2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
amin cnm. Imreniyrm ben kvsigille iyi olanlara. Kismet degilmis bana cnm.

Terbiyesiz insafsiz kadin. Allah bildigi yapsin onu. Minicik subyandan ne istemis. Pislik. Cok sinirlendim.

Balik ya haslaniyr ya da izgara veriliyr cnm.

lilacsofia niye yoksun artık ? haberi olan varmı.

Merhaba arkadaşlar,
Uzun zaman oldu giremedim, özledim buraya yazmayı.... Bebişler büyüdü artık değil mi:) Biraz bizden bahsedeyim:

Deren çook uslu, akıllı ve güleryüzlü bir bebek. Uykuyu genel olarak seviyor ama zayıf ve küçük bir bebek. Geçen ay 7 kiloydu düşünün. Herhalde en zayıf Mayıs bebeğidir. Sağlığı genel olarak iyi ama bir de abimiz var biliyorsunuz. Okuldan bütün hastalıkları getiriyor. Geçenlerde ikisi birden hasta oldu, Demir 5 gün/ bir haftada toparladı ama Deren'de müthiş bir iştahsızlık oldu. O kadar zayıfladı ki, gece uykularım kaçtı, bir deri bir kemik kalmıştı resmen... Şimdi yine toparlıyor umarım yine hastalık gelmez eve(

Demir, kardeşini çok seviyor, ikisi birlikte çok eğleniyorlar. Kardeşiyle hiç bir sorunu yok ama bana karşı artık çok farklı...Zaman zaman bana vuruyor, bağırıyor. Genelde söylediklerime ya da istediklerime karşı çıkıyor. Babayla zaten hiç anlaşamıyor.Onu mutlu etmek için çok dikkatliyim ama tabii ki sadece ikimiz olduğu zamanlardaki gibi olamaz hayatımız...Ondan çalınan zamanın acısını benden çıkarıyor sanırım. Başbaşa dışarı çıktığımız, eğlendiğimiz özel günlerimiz var ama yine de eskisi gibi değil hiç. Ona hak veriyorum düşününce...

Deren halen anne sütü alıyor. Ek gıdalara 4.5 aylıken ufak ufak başladık ve artık ev yemeklerinden yiyor. Bir süre muhallebi püre vb severek yedi ama şimdi artık asla ağzına koymuyor. Köfte makarna pilav sebze yemekleri vs biz ne yersek az az veriyorum onlardan, inşallah kilosunu olumlu etkiler.

Bana gelince...... Halen hiç kilo veremedim; 76 kiloyum. Hayatım Demir ve Deren arasında denge dağlamaya çalışmakla geçiyor. Günlerce evden çıkmadığım, insan yüzü görmediğim oluyor. Burada büyük bir market var, oraya gidip evin eksiklerini aldığım günleri iple çekiyorum. Arada eşimle de dışarı çıkıyoruz; geçenlerde sinemaya gittik. Yine de doğumdan sonra, iki çocuklu hayatta onunla da aramız eskisi gibi değil. O yine sinirli stresli tahammül seviyesi düşük ve mükemmelliyetçi. İdare ediyorum işte:)

Artık bilgisayarı elime alıp okumak yazmak hayal gibi oldu. Zaten ipad'e Demir el koydu, kendi pek kullanmasa da başkasının kullanmasına da pek izin vermiyor. Elinize aldığınız anda atlayarak kendine bir iş uyduruyor. Maksat çatışmak... Whatsup'ta bir kk grubumuz var, telefondan iletişim kurmak çok daha kolay oldu benim için. Sanırım bana ait tek dünya orada oldu artık. Grupça birkaç kez buluştuk; çok güzel dostluklarımız hatta kardeşlerimiz oldu. Girebilenleri bekleriz

