2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Yaaa kızlar benim sıpacım bugün kolu yana doğru uzanmışken dönmeye kalkıştı, dönemeyince geri dönüyo diye bende hemen gitmedim yanına açıkçası ama piskopat annenin piskopat bebesi kendini atıverdi; aklım canım gitti, ruhum bedenimden çıktı onu geri döndüresiye. O benim korkmama daha çok korktu sanırım, çok ağlamadı ama ben hala tedirginim. Gece beşiktede dönüyo, Allah korusun bişey olmaz inşallah
Benkmkide surekli donuyor basta kolunu kurtaramiuordu ama attik atiyor popoyu yana kurtariyor:KK70: burnunun ustune yatacak diye korkuyordum zamanla asiyorlar bunu da gece sabaha kadar uyumadim ilk gun.simdi yuz ustu resmen surunuyor.fazla aceleci sanirim

Severim senin tostiği, hıh bak ii olmuş bu rumuz s s nereye kadar, bak bilemedim kaç s vardı, Nasıl Bi rumuzdu. Bu unutulmaz, ii olmuş :)

Günaydın canım inan bende bilmiyorsum kaç sssss vardı :KK53::KK48: bizim tostik ya dün uyumadıgından yada ben uyumayıp bana acıdıgından bugun 8 de kalktı ilk defaa:nazar::nazar::nazar::nazar: benimde bu hayatta en en en nefret ettiğim şey kıyaslama yapılması ben kıyaslamamda zaten de ablam sagolsun kayınvalidem sagolsun onlar pek bi severler hadi ablamı anlıyorum ilk çocugundan dolayı korkuyor da kayınvalideyi anlamıyorum pazar günü ordaydık hemen kilo vermiş kilo vermiş demeye başladı tabi ben kötü gelin bu fırsatı kaçırırmıyım eve geldik moralimi bozdu ne kadar taktıgımı bildiği halde gitmek istemiyorum bi daha dedim benide eltisinin geliniyle kıyaslardı hep o kız 20 yaşında ben 26. Kimse bir degil şimdi öbür ogluna kız arıyor inşallah beni aratacak birini bulur:KK50: A ARTVINLI9876

merhaba kızlar. uzun zamandır giremedim sizleri ve burayı çok özledim. öyle çok yazmıssınızki okumam mümkün degil :KK43: biz diş çıkarma dönemini aşırı sancılı geçiriyoruz. ateş,huzursuzluk, iştah kaybı, aglama nöbetleri,ishal, uykusuzluk, durmayan salyalar hepsi fazlasıyla var.
15 gün kadar önce ishalden hastahanede yattık :KK43: ishal icin doktor önce antibiyotik tarzı ilaclar başlatti. 5 gün oldu geçmedi. bu arada emmeyi de reddetti. bezini hiç ıslatmamaya baslayınca korkup acile götürdük. tahlillerimiz temiz diye doktor bizi eve gönderiyodu. eşim doktora biraz sert cıktı , mikrop yok dıye bişeyi yok diyosunuz bu çocuk yemiyo icmiyo durmadan çikarıyo ne olck böyle ddi. zahmet edip uzman doktora yönlendirdi. uzman doktor gördügü gbi direk yatırıyorum hastaneye dedi. biz 2 gece hastanede yattık ve toparladı yavrum. Neden bu kadar detaylı yazdım; bazı doktorlar baştan savuyorlar aman diyim sorgulayın, sömürün bilgilerini. israrcı olun. eger eve dönseydim oglumun böbreklerinde kalıcı hasar olacaktı. çok susuz kalmiş cunku.
dünde saglık ocagnda 4.ay kontrolündeydik. aşı olmadık bundan sonrada aşı yaptırmama kararı aldık. kilo alımız durmuştu nihayet 300 gram almş. kilomuz 7450 boyumuz 68 cm. bizden bu kadar
geçmiş olsun

bebekleriniz geceleri kaç defa uyanıyor sabaha kadar ne kadar emiyorlar yada kaç ml mama içiyorlar
Canim benim kız 22.00-23.00 civarı gece uykusuna geçiyor bıraksan sabaha kadar uyur hiç yemekten yana yüzü yok korkarım büyüyünce de iştahlı olmayacak:110:bende iki buçuk saatte bir uykusunda emziriyorum bazen 6 dk bazen 8 bazen 15 dk emim doyunca kendi bırakıyor ısrar etmiyorum mama vermediğim için allaha emanet artık cuk cuk ne çektiyse o :halay:

