2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Doktorunuz onayladı mı peki?gelişiminde bi aksaklık olsun tabiki istemiyoruz aklıma takılıyo işte.
acıkcası receteden bile 5lira para alan devletin bedava dagıttıgı hiçbir seye güvenmiyorum.hani 1yasına kadar inek sütü vermeyin sütler eskisi gibi dogal degl falan filan da anne sütü de mi eskisi gibi degil canım daha neler:KK66:biz böyle takviye almamışız
Canım benim dr.um sağlık ocağı Demir verecek kullanma dedi direkt olarak. Daha önce de yazmıştım tombişliğimi kastederek olduğunu düşünüyorum, sende Demir eksikliği yok, kızında da olmaz, senden alır dedi. Özel hastaneye gelebiliyosan et yiyorsundur, onuda bebeğin alır senden dedi.yani beslenmene dikkat ediyorsan, vejeteryan falan değilsen şimdilik gerek yok, kan tahlilinden sonra 6.ayda gerekirse başlatırız dedi. Sağlık bakanlığı Bi ortalamaya göre hareket ediyor tabi ki, onların bu şekilde davranmasına normal... Bana sağlık ocağında hemşirem dr.un Demir ilacı ile ilgili bişey dedi mi diye sordu, elime ilacı tutuşturmadı yani. Durumu anlatıncada tamam dedi, ısrarcı olmuyorlar hiç bir şekilde...

Evet canım ben de normal doğum yaptım çok şükür. Vajinada hava olayını bende farketmiştim kendimde ama geçti baya oldu geçeli. Kurulukta oldu ama ben tedarikliydim açıkcası. Kursta anlatmışlardı alışverişe çıkınca bir kayganlaştırıcı edinmiştim bundan dolayı ilişkide sıkıntı yaşamadım hala da jel olmadan ilişkiye başlamıyoruz. Kan gelmesi konusunda kuruluktan zedelenme olmuş olabilir ama normal bir durum değil polariscim, Jel kullan bakalım yine geçmezse doktora görün bence.

Tamam canım öyle bi deneyeyim. Aslında evliligimizin ilk zamanlarında da kullanıyorduk tekrar alayım bi. Bu arada kaka durumunuz ne oldu? Bizim iki gündür normale döndü şükür.

Canım bende normal doğum yaptım. Kuruluk geçti ama eşim vajinamın çok dar olduğunu söylüyor. Ayrıca o ses benden de geliyor. Gaz çıkarmışım gibi

Evet canım gaz çıkarmış gibi. İlk zamanlar daha çoktu şimdi azaldı ama hala hissediyorum. Benim eşim de eskisi gibi olduğunu söylüyor ama bu rahatsızlıklardan dolayı ona da inanmıyorum.

Ya ben jel yerine zeytinyağı kullanıyorum da acaba bi sakıncası olur mu perine masajı yapardım doğum öncesi zeytinyağ ile ordan alışkanlık oldu galiba :KK70::confused:
Bilmiyorum canımcım valla danışmak lazım. Ben perine masajını becerememiştim ya perine masajını da yapaydım dikişim de olmazdı belki de :)

Rumuzu sadece sssss'lerden oluşan bir arkadaş vardı, rumuzu mu değişti bulamadım? Uzun süre giremedim o yüzden tek tek rumuzlardan bulup kim en son ne yazmış kontrol ettim, az Bi psikopatlık var herhalde bende, peşinizdeyim, gruptan ayrılmaya falan kalkmayın takip eder bulurum nerde olursanız. Hatta bazılarını burada paylaştıkları kapı süslerinden falan instagram da buldum ama rahatsız etmemek için eklemedim :) her an her yerde karşınıza çıkabilirim :KK70:

Tamam canım öyle bi deneyeyim. Aslında evliligimizin ilk zamanlarında da kullanıyorduk tekrar alayım bi. Bu arada kaka durumunuz ne oldu? Bizim iki gündür normale döndü şükür.

Evet canım gaz çıkarmış gibi. İlk zamanlar daha çoktu şimdi azaldı ama hala hissediyorum. Benim eşim de eskisi gibi olduğunu söylüyor ama bu rahatsızlıklardan dolayı ona da inanmıyorum.
Aynen polaris kızımında düzene girdi tekrar çok şükür. Sabahları yapıyor 10 gündür sıkıntımız yok.

