2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kizlar nasilsiniz. Ben hala tatildeyim :) ozanin uykusu burda mukemmel oldu. 12de uykuya yatiyor sabah 10da uyaniyor. Gecede iki kez kalkiyor ama hemen daliyor. Ben uykumu aliyorum dinleniyorum. Yahu ne guzel birseymis uyumak. Kesinlikle en iyi cocuk uyuyan cocuk. Burda ozanla ayni yatakta yatiyoruz. Benle yattigindanmi , buranin havasinin guzelligindenmi bilemiycem.okuyamadim gecmisi ama en son papatyacim yazini gordum. Masallah 11 kilomu. Bende ozan cok kilolu oldu diye uzuluyordum. siz bizden iyisiniz vallahi

Maşallah maşallah nazar değmesin canım benim kızım 4. Aydan sonra bana uykusuzluk çektirmedi genelde 10 11 de yatıp 8, 9 gibi kalkıyo çok şükür.. Kilosu da geçen ay 11 di canım bu ay kontrol yok diye tartmadık sağlıklı olsunlarda kilo önemli değil canım

Merhaba canım, ben de sizi çok özledim. Sitem etmek yerine, beni böyle güzel sözlerle karşılamanız ne kadar da mutlu etti beni. Aklım hep sizde ama pek yazamıyordum. Yukarda Papatya'ya da yazdım, günler o kadar yorucu ve bir solukta geçiyor ki... Deren'i uzun uzun emzirmek içim yanıma alıp yattığım ilk lohusalık günleri meğer nimetmiş. Şimdi anca akşamları sızabiliyorum...Neyse çok göz korkutmayayım 2. düşünenler vardı...
Peki siz neler yapıyorsunuz? Siteye halen yazabilen gruptan haberler var mı? İnşallah güzel haberler vardır. Miraclemiracle 'nin hamileliği epey ilerlemiştir, yazıyor mu buraya?
Yusuf Eymen zayıf demişsin, bence gayet normal kilosu. Deren'in bugun kontrolü vardı, geçirdiği hastalık sonrası kilosu 7.1 ve boyu 70,5 cm....Kilo da önemli değil, alım hızı önemli, bir ara hastalık veya baska sebepten almamıştır; ama normalde her ay istikrarlı büyüyordur. İştahlı olsun, hasta olmasın varsın zayıf olsunlar. İştahı, ek gıdalarla arası nasıl?

Allah yardımcın olsun canım arkadaşım, Derin biraz daha büyürse rahat edeceksin en azından gece uykuların bölünmemiş olacak Demir'de abi olmayı anlayacak, huyu düzelecek. Miracle en son sömestr tatilinde okula dönmeme kararı almıştı, hamileliğinin tadını çıkarıyor :) birkaç hamile kalan arkadaş daha oldu 3-4 kişi var sanırım şu an :emir_bebek:
Yusuf Eymen sürekli hasta oluyor ya normal ya da bana çekti, ishali geçiyor grip oluyor, hep böyle... Bu aralar çorba sevmiyor bir kaşık aldıktan sonra ağzını kilitliyor, iştahsız bir bebek, vermesek gün içerisinde gıkı çıkmaz. Oturuyor arada düşüyor ama o kadarı kadı kısmında da olur, emekleme girişim hala yok garfield gibi bir bebek:KK45: kemikleri çok zayıf eklem yerlerinde ses geliyor doktora götürdük zamanla geçer dedi Deren'de de var mı eklemden ses gelmesi durumu? Ha bu arada 1 ay önce baba demeye başladı ilk zamanlar öylesine söylüyordu şimdi babasını gördüğünde söylüyor biraz babacı bir bebek :KK36:

