2016 Kasım anneleri

bebegimizin cinsiyetleri

• kizimiz geliyor

OY: 150 46,0%
  • oglumuz geliyor

OY: 164 50,3%
  • ikiz kizimiz geliyor

OY: 6 1,8%
  • ikiz oglumuz geliyor

OY: 1 0,3%
  • ikiz kiz erkek geliyor

OY: 5 1,5%
  • ucuz geliyor

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    326
Benımde tam Aksi saglık ocagındaki doktorum ve ebem oyle sekerkiii boyunlarına sarılıp opesım gelıyor oyleki benım ilk gebelik sonlanmıştı bunda ebem Bak benim elim degdı hiçbir sorun cıkmıcak bnde nlr yasamıştım dıye baslayıp cpk motive ettı benı. . İşte mesleklerini hakkıyla yapan dogru insanlar bunlar bize boyle saglıkcılar lazım tabıkı .. onlarada bizden aldıkları dualar yeter :KK68:
Merhaba sen agustos anneleri grubundaydin degilmi?

Benımde tam Aksi saglık ocagındaki doktorum ve ebem oyle sekerkiii boyunlarına sarılıp opesım gelıyor oyleki benım ilk gebelik sonlanmıştı bunda ebem Bak benim elim degdı hiçbir sorun cıkmıcak bnde nlr yasamıştım dıye baslayıp cpk motive ettı benı. . İşte mesleklerini hakkıyla yapan dogru insanlar bunlar bize boyle saglıkcılar lazım tabıkı .. onlarada bizden aldıkları dualar yeter :KK68:

Ne guzelmiss :) Ne mutlu sana ki öylesiyle karsilasmissin.. Sayıca çok az olduklarından, rastlamak sans diye düşünüyorum. Mutlu oldum bunu duyunca, hala iyi ve işini layıkıyla yapan insanlar var demek ki canım, cok sukur.

İnşallah canimm... Benim de ilk gebeligim :) O yüzden herhalde zaten bu kadar endişeli ve stresliyim. Senin takvimin yok, bebişin kaç haftalik merak ettim.
Canım benim 7. Haftam bitiyo 8. Haftaya başlıyom yarın inşallah sat 15 subat ama 1 hafta geriden gelio sanırım benimki çünkü doktor 5 haftalıkken 4 hafta demişti o zaman bile dpgru düzgün bilgi vermedi bana o yüzden her seyi salı günü öğrenicem inşallah :)

Merhaba anne adaylari ve anneler,

Bir ara yorumlarda , zararli olabilir dusuncesiyle doktor kalp atisini dinletmedi , seklinde yazilar okumustum. Bir kisim da endisenlemisti.Bizim doktorlar niye dinletiyor, diyerek... Ben de endiselenmistim. Cunku bana da tam uc kez dinletmislerdi 6+3 iken... Takip eden gunlerde tabii yazilanlarin etkisinin yaninda, gogus hassasiyetimin bir anda azalmasiyla forumda okuduklarimla , dehsete kapilmistim. Hatta icinde bulundugum panik butun aileyi uzdu. Cunku bebegin kalbinin durmasi ihtimalinde , oyle bir sey olunca ,yok vucuttaki hormonlar azalirmis , yok hassasiyet gidermis, yok bulantilar kesilirmis vs. seklinde aciklamalar yuzunden icimdeki huzursuzluk buyudu de buyudu.
Halbuki bu belirtiler zaman zaman azalip artabilirmis. Suan yine hassas goguslerim mesela...
Esim randevu alalim icin rahat etmeyecek , dedi. Gittik...
Tabii ben kalp atisini dinletmenin bazi doktorlar tarafindan sakincali goruldugu bilgisinin gaziyla , dedim boyle boyle zararliymis, neden dinlettiniz...
Tabii karsiliginda , son derece bilimsel bir aciklama aldim ki ... Zararli olan seyin , Doppler oldugunu soyledi ( Bir iki butona basti , ekranda gorundu , bu dedi ) Erken donemde bunu bir dakika boyunca calistirmak , rahimde 1-2 derece artisa neden olur. Zararli olan sey bu sicaklik artisidir, ama zaten kimse o kadar uzun sure calistirmaz bu malineyi dedi. Ben seni farkli bir teknolojiyle dinledim. ( Zaten inanilmaz bir cihaz farkindaydim ama insan endiseleniyor baskalarinin kullandigi cihazlar da oyle mi degil mi bilmediginden )
Yani diyecegim , zararli oldugunu soyleyen doktor , o an dogru bir sey yapsa da , teknolojim yetersiz bende sadece klasik doppler var , diyemediginden, anne adayina boyle bir sey soyluyor. Sonra anne adayi baska bir anne adayina iletiyor, sonra yanlis anlamalar oluyor ve zincirleme panik dalgasi...
Yani diyecegim her doktorun dedigini , teknolojisini , her anne adayinin icinde bulundugu durumu , kendi tetkiklerinizle karsilastirmayin. Pozitif olun. Ben oyle yaptim biraz daha rahat simdi kafam.

