2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Arkadaslar bende 7 aydır tedavideyim. 9 yaşında tüp bebek bir oğlum var.şimdi ikinci için 3. Denemedeyim. Yaşım 40.geçen ay fulya da 9 yumurta toplandı sadece 1 tanesi iyi kaliteydi. Onu dondurduk. Bu ay yine opu olup embriyo oluşursa dondurulacak.eylül ilk haftası kaç embriyo olursa transfer olacak.bahçeci fulya da.sorunumuz sperm azlığı ve morfoloji

Kizlar ya bugn ignelern 3.gnu halsizlk varbyle olan varmi bu ignelern yan etkismi acaba bde bsi sorucam igneleri kllanirken denize gireblrmiym acaba mikrop kaparm dye korkuyrm bde iliski kesinlikle yasak dediler tedavi boyunca sizindemi oylemi ne ck soru sordum
Bende kasık agrısı ve cok az mide bulantisi yapıyor. Gerci yapıdan yapıya fark edebilir. Denize girebilir misin tam bisey diyemem ama riske atma bence. Kolaylıklar simdiden :))

Bende kasık agrısı ve cok az mide bulantisi yapıyor. Gerci yapıdan yapıya fark edebilir. Denize girebilir misin tam bisey diyemem ama riske atma bence. Kolaylıklar simdiden :))
Aynen canm bende grmiym dyorum doktora hc sormadm cu.artesi sorarim olmadi ama bakalm ne dicek

Herkese Merhabalar !
Bu kadar güzel ve heyecanlı yazısmaları görünce yazmadan edemezdim :KK36:.
Insan, kendisi gibi aynı seyleri yasayan diger kadınların halini cok iyi anlıyor.

Kısaca özetlemek gerekirse, eşimle 3,5 yıllık evliliğimizde hiç korunmamamıza ragmen maalesef bebek sahibi olamadık (Kesin bir tanı da konulmadı, cunku hersey normaldi). Iki defa Klomen ve catlatma ignesi kullandim ancak olumlu bir sonuc elde etmedik. Bu yılın basından beri Prof. Bülent Beyi takip ediyordum, bircok yazısını okudum, buradaki yorumlarını takip ettim ve derken biz de umudu kendisinde arayalım dedik. Hayırlısıyla gectigimiz Pazartesi günü ilk kontrolumu oldum... Gercekten cok tatlı, samimi biri ve ekibi de oldukca profesyonel. Ilk muayanemde 13 tane yumurtam göründü ve direk igneye basladık ( Gonal F / 187,5mm). Bugun ücüncü iğnemi olacagim ve yarın sabah kontrolüm var.

Umarım bu bekleyis ve emeklerin sonunda bizler de Allahin izniyle yavrularımıza kavusuruz:dua:

Bu sürece adım atmiş ve atacak olan herkese simdiden bol şans diliyorum, yeterki umudumuzu ve gücümüzü kaybetmeyelim.

Kızlar tedavilerinizde bir gelişme olduğunda lütfen beni etiketleyin. Her zaman tüm mesajlarınızı okuyamıyorum ve arada kaçanlar olabiliyor. Ayrıca herkes 1. Sayfadaki Tablomuzdan kendisini takip etsin. Sayımız arttı bu yüzden takip etmek zorlaşıyor. Uzun süre bildirim yapmayanları tablodan sileceğim. Aramızda bazı arkadaşlar var kendini bizim tablomuza ekletmiş ama başka topicte aktif takılıyorlar. Birbirimize destek olmak için burda beraberiz. Benim şu anda tedavim yok ama siz başlangıçta beni yalnız bırakmayıp bu topice geldiniz ben de size bu yolda destek olmak için tedavilerinizin sonuna kadar burda olacağım. Lütfen bu konuda hassas olalım bildirimlerimizi zamanında ve beni etiketleyerek yapmanızı tekrar rica ediyorum. Yapan arkadaşlar üzerine alınmasın :rapci::rapci::rapci: Çok konuştum hehehehe çenem düştü :ukala::ukala::ukala:
Merhaba etıketledıklerınız için gıdıp baska yerde muhabbet edıyorlar demişsiniz??
Ben zaten genel bır mesajla bu ay ki tedavımın iptal oldugunu yazdım. Tek tek yazamayacagıma göre boyle bırsey yazmadan iyi takıp etmelisiniz. Tedavı olacak bırı olarak zaten hassas ve her ayrıntıyı paylasma taraftayım ne yazıkkı paylasacak hıcbırseyım yok susn için ..
Ne olursa olsun bu tavrınız hoş degıl !! İnsanları hassas donemınde eleştırmekten baska yapacak bırseyler vardır emınım

Hubannn Hubannn hgnm hgnm canım sizde durumlar nedir ?? aynı zamanlarda başlamışız. yumurtalar ne durumda ?? :halay:
Merhaba canım
İlk muayenemde 14 mm folikül gozlemledi dr. Dengesızlıkler olacagı içinde yumurtalar arası bu ay bu rıskı almayalım dedı. Cok hazrlanmıştım kısmet dıyorum. Dualarım sızlerle benım gelecek aya kaldı allahın izniyle.

