2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Kızlar merhaba bazı ilaç ve kullanıyo burdaki çoğu arkadaş onlar ne için acaba,bana doktorum igneden ilaçtan vs bahsetmedi acaba benimde mi kullanmam gerekir ?kafam cok karıstı
Canım sağlıklı risksiz bir gebeliğin vardır ondan ilaçtan bahsetmemiştir. Muhtemelen sadece folik asit kullanıyorsundur diye düşünüyorum. 16. haftadan sonra vitamin ve demire başlıyor doktorlar. İlk gebeliğim gayet sağlıklıydı ben de hiçbirşey kullanmadım. Gerçi şimdi de sadece folik asit kullanıyorum. İnşallah bu da ilk hamileliğim gibi olur.

Teyzeleriiiiii mercimegimizi yine gördük. 8+2 yiz normalde ama bir iki gün onden gidiyor bebis. 2 cm olmuş. Cok şükür bir problem yok. Allah herkese bu duyguyu her kontrolde yasatsin. Bir ay sonrasina gün verdi.cinsiyet ve ikili test icin.
Cinsiyetlerde geliyor bir dahaki ay desenize hadi hayırlısı :-)

Canım sağlıklı risksiz bir gebeliğin vardır ondan ilaçtan bahsetmemiştir. Muhtemelen sadece folik asit kullanıyorsundur diye düşünüyorum. 16. haftadan sonra vitamin ve demire başlıyor doktorlar. İlk gebeliğim gayet sağlıklıydı ben de hiçbirşey kullanmadım. Gerçi şimdi de sadece folik asit kullanıyorum. İnşallah bu da ilk hamileliğim gibi olur.
Canım cok sagol cevabin için pek bilgim yok o sebeple sordum merak ettim evet folik asit kullanıyorum 5 aydır ama 1 haftadır bulantı yüzünden alamaz oldum onuda bulantı dısında bi şikayetim yok çok şükür ,allah korusun hepimizin bebeklerini inşallah

Arkadaslar ikinci bebeklerine hamile olanlar kimler bi ara gördüm ama kaybettim. benim de 15 aylik kizim var emiyor hala gece 2 saate bir uyaniyor. siz emzirmeyi bıraktiniz mi. Psikolojim bozuldu resmen ilk hamileliğimde hiç bulantim yoktu ama bunda var çok kötüyüm. çocuğa da kiziyorum sürekli cok yoruyor beni. emzirmeyi nasıl bırakacağım bilmiyorum

canım benim de kızım var26 aylık. Emzirmeyi 2 yaşında bıraktım. Tandem nursing diye bir şey var hamileyken emzirmek. Gece emzirmeyi kesebilirsin ben 16 aylıkken falan geceyi kesmiştim

Canim ben gebelikten 2 ay once falan basladim 2 hafta kullan sonra tekrar bakalim demisti dr yeterli geliyor mu diye. Yani tok olmasi bu kadar degistirir mi bilemedim canim ama
bisey icime sinmedi. Degerin bu kadar
oynamasi mi ac gitmemen mi 50 mcg olmasi
mi 1 ay sonra demesi mi bilmiyorum. Sen gene bi degerlendir. Hadi ya hangi bolum kac mezunusun?
Bi kullanayimbda bakalim nasıl olacak. Benim ilk gebelikten sonra da cok yükselmişti canim gecmisim var malesef. Ben 2007 edebiyat mezunuyum benden sonra gelmissin sen

Arkadaşlar sabahları alarm kuruyorum.ilaç sabah 6-7 arası içiliyor.üstüne 30 dk da bir şey yememek gerekiyor.benim kullandığım ilaç Euthyrox 50 mcg
Ayni ilac ayni doz canim. Ben de sabah ictim ac karna ama çıkardım maalesef. Tekrar da icmedim. Sende yan etkileri oldu mu ilacin

Bu arada bu sabah baya bi kusma olayi yasadim arkadaslar. Okula gidiyorduk.seminerlere.meyve yiyeyim bari dedim.okulda kahvalti yapiyorum.ama meyve bittigi gibi ne var ne yok.gitti.hafif mide bulantilari zaten oluyordu. Ama boyle degil.Sevineyimmi uzuleyim mi bilemedim.

