2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Canım benim gerçekten böyle diyorum ya baştan çok üzüldüm ama şimdi çok daha iyi hissediyorum. Tek evlada insanın verebilecekleri kesinlikle daha fazla oluyor. Ama belirli bir yaşa gelince onlarda kardeş özlemi başlıyor. O özlem öyle yoğun oluyor ki beni tanıyanlar ikinci çocuğu düşünüyorum dediğimde inanamıyor. Çünkü o kadar net tek çocuk istiyorum diyordum ki, Ama onun o bitmez tükenmez kardeş sevgisi ve isteği bizi de artık onu yalnız bırakmaya hakkımız yok moduna getirdi. İnşallah bir süre sonra onun bu hayali gerçek olur. Çok iyi bir ağbey olacağına eminim...

İnşallah gün gelir abi olur ama düşün sen annelik duygusunu tattın ya tatmasaydın nolurdu bir düşün inşallah oğlun da abi olur

Kızlar şimdi çıktık hastaneden kanama kesenin yanında az ama gözüküyor dedi Dr.bebeğe fazla umut. Bağlama heran kaybedebilrsin dedi ama onun minik kalbi öyle güzel atiyoduki bunları dinlerken... :KK42: Herşeyin hayırlısı... 10 daha rapor dinlencem ve inşallah benimle kalacak.

Dualarımız seninle olsun dinlen cnm sende inşallah tutunur bebek

inşallah canım,
yürüyüş yapmamda sıkıntı yokmuş, devam ediyorum yürüyüşe, spor 3.aydan sonra..
Biz yeni geldik amerikadan, aktarmayla 17 saat yolculuk, meğerse bebek varmış :)
Bide direk uçuş yapacaksın rahat gider dönersin, bol bol alışveriş de yaparsın ortak renklerden :)
Arabasını ordan al mesela gidersen :)
Amerika da doğum düşünüyorum ama bakalım hayırlısı net birşey yok henüz... 3 aydan sonra o kısmı düşünmeye başlıycaz,
Sanmıyorum sorun yaşayacağını ama sor tabi sen...
Bende 8.haftada kısa bir tatile gitcem, arabayla gitcez ama yine yol 6-7 saat, sorcam bakalım bende ne diyecek doktorumuz,

Teşekkürler aynen alışveriş listesini çıkartmaya başladı. Araştırıyorum:)) dr a sorucam en azından ing yazımalcam xray lerden fln geçerken belki işe yarar.. Amerikada doğumu araştırıcam ben de artısı eksisi bakmak lazım.. Haberleşelim bu konuda da o zaman:)

Selam canım bulantın olmazsa sorun olmaz sanırım ama nolursa olsun 2.üç ay dışında seyahat önermedi benim doktorum bide 8 9.haftalar bulanti ve kusmanın en yoğun oluğu zamanlar inşallah sende olmaz tabi ama bnm tatilim 7.haftada resmen zehir oldu

Evrt bakalım neler olacaaak .. Yanıma atıştırmalık krakkerler fln alırım bi şekilde inş rHat geçiririm dr yasak koymasın da bakalım daha erken zaten..

Merhaba arkadaşlar
Bugün doktora gittim.Bebeğimin kalp atışını duydum çok duygulandım darısı duymayanların başına.bebek iki gün geride doktor kilolu olmandan olabilir dedi.Bebek çok şükür iyi.CRL:1.75 cm çıktı.tsh yüksekliği Kafamı çok karıştırıyordu.Doktorum dahiliyeye sevk etti.Dahiliyeci tekrar tsh hormonuna baktı.sağlık ocağındaki tsh ölçümleri Güvenilir değil dedi.Tsh gebelikte 2 ile 2.5 arası olmalıymış.benim 4,29 çıktı.ilaç verdi.ilacın dozu biraz fazla gibi geldi ama bilmiyorum 50 mcg.bir ay sonra tekrar duruma bakacak
Bu arada ikili test için doktor Eylül sonu Ekim başı gel dedi.@sweet_drop geç değil mi?
Her şey gönlünüzce olsun.Sevgiler :anneadayı::KK200:

Bazı arkadaşlar soruyorlar,ne zaman kese ,kalp atışı gördünüz diye...

4+5 bhcg 1559 kese görünmedi.
5+2 bhcg 6400 kese ve yolk sac görüldü.
6+2 bebek ve kalp atışları görüldü.
hepsi karından bakıldı.

Ama şöyle bişi var,karından bakılan ultrason başlığı ile değil,alttan bakılan ultrason başlığı ile karından bakılıyor.Benim doktorum net görebilmek için ince çubukla bakıyor.Bir de bel bölgesi yağlı olanlar biraz daha geç olabiliyormuş.Bir de her bebek bir değil,benim geçen hafta 4 gün gerideydi,bu hafta 1 gün geriden geliyor.

Nerde hangi dr a gidiyordun cnm?

Merhaba arkadaşlar
Bugün doktora gittim.Bebeğimin kalp atışını duydum çok duygulandım darısı duymayanların başına.bebek iki gün geride doktor kilolu olmandan olabilir dedi.Bebek çok şükür iyi.CRL:1.75 cm çıktı.tsh yüksekliği Kafamı çok karıştırıyordu.Doktorum dahiliyeye sevk etti.Dahiliyeci tekrar tsh hormonuna baktı.sağlık ocağındaki tsh ölçümleri Güvenilir değil dedi.Tsh gebelikte 2 ile 2.5 arası olmalıymış.benim 4,29 çıktı.ilaç verdi.ilacın dozu biraz fazla gibi geldi ama bilmiyorum 50 mcg.bir ay sonra tekrar duruma bakacak
Bu arada ikili test için doktor Eylül sonu Ekim başı gel dedi.@sweet_drop geç değil mi?
Her şey gönlünüzce olsun.Sevgiler :anneadayı::KK200:
Canim gozun aydin 11-14.haftalar arasinda yapılıyor 2li test ben direk 11.haftada gidicem kocaeline bayramda doncem oyuzden gec olur diye 11.haftada yaptiriyim sonucunuda alirim diye dusundm 1 hafta suruyor cikmasi bayram tatili giriyor bi hesaplasana tatlim hangi dr.a gidiyordun

