2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Bilac sorum var kizlar biz 5 ayligiz kabk patates javuc ispanak yesil fssulye tarjana uiyruz dahada cestlndrmk istyrm
kizima brokoli nalkabagi bezelye maydonoz yedreym mi yada neler yedreblrm
oturtmaya ne zamn basladnz
ayaklarnin uzerne bastrp loltuk altndan tutarak yurituyrdum yiritece koyaym mi
kulaklarmiz kepce cozumu var mi

071516_000_000 foto 2___icon.jpg

Ben yürüteç almadim...kullanmayi da dusunmuyorum. Bacak yapisina zarar veriyor deniyor. Sanirim erkek bebeklerde de yumurtaliklari acisindan zararliymis. Tam arastirmadim aslinda.

Ben de chicco nun ergo gym egzersiz oyuncagi var. Yukari ekledi fotoyu sistem. Onda 20 dk filan tepiniyor :KK66: cok yorulursam da bebek arabasiyla evde dolastiriyrm. Zaten kucaktan inmiyor benim oglum. Belim kiriliyor.

Keske o melekligi sana yuklenmeden once gosterseydim.belki de belin tutulmazdi cnm. Evdesin diye yan gelip yattigini saniyr bence. 2 saat bebekle esini evde bir biraksan, o bile yeter bebek bakiminin ne kadar zorlu oldugunu.
Evet cmm hklisin bem kndmi cok zrladm 5 aydr hc dnlnmedm betulu uyuttukca tmzlil yptm 3 4 saatlil uykiyl jarap ettm kndmi gundiz bbgni uyutipuyuyan annelete hayranim bn gundiz iyiymiyrm badim catliyr uyimymcada bunye dayanmadi

Bnm almam sart olfu bu belle kizimi yiritemm canim etrafmdada hep kullmnlar memnum kullanrm ins bklm kararm degsmezse

Iyi aksamlar arkadaslar gecenlerde bir tahlilde tesadufen kizimin b12 vitaminin eksik oldugunu ogrendik cocuk doktorumuz cocuk hemotolojiye yonlendirdi nedenini arastirmak icin tatlil yaptircik birsuru cuma cikti sonuclar yarin gosterecez bakalim doktor ne diyecek offfo kadar korkuyorum nette cok kotu seyler yaziyor lutfen dua edin kizimin bir seyi cikmasin Allahim butun cocuklari korusun icinde benimkileride

canım inşallah bişey yoktur sonucu bizede yazarmısın.

Sabah aldım iki çocuğu arkadaşın mevlütüne gittim. Sağolsun eşim zahmet edip kıza bakamadı iki çocukla uğraştım. Eve geldim beyefendi almış telefonunu keyif yapıyor cinlendim tabi. Evi topladım çamaşır mutfak derken çocukları yıkadım bi baktım telefonum yok :S Mevlüte gittiğim yerde unutmuşum, evde bir terör estirdim bizimki mum oldu. Aldı Ali'yi kucağına Ayşe'yi de yanına oturdular ben de kafa dinledim. Yarın da telefonumu alacak gidip. Erkek milletine arada cırlamayınca tozutuyorlar he.

hahayttt çok iyi yapmışsın.bende bu haftasonu hep cırladım durdumm.valla basmıyor bu adaların kafası.

Ayazın burnu feci tıkalı küçücük burundan bir sürü sümük çıkıyor ne uyuyor nede duruyor haftasonu mahvoldum işe geldiğime hiç bu kadar sevinmemiştim çünkü haftasonu bizim ev tam bir tımarhaneydi.Ayaz avazı çıktığı kadar ağladı.Kuzey zaten çok hareketli fıkır fıkır yerinde durmuyor.eşim desen hiç anlatmıyayım öldüm öldümmmm

hepinize çok teşekkür ederim antibiyotik vermek farz oldu :KK43: kan tahlili yaptırmıştık sonucu iyi çıkmadı çoğu değeri düşük birkaç tane de yüksek var doktor büyüdüğü için demiş ama hemotoloji uzmanına da götüreceğiz, idrar fazla yapmıyor yaptığı zaman da kokulu ve turuncu renkte yapıyor bugün az bi şey yaptı, kültürü yapılacak p.tesi belli olur inşallah. doktor bi sürü ilaç yazmış az önce eşimle konuştum. ultrason da bir şey çıkmadı temiz çıktı böbrekleri çok şükür

Cok gecmis olsun. insallah biran önce iyi olur yavrucak.

