2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Canim cogu sey ayni
Mama sandalyesinden masaya yeni gecmeye basladi. Emniyet kemerini kullanmaya baslayacahim artik
Bende hiç kullanmadım canm ama şimdide alışmadığı için hiç taktırmıyor baştan alıktırmak lazımdı
Bebek arabasında ilk gunden beri taktığı için yadırgamıyor biner binmez kollarını uzatıtyor

hihami hihami hayırlı olsun canım, darisi cinsiyetini ogrenmeye :)

I imspecial hayırlı olsun canım, inşallah çok güzel bir 4 sene gecirirsiniz.

Nego Nego maşallah kuzuya bayagi dillenmis, darısı bizim basimiza

@Lokumcukk bizde ondan en çok babamiz muzdarip. Kuzum altina yaptimi camlar pencereler acilir hemen

Bir süredir artık sandalyede oturuyoruz bizde, mama sandalyesi devrimiz kapandi. :duduk:

Kendi kendine hemen çıkıp oturuyor, isi bitincede inip gidiyor cadi. :rolleyes:

Birde oyuncak at aldim bayılıyor ona. Deli gibi bir sallanisi var hunharca resmen bayiliyoruz.:anne:

Birde oyuncak çadır aldim. Babasini elinden tutup götürüyor evine, oyuncak mutfağıni koydum icine orda cay yapip getiriyor bize. :dondurma:

Nesneleri tanıyor artık istedigim seyleri alip getiriyor :KK200:

minione minione canım ben boya ve boyama kitabi aldım, oturup boyama yapıyoruz yani ben öyle saniyorum cadi kizim etrafi batiriyor ama çok mutlu oluyor. :rapci: Tabi yere ortu serip ustunde yapıyoruz. Birde krem santi yapip buyuk bir sehpamin ustune dokuyorum tabi yere örtü serip o krem santiyi masaya suruyorellerinde vicikliyor sıkıyor falan cok hosuna gidiyor tabi sonra bastan sona ustumuz degisiyor o ayri:KK53:

Birde ben yerleri silerken melisin viledasini veriyorum eline artık viledama karismadan kendide koltuklarin altini falan siliyor, bez veriyorum kendince toz falan alıyor :temizlik:

Ay bana yardım etmesi o kadar hosuma gidiyor ki, balkonda çamaşırlari topluyorum ona veriyorum tek tek sepete atıyor, sererkende tek tek elime veriyor, hizina yetisemezsem yere yigiyor:p:skandal:

Allaha şükürler olsun, iyiki varlar :KK36::KK37:

@Lokumcukk bizde ondan en çok babamiz muzdarip. Kuzum altina yaptimi camlar pencereler acilir hemen

Bir süredir artık sandalyede oturuyoruz bizde, mama sandalyesi devrimiz kapandi. :duduk:

Birde oyuncak at aldim bayılıyor ona. Deli gibi bir sallanisi var hunharca resmen bayiliyoruz.:anne:

Birde oyuncak çadır aldim. Babasini elinden tutup götürüyor evine, oyuncak mutfağıni koydum icine orda cay yapip getiriyor bize. :dondurma:

minione minione canım ben boya ve boyama kitabi aldım, oturup boyama yapıyoruz yani ben öyle saniyorum cadi kizim etrafi batiriyor ama çok mutlu oluyor. :rapci: Tabi yere ortu serip ustunde yapıyoruz. Birde krem santi yapip buyuk bir sehpamin ustune dokuyorum tabi yere örtü serip o krem santiyi masaya suruyorellerinde vicikliyor sıkıyor falan cok hosuna gidiyor tabi sonra bastan sona ustumuz degisiyor o ayri:KK53:

Birde ben yerleri silerken melisin viledasini veriyorum eline artık viledama karismadan kendide koltuklarin altini falan siliyor, bez veriyorum kendince toz falan alıyor :temizlik:

Ay bana yardım etmesi o kadar hosuma gidiyor ki, balkonda çamaşırlari topluyorum ona veriyorum tek tek sepete atıyor, sererkende tek tek elime veriyor, hizina yetisemezsem yere yigiyor:p:skandal:

Ameliyat öncesi senin minigin hallerini okumak smiyle falan çok mutlu ettn beni anlatamm nerdeyse agliycqm maşallah cimcimeye

Tamm canım saol ay ağlıcam çok saol off hic böyle olmadım doğuma giriyorum sanki optm
Anlıyorum canım aynısı değil ana diş taşı temizletirken bende kötü oluyorum diş eti çekilmem çok ileri seviyede gözümden yaşlar akıyor temizlerlerken. Uyuşturacaklar ya hissetmeyeceksin öyle düşün, sen iki çocuk doğurdun bu ne ki:KK19:

Kızlar gunaydın tayın yerımız bellı oldu erzuruma gıdıyoruz temmuz sonu inş. Güzel olur en yakın arkadaşım orda o yuzden sevındım soğuk olduğundan tedırgınım bakalım:dua:
Ankaradan sonra erzuruma alışmak zor olur sanırım hayırlı olsun erzurumu ii bilirim hele soğuğu ama havası güzel sanada çocuklara da ii gelir

Ameliyat öncesi senin minigin hallerini okumak smiyle falan çok mutlu ettn beni anlatamm nerdeyse agliycqm maşallah cimcimeye
Tesekkurler canim benim bende sizinkileri okuyunca çok mutlu oluyorum, Rabbim hepsini korusun.
Cook geçmiş olsun canım, kolayca bitmiştir inşallah. Muhakkak yaz bize. Allah şifa versin.

