2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
aynen bende böyle düşünüyorum. doktor zaten kanama varsa ve risk varsa yasaklıyor. ama yasaklamasa da dikkatli olmak da fayda var. en ufak bir kanamada panik oluyoruz, o zaman riskli dönem geçene kadar ara vermenin bi sakıncası yok faydası var diye düşünüyorum.

Önümüzdeki ay buda benim 8 - 9. haftama denk geliyor kızlar yurtdışı seyahatimiz var. Bebekten önce planlamıştık bebek bize sürpriz oldu. İnşallah herhangi bir aksilik olmaz.

Benim de aynı durumumvar taa kışın alınmış amerika biletim var bebiş süpriz oldu 12 eylülde gidil tarihim daha erken diye dr a sormadım ama uzu. Yolculukları önermiyorlar bu dönemde sanırım:/ bi de gece gündüz dengesi bozulcak malum o da etkiler mi sorucam ben de ilerleyen muaynelerde..

Evet haklısın kesinlikle,
Ben öğrendiğimden beri, kahvaltı - öğlen - ara öğün - akşam düzenli yiyorum kilo verdim :)
Normaldede yağsız ve 3 beyazdan uzak + spor beslenen birisiyim, 165 / 58 kg.da gebe kaldım, maksimum 68 kg la bitirmeyi düşünüyorum, yarın soracağım bakalım bende,
ilk 3 ay 1 kilo gibi diyor diyetisyenler, kalan 6 ayda da 8-9 kilo normal ,
4.aydan sonra bebeğe beslenmeye başlıyorsun zaten, ilk 3 ay alınan kilolar keyfi oluyor özetle,
Ailelere+arkadaşlara 4.aya kadar açıklamamaya karar verdik,
Normalde pilates yapıyorum ama ilk 3 ay biraz ara vermek iyi olacak, doktor sıkıntı yok devam derse başlarım hemen, saklayabildiğim kadar saklamayı düşünüyorum :)

Canım ben 6+3te bebeği bile göremedim. Kişiden kişiye değişiyor yani. Belki de duyarsın. Duyucam diye de şartlandırma kendini. Insan üzülüyor sonra :)

Biz yeni döndük, meğerse bebiş varmış :) 2 aktarma 11+3 14 saat uçuş, çok şükür sıkıntı yok,
Gezinirsin oturmazsın sürekli, bide yanına tuzlu bişeyler al, tabi doktorun sakıncası yok derse uçmanda bence bi problem olmaz,
4-5 aylık gebeler vardı uçakta :)
Alışverişini de ordan yaparsın artık :)
Bilsem alırdım bende bişeyler, seneye artık, 2016 temmuz gidecektik, eylüle plan yapıyoruz,

Canım sat 21 temmuzdu gecen Hafta Beta hcg 597 cıktı haftaya doktora gitmeyi düşünüyorum bu şekilde :) hosbuldukk canımm

sat 20 temmuz benimde, 18 ağustosda beta hcg 400 çıktı, ilk veriler iç açıcı demişti doktor, bakalım yarın dahada netleşecek bişeyler,
hayırlısı olsun,,,

Ben de tdagdayim canim.merkezde

Keşke bende merkezde olsaydım.Doktor seçme şansım daha yüksek olurdu.

Doktor bize yasaklamadı ama eski sıklığında olmasın dedi.

Ben de 6 çıkıyorum canım.Dua ediyorum canım hayırlı haberle gel yarın sabah inşallah.İyi düşünüp iyiyi çağırmalıyız.İnşallah sağlıkla alırız kucağımıza bebeklerimizi.

kızlar keseyi gördüm çok şükür doktor yeni yeni oluşuyo 8.9 mm dedi ama yine çok umutlu konuşmadı progestan verdi sevineyim mi üzüleyim mi bilemiyorum doktor çok umutlanma iki hafta bekleyelim kalp atışını duyarsak ona göre bakarız falan dedi

Benim daha ilk kontrolümde Dr kesinlikle iliski yok 3 ay tehlikeli dedi.gerçekten sağ olsun bir hafta sonra kesenin yanında kanama vardı iyiki de bizi başından uyarmış.ve ilk hamileligim daha once ne cocuk ne dusuk oldu buna rahmen temkinli davrandi.3 ay neki çocuğu için sabretsin esimde.. ki oda Dr söylemese bile ben asla yapmazdim diyo

ilk gebeliğim tam 1 sene önce kimyasal düşükle sonlandı, 1.yılında yeni bebek habrini aldık ki eşimin doğum günü hediyesi oldu :),
dr. herşey yolunda diyor ama tam olarak kabullenemedim, sevinsekmi bilemedik, temkinliyiz, ne kadar sürer bilmiyorum ama o kötü bir his, yerle gök arasında bir yerde öylece kalakalmak...
Allah hayırlı haberler sağlıklı gebelikler nasip etsin inşallah....

Benim doktor da hep böyle konuşuyor korkma :))) önce Allaha sonra doktorumuza güvenicez yapcak bisey yok :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…