2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kafa katistiracak birsey degil canim tiroid pihtilasma vs sorunlarımız var bunlar icin ilac igne kullaniyoruz. Dusuk tehlikesi icinde progesteron içeren kapsul yada igne. Bu sorunlara sahip degilsen elbette kullanmayacaksin. Canini sıkma hic bosa emin ol en guzeli hic ilac kullanmamak.
Sagol canım benimde bu hafta tirodime bakılucak inşallah sorun cıkmaz doktor gerekli bi ilaç varsa söyler heralde

3.bebişime hamileyim şuan emzirmiyorum ama sana tavsiyem bir anda kesmemen ilk önce gündüz hiç emzirme sadece gece emzir hem gögüslerin şişmez hemde bebeğinin psikolojisi etkilenmez. Sonra geceyide bırakırsın zaten gündüz emzirmediğin için sütün azalıcak.uykusuda emzirmeyi bıraktığın zaman normale döner benim oglumda aynıydı uykuya hasret kalmıştım.
3.bebişime hamileyim şuan emzirmiyorum ama sana tavsiyem bir anda kesmemen ilk önce gündüz hiç emzirme sadece gece emzir hem gögüslerin şişmez hemde bebeğinin psikolojisi etkilenmez. Sonra geceyide bırakırsın zaten gündüz emzirmediğin için sütün azalıcak.uykusuda emzirmeyi bıraktığın zaman normale döner benim oglumda aynıydı uykuya hasret kalmıştım.
teşekkür ederim peki bişey sürmek gerekiyor mu. memeyi istememesi için gece uyaninca ne verdiniz

Bende 2008den beri buradayim. Bende depremi yasadim inci kefali heykelinin asagisindaki isiklardaydi evim iskelede. benimde ilki vanda oldu nasip olmadi bu tatil bebegi bakalim artik ins kucagimiza aliriz sag saglim. Bende karnimda donucem herhalde annemlere 5 kilo zayiflamisim esim boyle olmaz deyip duruyor . Cok yogun ilgilenemiyor hic bu hafta sonu veya ptesi falan izmire gidicem sanirim
bayaa kilo vermişsin canım. bende bulantı fln yok ama yemek yapamıyorum devamlı yatıyorum ne bulursam yiyorum ama vermedim de almadım da.
inş sağ salim topaç gibi bebişlerimizi alırız kucağımıza hepimiz.

Kahverengi akıntı geliyor yineeeeee. Daha bugun dr a gittik yaa. 3 haftadır aynı günlerde oluyor. Bu ne ama yaaaa

Kahverengi akıntı geliyor yineeeeee. Daha bugun dr a gittik yaa. 3 haftadır aynı günlerde oluyor. Bu ne ama yaaaa
Canım demekki tehlikeli biley değil 3 haftadır oluyor ve Dr herşey yolunda diyorsa demekki seninde böyle geçecek Sıkma Canını kırmızı kanamam olmadıkça bebiş için takmamaya çalış

Kızlar biraz önce dr.dan geldim kanamam vardı yoğundu doktor düşük riski dedi bebegin kalp atışları vardı çok şükür o rahatlattı beni progesteron hap iğne verdi ama,hala hafiften kanamam devam edio :KK43:

Arkadaşlar şu her ay göbişin büyümesinin fotosunu çektireyim diyordum nasilsa daha buyumeye baslamadi diye bugun cekerim yarin cekerim derken kaldi. Bugun karnim davul gb şiş pek gaz problemimde yok ama. Benim fotograf hikayemim başi olmayacak anlaşılan göbişli başlayacak:KK23: karinda şişlik yaşayan var mı? Ne yapmalı ?

bu gün başka bir hastaneye gideceğim bakalım ne diyecek.