Kızım sadece beni istiyor Sizinkiler de öyle mi çok yoruluyorum bi de sürekli miz mız memlekette huy değiştirdi..herkese gülen giden çocuk tam tersi oldu babasını bile istemiyo:KK43: bebisi dış çıkaran anneler belirtileri yazarmisiniz kuzum çok huysuz:KK43:
her hafta bile degisebiliyorlar. Sabit bir durum yok ne yazik mi :)
Iyi aksamlar arkadaslar gecenlerde bir tahlilde tesadufen kizimin b12 vitaminin eksik oldugunu ogrendik cocuk doktorumuz cocuk hemotolojiye yonlendirdi nedenini arastirmak icin tatlil yaptircik birsuru cuma cikti sonuclar yarin gosterecez bakalim doktor ne diyecek offfo kadar korkuyorum nette cok kotu seyler yaziyor lutfen dua edin kizimin bir seyi cikmasin Allahim butun cocuklari korusun icinde benimkileride
merhaba canim insallah kotu birsey cikmaz. benim esim de oyle igneleri var rutin onun devamli vurdurmasi gerekiyor.

Kızlar bu yürüteçler hakkında ne düşünüyosnz. Bnım kızm çok harektli tek başıma hem eve hem ona yetişmek mümkn olmuyo. Kndime bi çözüm arıyorum sanki bu bi çözm gbime gldi..off:KK17:
Bizim doktorumuz kesinlikle onermedi o nedenle kullanmayi dusunmuyorum. Ama tabi zaman ve durum ne gosterir bilinmez. Asla yapmam dedigimiz bir cok seyi bile yaptiriyor bu bebisler
Emzik iCi cok ugrastim hala ugrasiyorum bir turlu alistramadn emzigin kenarindan parnagini sokup ikisini emiur yada emzgi atip parmagni bugun sadece kollatini kundak yaptim bir sure byle uyutaym baklm
Benim bebegimde oyle emzik almadi mi almiyor demekki

Hanimlar. Garibinize gitmez umarim. Aklima birsey takildi.
Simdi her yerde "cocugunuza sunu yap bunu yap deme. Sen yapip ornek ol ki o da yapsin. Cunku cocuklar anne ve babayi taklit eder" yaziyr. Mantikli tabiki de. Bir de "0-36ay cok onemli. Zeka gelisiminin %50si bu donemde gelisiyr" deniyr. Bu durumda 3 yasina kadar ne ogretirsek hayatlari icin cok onemli. O zaman 3 yasina kadar da belirli aliskanliklari edindirmemiz gerekli. Bebegin yaninda esimle duzgun konusuyrz, bagrismiyrz, iş bolumu yapiyrz (ogluma bam baban bu isi yapiyr diye gosteriyrm, hani bizi taklit ederek ogrenecek ya), kendimizi temiz tutuyoruz, masada 3 muz beraber yemek yiyoruz vs... ama Allah var kiyafetleri katlayip dolaba yerlestirecek zaman bile bulamiyrm. Cogu zaman sepette kaldigi bile oluyr. Zamanim olsa gucum olmuyor. Ya da yatagimi bile toplayamadigim oluyor. Simdi sorum su.... hani 3 yasina kadar olan sure ogrenmesinde onemli ya. Ee ben bu kadar daginikken bu cocuga nasil toplu olmasini ogretecegim? Beni taklit edecegi icin daginik olacak gibi.... anlatabildim umarim. Karisik olmadi insallah.