Canım çok sağol cevap yazdığın için şimdi durumu daha iyi biraz öksürüğü var salı günü kontrole götürecez..verdiklerime gelince sabah light peynir 1 kaşık pekmez birde yumurta sarısı ayrı ayrı veriyorum.. Öğlen kabak havuç birazda irmik katıp çorba +ikindi günlük yoğurt+akşam armut yada elma püresi.,. Bu saydıklarımdan hiçbirini sevmiyo kusucak gibi oluyor

Canım inşallah derenin biran önce toparlar ve hastalıklar bir daha evinize ığramaz.bizde seni çok özledik sen en tecrübeli mayıs annesisin senin tecrübelerine ihtiyacımız vardı ne yazıkki whatsuba katılamıyorum eşim karşı..orda arkadaşlık kurmanıza çok sevindim ara sıra bize yaz olur mu

Canım gündüz uykusu nasıl bizimki gündüz iki kere 2 şer saat uyuduğunda gece de iyi uyuyor..gündüz uyumadığında gece sık sık uyanıyor..

arkadaşlar sizn bebeginiz günde kaç defa uyuyor kaç saat uyanık kalıyor kızım 7 bucuk aylık 2 saat ayakta duruyor 4 defa uyuyor bu normalmi benmi yanlış yapıyorum ayakta tutmaya çalışıyorum lakin istemyor huysuzlanıyor

Cnm. Simdi sana tavsiyem su. Ilk etapta ögun azalt. Bastan basla yani. 4 ögun verme. Misal sadece meyve ve sebze corbasini ver gun icinde. Onlara alisinca yogurt ekle. Daha sonra da kahvalti. En fazla 1 ayini alir. Bence sorun olmaz bebegin icin. Belki bu sekilde alisir ve hic yememesinden de iyidir.
Yusufa su sekilde yediriyrm..
Sabah kahvalti: kendi yaptigim peynirden kendi mama kasigiyla 1 kasik. 3gun bunu verdim. Sonra ek olarak 1mama kasigi pekmez verdim 3 gun. Sonra yumurtayi ekledim. Daha bugun ilk kez ceyrek yumurta sarisi yedi. Yumurta da pekmez de agir aslinda. Istersen simdilik sadece peynir ver cnm. Baslangic olsun.

Ara ögun: meyve veriyrm. Elma ve armutla baslamistim. Magdem sevmedi bunlari; muz ver cnm. Muza alisirsa avakado al. Muz ve avakadoyu karistirip ver. Cogu bebek seviyr. Ya da gün kurusu kayisi 1 tane hasla ez ve yedir. Inciri de kayisi gibi yapip verebilirsin. Ya da ayva cnm. Azicik hasla ve yedir.

Öglen uykusuna gore saat 2-3gibi: Sebze corbasi cnm. Kabak ekleme. Genelde sevmiyrlar. Baslangic sebze corbam soyleydi benim. Patates, havuc ve 1cay kasigi irmik. Icersine 1cay kasigi da zeytinyagi ekleyebilirsin artik buyudu cunku. Bunu severse icine sonra pirinc, kabak, brokoli,kiyma vs ekleyebilirsin. Bir de direk blendirdan gecirip verme. Bazen agizlarina takilan seyleri sevmiyrlar. Tel suzgecten gecirip ver cnm.
Alternatif corba olarak yogurt corbasi dene cnm. 2 corba kasigi suzme yogurt+1cay kasigi tam bugday unu(evde robottan bugdaylari gecir. Ele unun hazir cnm) + 1cay kasigi pirinc+1 su bardagi su ile karistir. Icersine et suyu ekle. Sevmiyrsa onun yerine de su ekle cnm. Pisince 1 cay kasigi zeytinyag ekle. 5dk sonra kapat. Pirincler agzina gelince sevmezse onu da suz cnm. Yeterki yesin.
Alternatif corba. Ben ekimde bebek tarhanasi yaptim. Cok seviyr. Yogurt+tam bugday unu+nane+dere otu... kuruttum dolapta. Simdi icine sogan ve kiymada ekliyrm. Sen de ilk 4ünu karistirarak pisirip deneyebilirsin cnm.

