2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Kızlar yaa ben bebeğimi ilk gördüğümde kesin ağlarım şimdiden ağlamaklı oldum zaten sesini filan duyunca koklayınca kesin ağlarım napıcam ben o kadar heyecanlıyım ki kimseye açılamıyorum eşime bile burda sizler iyi ki varsınız hepinizi çookkk çookkk seviyorum minicik bişiy mi gelicek şimdi kucağıma Allahın izniyle çok enteresan yaaaaa nasıl tutucam ben onu nasıl emziricrm hiçbişy bilmiyorum eşim ameliyata giremicek o yüzden de tedirginim doktor ne var canım biz bizeyiz ameliyathanede dedi ama eşimin desteği olmadan ben nasıl sakin kalıcam
Hepimiz aynı durumdayız canım.
Geçen hafta çatı muayenesi oldum, açıklıktan falan bahsetmedi, benimkinin de kafası kanala girmek üzereymiş, ağrım sancım falan hiç yok, gayet hareketli paşa. Pazartesi tekrar kontrol var.
Ay bir an ben mi yazdım diye okudum canım. :) 23 Ocak yazıyor ya. Bi de aynı şeyleri ve konuşmaları yaşamışız. Benim de pazartesi tekrar kontrolüm var. Açıklıktan bahsetmedi doktor ama kanala inmeye başlamış. Hayırlısı olsun canım hakkımızda.

kızlar herkese merhaba şükürler olsun kızımız ırmağı 13 ocAkta kucağımıza aldık :KK37:
tabi ilk babası almış kucağına:KK75: onları öyle gördüm o an öldüm bittim çok muhteşemdi:KK61:
zaten sancılarm 12 ocakta öğleden sonra başlamıştı gece sıklaşmıstı
gece 12 de dr a gittik dr sabah 9 da yatış yapmamızı söyledi açılma yoktu 1 cm di sadece
gece ağrılar sonucu sabah gittiğimizde 3 cm açıklık varmış
sonra serum takıldı sancılarım vardı zaten daha netleşmeye başladı sıklaşmaya başladı
sancı kısmı çok zordu benim için çok çektim sabah 9 dan 15:56 ya kadar kızımızı kucağımıza alana kadar
ağlamaktan ne ses kaldı bende ne takat o kadar acıya çok zor dayandım hatta bir ara dicektim beni sezeryana alın diye ama demedim zor tuttum kendimi:KK70:
sütüm az dün doymadı fıstığım bir türlü ağrısı vardı çiş problemi vardı hiç soluk bile alacak vaktim yoktu bugün biraz daha iyiyiz inş daha da iyi olur rabbimin izniyle
eskisi kdar girebileceğimi sanmıyorum çok zamanımı alıyor kızm nazlı bir kızmış:KK75:
rabbim sağlığını versin benim başka isteğim yok

doğum yapan arkadaşlarıma geçmiş olsun, allah bebişlerini sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.
Hayırlı uğurlu olsun canım normal normal dedin normla. Oldu :))))

merhabalar herkese...takip ediyorum ama yazma işine pek girişemiyorum bu aralar.
Ne güzel çoğu herkes doğurmuş maşallah hepsine.
Bizde henüz tık yok.Dün akşam bi kasıklarıma batma şeklinde bişe oldu 10-15 dk sürdü sancımıydı bilemedim :KK17::KK17:
pzt kontrole gittim bi sıkıntı yok henüz kızım 2940 olmuş..
suyu muyu yerinde nst ded sorun yok ama 30 lara kadar sancı çıktı doktor normal dedi.
ben normal doğumdan korkuyorum :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
üniversite hastanesine gidiyordum doktor biz normal doğurtuyoz dedi tabi ben çatı muayenesi faşan yapılcak sanıyom meğersem sezeryan gibi şansım olmadığından doğumda yapacaklarmışşşşşş:63::63: ben korkuyom dedim bende seni saatlerce bağırtmaya meraklı dğilim ddi sezeryan benimde işime gelir iki dakkada biter dedi o_Oo_O ama korkuyom :mad::mad::mad:
dn akşamki ağrıyı çekince ddim bu sancıysa ben hayatta doğuramam :KK70::KK70::KK70:
Evet zorla da olsa normal yaptiriyorlar