Canım seni üzmek istememiştim.. Misal ben emzirirken çok acılar çekiyordum ayva çekirdeği önermiştin iki üç kere denedim ve acılarım son buldu daha beni tanımamana rağmen ayva bulamazsan sana göndereyim demen beni inanılmaz sevindirmiş ve şaşırtmıştı neyse ki eşim bulmuştu,, daha burdaki bir çok arkadaşa yardımcı oldun iki çocuklu olmana rağmen uzun uzun yazdın buraya.. Seni ne kadar da anlayabiliyorum desemde anlamak için 2 çocuk sahibi olmak gerek biliyorum..Allah yardımcın olsun canım kendine çok yüklenip üzülme ..bizim kilomuz 11 boy 73 ama ek gıda yemiyor malesef anne sütü ve arada mama..
Üzülmek değil de aslında, senin de dediğin gibi çok şeyler paylaştık, burasının benim için anlamı çok büyük... Unutmamışsın ayva olayını:KK66: Gerçekten ne acıydı o öyle ve ayva jeli de nasıl iyi gelmişti. Sende de işe yaramasına çok sevindim. Bu kadar faydalı birşeyi herkes bilmeli aslında değil mi:)
Benim yorgunluklar şöyle işte; Deren'i yedirdim, sınra oğlumu yedirdim, saat dokuz buçukta Deren'i yuttum. Oğlumla 3 tane kağıt faaliyeti yaptık. Ortalığı yoplamıştık ki eşim geldi onu yedirdim. Oğlumun sütünü yaptım, o arada uykusu geldiği için saçma bir sebepten ağladı bağırdı; Deren uyandı. Onu emzirip uyutmaya çalışırken babası Demir'in pijamasını giydirip dişini fırçaladı. Tam Deren uyumuşken oğlum, annee ayağım ağrıyor masaj yapar mısın diye odaya geldi yine Deren yine uyandı, tekrar ikisini de uyuttum. Genelde tüm gün böyle geçiyor. Birini yıka, öbürünü giydir, birini tuvalete oturt, diğerinin altını temizle, birini besle, birini emzir ............
Sürünüyorummm işte günün sonunda böyle, galiba hemen yatacağım:KK43:(

iyi olmana sevindim canım.nezamandır yazmıyordun merak etmiştim seni.iki cocuklu olmak gerçektende çok zor.bende o kadar bunaldım ki ikinci dönem okula başlamayı düşünüyorum.çünkü nefes bile aldırmıyorlar.hergün biribirimizi yiyiyoruz.çok zor olacak ama artık biraz özlem belki yola getirir hepsini.bakıcı arıyorum şimdiden insallah birini bulurum.Allah hepimize güç kuvvet versin çocuk bakmak cok zor.ev hanımı olmakta.çocuguma iki yasına kadar bakmayı düşünüyordum.doğum yapayım izne ayrılayım diye can atıyordum.ama psikolojımı bozdular.iki dk markete gitsem kırk kere eşim arar.
bizimkide çok sık hastalanıyo canım abiden bizden kapıyo.sabır büyücekler unutacaz insallah.bu arada ben 71 kiloyum.:-) yavas yavas vermeye basladım.sen hasta olmadın sanırım.belki ondan veremedin hala.arasıra yaz.

Seni çok çok iyi anlıyoruö. İnşallah güvenebileceğin bir bakıcı bulursun da işe dönersin. Kesinlikle hayata daha kolay adapte olursun böylece... Kilo vermeye baslamana cok sevındım, neler yapıyorsun bahseder mısın? Regl olmamam kesinlikle ödem yapıyor bende, birara doktora da gıtmem lazım aslında bunun için.

Allah yardımcın olsun canım arkadaşım, Derin biraz daha büyürse rahat edeceksin en azından gece uykuların bölünmemiş olacak Demir'de abi olmayı anlayacak, huyu düzelecek. Miracle en son sömestr tatilinde okula dönmeme kararı almıştı, hamileliğinin tadını çıkarıyor :) birkaç hamile kalan arkadaş daha oldu 3-4 kişi var sanırım şu an :emir_bebek:
Yusuf Eymen sürekli hasta oluyor ya normal ya da bana çekti, ishali geçiyor grip oluyor, hep böyle... Bu aralar çorba sevmiyor bir kaşık aldıktan sonra ağzını kilitliyor, iştahsız bir bebek, vermesek gün içerisinde gıkı çıkmaz. Oturuyor arada düşüyor ama o kadarı kadı kısmında da olur, emekleme girişim hala yok garfield gibi bir bebek:KK45: kemikleri çok zayıf eklem yerlerinde ses geliyor doktora götürdük zamanla geçer dedi Deren'de de var mı eklemden ses gelmesi durumu? Ha bu arada 1 ay önce baba demeye başladı ilk zamanlar öylesine söylüyordu şimdi babasını gördüğünde söylüyor biraz babacı bir bebek :KK36:

Sağol canım:)

