2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kakasının sıvılığından ya da miktarından da olabilir belki canım. Bi ara bizde dediğin gibi her gün yıkıyoduk, 3 ten 4 e geçtim küçük mü geliyo diye, yine aynı. Bi kaç gün içinde kendiliğinden geçti o durum. Hep prima premium care kullanıyorum...
Gece yapmayip sabah 2 kere bile yaptigi oluyor sanirim cok sıkısıyor ve tazyikli yapiyor :p hele anakucagi kavisli onda yatarken yapiyor cogunlukla sonra anneye gecmis olsun camasir derdi cikiyor:KK66:saglikli olsunda artik alıştım.ama bnde elimdekilerden sonra 4 e gececegim

Ah canım bebişler bizi eve hapsetti resmen. Bende daha düğüne falan gitmedim hiç oğlana. Gece olunca tüylerim diken diken oluyor resmen nasıl uyucak çok ağlıcak mı diye. 6. Aydan sonra rahatlarız inşallah canım

Bizimde dün 4. Ay kontrolumuz vardı. Bize de huyu öyle dedi çözümü falan yok resmen bizi parmaklarında oynatıyorlar. Uyutmak tamamen işkence. Ben uyumadan önce emmiyor ve uyumuyor ya mama veriyorum canım sakinlemesi için. Bazen öyle uyuyor bazen de uyumasa da sakinleşiyor

Canım ben uyumadan önce mama veriyorum bazen. Ama yine 2 saat uyuyor. Ben hiç 5-6 saat kesintisiz uyuduğunu görmedim ama sen bi dene istersen
Bana da acıkmalarından daha çok kolumuzu istiyorlar gibi geliyor
40 çıksın, 3ay çıksın şimdi de 6 ay mı oldu :) bekle bekle bakalım. Bizim ki ödlek, düğün gürültüsünden korkar diye götürmüyorum ama benden başkası uyutamadığından(meme de uyuyo) bıraktığımda aklım kalıyo. Uyudu mu ağladı mı :KK43: rezil oluyo, uykusuz kalıyo diye üzülüyorum

Dün 4 ay kontrolümüzr gittik
Oğluş 7500 gr 66 cm
Dr amcası cin gibi maşallah dedi :KK66:
Bizim oğlan yabancı da seçmeye başladı. Yolda biri laf atsın basıyor çığlığı :KK70:
Bebeklerimizle fotolarımızı paylaşalım mı kızlar bugün? görelim birbirimizin gül yüzlerini :KK73:
Ayy biz gerçekten görücez birbir Gül yüzümüzü :) kızlar bugün Eskişehir anneleri buluşuyor :halay:

ay süpersiniz ne güzel yapmışsınız izmir anneleri nerede hadi bizde buluşalım :)
Yaaa çok heyecanlı bekliyorum şu an buluşma saatini. Eskişehir den 2 kişiyiz hepitopu ama tesadüf o kadar güzel ki ikimizinde kızı var ve aynı gün doğdular. Bakalım tepki verecekler mi birbirlerine yoksa erken mi davrandık görücez :) keşke hepimiz bir araya gelebilsek, neler kaynatırdık yaa. Gerçi o kadar bebekle biri ağlar öteki kaka yapar öteki emmek ister :)

benim adetim geçikti
hamilelik belirtileride var.
allahım ne yapıcam
test alıp bakmaktan korkuyorum

9 gun gecikti benim 8 kez test yaptim :KK53:negatif cikti 9. Gun regl oldum
Bide saglik ocagina kan tahlili verdim kanda gorunurse diye:işsiz:
Emzirme doneminde duzensizlikler olabiliyormus
Korunma full bizde ama illaki tereddut ediyorsunnn
Hemen al bi test bak cnm

40 çıksın, 3ay çıksın şimdi de 6 ay mı oldu :) bekle bekle bakalım. Bizim ki ödlek, düğün gürültüsünden korkar diye götürmüyorum ama benden başkası uyutamadığından(meme de uyuyo) bıraktığımda aklım kalıyo. Uyudu mu ağladı mı :KK43: rezil oluyo, uykusuz kalıyo diye üzülüyorum
yanlış anlama ama yaptıgın yanliş cnm cocukları sese alitırmasan daha cok zorlanırsın cocugun kalabalığa alişması bile lazım benim oglum 5 aylık bak pazar dugune getırecegımkı kalabalıga sese alişşın ben alıstırdım sesde bile uyuyor

