2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
kızlar fincan kek yaptım kıza 1 fincan yedi çok sevındırık oldum:KK66: tarifi iliştireyim
1 yumurta sarısı
1 y.k yogurt
2 tatlı kaşığı keçiboynuzu özü
2 y.k tam buğday unu
1 cay k. karbonat
1 tatlı k.zeytinyağı
1 çay kaşığı dövülmüş ceviz
4 ,5 tane kuru üzüm(küçük küçük doğranmış hurmada olur kayısı...)Malzemeleri karıştır yağlanmış fıncanları yarısına kadar doldur.
geniş tencereye fıncanları koyunca,fincanların yarısına gelecek kadar soğuk su koyuyoruz.Kapakla tencere arasına kağıt havlu koyup.Kısık ateşte 10 15 dk pişiriyoruz bebişlerin eline verin afiyetle yesinler.4 fincan çıktı.
Ellerine sağlık ne güzel ben hiç denemedim kel felan kendimize yaptigimi bir kez tartirmistim onu saymazsak:)

A Askina eskiya sen naptin yerlestinmi artik.kis temizligi oluyor bi yandan da.bundan sonra iyice dinlenirsin.
Yerleştik cnm çok şükür oğlan da ben de grip olduk klimalar çarptı bzii.yavas yavaş yapıyoruz, eksikler var hala.alismaya çalışıyoruz buraya sağolasın unutmamissin bizi:)

Yerleştik cnm çok şükür oğlan da ben de grip olduk klimalar çarptı bzii.yavas yavaş yapıyoruz, eksikler var hala.alismaya çalışıyoruz buraya sağolasın unutmamissin bizi:)
Gecmis olsun canim.
Unuturmuyum hic.tasinma telasiinizdn dolayi buraya giremedigini biliyorum.
Balikesirli topige giren bi tek sen kalmistin o da uctu gitti baska sehirlere.
Oraya alisana kadar biraz zaman gecer.ins icine sinen bi yer olur.

TaeYang TaeYang ben kendim için bişey soracağım okul açılınca ben çok çabuk hasta oluyorum yani sınıfta biri hapşırsa hemen hastayım haliyle bebeklere de taşırım. Bunun için ne gibi önlemler alabilirim?

Evde yurutec olmasa fena yorulcam gercekten.dun kvalidenin evi temizlendi bende oraya gittim ama sanki butun evi ben temzilemisim gibi cok fena yoruldum bizin kizin pesinden kosmaktan.cok hareketli iyice durmak denen bisey yok.
Kendi evimde duzenim ona gore zarar gorebilcegi herhangi birssey yok yine biraz daha rahatim evde.kvalidenin evinde ona gore her yer zararla dolu.tutunuyor yuksek bi yere kendini yukariya cektiriyor acaba daha da tepelerde ne var bakcakmis hanim.
Evde de yurutece koymadimmi bulasillari dahi elleyemiyorum alcak olan her yere cikmaya calisiyor.
Dun cok agladi uyku uyuyamadi gunduz o yuzden agladimi cok yoruluyorun moral olarak bitiyorum.buyuk kizim hala kaka yapmaya alisamadigindan zaten onun mizlamasi var butun gun.
Dun aksam kvalidler de geldi artik.1 ay sonra yine gidecekler bu sefee prostat icin.

Sizde de oyle oluyormu aglama sesleri sizide yoruyormu.ben cok yoruluyorum aglama sesinden butun enerjim bitiyor.hatta dun iki cocugumda hic durmayinca kalbimin sıkistigini hissettim kotu oldum.kulaklarimda cinliyor hala aglamalari.
Ins bugun rahat gecer bende daha rahat olurum.bunlar beni erkenden yaslandircak :)))

Kizlar henuz size soylememistim doktor kontrolune gittikten sonra soylicektim hamileyim o yuzden birakiyorum cnm aslinda azaltmaya naslamistim ama boyle olunca doktor birak dedi
canım hayırlı olsun.Aslında defneyı sütten kesmeyebilirsin.Bı araştır bı kaç dr ye sor.Nette gruplar var karşılaşıyorum doğuma girene kadar emzirenler okudum.

Afiyet şeker olsun, çok sevindim .
Ben de geçen gün buna benzer bir tarif vermişti jean jean onu yaptım ama hem karbonatlı fazlaydı muhtemelen , hem de benimki karışım halinde pişmeden bekledi 20 dk kadar Deniz uykudan uyanınca, sanırım o da tadını acı yaptı. Kötü oldu koymadım bile önüne :/
Bir de ben pekmez koydum, bu keçiboynuzu özü daha mı tatlı pekmezden? AZıcık bile tadı yoktu benimkinin, üstelik yarım olgun muz da koymuştum içine.
özü daha tatlı oluyor canım.Bende kızım uyurken yaptım yarım saat sonra falan verdim hala yumuşacıktı.yapması 5 dk pişirmesi 15 dk surdu benımkının.

Geçmiş olsun canım klima çok kotu oluyor ya.

TaeYang TaeYang ben kendim için bişey soracağım okul açılınca ben çok çabuk hasta oluyorum yani sınıfta biri hapşırsa hemen hastayım haliyle bebeklere de taşırım. Bunun için ne gibi önlemler alabilirim?
belki işe yarar canım.Büyükte hergun bi tatlı kaşığı keçiboynuzu pekmezi ve 7 8 damla çörekotu yagı ıciyordum okula gıtmeden.Arada da 1 su bardağı sut kaynarken hatmı çiçeği atıyordum ıcıne öyle ıcıyordum.Daha 1 yıl daha evdeyim :KK66:

gonulll gonulll aynen ağlama sesine dayanamıyorum o tırmanma işi benim kızda da var bayram için babaannesine gidiyoruz bizi bi macera bekliyor yatıracak yer bile sorun maalesef

gonulll gonulll aynen ağlama sesine dayanamıyorum o tırmanma işi benim kızda da var bayram için babaannesine gidiyoruz bizi bi macera bekliyor yatıracak yer bile sorun maalesef
Kendi evinden ciktinmi inan yorgunluk oluyor pesinden kostururken.
Yerde yatin en guzeli yavrucuklar dusmesin.
Bende annemde 2 gun kalinca yerde yattim ama belim tutuldu o ayri.