Ayni gogus hassasiyetindeki azalma gibi buradaki forumlarda hic bir sey bulamayinca , yabanci kaynaklara dadanmistim. Anne adaylari, daha onceleri sorulmus ayni soruya, azalir , sonra geri gelir, endiselenmeyin, diye cevaplar yazmislar.
Yani durumun kotu bir olasilikla alakasi yokmus. Zira hassasiyet geri geldi.
.....Allah'im acisin , yeter ki kotu bir sey olmasin, diye dua ettigimi biliyorum )):

Rahat olun bayanlar, bir bilene mutlaka sorun kafanizdakini.
O zararli , bu zararli dediklerinde,
Neden, diye sormaktan da cekinmeyin.
Kendi adima nedenini bilmedigim seyleri , paylasmaktan cekiniyorum. Bu baska insanlari strese sokabilir diye.
Yoksa cok uzun bir yol var onumuzde Allah'in izniyle... Endiselenmekten , en guzel zamanlarin tadini cikaramayiz .
Hepimize hayirli , endisesiz , stressiz, rahatsizliklarin yasanmadigi bir surec diliyorum yine.:nazar:

Tatlım okulda aynı haftalarda olduğum vi arkadaş var, bebim ilk onun 3. Hamileliği. Onun da çok hassasiyeti ve ağrısı var, benim daha yeni yeni ve çok az. Anneme sordum, bi kez süt gelen göğüs, vücut hazır oldupu için sonrakilerde hemen süt dolar, ama ilk hamilelikte geç olur hatta kimisinde doğumdan sonra bebek emene kadar hiç ağrı olmaz dedi.. tabi ne kadar bilimsel bilemiycem :))
Haklı labilirsin benim 4. Hamileliğim bir tane oğlum var inan çok ağrıyor göğüslerim eşime söylüyorum sen böyle değildim oğlanda diyor maşallah güzel sütüm olmuştu ama iki sene emzirdim çok şükür inşaallah bu da öyle olur

Oooo onu hic sorma bence kafam kadar oldular o ayrii hasasiyet desen oda ayriii
Burda bulantisundan dolayi tedirgin olan arkadawlar varmiw 7 haftaligiz ve bugune kadar hic bulantim baw donmem olmadi ))))
Aman olmasınn :) Bende bulantı hıssı hep oldu ama kusma olmadı çok sukur

Günaydın annişler:anneadayı:
caysizolmaz caysizolmaz Hosbesli Hosbesli ve diğer tüm arkadaşları Rabbim özellikle şu dönemde iyi insanlarla, mesleğinin hakkını verenlerle karşılaştırsın:KK200:
pecan pecan baştan sona kadar katılıyorum mesajına tatlım.. Burda en büyük görev yine annişlere düşüyor, hemen panik yapıp kendimizi, daha minicik olan bebeişimizi, eşimizi, ailemizi ve burdaki diğer hamişleri üzmicez.. Bu hormon yüklü halimizle zor ama:KK53: rahat olmaya çalışıp dua edelim :KK68:

Günaydın annişler:anneadayı:
caysizolmaz caysizolmaz Hosbesli Hosbesli ve diğer tüm arkadaşları Rabbim özellikle şu dönemde iyi insanlarla, mesleğinin hakkını verenlerle karşılaştırsın:KK200:
pecan pecan baştan sona kadar katılıyorum mesajına tatlım.. Burda en büyük görev yine annişlere düşüyor, hemen panik yapıp kendimizi, daha minicik olan bebeişimizi, eşimizi, ailemizi ve burdaki diğer hamişleri üzmicez.. Bu hormon yüklü halimizle zor ama:KK53: rahat olmaya çalışıp dua edelim :KK68:

Amiiin canım amin, Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın her daim.

Biz 7+1 olduk bugün. Bu haftadan çok korkuyorum. O dediğiniz varya hemen panik olmamak falan :KK43: bilinçaltıma öyle işlemiş ki bu hafta hiç girmek istemedim desem yeridir. Sanki bu hafta kazasız belasız gecse bir daha bebegime de birsey olmaz gibi geliyor. Bunu ne kadar düşünmemeye çalışsam da içten içe kendimi uzulurken buluyorum.