Bugün kontrol vardı 38 haftalik kilosu 3.600 cok saskinim saglikla gelsin inşallah çarşamba tekrar görecek pazartesi günü de doğum inşallah tansiyonum çıktı ve düşmüyor doktor düzenli yazmami istedi bakalim düşer inşallah cok zor

desteğiniz için sağolun kızlar bu gıcık telden alıntı yapamıyorum yazdıklarım çıkmıyor!!! Pc mi özledim yazılarınızı alıntılsmayı özledim

ultrasonla bakıldı maalesef yok böbreği:KK43: yumurtalığına bakılmadı daha erkenmiş dr muz bugün izinliymiş yarın ona göstericez sonucu bakalım ne diyeceultrasonla bakıldı maalesef yok böbreği:KK43: yumurtalığına bakılmadı daha erkenmiş dr muz bugün izinliymiş yarın ona göstericez sonucu bakalım ne diyeceultrasonla bakıldı maalesef yok böbreği:KK43: yumurtalığına bakılmadı daha erkenmiş dr muz bugün izinliymiş yarın ona göstericez sonucu bakalım n
Rabbim başka dert vermesin inşallah
İnşallah hayati boyunca bir bobreginin eksikliğini hic hissetmeden saglicakla yasar

merhabalar herkese...takip ediyorum ama yazma işine pek girişemiyorum bu aralar.
Bizde henüz tık yok.Dün akşam bi kasıklarıma batma şeklinde bişe oldu 10-15 dk sürdü sancımıydı bilemedim :KK17::KK17:
suyu muyu yerinde nst ded sorun yok ama 30 lara kadar sancı çıktı doktor normal dedi.
üniversite hastanesine gidiyordum doktor biz normal doğurtuyoz dedi tabi ben çatı muayenesi faşan yapılcak sanıyom meğersem sezeryan gibi şansım olmadığından doğumda yapacaklarmışşşşşş:63::63: ben korkuyom dedim bende seni saatlerce bağırtmaya meraklı dğilim ddi sezeryan benimde işime gelir iki dakkada biter dedi o_Oo_O ama korkuyom :mad::mad::mad:
dn akşamki ağrıyı çekince ddim bu sancıysa ben hayatta doğuramam :KK70::KK70::KK70:
Normalden bende korkuyordum
Bebek 2 aydir donmedi zorunlu sezeryan olacagim için psikolojik olarak çok rahatladim

Ay cnm süper olmuş benimde döner inşallah miniğim :) :) heyecan dorukta bana mı benziycek acep eşim tarafına benzemesin helede kv ve kp e allahım korusun :KK66:
Benimde en çok merak ettiğim kime benzeyecegi
Hatta bunun için özellikle epidural istiyordum ama şartlar uygun olmadigi için genel anestezi olacak

Kizlar merhaba.dogumdan sonra ancak firsat bulup yaziyorum.bende spinal ve epidural anestezi ile sezeryan dogum yaptim oglum 3400 gr dogdu 39.haftada..dogum ani cok guzeldi hemen yanagima koydular ilk ben gorup kokladim..bu arada epiduralde baya bisey hissediliyomus acimasada o cekistirmeler fln fenaydi..neyse oglumu odaya getirdiler hemen hafif inlemesi vardi solunum sikintisi var dediler iyi aglamadigi icin cigerindeki suyun tamamini atamamis 4 gun kuvezde kaldi..cok uzuldum hemen aldilar onu kucagimdan..emziremedim..sutum hemen gelmedi sagdim surekli 2 gun sonra ancak geldi oda 2 damla..onu bile goturup verdim..bu arada cok fena bacaklarim ve ayaklarim sisti..kutuk gibi oldular kipirdatamadim..sezeryan dogum sonrasi saat basi gelip karnima bastirma anlarindaki gibi bi aci gormemistim..ilk ayaga kalkmak cok fenaydi tansiyonum dustu zor tuttular..off cok sikintili gercekten..neyse 4 gun sonra cikti oglum taburcu olduk..biacgun sonra sariligi artti geri hastaneye yattik simdi daha iyi..benim gogus ucum yoktu oglum ememedi silikon uc aldik oda cocuk agzina alinca kayip gidiyor meme ucundan bantladim gogsume gogsume alerji yapti bantlar..simdi yavas yavas ucu cikti allahtan ama simdide memede uyuyor hep karni doymadan doktor sarilik gecmesi icin mama takviye edin dedi biberonlada mama veriyorum oda kabiz yapiyor yazik yavruma hic sevmiyor.. falan falan kizlar..ama herseye ragmen cook guzel herseye degiyor..hepinize hayirli kolay dogumlar..kesinlikle normal dogum zorlayin diye anlattim bunlari..hepinizi opuyorum ve bebislerinizi...
Rabbim bundan sonraki sureci saglicakla gecirtsin inşallah
Allah analiz Babali büyütsün kuzuyu

kızlar herkese merhaba şükürler olsun kızımız ırmağı 13 ocAkta kucağımıza aldık :KK37:
tabi ilk babası almış kucağına:KK75: onları öyle gördüm o an öldüm bittim çok muhteşemdi:KK61:
zaten sancılarm 12 ocakta öğleden sonra başlamıştı gece sıklaşmıstı
gece 12 de dr a gittik dr sabah 9 da yatış yapmamızı söyledi açılma yoktu 1 cm di sadece
gece ağrılar sonucu sabah gittiğimizde 3 cm açıklık varmış
sonra serum takıldı sancılarım vardı zaten daha netleşmeye başladı sıklaşmaya başladı
sancı kısmı çok zordu benim için çok çektim sabah 9 dan 15:56 ya kadar kızımızı kucağımıza alana kadar
ağlamaktan ne ses kaldı bende ne takat o kadar acıya çok zor dayandım hatta bir ara dicektim beni sezeryana alın diye ama demedim zor tuttum kendimi:KK70:
sütüm az dün doymadı fıstığım bir türlü ağrısı vardı çiş problemi vardı hiç soluk bile alacak vaktim yoktu bugün biraz daha iyiyiz inş daha da iyi olur rabbimin izniyle
eskisi kdar girebileceğimi sanmıyorum çok zamanımı alıyor kızm nazlı bir kızmış:KK75:
rabbim sağlığını versin benim başka isteğim yok

