2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kizlar bizim kiz 3.ay kontrolunde 6100 gramdi. 1300 gram almisti nerdeyse. Simdi 15 gun falan oldu evde tartiyorum 6500 cikiyor 100 gramda kiyafet dus 6400 yani 15 gunde 300 gram almis oluyor. Normal mi sizce? Sizin bebekler 4.ayda kac kilo almislardi. Bizim 4. Ay kontrolune 10 gun kaldi. Cok canim sıkkın. Ise basladim ve sigarayada tabi ama kizim ne emmeden kesildi ne sutten. Gunde ben isteyken 400 gram sut iciyor. Beni emiyot sabahlari birde aksam emiyor devamli... offfff offffff.

Kızlar yaa dün akşam oğlumu yıkadım çok seviyor suyu yüzdü suda oynadık fln banyo yapınca çok güzel uyuyo bi yattık saat 10 da emmişti de sabah 6 da uyandık gece alarm ötmemiş uyumuşum bende uyanınca hemen emzirdim acıksa uyanırdı ama dimi vicdan azabı duydum yavrumu aç bıraktım uyudum die ya
Aciksa uyanırdı merak etme. Ağlar kendini sana duyuttururdu. Bizimde 40 gunlukken basladi 3 bucuk aya kadar duzenli uyudu. 7 saat uyuduğu oluyordu bazen. Şimdi 2 saatte bir kalkıyor. Mizliyor valla süt içmek için:)

Canım bi test yap için rahat etsin Allah hakkında hayırlısını nasip etsin korunmuyor muydunz
ya zaten ben bursayadaydım
pazar eşim geliyordu çocuğu görüyordu
bişi yapamıyorduk
iki hafta önce işe başladım izmite geldim o yüzden iki haftada üç kez yaptık
hep çocuk ağlayıp durdu
alel acele yaptık bişiler.
ondada hemen yıkandım
geçen sene oğlanı yaparken yatmıştım hemen kalkmamıştım

Kizlar bizim kiz 3.ay kontrolunde 6100 gramdi. 1300 gram almisti nerdeyse. Simdi 15 gun falan oldu evde tartiyorum 6500 cikiyor 100 gramda kiyafet dus 6400 yani 15 gunde 300 gram almis oluyor. Normal mi sizce? Sizin bebekler 4.ayda kac kilo almislardi. Bizim 4. Ay kontrolune 10 gun kaldi. Cok canim sıkkın. Ise basladim ve sigarayada tabi ama kizim ne emmeden kesildi ne sutten. Gunde ben isteyken 400 gram sut iciyor. Beni emiyot sabahlari birde aksam emiyor devamli... offfff offffff.
600 gram aldı. 4.ayda...

İşe başladığını anladık da sigaraya niye başlıyorsun? Sütünden bebeğine geçtiğinin farkındasın di mi? Bebeğinin aldığı gramı hesaplıyorsun,ama sigaranın zararlarını hesaplamiyorsun?çok kızdım çok.

İse başlayınca memeden kesilecek diye bişey yok zaten. Sen eve gelince emzirmeye devam ettiğin sürece bebek emer.

Kızlar yaa dün akşam oğlumu yıkadım çok seviyor suyu yüzdü suda oynadık fln banyo yapınca çok güzel uyuyo bi yattık saat 10 da emmişti de sabah 6 da uyandık gece alarm ötmemiş uyumuşum bende uyanınca hemen emzirdim acıksa uyanırdı ama dimi vicdan azabı duydum yavrumu aç bıraktım uyudum die ya

7 saat uyurmus artık aralıksız. Sıkıntı yapma.