Hanimlar. Garibinize gitmez umarim. Aklima birsey takildi.
Simdi her yerde "cocugunuza sunu yap bunu yap deme. Sen yapip ornek ol ki o da yapsin. Cunku cocuklar anne ve babayi taklit eder" yaziyr. Mantikli tabiki de. Bir de "0-36ay cok onemli. Zeka gelisiminin %50si bu donemde gelisiyr" deniyr. Bu durumda 3 yasina kadar ne ogretirsek hayatlari icin cok onemli. O zaman 3 yasina kadar da belirli aliskanliklari edindirmemiz gerekli. Bebegin yaninda esimle duzgun konusuyrz, bagrismiyrz, iş bolumu yapiyrz (ogluma bam baban bu isi yapiyr diye gosteriyrm, hani bizi taklit ederek ogrenecek ya), kendimizi temiz tutuyoruz, masada 3 muz beraber yemek yiyoruz vs... ama Allah var kiyafetleri katlayip dolaba yerlestirecek zaman bile bulamiyrm. Cogu zaman sepette kaldigi bile oluyr. Zamanim olsa gucum olmuyor. Ya da yatagimi bile toplayamadigim oluyor. Simdi sorum su.... hani 3 yasina kadar olan sure ogrenmesinde onemli ya. Ee ben bu kadar daginikken bu cocuga nasil toplu olmasini ogretecegim? Beni taklit edecegi icin daginik olacak gibi.... anlatabildim umarim. Karisik olmadi insallah.
hehehe :KK53: zekası gelişsin huyu suyu hoş olsun da bırak dağınık olsun o da oğluşunun nazar boncuğu olur :KK66: bizde evde çok dikkat ediyoruz ama annem sinirli bazen yanında bağırıyor uyarıyorum ama görüyor oğluşum inşallah anneannesi gibi sinirli olmaz :KK17:

hehehe :KK53: zekası gelişsin huyu suyu hoş olsun da bırak dağınık olsun o da oğluşunun nazar boncuğu olur :KK66: bizde evde çok dikkat ediyoruz ama annem sinirli bazen yanında bağırıyor uyarıyorum ama görüyor oğluşum inşallah anneannesi gibi sinirli olmaz :KK17:
:KK66:
Daginikligi ornek olsun diye verdim cnm sadece. Yoksa daha bir suru sey var... Nasil yetisecegimi bilemiyrm cogu zaman. Bazen cok sey bilmekte iyi olmuyir

:KK66:
Daginikligi ornek olsun diye verdim cnm sadece. Yoksa daha bir suru sey var... Nasil yetisecegimi bilemiyrm cogu zaman. Bazen cok sey bilmekte iyi olmuyir
aynen sana katılıyorum çok şey bilmek çok da iyi değil. oğlumu sünnet ettiğimiz zaman o kadar çok şey okuyup gördüm ki annemlerin ödünü koparmışım farkında olmadan:KK45: dün de oğluşum hasta yine bir teoride bulundum eşim ya sen beni çok korkutuyosun tedirgin ediyosun biraz rahat bırak bir şeyi yok dedi :KK22:

Haha bebek olduktan sonra devreler yanıyor ama ona rağmen erkeklerden akilliyiz:KK8:

Bi de merak ettim, uykusuna ne kadar etki etti, güzel uyudu mu?

Yani şu dört beş gündür daha iyiyiz. İki kere uyanıyor emip yatıyor. Tesadüf de olabilir tabii. Yine de ek gıdaya başlamış olduk yavaş yavaş =)

Tsk ederm cnm ins unutur yaaa ama sanki balli sut akiyr parmktan.sap.sup.bor emisi var bbgm.bni emmiyt parmagini emecegine bni emse

bnm esimde yardm etmezdi hatta bde evim tertemz olurdi kizimi brakip balkonu ykayamazdim bna balkon pislik icinde su evide temzle bi derdi tertmz evi gece 2 3 e kadar tmzletdm.snrada kizatdi niye uyumuyrsun dye sanki gundz vkit mi oluyr ama vaktim olmasada kizimi uyutup uyutup yapardm kizlar tmzlgmi bi blkn kirli dye her yere laf ederdi balkonada guvercnler dadandi temzlesemde 5 dk snra yne pslik icinde kliyr npim kizimi aglata aglata balkon mu tmzlymnyse belim boyle olunca ortaligi topluyo bulask makinasmi yerlestryr bnyo ypnca yikayip cikiyr gece kizim ih dese kalkip bkyr kocM bir mlekmis megee :nazar::KK45:

Bizimki bir ay temizlik yapmasam ağzını açmaz. Yapıyorum diye kızıyor zaten. Evde de yardımcı Allah için benim tek derdim ben olmadan çocuklarla başbaşa kalmaya korkması. Yani Ali küçük emiyor bana muhtaç ama kızımı alıp 4-5 saat ilgilenmeye korkuyor başa çıkamam diye. Yavaş yavaş alışacak inşallah=)