doğum yapan arkadaşlarıma geçmiş olsun, allah bebişlerini sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.
Canim benim gözün aydin
Çok istediğin normal doğumu yapmisin
Allah analiz Babali buyutsun

Sezeryan denilen şey sıfır acıdan ibaret bir operasyon olsa kesinlikle korkmakta haklısın derim. Bünyeye göre mi doktora göre mi değişiyor bilmiyorum ama kimisi yine kısmen iyi atlatırken sezeryanı, kimisi korkunç günler yaşayabiliyor. Forumda bile kaç kişiden okudum 1 sene oldu sezeryan yaptıralı hala bel sırt ağrım var vs diye. Doğum sonrası gaz sancısını saymıyorum bile. O anda kendini mi düşüneceksin hayatına yeni katılmış bebeğinin memeyi tutmasını mı? Normal doğum mutlaka zordur, ama tüm açıla bitip gidince odaklanacağın tek nokta bebeğin olabilecek. Milyarlarca insan normal doğmuş. Adı üstünde normal. Memeli anatomisine en uygun doğum şekli. He tabi ekstra bir durum olur anne ya da bebeği tehlikeye sokmamak adına iyiki sezeryan diye bir seçenek de var. Ama bırakalım da o zorunlu seçeneğiniz olsun. Hepimiz için en hayırlı doğum şekli ne ise o olsun...

Sezeryan denilen şey sıfır acıdan ibaret bir operasyon olsa kesinlikle korkmakta haklısın derim. Bünyeye göre mi doktora göre mi değişiyor bilmiyorum ama kimisi yine kısmen iyi atlatırken sezeryanı, kimisi korkunç günler yaşayabiliyor. Forumda bile kaç kişiden okudum 1 sene oldu sezeryan yaptıralı hala bel sırt ağrım var vs diye. Doğum sonrası gaz sancısını saymıyorum bile. O anda kendini mi düşüneceksin hayatına yeni katılmış bebeğinin memeyi tutmasını mı? Normal doğum mutlaka zordur, ama tüm açıla bitip gidince odaklanacağın tek nokta bebeğin olabilecek. Milyarlarca insan normal doğmuş. Adı üstünde normal. Memeli anatomisine en uygun doğum şekli. He tabi ekstra bir durum olur anne ya da bebeği tehlikeye sokmamak adına iyiki sezeryan diye bir seçenek de var. Ama bırakalım da o zorunlu seçeneğiniz olsun. Hepimiz için en hayırlı doğum şekli ne ise o olsun...
Allah im tek bi avazda normal dogurmamizi yardım eder inşallah mecbur kalırsak da.sezeryan

kız bilmym sendenmi etkilendim psikolojik olarak ama biraz adet sancısı gbi sancım var inşallah sıklaşırda dogururum hatta suyum filan gelsin benim ya :) doguma bu kadar meraklı olacagm hç aklıma gelmezdi :) sen ne durumdasın.

Biraz daha akıntım geldi ama daha iyiyim şimdi sabaha kadar sancımız artsada gitsek hastaneye barii :))

bnmkide aynen öyleee

Minione ciğim yanlış anlama ama göğüslerim büyük diyorsun diye sana yazıyorum ve memişleri büyük klan tüm arkadaşlar dikkate alsın

Bebeğin doğunca emzirirken tüm memeni onun yüzüne Bırakma Bebeğin çenesi yorulup çene Fıtığı oluyorlarmış..
Üstten burnu kapanmasın diye
Alttan çenesine Yük binmesin diye memeni hep kendin Taşı.
Memen bebeğe değil bebek memene binsin.

Aklında olsjn..

Benim her kontrolde alttan bakıyor.

Bana daha hiç alttan bakmadılar

Kızlar çok umutlanmak istemiyorum ama duzenli aralıklarla alt kasıgıma bi sanci giriyor ve karnım kaskatı oluyor . Allahım innnnşalllahh gerçek dogum sancısıdır.

İnşallah canım nasılsın şimdi

Herkese iyi geceler kızlar
sabah gidecez hastaneye o zamana kadar bi etki tepki olmazsa tabi
Acilma varsa suni verilecek yoksa beklemeye devam herhalde dua edin lütfen

İnşallah açılma vardır canım sabah haber ver

X