2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Hayırlı akşamlar canlar :KK68:
Her zamanki gibi ara ara bakıyorum ama hiç yazamıyorum
seyda61 seyda61 gözün aydın canım. Sağlıklı sıhhatli doğar inş. maşallah topiğin hatunları epey hızlı çıktı. Her girişimde yeni bene müjdesi var :nazar:

because of you because of you ne zaman baksam hiç görünmüyor kızlar. İyi değil mi? Bir problem yok inşallah

@rint son birkaç gündür 2 yaştan sonra sütün haram olduğu konusunu görüyorum dediğin gibi 2 yaşa kadar emzirilmeli diyor sonrasında haram olduğuna dair bi hüküm yok gayet güzel açıklamışsın arkadaşım:KK19:

gonulll gonulll ahh gonulüm topiğin en vefalısı sen çıktın hiç boşlamadın buraları:KK15: Gülsüm hatun nasıl? Doğum gününe de az kaldı kuzucuğun. Daha dün gibi... agrılarım var diye bi gittin Doğum yapıp geldin. O an nasıl heyecanlanmıştım topiğimizin ilk kuzusu doğdu diye hey gidi günler:KK61:

@My moonlight sen nasılsın canım? Giray paşa yürüdü mü?

@Askina eskiya sen ne yaptın? Tayin çıkmıştı taşındın mı canım? Çocukla taşınmada çok zor oluyor Allah yardımcın olsun

@emnis senin de eşin Ankara da bir bakanlık sınavını kazanmıştı. Ne yaptınız? Taşındınız mı Ankara'ya?

@mevhibe ikra meyra tuana kuzum sen nasılsın? Kızçeler ayaklandı mı? nasıl güzel görünüyorlar? Keşke tam yüzlerinin göründüğü fotolarını da koysan da görsek fıstıkları

@The_new senin hamilelik nasıl geçiyor canım? Ne kadarlık oldu? Cinsiyeti belli oldu mu?

günaydın canımm maşallah çok giremiyorsun ama gelişmelerden haberin var :):) bizim Ankara işi bekliyor yeni bakandan henüz ses yok :))
Sen nasılsın bayram nasıl geçti bir yerlere gittiniz mi ?

kızlar ben oglumun uyku saatlerini bir türlü ayarlayamıyorum yaa :KK43: devamlı akşam 8 gibi uykusu geliyor bir saat uyuyor 9 da kalkıyor geç uyandığı içinde gece yatış 1 den aşağı olmuyor. 8 de uyutmak istemiyorum ama acayip mız mız oluyor uyku gelince emzirince hemen pat uyumuş ooluyor. Sizin uyku saatleri nasıl ? gündüz kaç kez uyuyor mesela

kızlar ben oglumun uyku saatlerini bir türlü ayarlayamıyorum yaa :KK43: devamlı akşam 8 gibi uykusu geliyor bir saat uyuyor 9 da kalkıyor geç uyandığı içinde gece yatış 1 den aşağı olmuyor. 8 de uyutmak istemiyorum ama acayip mız mız oluyor uyku gelince emzirince hemen pat uyumuş ooluyor. Sizin uyku saatleri nasıl ? gündüz kaç kez uyuyor mesela

Gündüz çok uyumuyorsa yani 2 saatten fazla uyumuyorsa kaldırma 9 da. Devam etmesini sağla yani. Ben öyle çıkarmıyorum odadan. Ya klasik müzik ya şu ninni perisinin ninnileriyle biraz yatağında duruyor, biraz kucağıma alıyorum biraz emziriyorum ama çok iletişim kurmadan . Bazen bir saati geçiyor ama uyuyor. Özel bir durum yoksa o saatten sonra ayakta işi ne ? Kötü alışmış :) bir an önce kırmaya bak inadını..

@emnis normal şartlarda kesintili de olsa gece uykusunu 10-11 saat aralığında uyumaları gerekiyor. Yani 8 de uyumak onun için erken değil. Kaldı ki okul zamanına kadar çocuğun 8 de uyuması akşam gayet kabul edilir birşey. Çünkü erken uyanıyorlar ve gündüz De çok uyumadıklarını düşünerek.. bir de pek çok deneme yaptım, uykusu geldiğinde ertelemek geciktirmek daha geç kalkmasını sağlamıyor bebeklerin, bilakis huzursuzluk ve sinirlilik hallerinde artış oluyor. Uykusu varsa uyuyacak, 3 defa esnememeliymiş bir bebek yoksa zor dalarmış uykuya.. saat değişikliği yapacağın zaman onar dakika kaydıra kaydıra yapabilirsin. Uyku uykunun mayası sözüne yürekten katılıyorum, gündüz uyuyorsa gece de bebekler gibi uyuyor :)