Canim benim de haziran ayında dondurulmus transferi öncesi rahime çizik atıldı sonra adetin 9. Gunu ve 15. Gunu kontrol 21. Gunu transfer oldu. Hiç ilac kullanmadım. Benimki tutmadı ama inşallah sizlerinki tutacak. Ayrica ben rahime çizik atıldığında daha önce de hamile kalmış ve kızımı dogurmustum . Şimdi de hamileyim. İnşallah senin minikler tutacak inanıyorum
İnsallah bu ay hepimize ugurlu gelir :) sende melegini saglikla kucagina alirsin. Bu ay bebek kokuyor :emir_bebek::emir_bebek:

Merhaba etıketledıklerınız için gıdıp baska yerde muhabbet edıyorlar demişsiniz??
Ben zaten genel bır mesajla bu ay ki tedavımın iptal oldugunu yazdım. Tek tek yazamayacagıma göre boyle bırsey yazmadan iyi takıp etmelisiniz. Tedavı olacak bırı olarak zaten hassas ve her ayrıntıyı paylasma taraftayım ne yazıkkı paylasacak hıcbırseyım yok susn için ..
Ne olursa olsun bu tavrınız hoş degıl !! İnsanları hassas donemınde eleştırmekten baska yapacak bırseyler vardır emınım
Ben herkesi etiketledim ve mesajımda bilgi verenler üstüne alınmasın dedim. Ve sadece burda yazın başka yerde yazmayın demiyorum. Buraya isim yazdırıp gidip başka topiclerde aynı konuyla ilgili muhabbetler ediliyor ama buradaki arkadaşlara paylaşım yapılmıyor benden bunu eleştirdim. Başka yerde konuşacaksa bu arkadaşlar buraya niye isim yazdırıyorlar. Ayrıca tavrımın hoş olup olmadığına karar vermeden önce yazdığımı iyi okumanız gerekirdi. Herkes hassas burda. Ben de kimseye kötü birşey söylemedim burada birşeyler paylaşmayacak olan varsa adını yazdırmasın beni uğraştırmasın. Burda herkes destek olmak için bilgi paylaşımı için var.

U umudum8 canım kasık ağrılarım son hız devam ediyor ama uyku hali bulantı falan hiçbişey yok. He bi de gazım var fazlasıyla :KK48: Cumartesi gelsede keseyi görsek hayırlısıyla. Sen nasılsın?
Güzel haberler bekliyorum senden. Benim aşırı olmasada bulantilarim var, akıntı başladı, ağrılarım oluyor ve eşim burnuma çok kötü kokuyor. Ben hamile olunca hemen edim burnuma kötü kokar. Yine öyle gerçi kalabiga giremiyorum herkes kokuyor:KK61::KK61:

Kizlar aranizda donmus transferi olan oldu mu bi sorum olucak estorfem hap kullanip hemde climara fortte die bantida ayni anda kullanan var mi

Güzel haberler bekliyorum senden. Benim aşırı olmasada bulantilarim var, akıntı başladı, ağrılarım oluyor ve eşim burnuma çok kötü kokuyor. Ben hamile olunca hemen edim burnuma kötü kokar. Yine öyle gerçi kalabiga giremiyorum herkes kokuyor:KK61::KK61:
Kasık ağrım olmasa valla hamile değilmişim gibiyim. Eltim de senin gibiydi kaynımı sürekli banyoya sokuyodu ama yine de kokuyodu adam ona :)) bu ara sıcaktan herkes kokuyo zaten sinir oluyorum :)

Kızlarr kontrolden geliyorum 3 tanecik yumişim var çok şükür onlar sağlıklı ilerliyor sanırım benm toplama işlemi cumartesi ya da pazar olacak. Yarın tekrar kontrol var yarın netleşecek tarih.. İçinizde aynı tarihlerde opu su olacak olan var mı?? Yumurta boyutları ne alemde merak edyrm..

Kizlar aranizda donmus transferi olan oldu mu bi sorum olucak estorfem hap kullanip hemde climara fortte die bantida ayni anda kullanan var mi
Ben varm cnm. Estrofem kullanıyorum sadece günde 3 adet dediğin bantı ben hiç kullanmadım geçen de dondurulmuş tedaviydi o zamanda vermediler. Bilmiyorum maalesefki :KK43:

X