Ben daha yeni parca ette vermeye basladim. Eti haslayip elimle ufalayip veriyrm.

Ikindi: yogurt

Aksam: genelde yemiyr. Muhallebiyi hic sevmedi. Ama bazen balkabagi haslayip ezip yediriyrm. Yoksa emip yatiyr. Bazen sabah meyve versem bile, kayisiyi haslayip ezip veriyrm.

Umarim işine yarar cnm. Acele etme derim. Az malzemeyle dene bakalim yiyeceklerini.

Canım üşenmeden yazmışssın çoook sağol.. Dediklerini not alıyorum uygulayacam bakalım yiyecek mi haber veririm canım..

Merhabalar uzun zamandır yazamıyorum ama takip etmeye çalışıyorum. .minikler büyüdü artık minik diyemicem yurusun die gözüne bakıyorum kuzUyu tasimaktan bel fıtığı olcam
biz iyiyiz şükür memlekete gittik geldik ilk ucak deneyimimizi yasadik şükür sorunsuz atlattik. .genelde uyuyarak geçirdi yolculuğu. .
memleketten dönünce evde sikilmaya başladı havalar da soğuk çok dışarı da cikamiyoruz..
yemek konusununa gelince her gün değişiyor bazen çok iştahlı yiyor bazen yemek istemiyor ben bunu emmesine bagliyorum çünkü hala çok emmek istiyor..
genelde kahvaltıda peynir zeytinyağı yumurta pekmez yiyor tuzsuz tel peynir ini çok seviyor eline veriyorum yiyor:)
bu arada mama sandalyesi aldık çok kolaylaştırdi herseyi hem benim işimi hem kuzum un yemesini tavsiye ederim..
artık oyuncaklar daha çok ilgisini çekiyor emeklemeye son surat devam ediyor uzun koridoru asip mutfaga yanima geliyor ellerinden tutulup ayakta durmak istiyor koltuk kenarlarinda durmaya çalışıyor (tabi bunun icin erken daha duramiyor)fakat sürekli düşme tehlikesi altında hep tutuyoruz..ılk dusmemizi yasadik sonrasında da bi çok kez başını vurdu şükür ki bişey olmadı..
dişi mız hala yok sanırım daha da gelmiyo..
uykuya gelince sık sık hala uyanıyor ona bi care bulamadım artık bulamam da ümit yok o konuda
babasıyla çok iyi anlasiyor şimdiden ona farklı bakıyor farklı gülüyor:)
Bana gelince normalleşme sosyalleşmeye stres olmadan dışarı çıkmaya başladım bütün kilolarim şükür gitti üstüne 4 kilo daha verdim zayıf im eski kıyafetlerini rahat oluyorum ama göğüslerim büyük hep böyle mi kalacak die tedirginim emmeyi bırakınca normale döner dio annem ama ben korkuyorum sporla falan sikilastirabilirmiyim sizce bu konuda fikri olan var mı çok gözüme batiyor

cnm çok güzel anlatmışsın
ben de uygulayacağım,denediğin değişik şeyler olursa yine paylaşır mısın
bi de sebze çorbasına kaç tür sebze katıyorsun cnm,benim bazen 5 çeşidi buluyor
bugün de çok üzüldüm en son sabah 7:30 da süt içti,daha da içmedi,üzüntüden ağladım,zarzayıf,iyice iştahı yok,ne yapacağımı şaşırdım,8 ayı bitti,hala 8 kilo,bu gidişle onu da vercek

