2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
teyzoşlar oğlumun iki gündür uyandığında gözleri şişmiş oluyor hani çok uyuyup uyanan birinin olur ya öyle mahmur gibi :) ben sıkıntı görmedim ama annem normal değil bebek o daha dedi çok fazla uyuyan biri de değil içime biraz kurt düşürdü :KK23:
Sorun olmayabilir. Benim oglum cok ya da az uyursa gozleri sis uyaniyr hep.

@syess Kemalin de gözleri şişiyor ve genelde sis gözleri.yaklasik bir aylık olduğundan beri böyle. Doktora gittim ama bişi soylemedi.Istanbula dönünce bende tekrar gideceğim.

O oferta canım bizde 10 gündür geceleri 2 saate bir uyanıyoruz sebepsiz aç değil zaten her Uyandığında emziriyorum, ama dün gece tavan yaptı ve saat başı uyandı çok uykusuzum gündüzde yarımşar saat uyudu, umarım geçicidir yoksa yorgunluktan yığılıp kalıcam :KK43:

teyzoşlar oğlumun iki gündür uyandığında gözleri şişmiş oluyor hani çok uyuyup uyanan birinin olur ya öyle mahmur gibi :) ben sıkıntı görmedim ama annem normal değil bebek o daha dedi çok fazla uyuyan biri de değil içime biraz kurt düşürdü :KK23:
Ilginc valla ne desem bilemedim. Ali ilk dogdugunda gozlerini acamiyordu. Bu durum bir bucuk aylikken duzeldi. Kuvezden cikinca balon gibiydi gozleri. Doktor aglamaktandir demisti. Senin yavru da cok agliyir olabilir mi acaba.

Maşallah pasaya. 5 aylik oldunuz degil mi.

Evet canim 20 mayis dogumlu oglum. Gun olarak sayiyorum ben 156 gunluk galiba :)

Ilginc valla ne desem bilemedim. Ali ilk dogdugunda gozlerini acamiyordu. Bu durum bir bucuk aylikken duzeldi. Kuvezden cikinca balon gibiydi gozleri. Doktor aglamaktandir demisti. Senin yavru da cok agliyir olabilir mi acaba.

Evet canim 20 mayis dogumlu oglum. Gun olarak sayiyorum ben 156 gunluk galiba :)
Aa bnmkizcemde 20 mayis dogumlu :) simdibunlarin burcu ne oluyo bogami? 1 gunle ikizlerikacirdikmi sayiyoz

Aa bnmkizcemde 20 mayis dogumlu :) simdibunlarin burcu ne oluyo bogami? 1 gunle ikizlerikacirdikmi sayiyoz
Evett Boğa oluyor bidiklar. Ikizler 22 MMayistan sonrasi canim. Benim dogum gunum 22 Mayis oglumla ayni olmasin arada kaynamayalim diye 20 mayista dogurdum :) Bogalar da inatci oluyormus cekmeyiz insallah :p

Kızarıklık, akıntı, çapak vs yoksa alerjik olabilir değil mi, başka ne olabilir acaba?
Göz önemli göster istersen
Bu akşam da benim gözlerim şiş kaşınıyor berbat, uykusuzluktan sanırım

Merhaba kızlar
Bir süredir ugrayamadım buralara
Bayramdan sonra babam ameliyat oldu
Bende yanlarında kaldım 1 hafta
O 1 hafta içindede hasta oldum
Çok şükür kızıma geçmeden iyileştim
Haftasonu geldik evimize
Haftaya tekrar gidicez 10 gün kadar kalıcaz
Kardeşim 6 kasımda bilecige asker gidecek
Biraz dayımızla vakit geçirelim istedik

Veee biz bugün 6 aylık olduk
Ek gıda olarak yogurt,meyve püreleri ve çorba veriyorum
Çok şükür sıkıntı yok bizde
Kızım severek yiyor :nazar:

Birde kızlar elinde beslenme tablosu olan varsa paylaşabilirmi
Kaç saatte bir ne vericem biraz kafam karıştıda benimo_O

Çok geçmiş olsun...
Ben sabah 07:00 - 08:00 gibi emzirerek uyandırıyorum. Çoğu zaman uyuyarak emiyor zaten.
6. Ay bitiminde kahvaltıya başlayacağım diye, alıştırma yapıyorum
Emme sonrası halen aç görünüyorsa 50 cc sütümle kahvaltı karışımı hazırlıyorum.
Kahvaltı vermediysem tekrar uyuturken 50-60 istediğine göre süt veriyorum ya da tekrar emziriyorum
Değilse 10:00-10:30 arası meyve püresi
12:00-13:00 sebze püresi
Akşam 19:00 muhallebisi
Aralarda sürekli emzirme ya da biberonla süt verme
Sebze ile muhallebi arasında yoğurt koymaya çalışıyorum ama şimdilik olmadı...