bana da eşim yanıyorsun diyor hamile kaldığımdan beri. birde dün yediklerim çok susatacak şeylerdi hararet yaptı ve elimi ayağımı koyacak yer bulamadım yandım

tansiyonum düşük demişsin ya canım ben şöyle birşey duymuştum:
devamlı ölçtüğün değerler düşükse normal tansiyon değerleri senin için yüksek olabilir.
Tesekkur ederim arkadasin mutlaka doktora danısıcam. Su anda da yaniyorum.
canim tam 8 hafyalikmiydin. Nette rahmin yine dönemde adet gününe denk gelen günlerde kasıldığını kanamalar olabildiği yazıyordu. Tedbiri elden bırakma canım ama daha öncede olmus ve bugün bebisini gormussun. Bebisin sımsıkı tutunuyor annesine.

Kızlar biraz önce dr.dan geldim kanamam vardı yoğundu doktor düşük riski dedi bebegin kalp atışları vardı çok şükür o rahatlattı beni progesteron hap iğne verdi ama,hala hafiften kanamam devam edio :KK43:
Arkadasim cok gecmis olsun. Allah bebisini korusun. Bende benzer korkular yasadim ama doktor bana en onemli seyin kalbinin atiyor olmasi oldugunu soyledi. Seninde bebisin seninle. Onlar daha zeytin kadarken mucadele ediyorlar bizimde dayanikli olmamiz gerekiyor. Allah yardimcin olsun arkadasim anneler sonuna kadar umudunu kaybetmez Allah bebişlerimiz korusun.

merhaba kızlar benim de kahverengi lekelenmem oldu dr a gittim geç döllenme sanırım 4-5 haftalık dedi kese anca gözüktü :KK43:
ben de dra hemen gitmemiştim gidip kalbini duyarım diye çok moralim bozuldu benim gibi olan var mı acaba bhcg 8404 çıktı ayrıca .
ultrason cihazı falan eskiydi baya ondan olabilir mi bilmiyorum :KK43:
progestan ne illet bişeymiş onu kullanıyorum mahvetti beni iki gündür ya
o haftada zor görünmesi normal cnm benimde regl günümden 5gün önce 5 gün suren sadece temizlenirken peceteye gelen kahverengi lekelerim oldu süphelenip reglimden 1 gün önce test yaptim pozitifti tabi lekelerden tedirgin olup Dogru hastaneye kostum ilk gun hic birsey görmediler kann alip iki gün sonra cagirdilar ozaman cok zor karnima bastirarar keseyi gördük kalp atisi ise 7+3günlükken gördük simdi 9.cu haftamizdayiz 4-5 hafta cok erken gec döllenmistir kesin endiselenme derim

Tesekkur ederim arkadasin mutlaka doktora danısıcam. Su anda da yaniyorum.
canim tam 8 hafyalikmiydin. Nette rahmin yine dönemde adet gününe denk gelen günlerde kasıldığını kanamalar olabildiği yazıyordu. Tedbiri elden bırakma canım ama daha öncede olmus ve bugün bebisini gormussun. Bebisin sımsıkı tutunuyor annesine.

Arkadasim cok gecmis olsun. Allah bebisini korusun. Bende benzer korkular yasadim ama doktor bana en onemli seyin kalbinin atiyor olmasi oldugunu soyledi. Seninde bebisin seninle. Onlar daha zeytin kadarken mucadele ediyorlar bizimde dayanikli olmamiz gerekiyor. Allah yardimcin olsun arkadasim anneler sonuna kadar umudunu kaybetmez Allah bebişlerimiz korusun.
Aminn cnmm allah razı olsun ewet çok şükür kalbi atıor hemde nasıl hızlı ve serii çok şükür bide bu kanamam kesilseydi ara ara ağrımda devam edio iğne ilaç kullandm yapılacak herşey yapıldı allaha emanet artık

zeseda zeseda P pelinirmak . Su an 9. Haftanin icindeyiz evet. Bugun dr sormustu bir de ne kadardir yok dedi. Bir haftadir ditince iyi o zaman dedi tabiki.hatta gecen hafta gelen akintida dr a gitmistim.progestani 3 e cikar demisti.ama ben zamani ayarlayamadigim icin 2 tane aldim yine eskisi gibi.bugun dr da iyi yapmisin 3 e gerek yok zaten dedi. Eger devam ederse yarin ararim. Insan korkuyor canim ya.umarim saglikla devam eder hepimizin.

