2016 AĞUSTOS Ayında Tüp Bebek Tedavisine Başlayacaklar...

Selamünaleyküm kızlar dondurulmuş transfer olacaklar doktorunuz sizden adetin 4.günü e2 tahlili istedi mi? Benden istedi dün yaptırdım 807çıkmış. Daha doktorla da görüşemedik. Merak ettim ne için istediğini :)
e2 yumurtalarının ne kadar uyarildigina bakiyalor bende istemedi ama en iyi cevabı doktorun soyleyecek

hormon degerlerıne bakılıyor cnm...degerlerın düşük ise ilacların dozu artılıyor..ek olarak ıgne falan verılıyor..yuksek ise aynı ılaclara dozları ıle devam edıyorsun.ıstemesı guzel bırsey.zaten kullandıgımız ılaclarda bebegın tutunması ıcın kullanılan ılaclar..bebeğin tutunması için rahım ortamı uygun hale getırılıyor..
Anladım canım çok teşekkür ederim. Görüştük doktorla yüksek dedi ilacı günde iki yaptı. Hayırlısı bakalım stres yapıveriyorum hemen ertelenir yine diye :KK43:

E2 testi sanırım yumurtalık larin uyarılması ile alakalı tam emin değilim. Belki ertelenebilir trsnsfer çünkü yumurtalık normal boyutuna ve islevine geri dönmesi gerekiyormuş. Yumurtalık çok uyarıldıgi için bu bir kaç ay sürüyormuş. Ama yine de dediğim gibi emin değilim. E2 normalde 2 ile 40 aradı olmali.
Teşekkürler canım görüştük doktorla ilacın dozunu azalttı. 400altında olması gerekiyor dedi hayırlısı bakalım :)

X