Merhaba anneler. Ben bebeğimin yenidogan kıyafetlerini aldım ama nasip olursa inşallah bebisler doğduktan bir iki ay sonra yaz gelicek o zaman için nasıl giydirmek gerekiyo onları da almak istiyorum. Haziran temmuz agustos ayi gibi siz ne giydirmistiniz? Kısa kollu veya kolsuz bodyler ve altina şort falan mı yoksa üşür mü bunlarla? Bi de yazlık seyleri 0-3 ay mı 3-6 ay arası mı almalıyım? Kaçar tane almaliyim? Teşekkürler şimdiden

ALLAH sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin
3_6 ay almak daha mantıklı cnm,ben alt üst parçadan ziyade,tek parça tulumla çok rahat ettim
biraz da yaşadığın yere bağlı giydireceklerin,biz antalya nın yaylasına çıktık,antalya yanarken,ben kuzucuğa uzun kollu tulum giydirmiştim,ama incecikti,bazen kısa kollu bile giydiriyordum
antalya ya inince sadece zıbınla duruyordu

Cokkkkk gecmis olsun arkadaslar.
Syes Yusuf nasil simdi cnm?
canım hırıltısı devam ediyor ama eskiye nazaran daha iyi ilaçlarını veremiyoruz, şuruptan nefret ediyor iğne ucu kadar versek midesini bulandırıyor kusuyor ne yapacağımı şaşırdım Yine ishal oldu ,arada ateşi çok çıkıyor diş çıkaracak diye düşünüyorum inşallah öyledir...

Bi şeyler yazdığını görmek ne güzel çok özlemiştim seni, Demir zamanla düzelecek bundan eminim. Deren gibi Yusuf Eymen'de çok zayıf ben kabul etmeye başlıyorum sanırım. Geçen hafta kilosu 7600 gr, boyu 68 cm

canım ben cıbıl cıbıl gezdiriyordum, terlemesi ve terinin soğuması daha kötü. Çıtçıtlı atletler giydirdim 2 aylık olduktan sonra, yazlık kıyafetlerimiz hep 3-6 aydı

Bende kisakollu altustlerle,sortlu veya tek tulumlarla gecirdim cibil cibil :) yasanilan yere bagli tabii..
Alinanlar zaten uzunca yeter diye dusunuyorum 3-6 ay daha cok isini gorecektir..

Allah saglikla kavusmayi nasip etsin.

Cuteheart

Canım bugün dediğin gibi çorba yaptım ..önceden patates verdiğimde yine kızarıklık olmuştu bugün de aynısı oldu şimdi emin oldum patatese alerjisi var..gün içinde toplam iki çay kaşığı verebildim sevmedi..

Oyyy kiyamam ona. O zaman yogurt corbasi dene cnm.

Papatyacım çok teşekkür ederim, inşallah hiçbirimizin evine uğramasın hastalıklar.
2.cümleni okuyunca içim cızz etti, gerçekten kötü hissettim kendimi ama inan ki buraya girememe nedenim iki çocuklu hayatın zorluğu. Yine de bundan sonra daha çok girmeye yazmaya çalışacağım; ben de sizi çok özledim... Burada olup whatsup'ta olmayan pek çok arkadaş var. Gördüğüm kadarıyla buraya da yazmamışlar, çok merak ediyorum onları...

İki çocuklu hayat düşündüğümden çok zormuş. Karnı burnumda halimle Demir'in peşimde koşarken, bundan daha zor ne olabilir ki diyordum. Şuan sadece gülüyorum bu düşüncelerime. Yine de iyi idare ettiğimi düşünüyorum ama her gece ikisini birlikte uyuturken aralarında uyuyakalmak hatta resmen sızmak artık zoruma gidiyor. Her seferinde birazdan eşimin yanına gidip ona şunu şunu anlatacağım ya da onun yaptığı tv keyfine sırf birşeyler paylaşmış olmak için katılacağım diyorum ama nafile.... Gözümü anca gecenin bir yarısı Deren'in meme arama sesine açıyorum.
Siz neler yapıyorsunuz? Ek gıdalar, gece uykuları, emekleme, emzirme durumları nasıl?