@emnis normal şartlarda kesintili de olsa gece uykusunu 10-11 saat aralığında uyumaları gerekiyor. Yani 8 de uyumak onun için erken değil. Kaldı ki okul zamanına kadar çocuğun 8 de uyuması akşam gayet kabul edilir birşey. Çünkü erken uyanıyorlar ve gündüz De çok uyumadıklarını düşünerek.. bir de pek çok deneme yaptım, uykusu geldiğinde ertelemek geciktirmek daha geç kalkmasını sağlamıyor bebeklerin, bilakis huzursuzluk ve sinirlilik hallerinde artış oluyor. Uykusu varsa uyuyacak, 3 defa esnememeliymiş bir bebek yoksa zor dalarmış uykuya.. saat değişikliği yapacağın zaman onar dakika kaydıra kaydıra yapabilirsin. Uyku uykunun mayası sözüne yürekten katılıyorum, gündüz uyuyorsa gece de bebekler gibi uyuyor :)
ya canım şimdi internetten baktım da akşam yatış 19:00 şaka gibi :)) Gündüz uykularımızda belli olmuyor bazen 1 + 1 iki saat uyumuş oluyor bazen bir uyuyor 2.5 saat + 1 saat. dün gece 1 de uyuduk işe geldim kendime ayıracak 5 dakikam yok çok kötü böyle :KK43:(( heralde önce gündüzleri düzene sokmam gerek gündüz uzun uyuduğunda ne yapmalı uyandırmalı mı :/

@emnis Hurdunya Hurdunya nin dediklerine katiliyorum
Saat 8 den 9 a dogru yavas yavas kaydir uykusunu.9 da da uyandiginda uykusunun devam etmesini sagla bi kac gun zor olur belki bu islem ama bi kac gune sonrada alismis olcak ve devam edecek uykusuna.

Mesela benim yavrunun sabah uykudan kalkis zamanina gore gunde 1 veya 2 defa uyur.ogleden sonra ilk uykusununda 4 5 arasi kalktiysa bi daha uyutmuyorum 9 9 bucuk gibi gece uykusuna yatiriyorum.

Aksam 8 yatirmadan once karni tok oluyormu.gece uykusuna yatacakmis gibi karnini doyurmus ol onceden.suyunu da icir yatirmadan once.

seyda61 seyda61 gözün aydın canım. Sağlıklı sıhhatli doğar inş. maşallah topiğin hatunları epey hızlı çıktı. Her girişimde yeni bene müjdesi var :nazar:

because of you because of you ne zaman baksam hiç görünmüyor kızlar. İyi değil mi? Bir problem yok inşallah

@rint son birkaç gündür 2 yaştan sonra sütün haram olduğu konusunu görüyorum dediğin gibi 2 yaşa kadar emzirilmeli diyor sonrasında haram olduğuna dair bi hüküm yok gayet güzel açıklamışsın arkadaşım:KK19:

gonulll gonulll ahh gonulüm topiğin en vefalısı sen çıktın hiç boşlamadın buraları:KK15: Gülsüm hatun nasıl? Doğum gününe de az kaldı kuzucuğun. Daha dün gibi... agrılarım var diye bi gittin Doğum yapıp geldin. O an nasıl heyecanlanmıştım topiğimizin ilk kuzusu doğdu diye hey gidi günler:KK61:

@Askina eskiya sen ne yaptın? Tayin çıkmıştı taşındın mı canım? Çocukla taşınmada çok zor oluyor Allah yardımcın olsun

@emnis senin de eşin Ankara da bir bakanlık sınavını kazanmıştı. Ne yaptınız? Taşındınız mı Ankara'ya?

@mevhibe ikra meyra tuana kuzum sen nasılsın? Kızçeler ayaklandı mı? nasıl güzel görünüyorlar? Keşke tam yüzlerinin göründüğü fotolarını da koysan da görsek fıstıkları

@The_new senin hamilelik nasıl geçiyor canım? Ne kadarlık oldu? Cinsiyeti belli oldu mu?
Cnm tesekkur ederim valla supriz yumurtamizda var artik bizim rabbim saglikla kavusmayi nasip etsin

Canım işte fetvalatda birlik yok. 4 haftadan oluşan 20 ay emzirilmeli diyen de var. Yani 20 hicri takvim ayı. Gebelik dahil 30 ay ya hani.
Hayırlısı bakalım ait be kadar sürecek Allah bilir. Bebişler o kadar büyüdüğünde belki çoktan kesmiş oluruz. Hakkımızda hayırlısı bakalım
Hayırlısı olsun canım. Böyle durumlarda genelde riske girilmez. Tedbirli davranılır muttaki olmak için :)

Cnm tesekkur ederim valla supriz yumurtamizda var artik bizim rabbim saglikla kavusmayi nasip etsin
Bunda da bir hayır vardır muhakkak canım belki ilk dönemler de biraz zorlanırsın ama (inşallah zorlanmazsın tabi de) sonrası güzel olur. Peş peşe büyür giderler ne güzel