Rumuzu sadece sssss'lerden oluşan bir arkadaş vardı, rumuzu mu değişti bulamadım? Uzun süre giremedim o yüzden tek tek rumuzlardan bulup kim en son ne yazmış kontrol ettim, az Bi psikopatlık var herhalde bende, peşinizdeyim, gruptan ayrılmaya falan kalkmayın takip eder bulurum nerde olursanız. Hatta bazılarını burada paylaştıkları kapı süslerinden falan instagram da buldum ama rahatsız etmemek için eklemedim :) her an her yerde karşınıza çıkabilirim :KK70:
Açelya pek bi psikopat gördüm seni :rolleyes: burdayız burdayız kaçmayız artık:KK55:

Bende senden asagi kalmam.:))
sssssss artik olmus sana dostikdana cnm nasil farketmedin yavv:))

Kizlar benim bebis 2 gundur donuyo ama oyle kaliyo kafasini kaldiriyo ama cok tutamiyo dusuyo kafasi one. O da sinir oluyo yarim saat suruyo bu boyle. Sonunda yorulup agliyo. Sizin bebekler nasil donunce napiyolar oyle duruyolarmi?ayaklariylada emeklermis gibi hareket yapiho bu arada ama emekleyemiyo tabi

Atales Atales elleri titriyor demissin birseyi tutmak isterken.
Normal kuzum bizimde oluyor neden tutmayi bilmiyorlar denk getirmeye calisiyorlarda ondan,uzattigin seyi tam tutmasi icin oturmasi lazim desteksiz sıkıntı yok merak etme annesi:KK66:

Donmuyor diyen arkadaslar var.Kizlar belki sizinkiler donmiycek,donmuyor olmasi sorun var anlamina gelmezki.Emeklemeden yuruyen bebekler var biliyorsunuz.
Her bebeğin gelisimi farkli diyoruz ya buda ona dahil.:KK66:

Iliskideki sıkıntılardan bahsedilmis.
Ahhhh kuruluk ,isteksizlik,kanama aci agri ne ararsan mevcut:olamaz:

Atales Atales elleri titriyor demissin birseyi tutmak isterken.
Normal kuzum bizimde oluyor neden tutmayi bilmiyorlar denk getirmeye calisiyorlarda ondan,uzattigin seyi tam tutmasi icin oturmasi lazim desteksiz sıkıntı yok merak etme annesi:KK66:

Donmuyor diyen arkadaslar var.Kizlar belki sizinkiler donmiycek,donmuyor olmasi sorun var anlamina gelmezki.Emeklemeden yuruyen bebekler var biliyorsunuz.
Her bebeğin gelisimi farkli diyoruz ya buda ona dahil.:KK66:

Iliskideki sıkıntılardan bahsedilmis.
Ahhhh kuruluk ,isteksizlik,kanama aci agri ne ararsan mevcut:olamaz:
Kizlar gunduz yazmistim da görmediniz zannimca.bizim kizin elleri titriyor.bir sseye uzanirken bildiginiz yaslilar gibi.titreye titreye tutmaya calisiyor.basta normaldir dedim.dr bile sormadim.ama uzuuuun zamandir var.artik esim rahatsiz olmaya basladi.sizde de var mi acaba.

Ben burdayım kuzum kızıma tostik dana diye hitap ediyodum rumuzuda öyle yapayım dedim :)
Aaaa öyle mi olmuş, supersin valla A ARTVINLI9876 , sizden korkulur. Sebogelin Sebogelin halay başı muhabbeti grubumuzun can simidi eylemi haline geldi :)

Kızlarr bende diyordum beni önemseyen yok sonradan dahil oldum diye megersem öyle degilmiş gece gece bi mutlu oldum valla teşekkür ederim :) A ARTVINLI9876

Canım nasıl titreme bizimkinin çok nadir bacagı titriyor mesela bildigin telefon titremes gibi nadir oldugu için önemsemiyorum bende Atales Atales

Dün gece aşıdan dolayı yatmadık hafif ateşlendi dayanamadım verdim calpolu şimdi uyuyarken bende uyuyayım iyi gecelerr