@nur1441 evet progestandan bahsediyoruz ama ben vajinal kullanmaktan rahatsiz oldugum icin doktorumdan bir cozum rica ettim proluton depot ignede kullaniyordum. Yani soyleydi acikcasi sabah aksam vajinal progestan 5 gunde birde proluton depot igne. Kesenin yeri falan guzel oldugu icin hicte kanamam olmadi( sadece ogrenmeden onceki gun 4+1 evi temizledim dip kose o zaman 1 2 damla pembe olmuştu bir kez) o yuzden progestani birakip proluton depot igneyi 3 gunde bir yapin dedi madem. Igne cok yagli bi yapida oludugu icin agritiyor. Esim enjektore cekerken bakiyorum resmen zor geliyor e kalcadada bir suru yumru ve agri oldu malesef. Ama agrisada igneyi yaptiriyorum vajinal kullanmak uzun vadeli bana gore degil yapamadim.
Bende bu ilacın adını duyunca bile tiksiniyrum kendimi çok kötü kokuyor hissediyorum Dr kese etrafında kanama alanı gördüğü için vermişti çok şükür dışardan bir kanamam olmadı ama o kanama alanı hala geçmedi devam et önemli dedi bir de ben idrar yolu iltihabı oldum her gün 2 kez binlik zinnad diye bir antibiyotik alıyorum o kadar halsiz Ağrılı ve bulantılı geçiyor ki günlerim kilo vermeye devam ediyorum hayat benim için çekilmez oldu delirmek üzereyim tek tesellim bebeğim iyi 8+5 iz 2 gğn önce 2cm di

Arkadaslar ikinci bebeklerine hamile olanlar kimler bi ara gördüm ama kaybettim. benim de 15 aylik kizim var emiyor hala gece 2 saate bir uyaniyor. siz emzirmeyi bıraktiniz mi. Psikolojim bozuldu resmen ilk hamileliğimde hiç bulantim yoktu ama bunda var çok kötüyüm. çocuğa da kiziyorum sürekli cok yoruyor beni. emzirmeyi nasıl bırakacağım bilmiyorum
Benim emzirme surecim zaten uzun degildi 27 gunluktu uzayan sarilik oldu üniversite hastanesine sevk edildi orda arastirildi anne sütünden olmus kilo alimida 400 gr ile en alt limit cikinca mamaya baslandi sonra emmeyi red etti 6.aydada sutum bitti ama biraktirman lazim kucukmus cok zor biliyorum ama cabuk alisiyorlarmis
Kizlar bugun resmen dökülüyorum kemiklerime kadar agriyo midemi hic soylemiyorum zaten vitamin fln kullanan varmi kacinci ayda baslaniyo acaba niye boyle oldum
3.ayda baslaniyor adasim benimde hic halim yok keyfim yok enerjim yok yokta yok yani

Bi kullanayimbda bakalim nasıl olacak. Benim ilk gebelikten sonra da cok yükselmişti canim gecmisim var malesef. Ben 2007 edebiyat mezunuyum benden sonra gelmissin sen

Ayni ilac ayni doz canim. Ben de sabah ictim ac karna ama çıkardım maalesef. Tekrar da icmedim. Sende yan etkileri oldu mu ilacin
Ben de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim :)
Ben ilk olarak sağlık Ocağında aç karnına yaptırmıştım.6.5 çıkmıştı üç hafta önce.İkinci ölçümde aç karnına değildim.Dahiliye uzmanı aç ya da tok tsh hormonuna bakmamız fark etmez dedi.sağlık ocağındaki ölçümde muhtemelen yanlıştır zaten dedi.Ölçtük daha düşük çıktı.Şu ana kadar 6 tane içtim canım.ilk 3 gün bulantı yaptı sabah ama çıkarmadım.şu an biraz daha alıştım ilaca

Bende muhtemelen 30 saay ders ve takviye kursları isticem. Malum doğumdan sonra çalışamıcaz fazla fazla çalışayım istiyorum:)
Masallah sana. Ben 15 saatte diretiyorum. Ama bir iki saat daha vericez diyorlar. Ben bulsam okula gitmiycem zaten. Hatta kismet olursa seneye ucretsiz izne ayrilmayi dusunuyorum. Biraz keyfini cikarmak istiyorum acikcasi. Hem hamileligin.hem bebisin.

X