Ben olsam kesin sevgilisine göndereceği mesajı bana yanlışkla attı diye senaryolar yazardım , neyse ki çıkmış ortaya gerçek.
ben alışığım ya soğuğa eski soğukları düşününce çok sıcak geliyor:)

canım arabacılık oynuyoruz futbol mutfak da tencere tava kaşık vs veriyorum bana mama yapıyor :) başka türlü yemek yapamıyorum çünkü.

Özel bir şey de yapmıyorum abisiyle oynuyor genelde abinin avantajı çok bizde , ihmal ediyorum bak buraya yazınca anladım :KK43: birde bolca konuşuyoruz her şeyi soruyor tekrar tekrar bu ne bu ne aksama kadar sorularını cevaplıyorum.
ohhh masallahh size kardes onemli tabi
ama bana coxuk bakmak cok zor geliyor sanirim
ikinciyi yapmamakta kararliyim artik ben olucam onun kardesi oyun arkadasi :)
Kuzumm kelimelerini not etmeye başladım.

Anne , baba , dede ,mama , meme, bitti ,aç, ağaç, gıd gıd, çiçi ( çiçek ) , aaba (araba) , han düt, akka ( ayakkabı ) ,adda , bay bay , gel

Cümleleri : deden nerde oğlum? Dede ditti mama ( dedesi manav oldu mama satıyor yani)

Baba nerde oğlum? Baba ditti ise

Abi nerde oğlum? Abuuu ditti oku

Hatırladıklarım bunlar.
hayy masallah masallahhh
darisi bizeee
annm gecen anahtar koyar gibi yapio agzina acmaya calisiyor acilsin acilsin cozulsun dili diye :KK66:
minione minione canım bu ara legoya taktı benimki kule yapıyoruz birbirine takıp çıkarıyor
4parçalı puzzle gb ahşap bi oyuncağı var onunla oynatmak istiyorum ama hiç umrunda değil araba kamyon çok seviyor bide oyuncak kopek hastası nerde bulsa opucuğe boğuyor kopekleri
Çorapların nerde biberon nerde emzik nerde suluk nerde kumada telefon nerde dediğimde onları doğru şeklide bulup getiriyor bide burdaaa diye bağırıyor :KK70:

Bu aralar yeni oğrendiği bişey var mutlu olunca bir ki ooooooo diye bağırıyor tek başına oyun oynarken çok yapıyor
legomuz yoktu aldim
geldim hevesle simdilik alip firlatiyor zamanla alisir insallah,halen hastaligin verdigi nesesixlik sinirlilik
devam ediyor :KK43:

Kelimeler
Anne baba dede mama teyze asya(kuzeni)su sut abi abla bebek
Koltuğa gelip çıkıyım mı diyor :)
Bide babasının saatlerine aşık saati gosterip takıyım mı diyor
Birleştirdiği kelimeler
Baba geliyo
Anne mama
Anne su
supersiniz yaaa,bnde dun gece ruyamda gordum konustugunu cok mutlu oldum valla
insallah gerceginide yasatir rabbim hayirlisiyla
minione minione tatlım benim yarın duğun için manyak bi sutyen almam lazım sen bilirsin bu işleri
Super otesi kuçultmesi lazım taşmaması lazım
Anasını satayım 27 yaşındayım bi kere taşırmayan sutyenim oldu oda babaanne sutyeni gb lingeria dan almıştım kuçultmesi çok iyiydi ama tişortle elbiyle çok belli oluyor dikişleri
Nerelere bakayım
canimm yeri geldi 100 kusur liraya triumphtan bile kac tane model aldim ,mark spencer hayal kiriigina ugratti ne alsam fiskirdi gzl tutmadi ama gecen dugun icin mae magzasinda bir tuhafiyeden yeni incinin 40 liraya bir modelini aldim manyak toparliyor ufacik yapiyor hemde cok rahat ama suan annmdeyim aksama resmini cekip aticam sana

ayyy ne guzell yaaa
kizz annesi olmaninda boyle faydalari var demekk
bizde beraber gazlicaz galiba:KK70:
Kızlar dış ameliyatına gircem dua edin çok korkuyorum:KK42::KK42::KK42:
gecmis olsun cnmm biran evvel ilessin ins

hayy masallah masallahhh
darisi bizeee
annm gecen anahtar koyar gibi yapio agzina acmaya calisiyor acilsin acilsin cozulsun dili diye :KK66:

legomuz yoktu aldim
geldim hevesle simdilik alip firlatiyor zamanla alisir insallah,halen hastaligin verdigi nesesixlik sinirlilik

canimm yeri geldi 100 kusur liraya triumphtan bile kac tane model aldim ,mark spencer hayal kiriigina ugratti ne alsam fiskirdi gzl tutmadi ama gecen dugun icin mae magzasinda bir tuhafiyeden yeni incinin 40 liraya bir modelini aldim manyak toparliyor ufacik yapiyor hemde cok rahat ama suan annmdeyim aksama resmini cekip aticam sana

ayyy ne guzell yaaa

Zor ki ne zor :KK43:
Çözülür canım dili hatta ayy bir sus artık diyeceksin :)
Legoyu yap bozu abiyle yapıyor
Minicik kitaplarım diye bir set almıştım abisine, şimdi minik kullanıyor Bu ne bu ne diye soruyor söylüyorum ordan ,abinin konuşmasınada çok faydası olmuştu.

