2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
Bu arada kızlar ne yeyip ne içiyorsunuz özel olarak yediğiniz bir şey var mı bu dönemde? yoksa normal beslenmeye devam mı ediyorsunuz?
Ozel olarak kirmizi et ceviz ve badem yiyorum zaten cok yiyemiyorum
yaa kızlar tam kanama lekeler geçiyor yine kan geliyor. az önce geldi namaz kılarken öncesinde eşim evi süpürüyrdu yastıkları fln düzelttim ağır bir iş değil ki bu. sweet_drop sweet_drop senin kanaman böyle ara ara geliyor muydu
Canim ara ara geliyordu bazen kesiliyor bazen yogun kanama oluyor igne vurulduktan sonra kesildi kanama

Kızlar pazartesi günü doktora gittim tahlil falan yapıldı kan değerim 3277,8çıktı.karından ultrasonla baktı tam göremedim normal dedi cuma gel tekrar bakiyim dedi.ama anlamadım keseyi mi göremedi yoksa bebeği mi heyecandan soramadim da.bende dedim ki hamile miyim değil miyim dedim.Hamilesin 5 haftalık dedi kan değerine gore mi dedi yoksa keseyi gördü de ona gore mi anlamadım.kese görünmediyse normal mi.karından baktı vajinal değil.bide sizin 5 haftalıkken değeriniz kaçtı.

Kızlar bende miğde bulantısı baş ağrısı baş dönmesi var bu gün normal dimi bunlar ya bebiş için düzenli yemek yiyorum ama ayakta durck dermanım yok valla bu gün tatlışlar:KK17:

normal çok normal ve olması gereken tepkiler bunlar :) doktorumuz öyle dedi rahatladık bizde, kabulleneceğiz ilk 3 ay bu durumları,

Kızlar pazartesi günü doktora gittim tahlil falan yapıldı kan değerim 3277,8çıktı.karından ultrasonla baktı tam göremedim normal dedi cuma gel tekrar bakiyim dedi.ama anlamadım keseyi mi göremedi yoksa bebeği mi heyecandan soramadim da.bende dedim ki hamile miyim değil miyim dedim.Hamilesin 5 haftalık dedi kan değerine gore mi dedi yoksa keseyi gördü de ona gore mi anlamadım.kese görünmediyse normal mi.karından baktı vajinal değil.bide sizin 5 haftalıkken değeriniz kaçtı.

kilon ve boyun kaç canım, yani keseyi de görememişse normal 5.haftada, biz bugün gördük keseyi, cuma görürsünüz büyük ihtimalle keseyi, zaten kalp atışları vs için cuma gününden 15 gün sonra tekrar çağırır, rahat ol süreç normal, başlamadıysa bu haftadan sonra bulantıların da başlar ufaktan,

Bu arada kızlar ne yeyip ne içiyorsunuz özel olarak yediğiniz bir şey var mı bu dönemde? yoksa normal beslenmeye devam mı ediyorsunuz?

canım normal beslenmene dikkat ediyorsun, bu dönemde ekstra bişey yapmaya gerek yok, bebeğe yararı yok zaten yapacağın ekstraların,
ama bu 3 aylık süreçte beslenme alışkanlığını disipline edebilirsin, günde 3 ana 2 ara öğün şeklinde, doktorun bir sakınca görmezse yürüyüşünü yapabilirsin, çok kilo almamaya özen göster, 3 aydan sonra alman gerekecek ufak ufak....

Sevdiğim her şeyden soğudum bir şeyi ağzıma götürürken üç kere düşünüyorum resmen elim gitmiyor... Midem bomboş kıvranıyorum ama canım hiçbir şey istemiyor, hiç böyle bir durum yaşamamıştım...

canım hurma ne hurması peki bende yemek istiyorum ama nerden nasıl bişy alsam bilemiyorum pazardan almam açıkta çunki napsam size Bi danışayım dedim :KK66:

bende aldım, tanıdık kuruyemişçi var ondan aldım bende, biraz büyük olanlardan, zaten çok yiyemiyorum günde 1-2 tane anca... havadan dolayı dolaba koydum, yıkayıp yiyorum...

Beni de ekler misin listeye ? :) Sat 28 Haziran tahmini doğum tarihi 3 Nisan yaş 24 ilk bebeğim :) boy 158 kilo 52
Yarın eklerim inşallah hangi il
merhaba :) ben de varım Allah izin verirse cuma kontrol var :KK28:
Yaş 27
Sat 21/07/2015
Bdt 26/04/2016
Boy 175
Kilo 65
İl Antalya
beni de ekler misiniz :)
Yarın eklerim inşallah

Arkadaşlar kan idrar ve tsh testi yaptırdım tek sıkıntı iadrarda :KK43: mide bulantısından su içemediğimden bakteri oluşuyormuş 3 lt su içmek zorundasın dedi Dr :KK43: ki ben yaz kış elşnde su şişesiyle gezeridm :KK43: Booolll suuuu ve somon ye dedi doktorcuğum .

Arkadaşlar kan idrar ve tsh testi yaptırdım tek sıkıntı iadrarda :KK43: mide bulantısından su içemediğimden bakteri oluşuyormuş 3 lt su içmek zorundasın dedi Dr :KK43: ki ben yaz kış elşnde su şişesiyle gezeridm :KK43: Booolll suuuu ve somon ye dedi doktorcuğum .

Insanlarin vucudu degisik degisik tepki gosteriyor galiba, su benim hamile olmadan once de midemi bulandirir di cogu zaman gunde bir bardak bile icmiyordum...

Ben elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum.Bol su içiyorum.Eskiden Çay kahve çok içerdim.hafif düzeyde de Demir eksikliği Çıktığı için Çayı kahveyi bıraktım nerdeyse canım da istemiyor zaten.Hergün bir yumurta yiyorum muhakkak.Süt içiyorum.Meyve tüketmeye çalışıyorum.Et ve sebze yemeye çalışıyorum.Balık pek tüketmedim daha sezonu bekliyorum.Ceviz,badem,kuru üzüm hergün yiyorum.muz yemeye de çalışıyorum

Devlet hastanesinde tekrar baktirin bu cok bir anlam ifade etmez. Ac kaldiginizin gostergesi. Belli deger ustu tedavi gerektiriyor. O yuzden baska bir yerde baktirin daha kapsamli bir yerde. Bu saglikocagi gibi bir yer herhalde.
Üniversite hastanesi aslinda ama. Neyse artik doktora gidince ogrenicem artik olmazsa baska bir yerde tekrar yaptiririm. Cok tesekkur ederim.

Mide bulantısı çok ama fiili bi durum yok henüz şükür :stop: progestan içince bulantı baş dönmesi felaakeet :KK49: 8+2 yim kalp atışını pazartesi duyabildik ancak :KK200: tatil için izin aldık doktordan çok güneşin altında kalma yeter dedi :KK50:

Merhabalar kızlar hurma tüketiyormusunuz faydalı olduğunu bi yerde okumuştum ama son aylarda diye yazıyordu. İlk aylarında kullananlar varmı birde hangi hurmadan kullanıyorsunuz

X