Çarşamba ben de gideceğim, şimdiden sabirsizlaniyorum. 7+3 olacağım Çarşamba gününe :) Bebisimm biraz daha büyümüş olacak :)

İnşallah cnm hayırlı haberlerle gelirz.Aynı günmüş randevumuz bende resmen gün sayiyrm.bizde sat a göre 9+2 olcaz Çarşamba günü inşallah çok çok çok güzel haberlr alırz

Ay benim gittiğim sağlık ocağında ki hemşire yüzüme bile bakmadan, hiç test yapmadan dedi boş gebeliktir diye. Onu girtlaklayacaktim.

Benim hemsirem sizinkilerin aksine cok sevindi ve cok ilgilendi, ben de sasirdim, butun testleri istemislerdi hemen. Hatta hemsirenin sicakligi cok hosuma gitmisti. Insan insan olacak ya, en ufak bi tavir cok etkileyebiliyo ruh halimizi. Bende acayip duygusallık var su an, her seye aglayasim geliyo, bi baslayinca da agla agla bitmiyo:110:

arkadaslar günaydın
acil yardım rica ediyorum

tahlillerim geçen hafta yapıldı. d vitamini eksikliğim çıktı. ama ciddi anlamda..
referans degerleri min 30 max 150 yazıyor benım degerim sadece 6

doktor bana d vitamini yazdı calcimax d 3 ismi de günde 1 defa suya atılıp içilecek
ilacın yan etikelerini okurken şöle bi yazı ile karsılastım.

(CALCIMAX–D3 yüksek dozda D vitamini içerir. Gebelik döneminde yüksek dozda D vitamininden kaçınmak gerekir. Zira kanda kalsiyum oranının uzun süreli artışı(hiperkalsemi) bebekte beden ve zekanın gelişme geriliğine, kalp damarlarında daralmaya (supravalvüler aort stenozu) ve göz hastalıklarına (retinopati) neden olabilir.CALCIMAX–D3 gebelik döneminde ancak doktor gözetimi altında kullanılabilir.Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.)

Şimdi ben ne yapmalıyım anlamadım :KK43: eczacıya sorduk alırken o da ben bilmem dedi.. doktor ile randevum da bu ay sonu.

Bir baska sıkıntım da dün aksam dan beri sol kasıgım da batma oluyor ama böle 2-3 dk da bir. sürekli
baya da canımı acıtıyor. o da benı baya huzursuz etti. bebegim sağ tarafta ama batma sol tarafta.

Merhaba anne adaylari ve anneler,

Bir ara yorumlarda , zararli olabilir dusuncesiyle doktor kalp atisini dinletmedi , seklinde yazilar okumustum. Bir kisim da endisenlemisti.Bizim doktorlar niye dinletiyor, diyerek... Ben de endiselenmistim. Cunku bana da tam uc kez dinletmislerdi 6+3 iken... Takip eden gunlerde tabii yazilanlarin etkisinin yaninda, gogus hassasiyetimin bir anda azalmasiyla forumda okuduklarimla , dehsete kapilmistim. Hatta icinde bulundugum panik butun aileyi uzdu. Cunku bebegin kalbinin durmasi ihtimalinde , oyle bir sey olunca ,yok vucuttaki hormonlar azalirmis , yok hassasiyet gidermis, yok bulantilar kesilirmis vs. seklinde aciklamalar yuzunden icimdeki huzursuzluk buyudu de buyudu.
Halbuki bu belirtiler zaman zaman azalip artabilirmis. Suan yine hassas goguslerim mesela...
Esim randevu alalim icin rahat etmeyecek , dedi. Gittik...
Tabii ben kalp atisini dinletmenin bazi doktorlar tarafindan sakincali goruldugu bilgisinin gaziyla , dedim boyle boyle zararliymis, neden dinlettiniz...
Tabii karsiliginda , son derece bilimsel bir aciklama aldim ki ... Zararli olan seyin , Doppler oldugunu soyledi ( Bir iki butona basti , ekranda gorundu , bu dedi ) Erken donemde bunu bir dakika boyunca calistirmak , rahimde 1-2 derece artisa neden olur. Zararli olan sey bu sicaklik artisidir, ama zaten kimse o kadar uzun sure calistirmaz bu malineyi dedi. Ben seni farkli bir teknolojiyle dinledim. ( Zaten inanilmaz bir cihaz farkindaydim ama insan endiseleniyor baskalarinin kullandigi cihazlar da oyle mi degil mi bilmediginden )
Yani diyecegim , zararli oldugunu soyleyen doktor , o an dogru bir sey yapsa da , teknolojim yetersiz bende sadece klasik doppler var , diyemediginden, anne adayina boyle bir sey soyluyor. Sonra anne adayi baska bir anne adayina iletiyor, sonra yanlis anlamalar oluyor ve zincirleme panik dalgasi...
Yani diyecegim her doktorun dedigini , teknolojisini , her anne adayinin icinde bulundugu durumu , kendi tetkiklerinizle karsilastirmayin. Pozitif olun. Ben oyle yaptim biraz daha rahat simdi kafam.