Diğer hamile kalanlar kimler??? Çook şaşırdım doğrusu, off Allah yardımcıları olsun.
Deren'in eklemlerinden ses gelmiyor, beslenmeyle ilgili olduğuna emin misin? Bir de ben Deren'e direkt ev yemekleri vermeye basladım. Böyle daha iyi oldu.

ben hamileyim.cokta mutluyumm.zor gunler beni bekliyor biliyorum ama anne olmayi cok sevdim ben.gerci ikinciye korunarak kaldim nasil oldu hala bilmiyorum ama iyiki oldu.ikisini birarada buyuturum ins. kizima bayiliyorum cok yoruyo beni cok hareketli ve hep ilgi isteyen bi minigim var anasina cekmis.gercekten fiziksel olarakta kopyam.baktikca bi thaf oluyorum.cok sukur cok sukur...
umarim senib sikintikarinda en kisa zamanda biter.yavrularinin varligiyla mutlu bi hayatiniz olur canim

Merhabalar uzun zamandır yazamıyorum ama takip etmeye çalışıyorum. .minikler büyüdü artık minik diyemicem yurusun die gözüne bakıyorum kuzUyu tasimaktan bel fıtığı olcam:KK43:
biz iyiyiz şükür memlekete gittik geldik ilk ucak deneyimimizi yasadik şükür sorunsuz atlattik. .genelde uyuyarak geçirdi yolculuğu. .
memleketten dönünce evde sikilmaya başladı havalar da soğuk çok dışarı da cikamiyoruz..
yemek konusununa gelince her gün değişiyor bazen çok iştahlı yiyor bazen yemek istemiyor ben bunu emmesine bagliyorum çünkü hala çok emmek istiyor..
genelde kahvaltıda peynir zeytinyağı yumurta pekmez yiyor tuzsuz tel peynir ini çok seviyor eline veriyorum yiyor:)
bu arada mama sandalyesi aldık çok kolaylaştırdi herseyi hem benim işimi hem kuzum un yemesini tavsiye ederim..
artık oyuncaklar daha çok ilgisini çekiyor emeklemeye son surat devam ediyor uzun koridoru asip mutfaga yanima geliyor ellerinden tutulup ayakta durmak istiyor koltuk kenarlarinda durmaya çalışıyor (tabi bunun icin erken daha duramiyor)fakat sürekli düşme tehlikesi altında hep tutuyoruz..ılk dusmemizi yasadik sonrasında da bi çok kez başını vurdu şükür ki bişey olmadı..
dişi mız hala yok sanırım daha da gelmiyo..
uykuya gelince sık sık hala uyanıyor ona bi care bulamadım artık bulamam da ümit yok o konuda:KK43:
babasıyla çok iyi anlasiyor şimdiden ona farklı bakıyor farklı gülüyor:)
Bana gelince normalleşme sosyalleşmeye stres olmadan dışarı çıkmaya başladım bütün kilolarim şükür gitti üstüne 4 kilo daha verdim zayıf im eski kıyafetlerini rahat oluyorum ama göğüslerim büyük:KK43: hep böyle mi kalacak die tedirginim emmeyi bırakınca normale döner dio annem ama ben korkuyorum sporla falan sikilastirabilirmiyim sizce bu konuda fikri olan var mı çok gözüme batiyor:KK23:
canım benm bende bel fıtıgı var öyle taşıyorum allah yardım etsin ileride bu arada kaç aylık bebişin benmkisi 8 aylık olucak 1 hafta sonra fakat sürünmüyor dişleri çıktı sadece

Üzülmek değil de aslında, senin de dediğin gibi çok şeyler paylaştık, burasının benim için anlamı çok büyük... Unutmamışsın ayva olayını:KK66: Gerçekten ne acıydı o öyle ve ayva jeli de nasıl iyi gelmişti. Sende de işe yaramasına çok sevindim. Bu kadar faydalı birşeyi herkes bilmeli aslında değil mi:)
Benim yorgunluklar şöyle işte; Deren'i yedirdim, sınra oğlumu yedirdim, saat dokuz buçukta Deren'i yuttum. Oğlumla 3 tane kağıt faaliyeti yaptık. Ortalığı yoplamıştık ki eşim geldi onu yedirdim. Oğlumun sütünü yaptım, o arada uykusu geldiği için saçma bir sebepten ağladı bağırdı; Deren uyandı. Onu emzirip uyutmaya çalışırken babası Demir'in pijamasını giydirip dişini fırçaladı. Tam Deren uyumuşken oğlum, annee ayağım ağrıyor masaj yapar mısın diye odaya geldi yine Deren yine uyandı, tekrar ikisini de uyuttum. Genelde tüm gün böyle geçiyor. Birini yıka, öbürünü giydir, birini tuvalete oturt, diğerinin altını temizle, birini besle, birini emzir ............
Sürünüyorummm işte günün sonunda böyle, galiba hemen yatacağım:KK43:(