Yaaa çok heyecanlı bekliyorum şu an buluşma saatini. Eskişehir den 2 kişiyiz hepitopu ama tesadüf o kadar güzel ki ikimizinde kızı var ve aynı gün doğdular. Bakalım tepki verecekler mi birbirlerine yoksa erken mi davrandık görücez :) keşke hepimiz bir araya gelebilsek, neler kaynatırdık yaa. Gerçi o kadar bebekle biri ağlar öteki kaka yapar öteki emmek ister :)
ay keşke buluşabilsek olsun ağlasınlar kaka yapsınlar onlar öylece kusmuk kokularıyla güzeller kuzucuklar bravo valla süper yapmışsınız izmirli aranmakta varsa hemen buluşalım çok kıskandım çok :KK70:

yanlış anlama ama yaptıgın yanliş cnm cocukları sese alitırmasan daha cok zorlanırsın cocugun kalabalığa alişması bile lazım benim oglum 5 aylık bak pazar dugune getırecegımkı kalabalıga sese alişşın ben alıstırdım sesde bile uyuyor
9 gun gecikti benim 8 kez test yaptim :KK53:negatif cikti 9. Gun regl oldum
Bide saglik ocagina kan tahlili verdim kanda gorunurse diye:işsiz:
Emzirme doneminde duzensizlikler olabiliyormus
Korunma full bizde ama illaki tereddut ediyorsunnn
Hemen al bi test bak cnm

bende gecten gece oluyorum ramazının ikinci gunu oldum bir daha temmuzun sonlarında oldum ne ala ki

Amin canim
Ben 6. Gun dr a gittim bagirsaklari hareketli ilac vermiycem dedi
8. Gun artik acile goturdum popoda catlak vaer dedi ve bi krem bide duphalac midir nedir ondan verdi gunde 3 kez 2,5 ml yine bisey yok
9. Gun ben internetten dr dinledim
Poposuna zeytinyagi masaj sicak banyo bacaklarina bisiklet cevirir gibi masaj 1 kasik zeytinyagi icirmek vs dedi yaptik bizde
Sunucu sordu o da yasamis ayni sorunu bebeginde internette yazan anneler kendi yontemlerinde zeytinyagiyla kulak cubugunu yaglayip popoyu uyariyorlarmis siz ne diyosunuz diye dr olabilir dedi
Benim yengem de bana bu yontemi tavsiye etti ama sen yapamazsin dedi
Hakkattende ben yapamadim annem bisey olmaz bi size yaglayip sabun yapardik eskiden dedi cok cesaretsiSizsin dedi ve yapti
Aradan 1 dk gecmedi ve Yagmur kakasini yapti ertesi gun kendisi ama kendine gore cok az bi kaka yapti
Pirt pirt gidiyoruz simdi ama kaka yine yok inan bende b.k yolu gozluyorum senin gibi
Canım o yöntemlerin hepsini deniyorum zeytinyağı icirdim ama hergun içirmek gerekmiş eczacı da dedi 1 cay kaşığı hergun verin demişti ben 2 gün falan verdim kulak çöpünü zeytinyağına surdum totosunun çevresine masaj yaptım hatta biraz da uyardım kizardi sonra üzüldüm :KK43: annelik iste yapmasam kaka bekliyor içerde yapsam kızarıyor ama şükür 2 gün önce yaptı ben hergun 4 damla biogaia kullanıyorum duphalac kullandım ama gastro doktoru biz onu önermiyoruz kullanma dedi benim de içim rahat değildi o şurubu kullanırken. Darısı senin yavrunun başına bol kakali günleri bekliyorum sabırsızlıkla...

Ayy biz gerçekten görücez birbir Gül yüzümüzü :) kızlar bugün Eskişehir anneleri buluşuyor :halay:

ben hamişken teklif ettim kimse yanaşmadı. ilk doğuranlardan olarak hastaneye de davet ettim yazarım özelden bilgileri dedim ama yok ona da geri dönen olmadı. keşke eskişehirde olsaydım koşarak gelirdim

Dün 4 ay kontrolümüzr gittik
Oğluş 7500 gr 66 cm
Dr amcası cin gibi maşallah dedi :KK66:
Bizim oğlan yabancı da seçmeye başladı. Yolda biri laf atsın basıyor çığlığı :KK70:
Bebeklerimizle fotolarımızı paylaşalım mı kızlar bugün? görelim birbirimizin gül yüzlerini :KK73:

ben hamilelikten beri gül yüzümü gösteriyorum :)
bebeğimle ilk çekindiğim fotom karnımdayken ve 40'ındaki 2 fotomu attım

Eklentiler

• 12039639_10156026445350177_5715197657527212622_n.jpg
    12039639_10156026445350177_5715197657527212622_n.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 83
  • 1.jpg
    1.jpg
    33,6 KB · Görüntüleme: 78
  • 11.jpg
    11.jpg
    31,4 KB · Görüntüleme: 76
Kizlar bizim kiz 3.ay kontrolunde 6100 gramdi. 1300 gram almisti nerdeyse. Simdi 15 gun falan oldu evde tartiyorum 6500 cikiyor 100 gramda kiyafet dus 6400 yani 15 gunde 300 gram almis oluyor. Normal mi sizce? Sizin bebekler 4.ayda kac kilo almislardi. Bizim 4. Ay kontrolune 10 gun kaldi. Cok canim sıkkın. Ise basladim ve sigarayada tabi ama kizim ne emmeden kesildi ne sutten. Gunde ben isteyken 400 gram sut iciyor. Beni emiyot sabahlari birde aksam emiyor devamli... offfff offffff.

Tüm gün mü calışıyırsunuz

X