Slm kızlar memeleketten dönüyoruz uzun bi tatilden sonra şimdi ankarada arkadaşların yanındayız 2 gun sonra da evimizde..
Size bahsetmiştim kizimin gözünde kayma var die düşünüyordum çok az da olsa farkediliyo die çok güvendiğim göz doktoruma götürdüm çok şükür korkulacak bişey yok endiselenmeyin dedi yüzde 90 kayma görmüyorum bebeklerin burun kemiği geniş olduğundan bakışını degistirri dedi buyudukçe düzelir dedi..allahım dedim yaa ne burun varmış kızım sende herseyin sebebi burun:) Genzinden ses geliyodu onu da buruna baglamıştı dr lar..
Herneyse Aklımda ki soru işaretleri de büyük oranda gitti..uyku problemimize gelinceeee burdaki bikaç arkadaş gibi eski gunlerimiz hala mumla arıyorum 3 aya kadar düzenli uyuyan kızım 3 aydan sonra bi türlü düzene girmedi..ya uyuyor beni bırakmıyor ya da saatlerce uyanık artık yapisik olduk emzik niyetine kullanıyo beni..2 saatte bir bazen 1 saatte bi uyanıyo ben de mecbur meme veriyorum uyumasi için..kis da geldi heryerim ortada uyuyorum usuyorum tutuluyorum napim:KK43: doymuyo desem kusana kadar emiyo eminim doydugundan annem yaramazligindan diyo bi sebebi yok uyanmasinin dio:KK43:
Bi kaç gündür de usuttu sanırım huzursuz memleket çok soğuk korkudan banyo yaptirmadim kuzuya..
Bizden haberler böyle evimize gidelim de yeni bi düzen oluşturmaya çalışayım. .
Bu arada 5. Ay kontrollerimizi de akşam tık 6. Ayda baktiririz artık çok kilo almadı gibi geliyor bana ama bakalım ek gıdaya da gecmedim henüz tattiriyorum b3n de meyve çorba falan..

İi geceler kizlar.....okudm ama cewaplayamicam hemen bayilicam....col guzeldi hersey sade 3 dk once kizimi nette fot. Gorene kadar cok uzgunu. Oksdar tembih etmeme ragmen yine koymuslar int.x cocugu esime ne dicem bilmiorum gozuksun ortalikta istemioruz cunku...resimleri eklicem kizlar sizede aklimdasiniz..,kina yapicak arkadasimda aklimda ama hic buraya giremedim affetin beni.....dr a da gidicez bu iki gun takip edicem yedigini rengini not edicem sayisini falan ancak ozaman anlayanilicek dr da heralde anormaliigi bakalim ...

tesekur ederim canim allaha sukur daha iyiyiz bu sabah gittim saglik ocagina boyuna posuna baktirdim bizim kizin az almis dediler 500 gr almis mamaya devam ama.bi seferde 60 cc verme dedi gunde iki defa 30 -30 olabilirmis ek gidaya baslama dedi bu arada dun aksamdan itibaren bozaya basladim psikolojik mi bilmem sanki daha bi sutum var gibi

bende camili 1 deyim yunus market varya onun yan tarafındaki sitede oturuyorum sen nerelerdesin ??

Boza yapar sut diye biliyorum..Kilo teyit edildiyse afiyet olsun o zaman kuzucuga :)
Yunus marketten camilinin icine dogru gectiysen,yeni acilan minibus yolundan camili evlerine giristeyim yani anlatamadim sanki ama yuruyus mesafesindeyiz :)

O oferta canım bizde 10 gündür geceleri 2 saate bir uyanıyoruz sebepsiz aç değil zaten her Uyandığında emziriyorum, ama dün gece tavan yaptı ve saat başı uyandı çok uykusuzum gündüzde yarımşar saat uyudu, umarım geçicidir yoksa yorgunluktan yığılıp kalıcam :KK43:

günaydınnnnn,

canım ben karnının tok olduğunada eminim ama niye uyandığını çözemiyorum.gerçi benim büyük oğlanda böyleydi yani hiç umudum yok artık uyuyacak diye.

Bu modeller yine huy degistiriyr sanirim. Benimki dd gynduz 30 dkkan fazla uyumuyr. Gece de surekli kaldiriyr. Az kaldi benim de bayilmama. 3 gundur boyleyiz.

Ben bugun muhallebiye basliyorum valla. Erken merken demicem. Bakalim acliktan mi kalkiyormus huysuzluktan mi sipa...

X