2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Amannn ömür torpusu İstanbul yolunuz açık olsun

Hayirli yolculuklar canim.

yaren92 yaren92 hayırlı yolculuklar. Muhtemelen varmışsınızdır. Hayırlı geceler diyeyim o zaman. :)

Merhaba :-) dün akşam geldik bugün evi toplayıp dışarı çıkalım dedik çocuğun eksikleri vardı 2 avmye gittik ama nasıl kalabalık yada ben fazla sakinliğe alışmışım. Pazar günleri çıkmazdık genelde yada onun farkı. Neler kaçırdım acep buralarda :kahve:

Kızlar ya bana bı yardımcı olun dün kan aldirdik aslının kan değerlerinin hepsi çok düşük çıktı ve B12de düşük sonuç kağıdını verdi doktor değerlerin hepsi düşük dedi kan ilacı verdi b12ignesi verdi çok kötü oldum düzelir dimi sürekli et mı yediriyim napiyim
Canim geçmiş olsun ya üzüldüm. nutrigen 12 vitamin 6 mineral damlası var d vitamini yerine onu kullaniyodum ben en son bulamadim gerçi belki faydası olabilir

Iyi geceler kızlar özledim sizi ıns herkes iyidir bugün kocacim geliyor eve dönecem artık bizimki hatırlatan vardır çok geç oturdu felan 9 aydan sonra nerdeyse bir açıldı pir açıldı şimdi yerinde durmuyor emekliyor kalkıyor kendi şükür ki düzeldi çok korkuyordum bizimkinin geç Her şeyi daha dişi yeni patladı çıkacak ins yakında:)
Kııız hemşerim seni en son bıraktığımda kocana hiç kocacım demiyodun:KK8: uzaklık yaramış gerçi ben türkiyenin öbür ucuna gittim adam gene minnak ayım değişen bişey yok gene bana kabak patlıcan alıyo işte saolsun :)))

Kızlar kayinvalidem de annemde ogluma sürekli annem annecim vb diyor hatta oğlum annane diyordu ama artık demiyor ben annane diye ogretmistim ama annem unutturdu tekrar sizce neden böyle yapyolar. Babam ogluma gel babacim babaya gel filan dese çok tuhaf olur ama anneler neden yapyo bunu

Kızlar kayinvalidem de annemde ogluma sürekli annem annecim vb diyor hatta oğlum annane diyordu ama artık demiyor ben annane diye ogretmistim ama annem unutturdu tekrar sizce neden böyle yapyolar. Babam ogluma gel babacim babaya gel filan dese çok tuhaf olur ama anneler neden yapyo bunu
Galiba ağız alışkanlığı. Hiç farkına varmadan bana oldu aynısı kuzenimin bebeği ağlarken kucağıma aldım alışkanlık "yok bişey annecim ağlama " dedim inan ağzımdan nasıl çıktı hiç farkında değildim o an çok utandım kötü bişey yapmış gibi hissettim.
Annen öyle dedikçe "tabii anneannesi vs vs " öyle de hep anneanne sen kullan
Lohusayken annem de oğlum kızım diye o kadar çok seviyordu ki bi gün "o benim oğlum" "o benim kızım " diyesim geldi sonra dedim kendine gel seviyor o yüzden böyle diyor

Galiba ağız alışkanlığı. Hiç farkına varmadan bana oldu aynısı kuzenimin bebeği ağlarken kucağıma aldım alışkanlık "yok bişey annecim ağlama " dedim inan ağzımdan nasıl çıktı hiç farkında değildim o an çok utandım kötü bişey yapmış gibi hissettim.
Lohusayken annem de oğlum kızım diye o kadar çok seviyordu ki bi gün "o benim oğlum" "o benim kızım " diyesim geldi sonra dedim kendine gel seviyor o yüzden böyle diyor
Dediğin gibi sürekli yaptım hatta anneme şakayla karışık söyledim şimdide annane diyodu anne anne diye diye unutturdun dedim yine de önemsemiyor kayinvalidem doğum yaptigimda vs benim oğlum benim bitanem benim canım oğlum diyodu ama benim kısmını her defasinda bastiriyordu fesatlik yapmamak için hiç onemsemedim beni sinir edemeyince bıraktı. Onada annem sürekli anne dedirtiyo bende söyledim filan diye gulerek anlattim ama oda devam ediyor yapacak bi şey yokta anlamadim yani 11 aydır böyle :)

Dediğin gibi sürekli yaptım hatta anneme şakayla karışık söyledim şimdide annane diyodu anne anne diye diye unutturdun dedim yine de önemsemiyor kayinvalidem doğum yaptigimda vs benim oğlum benim bitanem benim canım oğlum diyodu ama benim kısmını her defasinda bastiriyordu fesatlik yapmamak için hiç onemsemedim beni sinir edemeyince bıraktı. Onada annem sürekli anne dedirtiyo bende söyledim filan diye gulerek anlattim ama oda devam ediyor yapacak bi şey yokta anlamadim yani 11 aydır böyle :)
Nasılsa kendi annen açık açık söyle o zaman. Aile üyelerini öğretiyorum anneanne öğrettim unuttu falan desen belki ikna olur

E Erenyigit Edi 15 günlük biz hastanede kalıyoruz ve tabii annem de. Annem hafifçe sallanıyor Edi'yle. aman oğlum güzel oğlum...
Anne o çocuk sallanmayacak. Oğlum diye seveceksen de sallayacaksan da git öteki torunlarına yap, dedim. Hatun hala söyler çok kırılmış çok ağlamış da lohusayım hastanedeyim diye bir şey diyememiş

