiyordum buda rahatlaticidir aklinda olsun
Bence kiz hamileligi daha agir ikisinide yasayip tecrube etmis biri olarak.
Ogrendinmi bilmiyorum ama bir kiz geliyor sanki:))

Yok Can'ım daha öğrenmeme var cinsiyeti. Çarşamba günü henüz 10. haftama gireceğimm :KK55:
Sanırım 10. haftada herşey daha beter olacak , tavan yapıyormuş ya bulantılar. Şu tükürme olayı ve ağzımdaki iğrenç ekşime olmasa herşey daha güzel olacak ama.. Belki bir ilacı vardır Dr umla konuşacağım bunu.
Ben en baştan beri erkek hissediyorum ama hayırlısı sağlıklısı olsun başka ne isterim Allah'tan:dua:
Sizler de bebeklerinizi sağlıkla mutlulukla büyütün inşAllah , seneye de darısı bizlere olsun :KK16:

X