Kizlar gunduz yazmistim da görmediniz zannimca.bizim kizin elleri titriyor.bir sseye uzanirken bildiginiz yaslilar gibi.titreye titreye tutmaya calisiyor.basta normaldir dedim.dr bile sormadim.ama uzuuuun zamandir var.artik esim rahatsiz olmaya basladi.sizde de var mi acaba.
Canim ben daha önceki mesajını gordum ama bu konuda bi bilgim olmadığından cevap yazmadım yanlış bişey yazarım diye doktoruna sordunuz mu inşallah ciddi bişey değildir kalbini ferah tut

Aynen bol sabir gerektiriyor :) ama blw yapanlara bakıyorum pankek krep avokadolu omlet vs yediriyorlar ozel bi caba var ben sabah iste olacagim ogleden sonra anca yapabilirim bakalim artik zaman gosterecek
Bende çalışıyor olacağım ama günde bir kez birde haftasonlari yapmayı düşünüyorum hem bebeğim böylelikle alışır hemde biz kahvaltı yaparken felan masada o da olur Ayyy ne güzel :)))

Rumuzu sadece sssss'lerden oluşan bir arkadaş vardı, rumuzu mu değişti bulamadım? Uzun süre giremedim o yüzden tek tek rumuzlardan bulup kim en son ne yazmış kontrol ettim, az Bi psikopatlık var herhalde bende, peşinizdeyim, gruptan ayrılmaya falan kalkmayın takip eder bulurum nerde olursanız. Hatta bazılarını burada paylaştıkları kapı süslerinden falan instagram da buldum ama rahatsız etmemek için eklemedim :) her an her yerde karşınıza çıkabilirim :KK70:
O ınstegram olayını bende düşündüm aslında eklesek birbirimizi :)))

Ben burdayım kuzum kızıma tostik dana diye hitap ediyodum rumuzuda öyle yapayım dedim :)

Kızlarr bende diyordum beni önemseyen yok sonradan dahil oldum diye megersem öyle degilmiş gece gece bi mutlu oldum valla teşekkür ederim :) A ARTVINLI9876

Canım nasıl titreme bizimkinin çok nadir bacagı titriyor mesela bildigin telefon titremes gibi nadir oldugu için önemsemiyorum bende @Atales

Dün gece aşıdan dolayı yatmadık hafif ateşlendi dayanamadım verdim calpolu şimdi uyuyarken bende uyuyayım iyi gecelerr
Aaaaa tostikdana sssssssss miymiş :))))ilahi ben :))))))

Kızlar buzluga meyve koyacağız ya onları çekirdeklerini çıkarıp cigden koyacağız dimi biri beni aydinlatsin bu konuda nooooooluuuuur:KK43: konserve yapamiyorum ben hiç de yapmadım ki beceremem sanırım

2 kez uyanıyor, çok performanslı emmiyor,dinlene dinlene 10 dk kadar emiyor...

Bi dönem sapitip 2 saatte hatta saate bir kalkiyordu (3.5-4.5 ay arası ) şimdi 4.5 u geçtik eski haline döndü gibi 3 yada 4 kez emiyor

büyüme atağına girmiştir. ara ara olurmuş öyle

Gece 4gibi bir de 7ye dogru uyanıyor.emziriyorum gece 25dk filan,ama gün agardıgı icin 7den sonra uykuya dalması cok zor oluyor yataga alıp emziriyorum en son,azcık dalıyorum ben de.günde en fazla 3kez mama veriyorum 120ml.doksan veriyodum aglıyodu mama niye bitmişş :KK66:

Canim benim kız 22.00-23.00 civarı gece uykusuna geçiyor bıraksan sabaha kadar uyur hiç yemekten yana yüzü yok korkarım büyüyünce de iştahlı olmayacak:110:bende iki buçuk saatte bir uykusunda emziriyorum bazen 6 dk bazen 8 bazen 15 dk emim doyunca kendi bırakıyor ısrar etmiyorum mama vermediğim için allaha emanet artık cuk cuk ne çektiyse o :halay:

benim kızım 9.30 da uyuyor gece 1 - 1.30 da uyanıyor dk emip geri uyuyor sonra 3,30 da uyanıyor ve ben çekmesem sabaha kadar uykusunda emecek çekip mama veriyim diyorum biberonu dudağına dokundurduğum an ağlıyor , sinirleniyor sonra dönüyor poposunu uyuyor 1 saat sonra yine aynı sonra hep saat başı kalkıp bu savaşı veriyoruz

Kızlar bişey danışmak istiyorum. Artık kuzularımızın yerlerde sürünüp emeklemeleri yakındır ki ben yere koymaya başladım bile. E artık hergün evi süpürmek lazım diye düşünüyorum. Benim elektrikli süpürgem sulu olanlardan çok iyi çekiyor memnunum ama temizliği zor. Suyu boşalt haznesini yıka vs.derken zaman alıyor. Sulu olmayan ama çok iyi çeken bir süpürge almam şart oldu. Tavsiyelerinizi rica edicim :)

http://m.milliyet.com.tr/pembenar/-uyku-egitimi-nin-zararlari-pembenar-detay-bebek-1563678/

