2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Günaydın kızlar Nasılsınız bugün? Ben ilk defa bu sabah çıkardım.Ama rahatladım diyebilirim.Bulantı daha zor sanki.

Günaydın, ben çıkarmıyorum ama bütün gün bir bulantı bir bulantı, sadece çorba içerken iyiyim bittiği anda yine başlıyor... metpamid içiyorum ama inanılmaz huzursuzluk yaptı bende o ilaç.. sürekli moralim bozuk ağlamaklı oluyorum hiçbirşeyden keyif almıyorum.. bugün ilaç almadım beyaz ve sarı leblebi ile geçiştirmeye çalışıyorum..

kızlar günaydın sizlere bişey soracağım D vitaminine baktırdınız mı bende çok fazla bel ağrısı kol ağrısı eklem ağrısı oluyordu..
Doktora gittiğimde tahlil istedi. D vitamini eksiğinde altında çıktı ve bu eksiklik anne içinde bebek içinde ilerki dönemli sıkıntı olabiliyormuş bende burda bi kaç arkadaştan bel ağrısı şikayetlerini duymuştum bence bi D vitamini tahlili yaptırın bel ve kemik ağrısı olanlar...

Canım kusura bakma merak ettim bağlanınca nasıl hamile kalınıyor? Ya doktor iyi bağlamadı yada başka bişey var. Sonuçta yumurta ve sperm buluşamayınca bebek olmaz. Ayrıca 3. Sezeryandan sonra bidaha doğum yapmak sakıncalı doktorlar genelde 3. De bağlıyor. Anne hayatı tehlikeye girmesn diye sonuçta dinimizde zorunlu haller de buna günah demiyor bence isterseniz müftülük lere danışın.

merve5541 , Enfal97 kızlar benim doktorum doğumumun sezaryen olması gerektiğini söyledi. Kan sulandırı kullandığın için normal doğumda kan kaybından kaybedebiliriz seni dedi. Sezaryen gününden 1-2 gün önce bıraktıracakmış iğneyi. Sizin doktorunuz bu konuyla ilgili herhangi bir şey söyledi mi??

Gunaydin kızlar bugun bizimde kontrolumuz var..ve ben yıne cok tedırgınım umarim bır sıkıntı yoktur. . Guzel haberlerle dönerım inşallah ..

Günaydın canım. Bugün akşam benim de kontrolüm var. Daha kalp atışlarını duymadık biz ufaklığın. O yüzden ben de tedirginim. Güzel, musmutlu haberlerle döneriz inşallah

Ben de ebeyim. Hastayı bilgilendirmek ve sağlık bakanlığının kriterlerine yönlendirmek zorundayız. Bizimki mecburiyet ama kimi sağlık çalışanları da su yüzden ısrarla git diyor. bu testi kendi yaptirsa %10 ihtimalle engelli deseler bile çocuğu aldiracagi için seni özellikle yönlendirebilir. Yani işin içine biraz kendi fikirlerimiz katılıyor ister istemez. Kişi herkesi kendi gibi bilir ya. Ben de direk engelli denilirse aldirirmisin diyorum asla cevabı alıyorum genelde. O zaman gidip kafani şişirme diyorum. Sonuçta testin yanlış çıkması yüzünden , testi yaptirsan da yaptırmasan da bebeğin engelli olma olasılığı %50 . Bu oran degismeyecekken niye kendimi yipratayim. Doğsun görürüz allah ne kısmet ettiyse. Bende 2.5 yıllık evliyim 1.5 senedir bekliyoruz . Beklenen bi bebek olmasa da içim asla el vermez aldirmaya. Daha önce düşük ve kürtaj bebekler görmüştüm

Ya canım oğlumda 34.haftada bana koagulasyon testi yapmışlardı ama normal çıkmıştı sonuçlar İki hafta sonra da kaybettim meleğimi O yüzden ben o testlere de güvenemiyorum ki. Hep diken üzerinde olacağım. Tek tesellim gözümle görebildiğim için benden kan aldıklarında kanamanın durmaması, uzun süre devam etmesi. Pamuğu çektiğimde resmen fışkırıyor kan o ufacık yerden. Normalde neredeyse hiç kanamazdı kan verdiğimde. Bu şekilde görünce biraz içim rahatlıyor ne yalan söyleyeyim...

Rabbim aynı acıyla sınamasın hiç birimizi... Bizim de yüzümüzü güldürür inşallah...

Ben yaptırdım, benim ki bayaa düşük çıktı. Doktorum da takviye ilaç yazdı. Kalsiyum, magnezyum ve vitamin D var içinde...

Günaydın kızlar Nasılsınız bugün? Ben ilk defa bu sabah çıkardım.Ama rahatladım diyebilirim.Bulantı daha zor sanki.

Günaydın canım. Bugün biz de açılışı yaptık :) Aynen yaaa sürekli bulantı olup da çıkaramamak daha kötü. Bende de bir rahatlama oldu... İçim boşken rahatım zaten, benim problemim tokken

Bende aynaya baktıkca garipsiyorum üzülüyoum:) sonra nedenini düşününce gülümsüyorum:) hep zayıftım hiç göbegim olmadı, hep belim inceydi simdi böyle ben ben değilmişim gibi :)

Ben de hep baliktim bazen balığı aştım , henüz gebelikte kilo almadım Ama aynaya bakıyorum. Allahım bu aynı eski ben

Günaydın kızlar pronat şuruba rağmen yine bulantım var fazla giremiyorum foruma ama yinede çok faydası oluyor bu şurubun

Allah yardımcımız olsun, gerçekten bulantı zor oluyor.Bende bütün gün yatıyorum.Yemek yiyemiyorum.Çubuk krakerle geçiştirmeye çalışıyorum.Birde sakız çiğneyince biraz iyi geliyor.İlaç hiç kullanmadım. Haftaya doktora gidicem, ilaç vermesini isticem.Kullandığın ilacı hiç duymadım.Yan etki yapıyor olabilir.Gerçi bu dönemde hepimiz hassasız. Birden ağlamaklı oluyorum bende :)

Günaydın canım. Bugün biz de açılışı yaptık :) Aynen yaaa sürekli bulantı olup da çıkaramamak daha kötü. Bende de bir rahatlama oldu... İçim boşken rahatım zaten, benim problemim tokken
Bende aynen öyleyim.Normalde yemek yemeyi çok seven ben.Şimdi hiçbirşey görmek istemiyorum.Yemeyince de vicdan azabı çekiyorum gerçi.Yesemde bulantıdan duramıyorum.Ama çıkarmak rahatlattı.Sen kaçıncı haftadasın?

Bir tek sunu demek isterim Allah c.c. icin imkansiz hicbirsey yoktur.
yine belirtiyorum herkesin kendi ozgur iradesi herkes kendisi bilir ne yapip yapmayacagina kimse kimseye karisamaz.bu sozlerim anlasilmistir insallah.

bugün ilacı almadım leblebi, çubuk kraker deniyorum bakalım ilaçsız geçirebilirsem inşallah böyle devam ederim.. çünkü ilaç olduğunda bile hafif hafif bulantı oluyor.. çok garip bir şekilde ice tea iyi geliyor tatlandırıcı var diye çok içmek istemiyorum.. ama su içemiyorum bulantımı arttırıyor o yüzden ice tea susuzluğuma iyi geliyor sanırım.. yudum yudum onu içiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…