Bu arada bugun bizim yatakta yastıktan destwk alrak dönmüş kuzum ama kolunu kurtaramış bez almaya odasına girmiştim 15 saniye falan sürdü yan oda döndümki dönmüşş artık daha dikkat etmem gerek onu anladım bizimki artık gel gel diyince kafayı kaldırıyor ellerimden destek alıp manyak doktor nasıl korkutmustu beni ama dediğim gibi acaba çift doz d vitaminimi etkili oldu bilemiyorum

Bu arada bugun bizim yatakta yastıktan destwk alrak dönmüş kuzum ama kolunu kurtaramış bez almaya odasına girmiştim 15 saniye falan sürdü yan oda döndümki dönmüşş artık daha dikkat etmem gerek onu anladım bizimki artık gel gel diyince kafayı kaldırıyor ellerimden destek alıp manyak doktor nasıl korkutmustu beni ama dediğim gibi acaba çift doz d vitaminimi etkili oldu bilemiyorum

Valla cnm daha ilk msj tanidim seni:))
Kolaymi yaa kac aydir her gun paylasimlar yapiyoruz hitabinizdan tanirim hepinizi:))

Cnm kusura bakma ama vitamin vs değil,zamani geldi cnm zamani.her seyin zamani var eger ciddi saglik problemleri yoksa zamani gelince herseyi yapar bu kuzular.
Bak hepimiz nisan annesiydik goya kimimiz martta hatta subatta dogum yaptik.Bizim dedigimizle yada dr.verdigi tarihle oldumu hayirrr zamani gelince dogdu bu sipalar.
Fiziksel gelisimlerinde zamani var.
Takilmayin bence uzmeyin kendinizi derim ben.
Hattaaaa kizmayin ama daha simdiden kiyaslamaya basladiniz bebeklerinizi :KK66:
Benim oglum 6 yadinda eltiminki 5.5 yasinda aman allahim her hareketleri kiyaslandi afedersiniz micmalari bileeee
Simdi okula basliycaklar yine baslariz o yazdi bu okudu amannnnn :KK34:

Bende senden asagi kalmam.:))
sssssss artik olmus sana dostikdana cnm nasil farketmedin yavv:))
Bak rumuz değiştirdiğini çözdüm, bilgisayardan girseydim rumuzu da bulabilirdim ama sormak daha kolay geldi :KK33:
Sebogelin Sebogelin kuşum hepinizin derdini sevincini yürekten paylaşıyorum, gelişmeleride gözlemlemek hakkım benceHoppa

Yaaa kızlar benim sıpacım bugün kolu yana doğru uzanmışken dönmeye kalkıştı, dönemeyince geri dönüyo diye bende hemen gitmedim yanına açıkçası ama piskopat annenin piskopat bebesi kendini atıverdi; aklım canım gitti, ruhum bedenimden çıktı onu geri döndüresiye. O benim korkmama daha çok korktu sanırım, çok ağlamadı ama ben hala tedirginim. Gece beşiktede dönüyo, Allah korusun bişey olmaz inşallah

Severim senin tostiği, hıh bak ii olmuş bu rumuz s s nereye kadar, bak bilemedim kaç s vardı, Nasıl Bi rumuzdu. Bu unutulmaz, ii olmuş :)

Ishal dedigin baya sulu mu canim.bizimki de uzun suredir azcık cıvık.yeşile dönük ve pütürtüsüz. Mikrobikmi diye bakildi.degilmis.ben peyniri degistirmistim onu yemeyi biraktim.inciri biraktim.kiza demiri kestik.belki bu ucundendir diye ama yok.hala ayni.

aslına bakarsan ilk yaptıgı yeşil,mukuslu ve kokuluydu. sonra normale döner gbi oldu ama az sulu, kokusu çoktu. zaten normalde 6 kez yapıyodu ishalken sayı 9a çıktı. seninki acaba yazdan dolayımı oldu. kavun yiyormusun? bi yerde emzirirken yenmemesi gereken şeylerde kavun yazıyordu ishal yaparmış bebege.
P Piraye kaya canım sende kabıza çare aramiştın. az miktarda kavun mu yesen ama önce sende bi araştır

X