Kızlar ameliyatta bisey duymadım ama şuan feci ağrım var dayak yemiş gibiyim zor bi süreç dedi dr 3günden sonra zorlanmazsin ama cenenin kendini toparlaması için 4ay o tarafı çok kullanma de id ahmeti biraz emzirme de id ama ahmet dayanamadı...bub kadar şeyin üstüne gereksiz kocamla kavga ettim çok kırıldım iyileşince anlatırım simdi dinleneceğim sizleri seviyorum azcik yazmak bile iyi geldi ama şu cumleyi hic unutmaktan esim söyledi sen kendini düşünmezsen kimse düşünmez beni ne kadar düşündüğünü anladım

Sebebi de sabah kahvaltıda misafir kabuletmem ameliyata gidicem nur kabul ettn diyor sabah biseyim yoktu ve bi daha goremeyecegim kirikkaleden gelen meslekte ilk yardicmc ablam onları agirlamak bana moral olmuştu beyefendi içine etti ...arabasini tamire götürdü defol git deizm neyse güya anlatmiycaktm ...offf çok üzgünüm kızlar çok 2saat bana bakamadı annemi çağırdım yarin gelecek 1hafta izmire gdiiyor esim defolsun isi varmış ...neyse cook sinirliyim ne desem geçmez ipekte hasta
.by

Kızlar ameliyatta bisey duymadım ama şuan feci ağrım var dayak yemiş gibiyim zor bi süreç dedi dr 3günden sonra zorlanmazsin ama cenenin kendini toparlaması için 4ay o tarafı çok kullanma de id ahmeti biraz emzirme de id ama ahmet dayanamadı...bub kadar şeyin üstüne gereksiz kocamla kavga ettim çok kırıldım iyileşince anlatırım simdi dinleneceğim sizleri seviyorum azcik yazmak bile iyi geldi ama şu cumleyi hic unutmaktan esim söyledi sen kendini düşünmezsen kimse düşünmez beni ne kadar düşündüğünü anladım

Sebebi de sabah kahvaltıda misafir kabuletmem ameliyata gidicem nur kabul ettn diyor sabah biseyim yoktu ve bi daha goremeyecegim kirikkaleden gelen meslekte ilk yardicmc ablam onları agirlamak bana moral olmuştu beyefendi içine etti ...arabasini tamire götürdü defol git deizm neyse güya anlatmiycaktm ...offf çok üzgünüm kızlar çok 2saat bana bakamadı annemi çağırdım yarin gelecek 1hafta izmire gdiiyor esim defolsun isi varmış ...neyse cook sinirliyim ne desem geçmez ipekte hasta
.by
Canım benim şimdi dinlenmeye bak çok geçmiş olsun , toparlanınca tam yazarsın ne olduğunu, inşallah eşin hatasını anlar bu mübarek günde gönlünü alır.

hayy masallah masallahhh
darisi bizeee

legomuz yoktu aldim

ayyy ne guzell yaaa

Yaaaa bende yuruduğunu goruyordum hep ruyamda bak şimdi koşuyor :) konuşur bal arda hiç merak etme

Ayy heyeccanla bekliyorm sutyeni mağazayı bilemedim ama burda varmı ki

Maşallah canım senin kız benim oğlandan hareketli nelerden yapıyor öyle :) faaliyetleriniz pek eğlenceliymiş:)

I imspecial nasıl oldun canım hem bedenen hem ruhen, anneciğin geldi mi?

Canim bugun nasilsin ?
saolun kızlar annem yolda yüzümsol taraf şişti daha iyiyim dün gece zor geçti ağrı acisindan falan bugün sabah 7den sonra uyuyunca iyi geldi ...@eflalim aksam aklımda icimde ne var hepsini dün disimin acısıyla döktm..sen iyi gün dostuymussun hasta olsam hemen boşarsın demekki Allah sana muhtaç etmesın falan neler neler ...bencilin tekisin dedim araaba kalsaydı bir hafta daha nolurdu çok mu acildi falan ama adam işte size hayatımı adadım da neler diyo kendini haklı görüyor ..bende ben sanki komşuya mı adadım diye agzıma geleni saydım..işte yarın gidiyorum falan araabasız napcaksınıx sizi düşündüm vs..velhasıl herkes kendini haklı görüyor ..konuşuyoruz ama limoniyiz 1hafta uzakta olması iyi olacak benum ıcın de onun icinde

X