2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bu da bizden olsun ozman. Evet anneler ve bebekleri fotoğraflarınızı bekliyoruz :)

Eklentiler

• IMG_20160818_220338.jpg
    IMG_20160818_220338.jpg
    45,4 KB · Görüntüleme: 114
Kimsenin anneliğni yargılamak degil amacım sadece kendimden örnek vermek isterim bir alerjidir gidiyor ve neredeyse hiç bişey yiyemiyorum yeter ki bi damla sütümü içsin diye kolayıda var mama ! ver mamayı ye iç ama süt varken nefsimi tutarım 1 yıldır sigarayı dudagıma bile degdirmedim ki 7 8 senedir içen biri olarak ya ben çok abartıyorummm !! Yada insanlar vurdum duymaz.
Katılıyorum her gün yediğim çikolata ictigim kahve çaydan vazgeçtim ben. Hamileyken en sevdiğim balıkları yemedim şimdi de yemiyorum. Bir dönem sut alerjisinden şüphelenildi zeytinle günümü geçirdim gaz olmasın diye birşey demedim. Bugün içtiğim kahve için vicdan azabı yaşarken bunu okudum ya biz çok abartıyoruz ya insanlar rahat

Aşı olduk geldik. Her aşı sonrası calpol alıyoruz :) açılınca 10 günde bitmesi lazım dediler 2 ay oldu aldık yenisini. Bahalım ateş yapacak mı
Bizimki döne döne uyumaya başladı. kendi yatağına koyasım var gündüz ama klima odasında yok sıcaklar mı diyorum yatak odasında açıcam yada oradan gidecek serinlik çok korkar oldum düşecek diye
Biz de bugün asiya gittik calpol i bilmiyordum su an ateş yok ama olursa yenisini almak gerekecek

Canim merhaba benim de hamileligim kanamaliydi basinda dusuk tehlikesi yasadim sonra erken dogum derken8. Aya kadar kipirdayamadim agrilardan icten acilmam oldi ve dr 15dk bile ayakta durmucaksin demisti ,bebegim az kilo aldo diye tansiyon ilaci bile kullandirdi ama soninda sukur bebegim dunyaya geldi hemde 41hafta sonra ,allah nasip ettikten sonra geliyor yavrularimiz sen duani et, ben neredeyse hergun allahin isimlrini dinletird bebegime karnimdayken ,allah yardimcin olsun,saglikla kavus bebegine,ve bunlarin yaninda birde hamilelikte gorulen siyalora yani tukuruk diye bisey geldi basima 11.haftada ve diguma kadar gecmedi,pecetelerle gezdim hep,anlayacagin zor bi hamilelikti, ama allah yardim edip sabrini veriyor, kanaman icin progestan kullaniyor musun ben belirli donemlerinde kullanmistim..saglicakla kal..
Kullanıyorum cnm progestan fitil olarak hergün bir tane , yan etkileri çok diye ağızdan almıyorum.
Benim kanamam sürekli değil , arada oluyor az miktarda , Dr um normal dedi , günlük hayatına devam et dedi.
Ben tabii evde istirahat halindeyim çıkmıyorum bir yere. Bu bebeği herşeyden çok istiyorumm , Allah'ım sağ salim kucağıma almayı nasip eder inşAllah :dua: Sadece folik asit içemiyorum , çok bulantılarım var , o çok üzüyor beni :KK43:

Katılıyorum her gün yediğim çikolata ictigim kahve çaydan vazgeçtim ben. Hamileyken en sevdiğim balıkları yemedim şimdi de yemiyorum. Bir dönem sut alerjisinden şüphelenildi zeytinle günümü geçirdim gaz olmasın diye birşey demedim. Bugün içtiğim kahve için vicdan azabı yaşarken bunu okudum ya biz çok abartıyoruz ya insanlar rahat
Seni çok çok iyi anlıyorum anne olmadan önce biri bana bunları yapıyorum dese amaann çok abartıyorsun derdim ama bize muhtaçlar meleklerimiz insanlıgımıza anneliğimize kalmış benim canım istemiyormu rüyalarımda neler görüyorum eşim bile bazen tek nefes teklif ederdi red ederdim şimdi O BİLEEE bilinçlendi çok kızıyorum çokk bir sigara içen hamile ve emzirenlere iki mecbur olmadıgı halde çalışmaya gidenee

Aşı olduk geldik. Her aşı sonrası calpol alıyoruz :) açılınca 10 günde bitmesi lazım dediler 2 ay oldu aldık yenisini. Bahalım ateş yapacak mı
Bizimki döne döne uyumaya başladı. kendi yatağına koyasım var gündüz ama klima odasında yok sıcaklar mı diyorum yatak odasında açıcam yada oradan gidecek serinlik çok korkar oldum düşecek diye
Canım şimdi baktım calpolün prospektüsüne öyle bişey demiyor ama ben 2. Ay kontrolünde kullanmıştım 4. Ayda da aynı şişeyi kullandım. Bilmiyordum dediğini ama öyle bişey yazmıyor da