Ayazın burnu feci tıkalı küçücük burundan bir sürü sümük çıkıyor ne uyuyor nede duruyor haftasonu mahvoldum işe geldiğime hiç bu kadar sevinmemiştim çünkü haftasonu bizim ev tam bir tımarhaneydi.Ayaz avazı çıktığı kadar ağladı.Kuzey zaten çok hareketli fıkır fıkır yerinde durmuyor.eşim desen hiç anlatmıyayım öldüm öldümmmm

Geçmiş olsun canım. Uzun sürdü bayağı. Yavrum burnu tıkalı olunca zorlanıyor huysuzlanıyor tabi :/ Hemen açılır inşallah havalar soğudu sümükler başladı. Ayşe de bir haftadır öksürük ve sümükle uğraştırıyor bizi. İnat ettim doktora da götürmedim. Ali de öksürmeye başladı az az. İnşallah düzelirler. Allah yardımcın olsun.

Bu arada Philips'in Çorbacı'sı gittigidiyor'da indirime girmiş 141 tl'ye düşmüş kızlar. Haberiniz olsun.

Kızlar kızım sürekli kusuyo hemde su gibi kusması kaç kere götürdük doktora ama fazla yiyor ondan kusuyor deyip yolladılar ilaçlarda kullandık ama işe yaramadı dili de sürekli dışarda dişi mi çıkacak belirtisi mi uoksa başka bişeyi mi var sizce

Kızlar kızım sürekli kusuyo hemde su gibi kusması kaç kere götürdük doktora ama fazla yiyor ondan kusuyor deyip yolladılar ilaçlarda kullandık ama işe yaramadı dili de sürekli dışarda dişi mi çıkacak belirtisi mi uoksa başka bişeyi mi var sizce
Kilosu nasıl canım ilk 3 ay fizyolojik reflü deniliyor sonrasında devam ederse reflü tanısı bırakılıyor ama kilo alıyorsa pek önemsenmiyor genellikle geçici olduğu için

Kilosu nasıl canım ilk 3 ay fizyolojik reflü deniliyor sonrasında devam ederse reflü tanısı bırakılıyor ama kilo alıyorsa pek önemsenmiyor genellikle geçici olduğu için

Bugün 5aylık oldu 9 kilo civarı boyu 70 cm iyi ama çoktandırda kusıyo az önce yine kustu inşallah dediğin gibi geçici bi durumdur.

Bugün 5aylık oldu 9 kilo civarı boyu 70 cm iyi ama çoktandırda kusıyo az önce yine kustu inşallah dediğin gibi geçici bi durumdur.
Canım benim kızım da öyle bi donem sürekli kusuyordu dr reflü dedi ama kilo alisi iyi olduğu için ilaç vermedi..şimdi de hala kusuyor gittiğim biyerde tedirgin oluyorum insanların esyasına üstüne kusacak die ama eskisi kadar çok değil ya da sut şeklinde kusmuyor..kilosu 8400..Dr katı gıdaya geçince geçer dedi daha gecmedik..çok emdiğinden kusuyor diolar belki seninki de bu sebeplerden dir..Bazen çok can sıkıcı oluyor ama napalım geçer inş deyip bekliyoruz. .Allah sağlık versin inş kuzulara..

Canım benim kızım da öyle bi donem sürekli kusuyordu dr reflü dedi ama kilo alisi iyi olduğu için ilaç vermedi..şimdi de hala kusuyor gittiğim biyerde tedirgin oluyorum insanların esyasına üstüne kusacak die ama eskisi kadar çok değil ya da sut şeklinde kusmuyor..kilosu 8400..Dr katı gıdaya geçince geçer dedi daha gecmedik..çok emdiğinden kusuyor diolar belki seninki de bu sebeplerden dir..Bazen çok can sıkıcı oluyor ama napalım geçer inş deyip bekliyoruz. .Allah sağlık versin inş kuzulara..

Benim oglumda ozellikle ilk 3ay her emme sonrasi kusuyordu. Fışkırma seklinde degilse onemsemiyorlar. Gecti sukur kendiliginden.

X