Ayni gogus hassasiyetindeki azalma gibi buradaki forumlarda hic bir sey bulamayinca , yabanci kaynaklara dadanmistim. Anne adaylari, daha onceleri sorulmus ayni soruya, azalir , sonra geri gelir, endiselenmeyin, diye cevaplar yazmislar.
Yani durumun kotu bir olasilikla alakasi yokmus. Zira hassasiyet geri geldi.
.....Allah'im acisin , yeter ki kotu bir sey olmasin, diye dua ettigimi biliyorum )):

Rahat olun bayanlar, bir bilene mutlaka sorun kafanizdakini.
O zararli , bu zararli dediklerinde,
Neden, diye sormaktan da cekinmeyin.
Kendi adima nedenini bilmedigim seyleri , paylasmaktan cekiniyorum. Bu baska insanlari strese sokabilir diye.
Yoksa cok uzun bir yol var onumuzde Allah'in izniyle... Endiselenmekten , en guzel zamanlarin tadini cikaramayiz .
Hepimize hayirli , endisesiz , stressiz, rahatsizliklarin yasanmadigi bir surec diliyorum yine.:nazar:
Merhaba arkadaşım, gerçekten çok doğru yazmışsın.Artık duyduğumuz şeylerden dolayı sürekli panik hali olduk.Aslında olumlu düşünmek lazım ve aklımıza takılanları hemen doktorumuza danışmak lazım.Kulaktan dolma bilgiler tedirgin ediyor bazen.Doğal olarak ta gereksiz strese giriyoruz.İnşallah hepimiz bebeklerimiz Sağlıkla kucağımıza alırız.

Canlar sizin de dediginiz gibi ben de buraya girip yazilanlari okudugumda yersiz panik yapiyorum, strese giriyorum. Bir süre ayri kalıp kafami rahatlatmak istiyorum. Allaha emanet olun hepiniz, artik daha az girerim girsem bile:KK200::KK68:

Amiiin canım amin, Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın her daim.

Biz 7+1 olduk bugün. Bu haftadan çok korkuyorum. O dediğiniz varya hemen panik olmamak falan :KK43: bilinçaltıma öyle işlemiş ki bu hafta hiç girmek istemedim desem yeridir. Sanki bu hafta kazasız belasız gecse bir daha bebegime de birsey olmaz gibi geliyor. Bunu ne kadar düşünmemeye çalışsam da içten içe kendimi uzulurken buluyorum.
Allah hepimizin bebişlerini korudun tatlım, üzüldükçe dua et, dikkatini dağıtmaya çalış, herşey yolunda gidecek inşallah :nazar:

arkadaslar günaydın
acil yardım rica ediyorum

tahlillerim geçen hafta yapıldı. d vitamini eksikliğim çıktı. ama ciddi anlamda..
referans degerleri min 30 max 150 yazıyor benım degerim sadece 6

doktor bana d vitamini yazdı calcimax d 3 ismi de günde 1 defa suya atılıp içilecek
ilacın yan etikelerini okurken şöle bi yazı ile karsılastım.

(CALCIMAX–D3 yüksek dozda D vitamini içerir. Gebelik döneminde yüksek dozda D vitamininden kaçınmak gerekir. Zira kanda kalsiyum oranının uzun süreli artışı(hiperkalsemi) bebekte beden ve zekanın gelişme geriliğine, kalp damarlarında daralmaya (supravalvüler aort stenozu) ve göz hastalıklarına (retinopati) neden olabilir.CALCIMAX–D3 gebelik döneminde ancak doktor gözetimi altında kullanılabilir.Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.)

Şimdi ben ne yapmalıyım anlamadım :KK43: eczacıya sorduk alırken o da ben bilmem dedi.. doktor ile randevum da bu ay sonu.

Bir baska sıkıntım da dün aksam dan beri sol kasıgım da batma oluyor ama böle 2-3 dk da bir. sürekli
baya da canımı acıtıyor. o da benı baya huzursuz etti. bebegim sağ tarafta ama batma sol tarafta.
Tatlım zaten senin ciddi anlamda eksikliğin olduğu için o ilacı yazmış doktor. Benim anladığım normal düzeyde biri kullanırsa yan etkisi olur gibi.. Bir de bunu yazan kadın doğumcu değil mi? Durumunu düşünerek vermiştir mutlaka. Yine de için rahat etmiyorsa başka bi kadın doğumcuya danış derim.. Benim de B12 çok düşük çıktı, normalin 2 katı doz iğne vuruluyorum, ama bu dozu doktor bebek olduğu için hızlı yükselsin diye ayarladı zaten, senin de öyle olabilir..

X