40 çıksın, 3ay çıksın şimdi de 6 ay mı oldu :) bekle bekle bakalım. Bizim ki ödlek, düğün gürültüsünden korkar diye götürmüyorum ama benden başkası uyutamadığından(meme de uyuyo) bıraktığımda aklım kalıyo. Uyudu mu ağladı mı :KK43: rezil oluyo, uykusuz kalıyo diye üzülüyorum
Valla kizlar oznur simay ile dugun denemesi yaptik 10.dk evdeydik :oha:
Abim ogluna sunnet yapti
Gittik salona girmemizle oznur simay bi dudak.buktu bi aglamakli oldu ve yayagarayi bi basti
Yok susturamadik
Hastaneye goturmek icin ciktik arabaya bindik ciktik yola ses yok kuzuda
Ama ne aglamak bebek boyle catliyor demekki diye dusundum
Allahim yasatmasin birdaha
Simdi biraz daha buyudu ama yinede goturmuyorum felaketti
Eylulun 3 unde kuzenim evleniyor goturmiyciimm
Kv bakicak artikk zahmet olmazsa:işsiz:

Kullanıyorum cnm progestan fitil olarak hergün bir tane , yan etkileri çok diye ağızdan almıyorum.
Benim kanamam sürekli değil , arada oluyor az miktarda , Dr um normal dedi , günlük hayatına devam et dedi.
Ben tabii evde istirahat halindeyim çıkmıyorum bir yere. Bu bebeği herşeyden çok istiyorumm , Allah'ım sağ salim kucağıma almayı nasip eder inşAllah :dua: Sadece folik asit içemiyorum , çok bulantılarım var , o çok üzüyor beni :KK43:
Bende içemedim vitamin bile kullanamadım bagırsaklarımı bozardı hele elevit yüzünden serum yemiştim tüm hamileliğim boyunca idrar yolu enf geçirdim hiç unutmuyorum acildeki doktor neden bu kadar enf hamile kaldın dedi bilmiyor ki öncesinde ne antibiyotikler içtim kutu kutu o günler geldi aklıma hiç çocugum olmicak sanardım boşanırım derdim abuk sabuk şeyler şükür rabbim nasip etti leke tarzında oluyordu benimde ama ben agızdan aldım zaten acayip bir uyku yapıyor 20 saat falan uyudugumu bilirim canım benim ben hep hayırlıysa ver dedim seninde öyle olsun hayırlı olacaksa rabbim versin yaşamış biri olarak takma diyecegim ama olmuyor biliyorum inşallah hayırlısıyla alırsın kucagına vitamine takılma yemene içmene bak analarımız folik asit mi içti hep

yanlış anlama ama yaptıgın yanliş cnm cocukları sese alitırmasan daha cok zorlanırsın cocugun kalabalığa alişması bile lazım benim oglum 5 aylık bak pazar dugune getırecegımkı kalabalıga sese alişşın ben alıstırdım sesde bile uyuyor

Sese alismak kalbaliga alismak biz isteyince olmuyor pek
Benim.oglumda huzurlu ortamlari seviyor karmasadan hoslanmiyordu
Hala oyledir
Kalbaliga aliskin surakli babanne dede hala amca cicianne kuzen anane dede hep baraberiz
Ancak ikiside kapi kolunun cit sesine uyanir
Cunku benimde uykum cok hafiftir
Ama arkadasin kizi tek buyuyor bursada kimseleri yok ama davul calsan uyanmaz
Dugun dernek gezip durur arkadas kiz simdi benim.oglanla yasit 4 yasinda falan
Anlayacagin bu isler sana bana degil cocuga bagli..

Mrb kızlar iyisiniz hepiniz umarım, biz de idare ediyoruz.Maalesef tatilde havuzdan amip kaptım, hastanede geçti günler, sonra döndük arda grip oldu, kızımın kıskançlık krizleri bitmek bilmiyor, uykusuz geceler bi yandan karnımın Ağrı'sı bi de bacaklarım kollarım böyle Nasıl desem bütün vücudum yorgunluktan bitik durumda.. Mesela şuan Uyusam ne güzel olur ama bacak Ağrı'mdan uyuyamıyorum:KK43:
Sabah afedersiniz karga bişey yapmadan uyan, gece zaten dakka başı kalkıyor hala, sonra evin bitmeyen işleri, yemek yap, oğlanı uyut , kızı eğlendir , hayatımda ilk kez dün hayat ne kadar zor diye bi cümle kurdum:KK43: inşallah geçer, güzel günler gelir..