Ben de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim :)
Ben ilk olarak sağlık Ocağında aç karnına yaptırmıştım.6.5 çıkmıştı üç hafta önce.İkinci ölçümde aç karnına değildim.Dahiliye uzmanı aç ya da tok tsh hormonuna bakmamız fark etmez dedi.sağlık ocağındaki ölçümde muhtemelen yanlıştır zaten dedi.Ölçtük daha düşük çıktı.Şu ana kadar 6 tane içtim canım.ilk 3 gün bulantı yaptı sabah ama çıkarmadım.şu an biraz daha alıştım ilaca
O bransdasim memnum oldum :) benzer süreçlerden gecmisiz. Allah yardimcimiz olsun bebeklere bir zarar gelmeden atlatalim inşallah bu süreci

Masallah sana. Ben 15 saatte diretiyorum. Ama bir iki saat daha vericez diyorlar. Ben bulsam okula gitmiycem zaten. Hatta kismet olursa seneye ucretsiz izne ayrilmayi dusunuyorum. Biraz keyfini cikarmak istiyorum acikcasi. Hem hamileligin.hem bebisin.
Kesinlikle en iyisini yaparsin. Ben de on beş saat istiyecem hamileyken calismak tam bir eziyet çünkü. Ilk bebegimde kuzum onbir aylik olana kadar izindeydim bunda da niyetim 2016ocak ayina yani ikinci doneme kadar izin almak. Gerci şartlar zorlayacak ama cok küçük birakmak istemiyorum.
Imkani olan bütün arkadaslar en az bir yaşına kadar -en guzel iki de- kendisi baksa keske

Allah kuzucugunu bagislasin sana kalp atışları var annesi inatçıdir bebekler ins tutunur sana

Arkadaşlar şu her ay göbişin büyümesinin fotosunu çektireyim diyordum nasilsa daha buyumeye baslamadi diye bugun cekerim yarin cekerim derken kaldi. Bugun karnim davul gb şiş pek gaz problemimde yok ama. Benim fotograf hikayemim başi olmayacak anlaşılan göbişli başlayacak:KK23: karinda şişlik yaşayan var mı? Ne yapmalı ?

bnde acauip sisim ya goren 3-4aylik sanar mide bulantilarim var ondan surekli biseyler yiyorum alakali alakasiz bazen zoraki sirf midem bos durmasin diye cunku daha cok bulaniyor bos olunca neyse foto isini bende istiyorum 3.ayda fln baslicam galiba bende ha bgn ha yrn derken kaldi gitti bide kiyafettede karar veremedim hep ayni kiyafet istiyorum lc den o badilerden almayi dusunuyorum ama uzun kollu gelince alcam kisa denk geliyo ya :KK200::nazar::anneadayı:

Masallah sana. Ben 15 saatte diretiyorum. Ama bir iki saat daha vericez diyorlar. Ben bulsam okula gitmiycem zaten. Hatta kismet olursa seneye ucretsiz izne ayrilmayi dusunuyorum. Biraz keyfini cikarmak istiyorum acikcasi. Hem hamileligin.hem bebisin.
Ben yattıkça hastalık hastası olurum. Günlerimi boş geçirmekte istemiyorum :KK43: doğuma kadar çalışabildiğim kadar çalışcam bebiş olunca zaten o imkanım olmayacak:) ücretsiz izin olurdu bebişim için ama borcumuz var ben alamam istesem de:KK43:

Ben hep koldan yaptim gobekten korkuyorum acir diye. Kolum sanki siddet gormusum gibi mor bakan bi daha bakiyor.ve artik eskisine gore daha cok aciyor nedense bilmiyorum. .
Cnm ,bende kullaniyordum son zamanlarda bacaktan yapmaya basladim morariyor ama dikkat cekmiyor en azindan ,onceleri gobege yapiyodum yer kalmadi bacaga gectim ,ama en kolay gobekten oluyo benim icin ,

buarada kanamasi olan arkadaslarim stres yapmayin bnm kardesiminde hamileliginde olmustu gecti gitti cogu hamiledede oluyor siz dikkat edin kendinize korkulcak bisey yoktur insallah icinizi ferah tuttun Rabbim mucizelerimizi bize bagislasin insallahh :KK200:

bide bisey sorucam size ben cayi cok seviyorum dr acik ve gunde en fazla 2 bardak dedi bende icmemeye calisiyorum limonlu sicak su iciyorum ama bgn biri dusuge neden olur fln dedi korktum ondanda acaba bole bisey duydunuz mu bazen cnmda limonlu su icmek istiyo artik onuda icmiyom
ya bi hamileyiz herkes kadin dogumcu kesildi basima :KK45:insan etkileniyo ister istemez :KK51:

teşekkür ederim peki bişey sürmek gerekiyor mu. memeyi istememesi için gece uyaninca ne verdiniz
Gün içinde salça sürdüm ben görünce zaten aa uff olmuş anne dedi her istediğinde salça sürüp gösterdim. Memeden ümidi kesince cok uyanmaz zaten uyandığında su verip veya ılık süt verip tekrar uyutabilirsin. Bnim oğlum kolay bıraktı inş snın kızında kolay bırakır üzmez senı.

O bransdasim memnum oldum :) benzer süreçlerden gecmisiz. Allah yardimcimiz olsun bebeklere bir zarar gelmeden atlatalim inşallah bu süreci

Kesinlikle en iyisini yaparsin. Ben de on beş saat istiyecem hamileyken calismak tam bir eziyet çünkü. Ilk bebegimde kuzum onbir aylik olana kadar izindeydim bunda da niyetim 2016ocak ayina yani ikinci doneme kadar izin almak. Gerci şartlar zorlayacak ama cok küçük birakmak istemiyorum.
Imkani olan bütün arkadaslar en az bir yaşına kadar -en guzel iki de- kendisi baksa keske

Allah kuzucugunu bagislasin sana kalp atışları var annesi inatçıdir bebekler ins tutunur sana
Amin cnm allah raZı olsun dua edin ne olurr:KK43:

buarada kanamasi olan arkadaslarim stres yapmayin bnm kardesiminde hamileliginde olmustu gecti gitti cogu hamiledede oluyor siz dikkat edin kendinize korkulcak bisey yoktur insallah icinizi ferah tuttun Rabbim mucizelerimizi bize bagislasin insallahh :KK200:

bide bisey sorucam size ben cayi cok seviyorum dr acik ve gunde en fazla 2 bardak dedi bende icmemeye calisiyorum limonlu sicak su iciyorum ama bgn biri dusuge neden olur fln dedi korktum ondanda acaba bole bisey duydunuz mu bazen cnmda limonlu su icmek istiyo artik onuda icmiyom
ya bi hamileyiz herkes kadin dogumcu kesildi basima :KK45:insan etkileniyo ister istemez :KK51:
Te allahım... Ne alakası var çayla düşük yapmanın... Babam jinekolog. Sadece çayın içindeki etken maddeler demir eksikliğine neden oluyor. Hamilelikte de demir önemli. O yüzden içmeyin der doktorlar. Ben de çayı çok severim çok açık günde 2-3 bardak içerim abartmadan. Her lafa inanmamak lazım. İnsanın vucudu en iyi dengeyi kurar. Canın ne istiyorsa abartmadan ye. Sadece dışarda salata yeşillik et vs yeme. Çünkü toksopkazma riski var.

X