Evde yurutec olmasa fena yorulcam gercekten.dun kvalidenin evi temizlendi bende oraya gittim ama sanki butun evi ben temzilemisim gibi cok fena yoruldum bizin kizin pesinden kosmaktan.cok hareketli iyice durmak denen bisey yok.
Kendi evimde duzenim ona gore zarar gorebilcegi herhangi birssey yok yine biraz daha rahatim evde.kvalidenin evinde ona gore her yer zararla dolu.tutunuyor yuksek bi yere kendini yukariya cektiriyor acaba daha da tepelerde ne var bakcakmis hanim.
Evde de yurutece koymadimmi bulasillari dahi elleyemiyorum alcak olan her yere cikmaya calisiyor.
Dun cok agladi uyku uyuyamadi gunduz o yuzden agladimi cok yoruluyorun moral olarak bitiyorum.buyuk kizim hala kaka yapmaya alisamadigindan zaten onun mizlamasi var butun gun.
Dun aksam kvalidler de geldi artik.1 ay sonra yine gidecekler bu sefee prostat icin.

Sizde de oyle oluyormu aglama sesleri sizide yoruyormu.ben cok yoruluyorum aglama sesinden butun enerjim bitiyor.hatta dun iki cocugumda hic durmayinca kalbimin sıkistigini hissettim kotu oldum.kulaklarimda cinliyor hala aglamalari.
Ins bugun rahat gecer bende daha rahat olurum.bunlar beni erkenden yaslandircak :)))
Yalniz değilmişim... Aynen canım bazen cildiracagimi düşünüyorum.sürekli bi bağrış çağrış ses kafam cok kötü ağrıyor.Ufaklik hep çığlık atıyor zaten kızım da kıskançlık belirtileri başladı iyice o ayri bi sey.kafami dinlemek icin dışarı çıkayım diyorum pişman oluyorum.kv yada bi yere gidiyorum sürekli takip halindeyim daha cok yoruyor beni... Büyükler kafam götürmüyor deyince kızardım önceden torundan kafa şişer mi diye ama şişermiş demek ki... Büyüğün eziyeti küçükten fazla.kucaklayip tasiyacam diye uğraşıyor bakın büyüdüm diye... Ayyyy... Gececek elbet bu günler de bazen ruhen ve bedenen yorgun düşüyorum malesef ki senin sorumluluğun 3 cocuk... Benim de 3 sayılır cocuk gibi eşim var daginiklikta vs. Allah yardımcımız olsun

Kendi evinden ciktinmi inan yorgunluk oluyor pesinden kostururken.
Yerde yatin en guzeli yavrucuklar dusmesin.
Bende annemde 2 gun kalinca yerde yattim ama belim tutuldu o ayri.
Aynen biz yatakta onlara yerde yapıyoruz da uyumuyorken büyük sorun tv ünitesi çok alçak tv sabit değil diğer oda desen mutfak bide kuzine var orda bayram iki farklı şehirde düğün ve kına gecesi var ki var

Yalniz değilmişim... Aynen canım bazen cildiracagimi düşünüyorum.sürekli bi bağrış çağrış ses kafam cok kötü ağrıyor.Ufaklik hep çığlık atıyor zaten kızım da kıskançlık belirtileri başladı iyice o ayri bi sey.kafami dinlemek icin dışarı çıkayım diyorum pişman oluyorum.kv yada bi yere gidiyorum sürekli takip halindeyim daha cok yoruyor beni... Büyükler kafam götürmüyor deyince kızardım önceden torundan kafa şişer mi diye ama şişermiş demek ki... Büyüğün eziyeti küçükten fazla.kucaklayip tasiyacam diye uğraşıyor bakın büyüdüm diye... Ayyyy... Gececek elbet bu günler de bazen ruhen ve bedenen yorgun düşüyorum malesef ki senin sorumluluğun 3 cocuk... Benim de 3 sayılır cocuk gibi eşim var daginiklikta vs. Allah yardımcımız olsun
Benim esinde cocuk gibidir.ne de olsa erkek her ise elini suremiyor
Oglum su aralar soz dinlemiyor.normalde buyuk kizimin sesi cikmaz sakindir ama su tuvalet olayi uzuyor bizi.
Kucumenimde sakinledi eski huysuzlugu yok bazen arada hep aglamakla geciyor resmen.
Dun kotuydu baya uzuldum yorgun dustum.hergun boyle olsa dayanamam hasta olurum herhalde.
Senin cocuklarinin arasindaki yas farki kacti.
Kizlar erkeklere gore daha cok buyudugunu kanitlamak ister.kardesine bakabildigini gostermek ister.zor donemler suan.

Aynen biz yatakta onlara yerde yapıyoruz da uyumuyorken büyük sorun tv ünitesi çok alçak tv sabit değil diğer oda desen mutfak bide kuzine var orda bayram iki farklı şehirde düğün ve kına gecesi var ki var
Allah yardimcin olsun hic oturcaga benzemiyorsun cocuklarin pesinde hep ksoturcak gibisin

X