2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Bende Sakaryadayim :KK66:
bizde ikimizde hasta olduk bayram ertesi,sık emzirmekten baska hicbirsey yapmadim diyebilirim,ileri derecede degildi bnm bitmek bilmeyen basagrim disinda,katlandim :)
gecmis olsuun..
Neredensin tam?

Bende cok gitmek istemistim :)
Allah yardimcisi olsun herkesin..
Yaliz gercekten cok zor..Ama saglik olunca herseye katlaniliyor bi derece,cocuklarin zorluklari tmmda saglik ptoblemi olanlara cok uzuluyorum yardim edesim geliyor gidip gidip,kendime hayrim ne kadarsa :)
camilide oturuyorum canim evlendikten sonra burada oturmaya basladik bekarken merkezdeydi evimiz

sIk emmesi gerekir diyo herkes ama benim kizim israrla istemiyo ve galiba sutum iyice azaldi sagiyorum cok az cikiyo 30 cc cikti bu sabah mama verdim mecburen arada da az az emiyo

Ispanak kavurdum az da pirinc attim icine aksam yemegi icin. Kizima yogurtla kandirip yedirirken Ali yalandi tabi dayanamadim. Pirincle yogurdundan verdim bayildi sipa yalana yalana :) Buyuyunce de yer insallah. Kucukken ablasi da yerdi simdi sebze dusmani resmen :/

Çok haklısın moralin bozulmuş
Ateşin vardır çünkü mastit ateş yapar zaten
Bantlar iyi gelebilir ama o düğümü sadece emzirmek ve sağmak açar
Daha kötüleşmeden müdahale et lütfen

Abimin esi de yasamisti. Ona sordum cnm. Ates varsa iltihapli olan mastittir. Ilac almasi gerekir diyr. Eger ates yoksa en guzeli bebegin emmesi ama imkan yoksa sagmasi lazim diyr..banyo da masajda iyi gelir diyr.
inşallah mastit değilimdir ve ben psikolojik olarak ateşimin olduğunu düşünüyorumdur eve gittiğim gibi sıcak suda masaj yapıp emziricem sağıcam sıcak bandı takıcam her türlü şeyi yapıcam, çözüm olmazsa bana doktor yolu görünüyor maalesef :KK43:

inşallah mastit değilimdir ve ben psikolojik olarak ateşimin olduğunu düşünüyorumdur eve gittiğim gibi sıcak suda masaj yapıp emziricem sağıcam sıcak bandı takıcam her türlü şeyi yapıcam, çözüm olmazsa bana doktor yolu görünüyor maalesef :KK43:

Süpersin canım
Moralini yüksek tut ama işyerinde de sağabiliyorsan 1 seans fazla sağ
Doktor bile rapor verebilir sana bu konuda
.... Saatte bir emzirmesi ya da sağması gerekir diye kanımca
Acı içinde kıvranacak halin yok

Bizim gece bi iki kere uyanan bıdıklar sapıttı, çok sık uyanmaya başladılar. Biz de gece uykusuna yatarken tok tutacak biseyler vermek istiyoruz, onun derdindeyiz anlayacagin
Teşekkür ederim canim
Alinti yapmak neden bu ladar zor ya icine yazamiom bi turlu :KK43: bizim de herseyimiz degisti tamamen uyku saati uyku duzeni yemek saatleri ve yemek yemesi tamamen ac delirmek uzereim muhallebimiz anne sutumuz corbamiz yogurtumuz meywamiz iki saate bir hepsini silen supuren cocuk sadece 100 ml kadar dewam sutu icti cok uzuluorum her bezde kaka bu disler cikmaktan wazgecse hic fena olnucak ...
Aynı durumlar bizde de var kaka hariç
kızlar malum ek gıdaya başladık lekeler de oluşmaya başladı elma lekesi için çözümü olan var mı içinizde
Koala oxide action reklam gibi oldu dimi
Hiç vermedim mama, çok şükür sütüm hep yetti, koyu da bir sütüm var. Fakat ne olduysa 2.aydan sonra Deren'in çok iştahsız olduğu bir dönem vardı hatta buradan yazmıştım yeşil kaka yapıyordu, ondan sonra kilo alamamaya başladı. Şimdi de ek gıda almasına rağmen (iyi emiyor da) 550 gr almış bir ayda. Yapısı böyle demek ki...
Benim fikrim anne sütüyle yapılan muhallebi ek gıda sayılamaz bile. Aynen daha tok tutsun, kilo aldırsın diye.
Özellikle geceleri çok randımanlı emmeyen bebekler için iyi oluyor.