Gecmis olsun canim.
Dis donemi baya sıkintili surec.
Kolaylikla atlatirsiniz.
1.sinifami basladi oglun.
Okul hayatinda basarilar minik abiye.
Bizimde yarin basliyor okul maratonu 2.sinif oldu bizim abimizde.
Canım sünnet nasıl oldu iyileşti mi delikanlı

E Erenyigit Edi 15 günlük biz hastanede kalıyoruz ve tabii annem de. Annem hafifçe sallanıyor Edi'yle. aman oğlum güzel oğlum...
Anne o çocuk sallanmayacak. Oğlum diye seveceksen de sallayacaksan da git öteki torunlarına yap, dedim. Hatun hala söyler çok kırılmış çok ağlamış da lohusayım hastanedeyim diye bir şey diyememiş
Evet sert olmuş ama seninki de :) ya oğlum filan neysede sürekli annem annem demek çocuk annane derken bile..ne biliyim tuhaf desinler nolcak diye düşünüyorum ama amaç ne onu anlamıyorum

Kızlar ya bana bı yardımcı olun dün kan aldirdik aslının kan değerlerinin hepsi çok düşük çıktı ve B12de düşük sonuç kağıdını verdi doktor değerlerin hepsi düşük dedi kan ilacı verdi b12ignesi verdi çok kötü oldum düzelir dimi sürekli et mı yediriyim napiyim

Deniz'in de b12 si düşük çıkmıştı, her gün et ve yumurta yedir demişti bana. Malesef yumurtayı direk yemiyor , bişeylere katarsam yemiş oluyor , o da her zaman olmuyor. Eti de daha önce söylemiştim, kavrulmuş kıyma hazırladım buzluğa , mümkün olan herşeye katıyorum. Minik minik antrikot ya da haşlama da yedirmeye çalışıyorum ama onlar çok az az oluyor, ne işe yarayacak. İğneyi de haftada yarım ampül içiriyorum ben enjektörle, size iğne vurdurun mu dedi ?

baslarda benim de annem , agzina oyle geldigi icin , anneemmm , diye seviyordu. Ben soyleyince birakti. Hak verdi... ama arada kaciyor , anneligin koruyuculugu ile alakali bir sey sanirim , istemsiz cikiyor. Zaten - anne - anneanne , cok yakin ses olarak ne yazik ki.

Peki bezsiz girse ne olur
yani o sira idrarini yapsa sorun olmaz goruntu olarak, ama kakasini yaparsa , kimse aaaa bebek diyip gulup gecmez , kaka ile yuzerken, sonucta onlem alabilecekken , kotu duruma canak tutmus olunuyor. Ayrica bazen baliklar isirabiliyor. (Fethiye'dekiler isiriyordu mesela hic unutmam) Ben olsam en kotu , havuz-deniz bezi takardim. Cok pahali seyler degil , tatile gidebilecek durumda olanlar icin diyorum tabii. Yoksa kimi insan icin o da luks :KK43:

Canım sünnet nasıl oldu iyileşti mi delikanlı
Cok sukur korktugumuz gibi gecmedi.
Arkadasi sunnet olmustu cocuk 1 haftadan fazla ciplak yatmis hep onunu tutarak gezdi.
Benim oglum daha hastaneden cikarken kilodu giydik ayagimiza ne yatti nede ciplak durdu sortunun onunu bile tutmadi.kosturdu zipladi sanki sunnet olmamis gibi.
Tek sıkintimiz sargi bezinin daha dun dusmesi.ertesi gun cikmasi gerekiyordu ama yapismis resmen elliyemedik hastaneyede gitmek istemedi.cok sukur dun o da cikinca rahatladi artik.
Oglum baya dayanikli cikti.herkesin sunneti bizim gibi gecsin.doktorun eli cok hafif ya da oglum cok dayanikli.
Masallah.

Deniz'in de b12 si düşük çıkmıştı, her gün et ve yumurta yedir demişti bana. Malesef yumurtayı direk yemiyor , bişeylere katarsam yemiş oluyor , o da her zaman olmuyor. Eti de daha önce söylemiştim, kavrulmuş kıyma hazırladım buzluğa , mümkün olan herşeye katıyorum. Minik minik antrikot ya da haşlama da yedirmeye çalışıyorum ama onlar çok az az oluyor, ne işe yarayacak. İğneyi de haftada yarım ampül içiriyorum ben enjektörle, size iğne vurdurun mu dedi ?
Bugun aklima geldin bayadir seni gormedigimi farkettim.nasilsiniz yavrucakla iyimisiniz.

Cok sukur korktugumuz gibi gecmedi.
Arkadasi sunnet olmustu cocuk 1 haftadan fazla ciplak yatmis hep onunu tutarak gezdi.
Benim oglum daha hastaneden cikarken kilodu giydik ayagimiza ne yatti nede ciplak durdu sortunun onunu bile tutmadi.kosturdu zipladi sanki sunnet olmamis gibi.
Tek sıkintimiz sargi bezinin daha dun dusmesi.ertesi gun cikmasi gerekiyordu ama yapismis resmen elliyemedik hastaneyede gitmek istemedi.cok sukur dun o da cikinca rahatladi artik.
Oglum baya dayanikli cikti.herkesin sunneti bizim gibi gecsin.doktorun eli cok hafif ya da oglum cok dayanikli.
Masallah.

Maşallah canım oğluna. Darısı bizim bıdıkın başına

X