Uyku eğitimi konusundaki düşüncelerim sekillendi kızlar. Uyku eğitimini anlatan savunan 500 sayfalik kitabıda inceledim anti tez leri de . Sonuc: uyku eğitimini onaylamiyorum. Her canlı uyumayi biliyor zamanla da düzen e sokacaktir. Müdahele gereksiz ve zararli (evet çok da iş kolaylastiriyor ama )
Uyku eğitimi =ogrenilmis çaresizlik

Yazı da anne bebek beraber yatmasinin faydaları ve bebeğin gece uyanmasinin sebep ve faydaları da var. Merak edenler okuyabilir.

Kızlar bişey danışmak istiyorum. Artık kuzularımızın yerlerde sürünüp emeklemeleri yakındır ki ben yere koymaya başladım bile. E artık hergün evi süpürmek lazım diye düşünüyorum. Benim elektrikli süpürgem sulu olanlardan çok iyi çekiyor memnunum ama temizliği zor. Suyu boşalt haznesini yıka vs.derken zaman alıyor. Sulu olmayan ama çok iyi çeken bir süpürge almam şart oldu. Tavsiyelerinizi rica edicim :)
Philips Marathon çok memnunmum

Yaaa kızlar dünkü olayda ( bebeğimin kolu yana uzanıkken üzerine döndü) aklımın çıkması üzerine yerine dönememiş sanırım. Bebeğim yataktan düştü bugün de :KK57::KK57::KK57: mahvoldum 2 saattir. Sadece 1 dk. Ağladı, sanırım sadece korktu, bişeyi yok gibi. Sonrasında oynadık 2 saat herşey normal. Ama bunu bana söylemesi gereken kişi yani dr.uma ulaşamıyorum. En sonunda uykusu gelip huysuzlanınca mecburen tanıdık Bi çocuk dr.u var onu aradım. Uyku saati geldiyse uyut dedi. Uyanana kadar Nasıl geçecek zaman. Allah'ım koru Melek'lerimizi, anaların yüreğini yakma, beterini gösterme yarabbim...

Yaaa kızlar dünkü olayda ( bebeğimin kolu yana uzanıkken üzerine döndü) aklımın çıkması üzerine yerine dönememiş sanırım. Bebeğim yataktan düştü bugün de :KK57::KK57::KK57: mahvoldum 2 saattir. Sadece 1 dk. Ağladı, sanırım sadece korktu, bişeyi yok gibi. Sonrasında oynadık 2 saat herşey normal. Ama bunu bana söylemesi gereken kişi yani dr.uma ulaşamıyorum. En sonunda uykusu gelip huysuzlanınca mecburen tanıdık Bi çocuk dr.u var onu aradım. Uyku saati geldiyse uyut dedi. Uyanana kadar Nasıl geçecek zaman. Allah'ım koru Melek'lerimizi, anaların yüreğini yakma, beterini gösterme yarabbim...
canım benim geçmiş olusn içini ferah tut melekler onları koruyor çok şükür 2 saat oynadık diyorsun sıkıntı yoktur benim ilk oğlum düşmüştü acile gitmiştik ilk sorduğu şey emme refleksi olmuştu emiyor deyince doktor bir ohh çekmişti merak etme die emdiyse sende sıkıntı etme tatlım Rabbim korusun bebişlerimizi

canım benim geçmiş olusn içini ferah tut melekler onları koruyor çok şükür 2 saat oynadık diyorsun sıkıntı yoktur benim ilk oğlum düşmüştü acile gitmiştik ilk sorduğu şey emme refleksi olmuştu emiyor deyince doktor bir ohh çekmişti merak etme die emdiyse sende sıkıntı etme tatlım Rabbim korusun bebişlerimizi
Emdi canım, emerek uyudu şimdide. Zaten biz yanına gidene kadar yada uykuda oluyor olacak olan. Rabbim korusun bizim gücümüz imkanımız kısıtlı. Aynı odadaydık, üzerini gidiriim diye arkamı döndüm, body ararken yuvarlanıp gitmiş saniyeler içinde oldu. İşte olcak oldu mu oluyo demek. Bidaha yaşamayalım inşallah....

Geçmiş olsun cnm korkma inş bişeyi yoktur zaten iki saat uyanık kalmış yatıncada sürekli kontrol et .. Benim yeğenim çok düşerdi annesi hep düşürürdü şimdi cin gibi

X