Sen burda herkese emzirin mama vermeyin diyen insan tutmuş sigara mi iciyosun? Şaşırttın beni

Kimsenin anneliğni yargılamak degil amacım sadece kendimden örnek vermek isterim bir alerjidir gidiyor ve neredeyse hiç bişey yiyemiyorum yeter ki bi damla sütümü içsin diye kolayıda var mama ! ver mamayı ye iç ama süt varken nefsimi tutarım 1 yıldır sigarayı dudagıma bile degdirmedim ki 7 8 senedir içen biri olarak ya ben çok abartıyorummm !! Yada insanlar vurdum duymaz.

Canım bırak uyusun, bak ben uyusun diye gözünün içine bakıyorum ama uyumuyor :KK43:
Ki Tuna'nın kilosu da iyi. Uyku da bi besin unutma artık uyandırma bence canım
Evet canım 8 kilo civarında kendi tartmama göre gündüzleri iki saatte bi emmek istiyor gece emmiyo pek
Benim doktorum sakın alarm kurma boşa dedi daha 2 aylıkken o artık acıktıgını biliyor. Dedim bazen cok uZun uyuyor uyusun sen sakın kaldrma emzirmek için dedi. İlk aylarda kaldırılır oda sarılık olmasın diye. İçin rahar olsun uykuda da protein salgılanıyormuş uyusun bişey olmaz
İçim rahatladı valla gündüz iki saatte bir emdiğinden gece uyanmayınca kendimi suçlu hissettim birden aç bıraktım die ama tok demekki yksa uyanırdı
Aciksa uyanırdı merak etme. Ağlar kendini sana duyuttururdu. Bizimde 40 gunlukken basladi 3 bucuk aya kadar duzenli uyudu. 7 saat uyuduğu oluyordu bazen. Şimdi 2 saatte bir kalkıyor. Mizliyor valla süt içmek için:)
İnşallah bizim düzen de böyle devam eder iyiyiz bi kaç haftadır havalar serinledi braz ondan rahat uyuyor galiba

ya zaten ben bursayadaydım
pazar eşim geliyordu çocuğu görüyordu
bişi yapamıyorduk
iki hafta önce işe başladım izmite geldim o yüzden iki haftada üç kez yaptık
hep çocuk ağlayıp durdu
alel acele yaptık bişiler.
ondada hemen yıkandım
geçen sene oğlanı yaparken yatmıştım hemen kalkmamıştım
Canım bi test yap sen bi an önce kalkıp kalkmamakla alakası yok ki kazara olmş da denemez keşke korunsaydınız prezervatifle fln bebişler daha çok küçükler hakkında hayırlısı canım yaa

7 saat uyurmus artık aralıksız. Sıkıntı yapma.

Pusetin var mı?son bir aydır bebekle yalnızken duş alabilmeye basladım büyük rahatlıkmış. Pusetine koyup yere karsıma oturtuyorum.duş perdesi acık,nasıl şaşkın izliyo her seferinde anlatamam tabi konusuyort0m onunla bu arada
Dene istersen,rahat durur inş.
Avm'lerde de engelli wc sini kullanıyorum bebek arabası iceri rahatlıkla giriyor.tek başımıza da takılabiliyoruz ana oğul napalım
Bende karşıma anakucagjna koyup yikaniyorum