Deren de sürekli anneee diye bağırıyor. Anne karnından beri oğlumun "anneeee" diye bağırmasına aşina olduğunu düşünüyorum. Bugün buluşma da konuştuk kızlarla hatta:)
Cevabın için teşekkür ederim canım. Bizimki anne diye ağlayarak dogdu kimseden de duymadı ama ingaaa ve annee diye ağlıyor sipa
Kızlarr herkese merhabalarr,
Buluşmam oldu sanırım çok geçmişi okuyamadım gelmeyi çok istedim ama şunu anladım ki hiçbişeyi çok istemiceksin :KK43:
Bu arada herkesin geçmiş bayramını da kutlarım açıkçası nerden başlıcam bilemiyorum güya bayram tatiline Antalya da çok güzel bir otele gittik yine bizim gibi bebekli arkadaslarımızla tek korkum uçaktı Allah tan ege çok sorun yapmadı inene kdr emdi neyse tabi bende bir baş ağrısı basladı artık nedendir bilmeden ben gunde 3 tane parol içmeye basladım neyse otele vardık çok güzel bir otel bebek plajı fln da var çok sevindik hava da güzel en azından ege nin ayaklarını denize sokarız dedik.
Tabi ilk gece felaketti uyumadı resmen sabaha kdr ayaktaydım sonra ertesi gun plaja indik bizim sıpanın ayaklarını sokalım dedik inletti ortalığı sonra onu uyuttuk arkadaşlar da siz girin o zaman dediler biz bakarız dediler biz de eşimle biraz yüzdük tam denizden çıktık kumun üstüne tahtadan iskele görüntülü bişey yapmışlar eşim önden çıktı ben teliklerimi fln giydim tam yürürken öndeki tahta eşim basınca havaya kalktı tabi ben yüz üstü yere kapaklandım. Öyle böyle bir düşme olmadı şöyle söylim size tüm yüzüm 2 dizim elim kollarım ayak parmağım darmadağın oldum gözüm kapandı kan ve kum doldu içi felaketti eşim inanılmaz korktu o bir taraftan doktor çağırın diye bağırıyo ben de beni bırak egeye bak iyiyim diyorum neyse şansa plajda genel cerrah varmış hemen yetişti elimi yüzümü yıkamaya çalıştılar olduğu kadar sonra plaj doktoru geldi hastaneye sevk ettiler ambulans bile beklenmedi bir taraftan eşim egeyi topluyo bir taraftan ben yaa inanırmısınız bir an bensiz ne olucak şimdi egeye diye düşünmeye basladım içimden durmadan dua ediyorum neyse hastaneye vardık ben acildeyim filmler çekiliyo bşr taraftan işte yaralar temizlenmeye çalışılıyor tabi otelden bir görevlide bizimle arada egeye bakıyo çocuk aç dışarda ağlıyo tam filmlik yanii ... Çok şükür ki kırık yoktu gözüm tamamen kesikler içindeydi bileğim dizlerim heryerimi bandajladılar bir taraftan ben durmadan ağlıyorum nasıl emzircem çocuk aç diyee:KK43: iç kanama tehlikesi için müşaade altına almak istediler kabul etmedim günah bizden gitti dediler kağıt imzalaattılar hastanede ben bir taraftan iyiyim diyorum bir taraftan bulantılar devam eödiyor neyse otele döndük yine o halde çocuğu emzirdim uyuttuk eşinle sağolsun otel çok yardımcı oldu kendi hataları olduğu için...
Neyse çok uzattım kızlar 1 hafta daha kaldık şuan zorla da olsa yürüyorum baş parmağım çok acıyor bükemiyorum bunun üzerine bana gelen yardımcı kadın da yalancı çıktı gelmedi tüm evi temizledim tüm çamasırları yıkadım ütüledim ve anneme bile söylemedim daha düştüğümü tek duam Allahım beni kimseye muhtac etme oldu şu son 15 gündür:KK43:
Canim benim çok geçmiş olsun hikayeni yeni okudum çok üzüldüm keşke yardimim dokunsa sana allah korusun kotusunden
kizlar merhaba bir haziran annesi olarak sizi takip ediyorum masallah yine bulusmussunuz hepinizi taniyorum nerdeyse istanbulda olsam habersizden pesinize takilirdim valla :KK66: sakaryadayim malesef

