2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Amin canım inşallah doktora bende sordum reflü mü diye hayır dedi kilosu iyi, bazen bakıyorum karnı aç ama kusuyo emiyo ne kadar yediğinide anlamıyorum ama kilosu iyi olunca doyduğuna inanıyorum bende ne yapayım sağlıklı olsunlarda inşallah bunlarda geçicidir..

Rose daisy maşallah kilosuda boyuda yasitlarindan fazla, nazar değmesin. Beslenme araliklarini siklastirdiginda da kusabiliyor bebekler.En az 4 saat olmalı beslenme aralığı.

Artik ataklarda daha uzun suruyormus canim aklima o geldi

Amiinnn,insallah birsey cikmayacak canim okuduklarini unut iyi seyler dusun..Hayirli haberler duy insallah..

Kızlar bu yürüteçler hakkında ne düşünüyosnz. Bnım kızm çok harektli tek başıma hem eve hem ona yetişmek mümkn olmuyo. Kndime bi çözüm arıyorum sanki bu bi çözm gbime gldi..off

Annem birgun alip gelmis,azcik koyariz demisti kiramadim hevesini :)
ilk samanlar koymadik,yani 1 hafta fln oldu ara ara 10 dkyi gecmez koyuyorum..10 Mayis dogumlu kizim..
ilerliyor ve inanilmaz mutlu..
Soyle dusundugum icin koydum,zaten adim atmaya basladiklarnda onda durmalari tehlikeli olacak ve o zaman elle tutulup adim atmaya alistirilmalari daha onemli,zaten ayagi yere degmiyorsa konmaz o zaman tabi kii sorun arz eder baski acisindan..
yani yanlis kullanan insanlar yuzunden bu kadar kotu bakildigini dusunuyorum

Emzik iCi cok ugrastim hala ugrasiyorum bir turlu alistramadn emzigin kenarindan parnagini sokup ikisini emiur yada emzgi atip parmagni bugun sadece kollatini kundak yaptim bir sure byle uyutaym baklm

Sezen'de ilk emzige alistiginda parmaklarini emdigi gb tutuyordu uyurken seklini yani :) sonra alistikca duzeldi..
zaten buyuduler artik cevirip kendileri alacaklar,alisik oldugu icin aliyor mesela Sezen artik hopp agiza :)
Ellerini tutarak dene istersen dalana kadar vs..

Daginikligi ornek olsun diye verdim cnm sadece. Yoksa daha bir suru sey var... Nasil yetisecegimi bilemiyrm cogu zaman. Bazen cok sey bilmekte iyi olmuyir

Bu da bir duzen bence..
Birseyler halloluyor birseyler bekliyor vs gb..
Hicbirseyin 4 4luk olmadigini gormesi onu daha iyi hazirlar hayata bence yoksa hersey mukemmel olsun diye kendini paralayacak

Kizlar doktordan geldik sukurki kizimin b12si azda olsa yukselmis ama doktor 15 gunluk igne verdi Allahtan icirecekmisim cani acimiyacak benim b12 de sinirdaymis benden gecmis olabilirmis offf bir suru test yaptirdi birsey cikmadi sukur offf tahlil yaptirmak iyimi kotumu bilmiyorum mesela kizimin demiri ve b12 dusukmus hemen kan ilacini vermeye basladim 1 haftada toparlandi daha once vermiyordum dogal seylerden alsin diye ama vermek en iyisi bence b12 eksikligide norolojik sikintilara yol aciyormus isin garip tarafi hicbir belirtimiz yoktu ama bu tahliller cikip doktor yorumlayana kadar (en az 5 ayri doktora gosterdik hepsi ayni cevabi verdi) ömrumden ömur gitti bilmiyorum hayati akisina birakmak mi boyle kurcalamak mi iyi?
buna kesinlikle katiliyorum evdeki kisi nasil davraniyorsa cocukta kopya ozellikle cocuklar 2 yasina kadar cok guzel egitiliyor bu konuda ogluma ne verdiysem onu biciyorum ve cok memnunun bazen babasina kizsamda iyiki o zamanlar kizmis simdi cok uyumlu ve zararsiz bir cocuk

Geçmiş olsun, keşke dr a sorsaydınız detaylarını, gerçekten çok merak ettim
İyi hbrlerini bekliyorum...

Merhaba, saydığınız besinleri, temel sebzelere iyice alıştırdıktan sonra, püresine azar azar katarak ve en az 6. Ay itibariyle veriliyor diye biliyorum. Bezelye ve brokoli sindirimi zor ve gaz yapan sebzeler.
Maydanoz ise gerekli mi onu hiç bilmiyorum

Hiç garip değil canım:)) Sürekli mükemmel derecede derli toplu ve temiz olamazsın ona örnek olmak için tabii ki...
Eğer ondan toplama ve temizlik sırasında ufak tefek yardımlar istersen inan ki, hem mevcut düzen ve temizliği bozmama konusunda daha hassas olacaktır, hem de kendisi de içgüdüsel olarak düzenli ve temiz olacaktır. Tahmin bile edemeyeceğin kadar ufakken, bulasık makinasını yerleştirken ondan yardım istemek vb seyler hem gununu güzel geçirmesine, hem seninle paylasım yapmasına, kendını faydalı hıssetmesıne ve duzen/temızlık alıskanlıgı edinmesine sebep olacaktır. (Örneğin sen de çay kasıklarını bu kasenin içine ayır bakalım gıbı) Yaptıgı yardım çoğu zaman yardımdan cok sana yapılacak yeni işler çıkarmak seklınde olacaktır fakat senden göreceği takdir onu çok mutlu edecektir.
Masayı kurmaya yardım, oynadıgı oyuncakları kutularına toplarken yardım ve sonunda ödülü, vb gibi örnekleri çoğaltabilirsin:)