Bizde bu aralar oyleyiz.bizimki onune konulan yiyecegi 2 3 defa alir sonrasini tutar eliyle yere atar.kendim elimle 2 3 defa agzina sokabilirsem yiyecegi ne mitlu bana.hemen kafayi cevirir istemz ciglik atar kizar.cok da sinirliyiz.kasiklada su ara yemiyor.benimkide bakinca zayif butun cocuklarim oyleydi zaten
Hasta olmasinlar onemli olan o .bosver kiloyu.
Öyle canım yeter ki sağlıklı olsunlar canları sağ olsun da varsın zayıfça olsunlar. İnşallah zamanla düzelir diye umut ediyorum bende

Sağ ol cnm sen nasılsın bebiş nasıl.bz de taşındık buralara alışmaya çalışıyoruz tayin işleriyle uğraşıyorum bı taraftan.

günaydın canımm maşallah çok giremiyorsun ama gelişmelerden haberin var :):) bizim Ankara işi bekliyor yeni bakandan henüz ses yok :))
Sen nasılsın bayram nasıl geçti bir yerlere gittiniz mi ?
Hayırlısı olsun bakalım canım. Ben iyiyim minik sıpacıkla uğraşıyorum tüm gün nasıl geçiyor anlamıyorum. Bayramda da memlekete gitmiştik iyi oldu. Oğlumu kurban bayramı dolayısıyla köye götürdük. Koyun keçi köpek horoz tavuk inek...ne kadar hayvan varsa hepsini yakından gördü çok sevindi mutlu oldu. Yoksa buralarda onların hiç birini yakından göremezdi.

Sağ ol cnm sen nasılsın bebiş nasıl.bz de taşındık buralara alışmaya çalışıyoruz tayin işleriyle uğraşıyorum bı taraftan.
Hadi hayırlı olsun. İnşallah her şey dilediğiniz gibi olur canım. Biz de iyiyiz hamd olsun. Bebiş iyice hareketlendi bulduğu her yere tutunup ayağa kalkmaya çalışıyor artık. Ödüm kopuyor düşüp bir yerine bir zarar verecek diye. Yeni doğduğu dönemlerde kolik sancıları başladı mı bende oturur ağlardım acaba ben hata mı ettim kaldıramıyorum evlat sahibi olmayı derdim gelen giden de daha dur hele büyüsün sen o zaman gör bu günleri ararsın derdi bende daha çok üzülürdüm ama hiçte öyle değilmiş. Onlar büyüdükçe her şey daha güzelleşiyor evet zorlukları var ama şimdi güzellikleri daha fazla sanki. Öyle işte sabah sabah çenem düştü :KK48:

@emnis Hurdunya Hurdunya nin dediklerine katiliyorum
Saat 8 den 9 a dogru yavas yavas kaydir uykusunu.9 da da uyandiginda uykusunun devam etmesini sagla bi kac gun zor olur belki bu islem ama bi kac gune sonrada alismis olcak ve devam edecek uykusuna.

Mesela benim yavrunun sabah uykudan kalkis zamanina gore gunde 1 veya 2 defa uyur.ogleden sonra ilk uykusununda 4 5 arasi kalktiysa bi daha uyutmuyorum 9 9 bucuk gibi gece uykusuna yatiriyorum.

Aksam 8 yatirmadan once karni tok oluyormu.gece uykusuna yatacakmis gibi karnini doyurmus ol onceden.suyunu da icir yatirmadan once.

deniycem canım bakalım nasıl olacak 9 da uyandığında ağlayarak uyuyor emziriyorum ağlaması bitiyor ama uyumuyor olmadı beşiğinde bir iki sallayıp uyutmaya çalışayım bundan sonra. aslında bu düzensizliğin sebebi de benim o yüzden çocuğa bir şey diyemiyorum zorlamıyorum. işe gelirken yavrum uyuduğu halde uyandırıyorum altını temizle terlemiş oluyor üstünü çıkar arabaya koy ananeye götür vs tümm uyku dağılıyor. normalde izinde olduğumda 10 a kadar uyuyor ama şimdi mecbur 6. buçuk 7 de uyandırıyorum.
Daha önce sadece emzirip uyutuyordum sonra zaten saate bir uyanma devam öyle öyle sabahı ediyoruz :) son 2 haftadır yatmadan 1 saat önce iyice doyuruyorum tahılllı muhallebi- irmikli meyve püresi - ekmekli çorba veriyorum . Şu ankara işimiz netleşip istifa etseydim evde olunca daha düzeni oturtabilirim diye düşünüyorum bakalım :KK43:

Hayırlısı olsun bakalım canım. Ben iyiyim minik sıpacıkla uğraşıyorum tüm gün nasıl geçiyor anlamıyorum. Bayramda da memlekete gitmiştik iyi oldu. Oğlumu kurban bayramı dolayısıyla köye götürdük. Koyun keçi köpek horoz tavuk inek...ne kadar hayvan varsa hepsini yakından gördü çok sevindi mutlu oldu. Yoksa buralarda onların hiç birini yakından göremezdi.
nereliydiniz canım siz? bizde bayram için gittik samsuna 4 gün kaldık dediğin gibi bizimki de horozlara falan bayıldı nasıl mutlu oldu el kol çırpıyor çığlık atıyor :) yavrucaklar böyle kırk yılda bir doğal yaşamı da görsünler :)

X