Valla kizlar oznur simay ile dugun denemesi yaptik 10.dk evdeydik :oha:
Abim ogluna sunnet yapti
Gittik salona girmemizle oznur simay bi dudak.buktu bi aglamakli oldu ve yayagarayi bi basti
Yok susturamadik
Hastaneye goturmek icin ciktik arabaya bindik ciktik yola ses yok kuzuda
Ama ne aglamak bebek boyle catliyor demekki diye dusundum
Allahim yasatmasin birdaha
Simdi biraz daha buyudu ama yinede goturmuyorum felaketti
Eylulun 3 unde kuzenim evleniyor goturmiyciimm
Kv bakicak artikk zahmet olmazsa:işsiz:
çok ilginçtir ki benim sıpamda düğünde mışıl mışıl uyuyor :KK70:

Mrb kızlar iyisiniz hepiniz umarım, biz de idare ediyoruz.Maalesef tatilde havuzdan amip kaptım, hastanede geçti günler, sonra döndük arda grip oldu, kızımın kıskançlık krizleri bitmek bilmiyor, uykusuz geceler bi yandan karnımın Ağrı'sı bi de bacaklarım kollarım böyle Nasıl desem bütün vücudum yorgunluktan bitik durumda.. Mesela şuan Uyusam ne güzel olur ama bacak Ağrı'mdan uyuyamıyorum:KK43:
Sabah afedersiniz karga bişey yapmadan uyan, gece zaten dakka başı kalkıyor hala, sonra evin bitmeyen işleri, yemek yap, oğlanı uyut , kızı eğlendir , hayatımda ilk kez dün hayat ne kadar zor diye bi cümle kurdum:KK43: inşallah geçer, güzel günler gelir..
aynen öyle gerçekten 2.çocukla zorluklar artıyor sorumluluklar fazla hele büyük olanı idare etmek küçük olanı idare etmekten daha zor aman kıskanmasın aman üzülmesin derken bir yerlerimiz yırtılıyor yemek bulaşık ev derle topla çocuklar derken gerçekten bazen duşa girmek istiyorum zaman bulamıyorum uyusunda gireyim diyorum sızıp kalıyorum kendine özel birşey yapamıyorsun artık ama gececek çok şükür Rabim bize 2 yawru verdi büyüyecekler rahat edicez inşallah

Sese alismak kalbaliga alismak biz isteyince olmuyor pek
Benim.oglumda huzurlu ortamlari seviyor karmasadan hoslanmiyordu
Hala oyledir
Kalbaliga aliskin surakli babanne dede hala amca cicianne kuzen anane dede hep baraberiz
Ancak ikiside kapi kolunun cit sesine uyanir
Cunku benimde uykum cok hafiftir
Ama arkadasin kizi tek buyuyor bursada kimseleri yok ama davul calsan uyanmaz
Dugun dernek gezip durur arkadas kiz simdi benim.oglanla yasit 4 yasinda falan
Anlayacagin bu isler sana bana degil cocuga bagli..
hay agzına saglıkkk benim kızımda kalabalıgı gürültüyü sevmiyor annemde kaynanamda dikkat etmiyor uyudugunda 20 dk uyuyup uyanıyor sonrada huysuzlanıypr oysa ben evde çıt çıkarmıyorum uyusun diye gece böyle degiliz şükür ama gündüz böyle. Böyle olmak zorunda yoksa hiç uyuyamıyacak gelişemiyecek çocuk her çocuk bir degil kimisi çok uslu kimisi çok yaramaz şükür bu halimize

Abowww ben de 2 kutu var zaten:eek:.ikisi de açık. Gecen 4.ay aşısında ateş yapti. Ben verdim.fayda da etti . :halay:ateşini düşürdü. Koca şişeyi 10 günde nasıl bitirsin yaww...gerçi çok ucuz 5 tl. Yine alırız napalom

Bende içemedim vitamin bile kullanamadım bagırsaklarımı bozardı hele elevit yüzünden serum yemiştim tüm hamileliğim boyunca idrar yolu enf geçirdim hiç unutmuyorum acildeki doktor neden bu kadar enf hamile kaldın dedi bilmiyor ki öncesinde ne antibiyotikler içtim kutu kutu o günler geldi aklıma hiç çocugum olmicak sanardım boşanırım derdim abuk sabuk şeyler şükür rabbim nasip etti leke tarzında oluyordu benimde ama ben agızdan aldım zaten acayip bir uyku yapıyor 20 saat falan uyudugumu bilirim canım benim ben hep hayırlıysa ver dedim seninde öyle olsun hayırlı olacaksa rabbim versin yaşamış biri olarak takma diyecegim ama olmuyor biliyorum inşallah hayırlısıyla alırsın kucagına vitamine takılma yemene içmene bak analarımız folik asit mi içti hep
Benim öncesinde iki düşüğüm var cnm , bu bebeği çok bekledimm , şükür şimdilik herşey yolunda ama tabii hiçbir şeyin garantisi yok , Allah'ım hayırlısıyla kavuşmayı nasip etsin inşallah :dua::dua::dua: Bir de bulantılar geçse rahatlasam ah ah :KK43:

Benim öncesinde iki düşüğüm var cnm , bu bebeği çok bekledimm , şükür şimdilik herşey yolunda ama tabii hiçbir şeyin garantisi yok , Allah'ım hayırlısıyla kavuşmayı nasip etsin inşallah :dua::dua::dua: Bir de bulantılar geçse rahatlasam ah ah :KK43:
Cnım benim inşallah nasip eder inşallah isteyen hak eden herkese verir inşallah saglıkla sıhatle büyütebiliriz aminn

X