Merhaba hanimlar.bende sizler gibi mayis annesiyim.30 mayis dogumlu bir kizim var.sizleri hamileligimden beri yakindan takip ediyorum.Ve hemen hemen hepinizi taniyorum Bİr konuda yardim istiyecektim.Kizim malesef 3 aydir kabiz.BEn poposundan uyarmayinca yapmiyor.Bu da beni cok uzuyor.BU konuda ne yapabilirim?zeytinyagi iciriyorum masajlar yapiyorum armut verdim.hic biri fayda etmiyor.Bİrde sizler bebeklerinize gunde kac cc su iciriyorsunuz?

Allahim yaaa. Gece emzirmeye kalktim. Wc ye de gittim. Baktim yine gozum sismis... biktim ben bu alerjiden. 4.5 aydir ilac iciyrm hala sisiur arkadas. Normal de hastaneye gitmem lazimdi. Yattim geri uyudum. Suan indi sukur. Ne yapacagim ben artik bilemiyrm

Canim cocuklari uyarmanin pek iyi olmadigini bagirsaklarin buna alistigini soyluyor bircok doktor. Bence sen de bir doktora gorun bagirsak duzenleyici suruplar var baska bir onerisi de olacaktir eminim. Gecmis olsun.

Hosgeldin bu arada yavrunu Allah bagislasin.

ALlaH Allah canim nolacak senin bu alerji :S anladigim kadariyla kesin bir cozumu yok ama daha uzman birilerine mi gitsen. Cok uzuldum Rabbim yardimcin olsun.

hay allah yazmayı becerememişim Eylülnisa hoş geldin canım bence bir doktora danışsan iyi olur bebekler arada kabız olunca uyarmak fitil koymak yararlı olur ancak bu sürekli ise alışkanlık haline gelmiş olabilir.ben Ayaza ara ara su teklif ediyorum canı isterse içiyor istemezse içimiyor belli bir miktarı yok yani

ALlaH Allah canim nolacak senin bu alerji :S anladigim kadariyla kesin bir cozumu yok ama daha uzman birilerine mi gitsen. Cok uzuldum Rabbim yardimcin olsun.
Saol cnm. 8 tane dr.a gittim. Ozel hastane, ozel muayenehane ve devlet hastanelerinde. Arastirma hastanesine de gittim. Emziriyrsun o nedenle yapacak birsey yok diyrlar. Bir hap var onu aliyrm. O da yetmiyrmus tek basina. Ama guya ilac icerken yuzun gozun sismeyecek demislerdi. Cidden yoruldum artik. Bitmedi bir turlu.

geçmiş olsun canim

Rose daisy maşallah kilosuda boyuda yasitlarindan fazla, nazar değmesin. Beslenme araliklarini siklastirdiginda da kusabiliyor bebekler.En az 4 saat olmalı beslenme aralığı.

Daha hiç 4 saati bulmadı saatte bir emiyor ağlıyo aç olduğunu düşünerek emziriyorum bende uykusu geldiğindede başka türlü uyumuyo emzik sevmiyo beni emzik niyetine kullanıyor

Saol cnm. Mukemmelliyetci olsun istemiyrm benim gibi. Cunku insani cok yoruyr bu ozelligi. Insallah gerektigi gibi duzgun yetistirebilirim. Kendi hayatini kolaylastirmasini saglayabirim.

Oh sukur. Igne olmamasina sevindim.

egitim icin de saol cnm.

Saol cnm.
Suan bile yardimca bana. Her sabah yataktan kucagima aliyrm diger koluma da yastigimi. Hadi oglum yardim et de salona goturelim diyrm. Yastigimi tutuyr minik eliyle. Salondaki yerine de hadi birakalim oglum diyrm ve birakiyr. Ben de tesekkur edip opuyrm. Ya da mutfakta bulasik makinesini bosaltip yerlestirirken anlatiyrm. Masayi silerken de anlatiyrm vs... babasi da yaparken onu gosterip "bak yavrum. Babalar da bu isleri yapar" diyrm..

Ek gıdalara geçtiniz mi bilmiyorum ama, sarı olmuş armut bebeklerde sindirimi hızlandırıyor. Benim oğlan 2. kaşıkta hemen kakasını yapıyor.

biraz geç bi cevap oluvak ama allah korusun bi daha yaşarsanız siz bol bol su için. öyle emzirin.çok iyi gelyor. ben öyle yapıyorum kabı olunca yaklaşık 4lt içiyorum. çok iyi gelyo

teşekkür ederim. mesela bana gelen mesajları göremiyorum. tüm sayfaları gezmem gerekiyor :)
Takip ettigin topigin sayfasina girince ust sag kosede konu izlemesi var. Onu tikla. Artik konu izleniyr der. Daha sonra biri oraya mesaj yazinca ya da senin yazini alinti yapinca senin adinin uzerinde rakamlar yazar. Ona tiklayinca bildirimler acilir ve gelen sayfada aciklamasi yazar. Misal "cuteheart ..... meajinizi alintiladi" gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…