Buket ve Ahmet Buket ve Ahmet canım valla bu kaka derdi beni öldürecek benim kızım 10 gün oldu yapamadı acile gittim lavman yaptılar 2 kere sonra yaptı dedi ki 4 günde bir duphalac diye bi şurup var ondan ver dedi bende 4 günde 1 duphalac verdim yarım ölçek baktım sonu yok bu durumun tekrar gittim doktora o da beni Gastroenteroloji diye bi bölüme gönderdi gittik kızımı kontrol etti ve dedi ki "bazı bebeklerde ishal olarak gündeme gelirken bu durum bazı bebeklerde de kabızlık olarak gündeme gelir sizinki kabızlık olarak gündemde anne sütü alan bebeklerde olur bu ek gıdaya başlayınca düzene girer meyvelerle falan bu geçici bir durum şimdi kan testi falan alıp çocuğu rahatsız etmeyeceğim size biogaia diye bi ilaç yazacağım günde 4 damla damlat" dedi ve aldım günde 4 damla damlattım kızım 6. gün yaptı sonrakini 2 gün sonra yaptı şimdi 7. günümüz halen b.k yolu gözlüyorum inan çok çektim Allahım inşallah bir şey yoktur doktorun dediği gibi geçicidir ve inşallah ek gıdaya geçince geçer gider... RABBİM sağlık versin yavruşlarımıza
Amin canim
Ben 6. Gun dr a gittim bagirsaklari hareketli ilac vermiycem dedi
8. Gun artik acile goturdum popoda catlak vaer dedi ve bi krem bide duphalac midir nedir ondan verdi gunde 3 kez 2,5 ml yine bisey yok
9. Gun ben internetten dr dinledim
Poposuna zeytinyagi masaj sicak banyo bacaklarina bisiklet cevirir gibi masaj 1 kasik zeytinyagi icirmek vs dedi yaptik bizde
Sunucu sordu o da yasamis ayni sorunu bebeginde internette yazan anneler kendi yontemlerinde zeytinyagiyla kulak cubugunu yaglayip popoyu uyariyorlarmis siz ne diyosunuz diye dr olabilir dedi
Benim yengem de bana bu yontemi tavsiye etti ama sen yapamazsin dedi
Hakkattende ben yapamadim annem bisey olmaz bi size yaglayip sabun yapardik eskiden dedi cok cesaretsiSizsin dedi ve yapti
Aradan 1 dk gecmedi ve Yagmur kakasini yapti ertesi gun kendisi ama kendine gore cok az bi kaka yapti
Pirt pirt gidiyoruz simdi ama kaka yine yok inan bende b.k yolu gozluyorum senin gibi

Canım doktor bize 4.ay kontrolünde 400 gram alması gerekiyor bebeklerin dedi. Kızım 600 gr almıştı gayet iyi 400 de yeterdi dedi. Kilo alımları artık azalacak merak etme.
Sigara konusuna gelince emziren bir anne olarak bebeğine bu büyük kötülüğü yapma kuzum. Emzirmesen bile üzerine sinen o kokunu bile soluması zarar. Yapma canım tut kendini. Aklına kötü senaryolar getir tut kendini. Bebeğinin astım olmasını istemezsin dimi? Binbir korkularla geldiler dünyaya şimdi ellerinle zarae verme kuzuna.

Yok kuzum hiç üzülme, büyüdü artık minişler. Acıksa uyanırdı mutlaka. Gündüz güzel doymuş demek :KK66:

Neye off ladığını anlamadım. Sigaraya mı çocuk emiyor diye mi ?

Aşı olduk geldik. Her aşı sonrası calpol alıyoruz :) açılınca 10 günde bitmesi lazım dediler 2 ay oldu aldık yenisini. Bahalım ateş yapacak mı
Bizimki döne döne uyumaya başladı. kendi yatağına koyasım var gündüz ama klima odasında yok sıcaklar mı diyorum yatak odasında açıcam yada oradan gidecek serinlik çok korkar oldum düşecek diye

Aşı olduk geldik. Her aşı sonrası calpol alıyoruz :) açılınca 10 günde bitmesi lazım dediler 2 ay oldu aldık yenisini. Bahalım ateş yapacak mı
Bizimki döne döne uyumaya başladı. kendi yatağına koyasım var gündüz ama klima odasında yok sıcaklar mı diyorum yatak odasında açıcam yada oradan gidecek serinlik çok korkar oldum düşecek diye
Ben calpolun oyle oldugunu bilmiyordum iyiki yazmissiniz.yila cikicam yanima almistim ne olur ne olmaz.bizimkide surekli donuyor yatagina sigmiyor yanimiza yatiriyorum cunku donecegim derken sagi solu tekmeliyor uyaniyor:)

X