2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
@yasemn2014 Hurdunya Hurdunya The_new The_new antepteyiz kızlar ondan olabilir Suriyeli çok fazla yaptirsam bı dert yaptirmasam da bişey olursa bilemedim

Yaptır bana kalırsa, tamamen bölsegel değerlendiriliyor. Dün konuştuk doktorla, bulunduğumuz yer temiz ilçe yani, aile kalabalık değil, çocuğun başkasıyla Teması çok az diye 13.ayda yaptıracağız. Ama orada olsam yaptırırdım. Aşılar da %100 korumuyor ama önlem olur. Allah korusun..

Tünaydın :) evet iyi geldi, tahminen 9 gibi uyudu akşam. Gece 3 defa kalktı ki emdi onlarda da acıkmış yani, sabah 7 de de uyandı. Dün akşam dışardaydım , bugün biraz daha erken vereceğim. Ara ara bu kadar uyuduğu oluyordu gerçi ama belli de olmuyor işte. Hepimizin zaman zaman desteğe ihtiyacı var, alışkanlık yapmaz herhalde bikaç vermekle , olur ya belli öğrenir uyumayı. Gece yine mırmır yaptı ara ara ama daldı kendi kendine, sorun o zaten, kendi kendine uyumayı bilmemesi.
hasbeee hasbeee sen asıl denemelisin. Tek kullanımlık gözyaşı damlası şişesinde olduğu için içebilmesi de kolay oldu.
Neyi denicem canım kaçırdım ben kusura bakma

Az once normal odaya da cikmis canim.sagol canim
Senin nasil gidiyor hamilelik.minigin nasil iyi mi o da.

Çok şükür cnm.iyiyiz inşallah.hamileliği pek hissetmyrm unutyrm genelde.aaa ben hamileym diyrm.kızım çok yaramaz.yerinde durmuo.kapı pencere kapalı otururuz.Her yere emeklio çıkıo.full bana bağımlı yabancı yer oldu mu yapisio bana.kucağa falan.yorulyrm.dislerden mi ne iki gündür ayrı bi huysuzlgu da var.sebepsiz bağırma ağlama.yalnız çocuk büyütmek zor.ikisi noolcak bilmyrm :)

Tünaydın :) evet iyi geldi, tahminen 9 gibi uyudu akşam. Gece 3 defa kalktı ki emdi onlarda da acıkmış yani, sabah 7 de de uyandı. Dün akşam dışardaydım , bugün biraz daha erken vereceğim. Ara ara bu kadar uyuduğu oluyordu gerçi ama belli de olmuyor işte. Hepimizin zaman zaman desteğe ihtiyacı var, alışkanlık yapmaz herhalde bikaç vermekle , olur ya belli öğrenir uyumayı. Gece yine mırmır yaptı ara ara ama daldı kendi kendine, sorun o zaten, kendi kendine uyumayı bilmemesi.
hasbeee hasbeee sen asıl denemelisin. Tek kullanımlık gözyaşı damlası şişesinde olduğu için içebilmesi de kolay oldu.

Rezene gibi toz şeklinde olan gece caylrndn dimi.milupa nn falan var.alayım inşallah.bende bulunsun.Arada verileblr dediğin gibi

Kızlar doktora gittik geldik. Doktor alerjik dedi 2 tane damla verdi 1 haftaya geçermiş. Sende 2-3 kere olur daha fazla olursa tedavi gerekli şuan için yapman gereken sadece korumak dedi. 9. Ay kan tahlilinde kanda alerji yüksek çıkmıştı sanırsam ailenin gizli genlerini almış. Kayınvalidem ve görümcem de de aynı sorun var.

Birde bişi sorcam genelde çoğunluk erken sünnet yaptırdı biz de yaşına girmeden yapılsın diye düşünüyoruz. Geçen gün tv de bi doktor 1 yaşına kadar genel anesteziyle yapmıyoruz demişti. Ablam buradaki devlet iyi para vermeyin orada yaptırın dedi ama ameliyat hemşiresine sormuş genel anesteziyle yapılıyor çocuk korkmaz hem demiş. Bende kararsız kaldım özellerde 400den başlıyor. Bu ara maddi çok zorlandık. Napsak bilemedim

Çok şükür cnm.iyiyiz inşallah.hamileliği pek hissetmyrm unutyrm genelde.aaa ben hamileym diyrm.kızım çok yaramaz.yerinde durmuo.kapı pencere kapalı otururuz.Her yere emeklio çıkıo.full bana bağımlı yabancı yer oldu mu yapisio bana.kucağa falan.yorulyrm.dislerden mi ne iki gündür ayrı bi huysuzlgu da var.sebepsiz bağırma ağlama.yalnız çocuk büyütmek zor.ikisi noolcak bilmyrm :)

Buradan bakınca iyi cesaret etmişsin demeden edemeyeceğim:KK66:
Ben de hem istiyorum, hem git işine diyorum kendime.. çocuklar birer köşede ben bir köşede oturur ağlarız sanırım..