Seni çok çok iyi anlıyoruö. İnşallah güvenebileceğin bir bakıcı bulursun da işe dönersin. Kesinlikle hayata daha kolay adapte olursun böylece... Kilo vermeye baslamana cok sevındım, neler yapıyorsun bahseder mısın? Regl olmamam kesinlikle ödem yapıyor bende, birara doktora da gıtmem lazım aslında bunun için.

Sağol canım:)

Diğer hamile kalanlar kimler??? Çook şaşırdım doğrusu, off Allah yardımcıları olsun.
Deren'in eklemlerinden ses gelmiyor, beslenmeyle ilgili olduğuna emin misin? Bir de ben Deren'e direkt ev yemekleri vermeye basladım. Böyle daha iyi oldu.
canım kilo vermek için çok bişey yapmadım aslında.seninde iki çocuğun var tabiki çok koşturuyorsun.ama ben oğlum okula başladıktan sonra çok yorulmaya başladım.eski yeme düzenim hiç olmadı artık.süt olsun diye çok bile yerdim.tabi suanda emziriyorum.süt durumu aynı, yediğim zamanlarda da azdı.ekmeği tamamen kestim.dizlerimin ağrısı kilo verince biraz azaldı çok şükür.sende vereceksin insallah canım.5.aydan bu yana 8 kilo verdim.sendeki ödemde olabilir.

image.jpg
Slm kızlar bizde durumlar aynı. Emekliyo bi haftadır. Karıştırıyo çekiltiriyo sağı solu. Koltuk kenarında duruyo ayakta. Tek başıma zorlanıyorum. Annemleti çağırıyorum yardıma. Bi de üçbuçuk yaşında abimiz var çnkü. Biraz kıskançlıkta var. Benim de göğüslerime cnm sıkılıyo. Nasıl bi sütuen takacağım anlamıyorum :)

Yeni denemem kizlar :KK66:

Bezelye Püresi ile Sulu Köfte: Bezelyeyle ilk deneyim. Bu nedenle sade vermek yerine püre haline getirip yanina da köfte ekledim. Köfteyi de ilk kez deniyoruz ama bebegim icersindeki malzemeleri daha önce yedigi icin bezelyeyle vermekte sorun gormedim. Köfteyi hepimize yetecek miktarda hazirladim. Oglumunkileri ayri kapta buzluga kaldirdim.

Köfte icin malzeme
●1 yumurta sarisi (1 yasina kadar alerji riski nedeniyle yumurtanin beyazini kesinlikle kullanmayin)
●Yarim cay bardagi ince esmer bulgur
●Nane (istenilen miktarda)
●1 küçük rendelenmis kurusogan
●Kıyma (2 avuç içi kadar kullandim )
●Tam buğday unu

Tum malzemeler yuğurulup, minik köfteler haline getirilir. Eger yuğurma sonrasinda köfte, yumurtadan dolayi sulu kalirsa, kivamini aldirmak icin icersine az miktarda tam bugday unu ekleyebilirsiniz. Köfteler birbirine yapismasin diye tam bugday unu eklenmis tepsiye konulur. Bebegim icin cezvede 2 köfteyi 35dk haşladim. Yedirirken tabiki suyundan da ekledim .

Püre icin malzemeler
●1 küçük havuç
●1 küçük patates
●Az miktarda bezelye
●1 çay kaşığı zeytinyağ

Havuc ve patates küp küp dogranir. Bezelye ile beraber 45dk haşlanir. Icersine 1 cay kasigi zeytinyag eklenir ve 5 dakika sonra kapatilir. Ezilerek püre haline getirilir.