Merhaba canım, ben de sizi çok özledim. Sitem etmek yerine, beni böyle güzel sözlerle karşılamanız ne kadar da mutlu etti beni. Aklım hep sizde ama pek yazamıyordum. Yukarda Papatya'ya da yazdım, günler o kadar yorucu ve bir solukta geçiyor ki... Deren'i uzun uzun emzirmek içim yanıma alıp yattığım ilk lohusalık günleri meğer nimetmiş. Şimdi anca akşamları sızabiliyorum...Neyse çok göz korkutmayayım 2. düşünenler vardı...
Peki siz neler yapıyorsunuz? Siteye halen yazabilen gruptan haberler var mı? İnşallah güzel haberler vardır. Miraclemiracle 'nin hamileliği epey ilerlemiştir, yazıyor mu buraya?
Yusuf Eymen zayıf demişsin, bence gayet normal kilosu. Deren'in bugun kontrolü vardı, geçirdiği hastalık sonrası kilosu 7.1 ve boyu 70,5 cm....Kilo da önemli değil, alım hızı önemli, bir ara hastalık veya baska sebepten almamıştır; ama normalde her ay istikrarlı büyüyordur. İştahlı olsun, hasta olmasın varsın zayıf olsunlar. İştahı, ek gıdalarla arası nasıl?

Canım seni üzmek istememiştim.. Misal ben emzirirken çok acılar çekiyordum ayva çekirdeği önermiştin iki üç kere denedim ve acılarım son buldu daha beni tanımamana rağmen ayva bulamazsan sana göndereyim demen beni inanılmaz sevindirmiş ve şaşırtmıştı neyse ki eşim bulmuştu,, daha burdaki bir çok arkadaşa yardımcı oldun iki çocuklu olmana rağmen uzun uzun yazdın buraya.. Seni ne kadar da anlayabiliyorum desemde anlamak için 2 çocuk sahibi olmak gerek biliyorum..Allah yardımcın olsun canım kendine çok yüklenip üzülme ..bizim kilomuz 11 boy 73 ama ek gıda yemiyor malesef anne sütü ve arada mama..

Kizlar nasilsiniz. Ben hala tatildeyim :) ozanin uykusu burda mukemmel oldu. 12de uykuya yatiyor sabah 10da uyaniyor. Gecede iki kez kalkiyor ama hemen daliyor. Ben uykumu aliyorum dinleniyorum. Yahu ne guzel birseymis uyumak. Kesinlikle en iyi cocuk uyuyan cocuk. Burda ozanla ayni yatakta yatiyoruz. Benle yattigindanmi , buranin havasinin guzelligindenmi bilemiycem.okuyamadim gecmisi ama en son papatyacim yazini gordum. Masallah 11 kilomu. Bende ozan cok kilolu oldu diye uzuluyordum. siz bizden iyisiniz vallahi

iyi olmana sevindim canım.nezamandır yazmıyordun merak etmiştim seni.iki cocuklu olmak gerçektende çok zor.bende o kadar bunaldım ki ikinci dönem okula başlamayı düşünüyorum.çünkü nefes bile aldırmıyorlar.hergün biribirimizi yiyiyoruz.çok zor olacak ama artık biraz özlem belki yola getirir hepsini.bakıcı arıyorum şimdiden insallah birini bulurum.Allah hepimize güç kuvvet versin çocuk bakmak cok zor.ev hanımı olmakta.çocuguma iki yasına kadar bakmayı düşünüyordum.doğum yapayım izne ayrılayım diye can atıyordum.ama psikolojımı bozdular.iki dk markete gitsem kırk kere eşim arar.
bizimkide çok sık hastalanıyo canım abiden bizden kapıyo.sabır büyücekler unutacaz insallah.bu arada ben 71 kiloyum. yavas yavas vermeye basladım.sen hasta olmadın sanırım.belki ondan veremedin hala.arasıra yaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…