Bende de hala oluyor canım. Diğer gebeligimde de oluyordu. Gitmediği dr sorma di gim kimse kalmıyor. Böyle adet ağrıları yla hamile olan çok nadir insanlardaniz. En son ki doktor baya tecrübeli bir dr du. (25 yıllık tecrübe muayene ücreti 400 tl ( bu durumu ona da sordum. Bu bizim hamilelige verdiğimiz tepkiymis. Rahimdeki büyüme ya da rahimdeki kasların uzaması ni biz böyle sancı olarak hissediyor musuz. Şancı ya kanama da eşlik ederse işte bu çok tehlikeli aklında bulunsun. Hemen dr a gitmek gerek. Allah bebeklerimizi bize bagislasin. Bana dr çok dayanamazsan parol ic dedi. Bazen çok şiddeti artıyor ama su ana kadar icmedim. Iç mekte istemoyorum

Aynrn bend de bu ağrılar çok şiddetli olarak ara ara oluyor ve bitiyor ve regl oldugumda bu kadar agrımazdı zaten :) dr bı acıklama yapmayıp sorun var mı diye bakmıştı sotun yok dedi ve sorgulamadım:) ctesi tekrar gidicem keseyi görmeye kısmetse.. Bugün kahverengi akıntım geldi onun için de pregstron verdi sabah akşam almaya başladım baakalım.. Ağrıların ne zamana kesilmişti senin hatırlar mısın? Ben gece ağrıdan uyanıyorum bazrn hatta:KK43:

Burada o kadar çok bos gebelik yada kalp duyamama gebeligin sonlandirilmasi falan duydumki yarin randevu var ama asiri korkuyorum ya görünmezse bisey ya şöyleyse falan hamilelik psikolojisimden midir cok korkuyorum yaa:KK17::KK43:

Hahaaa :) o zaman kaçamaz da:)
Okudugun zaman yaz mutlaka canim tepkiyi cok merak ediyorum
Burada o kadar çok bos gebelik yada kalp duyamama gebeligin sonlandirilmasi falan duydumki yarin randevu var ama asiri korkuyorum ya görünmezse bisey ya şöyleyse falan hamilelik psikolojisimden midir cok korkuyorum yaa:KK17::KK43:
Allah korusun icini ferah tut duyarsin inşallah minik pit pitlari

Buna bakarken son regl tarihinizi mi alıyorsunuz? :) ben 25 temmuzda son regl tarihim ama ağustosta döllenme olmuştur hangi aya bakmak lazım şimdi?:)
Canım cin takvimi hesaplayicisi var cin takvimine göre cinsiyet hesaplama yaz cikar google da ust sırada. Sitenin adresi de www.cin takvimi.org Yüzde doksan filan tutuyor bence. Sadece son adet tarihi ve dogum tarihini giriyorsun oraya. Böylece doğruluk payi artiyor:KK66: Hadi bakalim ne cikacakk:KK4:

Canim gozun aydin 11-14.haftalar arasinda yapılıyor 2li test ben direk 11.haftada gidicem kocaeline bayramda doncem oyuzden gec olur diye 11.haftada yaptiriyim sonucunuda alirim diye dusundm 1 hafta suruyor cikmasi bayram tatili giriyor bi hesaplasana tatlim hangi dr.a gidiyordun
Tesekkür ederim canım.Bana da bayram sonrası geç olur gibi geliyor 14.hafta olmadan yapmak da fayda var diyorlar.Okul başlamadan yaptırmak istiyorum aslında.Ben Darıcadayım.İzmit'e gelmek zor olabilirdi. Normalde Medical parka gidecektim ama çok dolular 2 Eylül'de gidebilecektim oraya bugün ani karar değişikliğiyle tavsiye üstüne Gebze Merkez hastanesinde Cihangir bey var ona gittim çok memnun kaldım Cihangir bey ile devam etmeyi düşünüyorum.

Tesekkür ederim canım.Bana da bayram sonrası geç olur gibi geliyor 14.hafta olmadan yapmak da fayda var diyorlar.Okul başlamadan yaptırmak istiyorum aslında.Ben Darıcadayım.İzmit'e gelmek zor olabilirdi. Normalde Medical parka gidecektim ama çok dolular 2 Eylül'de gidebilecektim oraya bugün ani karar değişikliğiyle tavsiye üstüne Gebze Merkez hastanesinde Cihangir bey var ona gittim çok memnun kaldım Cihangir bey ile devam etmeyi düşünüyorum.
Bende korfezdeyim canim oyuzden ozel korfez marmarayi tercih ettim oglumda acil durumda benimde izmitteki hastanelere gitmem zor olur birde dr.umdan cok memnundum sende iyi yapmissin yakin yer olmasi cok onemli hele dogum icin

Canım cin takvimi hesaplayicisi var cin takvimine göre cinsiyet hesaplama yaz cikar google da ust sırada. Sitenin adresi de www.cin takvimi.org Yüzde doksan filan tutuyor bence. Sadece son adet tarihi ve dogum tarihini giriyorsun oraya. Böylece doğruluk payi artiyor:KK66: Hadi bakalim ne cikacakk:KK4:
Ilk hamileligimde kiz cikmisti oglum oldu simdi erkek çıkıyor bakalim cinsiyet ne olcak

X