Kızlar doktora gittik geldik. Doktor alerjik dedi 2 tane damla verdi 1 haftaya geçermiş. Sende 2-3 kere olur daha fazla olursa tedavi gerekli şuan için yapman gereken sadece korumak dedi. 9. Ay kan tahlilinde kanda alerji yüksek çıkmıştı sanırsam ailenin gizli genlerini almış. Kayınvalidem ve görümcem de de aynı sorun var.

Kanda alerji hangi değer ? İsmi nedir yani ? Hemogramın içinde bişey mi, ayrıca mı bakıldı ?

Rezene gibi toz şeklinde olan gece caylrndn dimi.milupa nn falan var.alayım inşallah.bende bulunsun.Arada verileblr dediğin gibi

Yok yok öyle değil, onları içirmesi çok zor. Bu gözyaşı damlası gibi 5 ml tek kullanımlık. Tadı da güzel , kolay içti. Ama erken vermek lazım. 7 de uyandığı için alamadı uykusunu yine , şimdi zor güç daldı :-(

Geçen sefer gözünü çizdiğinde doktorun mikrop kapmaması için verdiği damla vardı akşam ondan damlattım sabah da ama sürekli kaşımak istiyor kaşıdıkça kızarıklık artıyor.. Dün akşam belki geçer dedim de geçmedi. Bugün öğlenden sonra artık pazartesiye kadar doktor bulmak zor.
Doktorlar bile cayla pansuman yapin diyor.benim kizinda gozu kizardi cayla pansuman dedi.gorumcenin kizida alerjik sokaga cikinca gozu kasiniyor kizariyor eve geldiklerinde hemen cayla pansuman yapiyorlar geciyor.
Dr ye gidene kadar boyle idare et.rahatlar en azindan yavrucak

Ikisylede ilk zamanlar kolay gecer.bebegin oturmaya baslayonca emeklemeye baslayinca zor olur ama sonra isleri rayina oturtturursun.zamanla birbirinize alisir ona gore herseyi halledersin canim.

Kiyamam alerjik bebek zor oluyor.gorumcenin kzi da ayni durumda her sokaga cikip gelsin gozler aninda kasiniyor.cayla pansuman yapiyorlar ilk etapta gecmezse damlasini damlatiyorlar.

Canım daha önce de de yazmıştım bizim burada da Suriyeli fazla. Yusuf kerem 3 aylıkken doktor 9. Ayda getir menenjit vuracağız dedi. Bende bunu 3. Ay da hemşireye sordum. Dedi ki suruyelilerden dolayı bir de özellere çevirdiler aşıyı o yüzden ama bizimde vuruklarımızın içerisinde o var o yüzden gerek yok dedi. 6. Ay da aşıya gittik hemşiremiz bu ara salgın var o yüzden 9. Ay da aşısını yapalım dedi. Kendi doktoruna danıştım o ben 1 yaşında öneriyorum belki bölgesel salgın olduğu içindir 9. Ay da salgına göre karar verelim dedi. 9. Ayda hemşireye gittim başka hemşire vardı anlattım işte doktor salgına göre karar verecek ne durum da diye. O da suruyelileri aşıladı devlet sonra bize de yazı geldi bizimkiler de aşısız kalmasın diye onlara da yapıyoruz haftaya getir dedi. Doktoruna sordum o yine 1 yaşında yapacağız dedi. Sonra yine hemşireye gittim bu sefer de başka hemşire vardı ona sordum bitti o artık yapmıyoruz dedi.. Sanırsam salgın durumuna göre yapıyor aile hekimlikleri. Biz yaptırmayacağız
Ay Karadeniz fıkrası gibi anlattın canım okurken tamam yapalım diyom sonra yok yapmayalım ilahi güldürdün beni :-) sonuç yaptirmiyoruz gidip bı konuşayım doktorla bakalım

Birde bişi sorcam genelde çoğunluk erken sünnet yaptırdı biz de yaşına girmeden yapılsın diye düşünüyoruz. Geçen gün tv de bi doktor 1 yaşına kadar genel anesteziyle yapmıyoruz demişti. Ablam buradaki devlet iyi para vermeyin orada yaptırın dedi ama ameliyat hemşiresine sormuş genel anesteziyle yapılıyor çocuk korkmaz hem demiş. Bende kararsız kaldım özellerde 400den başlıyor. Bu ara maddi çok zorlandık. Napsak bilemedim
Cok cok hafif bi narkoz verirler canim.yada sakinlestirici tarzda bi damla veriyorlar agizdan adini bilemedim simdi onu verseler daha iyi olmazmi sanki.
Hem bebek ameliyat esnasinda rahat durur hemde birsey anlamaz yavrucak.
Anestezi doktoruyla gorusmen lazim bu konuyu.sen doktordan randevu al sunnet icin.sonra seni anestezi doktoruyla gorusturler o zmn bunlari konusursun aklina yatmazsa yaptirmazsin.
Kucukken olmasi cok iyi.benim oglani nasipse bayram sonra sunnet yaptiracagim mizildaniyor korkuyor.kucukken yaptir rahat et canim.

X