Eki Görüntüle 1366389
Slm kızlar bizde durumlar aynı. Emekliyo bi haftadır. Karıştırıyo çekiltiriyo sağı solu. Koltuk kenarında duruyo ayakta. Tek başıma zorlanıyorum. Annemleti çağırıyorum yardıma. Bi de üçbuçuk yaşında abimiz var çnkü. Biraz kıskançlıkta var. Benim de göğüslerime cnm sıkılıyo. Nasıl bi sütuen takacağım anlamıyorum :)

Dun aklimdaydin :) ortalarda yoksun diye dusunmustum..

Masallah pasayaa :) sevindim iyi oldugunuza..

Eki Görüntüle 1366389
Masallah kuzuya.

Ma
Eki Görüntüle 1366389

Maşallah paşaya.. Benim kızım iki haftadır dönüyor döne döne evi turluyor
Tek çocuk bile zor ..Allah yardımcın olsun

Eki Görüntüle 1366389
Maşallah kuzu çok tatlı..büyüdü ler bile zaman çabuk geciyor..goguslerim iz normale dönecek mi ben onu merak ediyorum:KK43:

canım benm bende bel fıtıgı var öyle taşıyorum allah yardım etsin ileride bu arada kaç aylık bebişin benmkisi 8 aylık olucak 1 hafta sonra fakat sürünmüyor dişleri çıktı sadece
8 ayımız bugün bitiyor dislerimiz henüz yok..vala o degil de suan ben diş cikariyorum sanırım yirmilik dişim geliyor gibi çok agriyor yarısı var yarısı yok anlamadım 30 a yaklaştım halen yirmilik çıkarıyor olabilirmiyim..çok ağrıyor 2 gundur dr a falan gitmek istemiyorum inş geçer parol alcam akşam..:KK43:

Kızlar bu kızamık aşısını biz bu ay mi olcaz anlamadım ben kimi 10. Ayında dio kimi 1 yıl kimi de 9..
ay hesabina göre biz bugün 8 ayı bitirdik yarın mi gitmeliyiz 9 ayı bitirince mi?

8 ayımız bugün bitiyor dislerimiz henüz yok..vala o degil de suan ben diş cikariyorum sanırım yirmilik dişim geliyor gibi çok agriyor yarısı var yarısı yok anlamadım 30 a yaklaştım halen yirmilik çıkarıyor olabilirmiyim..çok ağrıyor 2 gundur dr a falan gitmek istemiyorum inş geçer parol alcam akşam..:KK43:
bende yeni çıkarıyrm 2 dşi çıkarmışım maşallah sessz sedasız cıktıktan sonra farkettm hala 2 dş duruyo inş onlarda kolay çıkar zor dyolar genelde Allah yardm etsn cnm

Kızlar bu kızamık aşısını biz bu ay mi olcaz anlamadım ben kimi 10. Ayında dio kimi 1 yıl kimi de 9..
ay hesabina göre biz bugün 8 ayı bitirdik yarın mi gitmeliyiz 9 ayı bitirince mi?
Cnm. Hemsire bize 9 ayi bitince gel diye yazdi aşı takvimine. Dun 8.ay bitti. Subatta gidecegiz. Saglik Bakanligi oyle demese, hemsire o tarihte cagirmazdi sanirim.

Eki Görüntüle 1366389

Maşallah Gülsüm çok tatlı olmuş kuzumuz:nazar:

canım bizde de yok diş, huysuz ağlamaklı sürekli gece uyutmadı pert oldum :KK43:
Cnm. Hemsire bize 9 ayi bitince gel diye yazdi aşı takvimine. Dun 8.ay bitti. Subatta gidecegiz. Saglik Bakanligi oyle demese, hemsire o tarihte cagirmazdi sanirim.

bizim hemşire bugüne kadar bi şeyde de bilgi vermedi, aramadı, sormadı mayıs anneleri dememiş olsa yaptırmayacaktım 9. ayda bizde yaptıralım.

Maşallah Gülsüm çok tatlı olmuş kuzumuz:nazar:

canım bizde de yok diş, huysuz ağlamaklı sürekli gece uyutmadı pert oldum :KK43:

bizim hemşire bugüne kadar bi şeyde de bilgi vermedi, aramadı, sormadı mayıs anneleri dememiş olsa yaptırmayacaktım 9. ayda bizde yaptıralım.
Allah Allah. Ne yapiyr bunlar yahu..
Hatta annem tv de izlemis. Kizmai asisinin zamani cokkk onemliymis. Yanlis zamanda yapilirsa sagligi acisindan ciddi zarara neden oluyormus.

X