size bi sorum var ben ve kizim grip olduk ileri seviye degil henuz kizimin burnunu aspiratorle temizliyoruz ara sira oksuruyo ben bugun cok halsizim hamilelikten kalma decavitlerimi icmeye basladim imsallah ise yarar baska ne yapabiliriz kizim ve ben
Canim sen bol sıvı alacaksın parol da iyi gelir bebisi de bolca emzir emiyorsa sağ ver çok geçmiş olsun
Sağ mememde tıkanıklık vardı tamamen geçmemekle beraber hafiflemişti bugün durum eskisinden beter oldu ağrım var ve ben çalışıyorum sağmak için vaktim bile yok çalışmasaydım keşke:KK61:
tatlım nasıl oldun sagmadim önce sıcak sağlıktan sonra soğuk uygulama yap ki kanallar hemen dolmasın bilirim o yaşadığını hiç çekinme ihtiyaç duydukları sağ sütünü senin sağlığın daha önemli ge mis olsun

Ispanak kavurdum az da pirinc attim icine aksam yemegi icin. Kizima yogurtla kandirip yedirirken Ali yalandi tabi dayanamadim. Pirincle yogurdundan verdim bayildi sipa yalana yalana :) Buyuyunce de yer insallah. Kucukken ablasi da yerdi simdi sebze dusmani resmen :/
Bizimki de yemeğe bi meraklı ya. Ssofrada bi rahat vermiyo bana da verin diye. Yutabileceği herşeyi verşyorum. Hatta bugün ekmek yedi baya. Dün de minik minik hamsi verdim :KK66:

Benimki de yırtık oldu baya. Sessiz sessiz duran bebek gitti. Yerine çığırtkan bişi geldi. Kıcağa alıştırma dedikleri bu olsa gerek. Elimden bıraktığım an avazı öıktığı kadar bağrıyo. Bağırmaktan boğazı acıyo bi de öksürüyo sıpa. Stres düzeyim tavan yapıyo resmen. Bi iş yaptırmıyo.

Bizimki de yemeğe bi meraklı ya. Ssofrada bi rahat vermiyo bana da verin diye. Yutabileceği herşeyi verşyorum. Hatta bugün ekmek yedi baya. Dün de minik minik hamsi verdim :KK66:
ay sorma. Az once babasinin kucagindaydi esim elma yerken elini kapti yemeye calisti :)
Buyuyunce de boyle devam etsinler insallah:)
Hamsi icin erken degil mi canim sekiz aydan once balik onerilmiyor. Hele ki hamsi :) Civa fazla var onda diye biliyorum. Dun bizde de hamsi vardi. Hesp yaptim marta kadar sezon devam eder bizimki de baliga yetisir herhâlde:) amma da gulmusum...

V
kızlar malum ek gıdaya başladık lekeler de oluşmaya başladı elma lekesi için çözümü olan var mı içinizde
VaLla canim ben bimden aspirix dye bir sivi deterjsn var onu killanyrm lekslern uzerine dokup bkletyrm 1 cay bardagda mkinaya cok.guzel cikaryr

daha önce yapmıştım sertlikler geçmemişti ama rahatlatmıştı beni şimdi tek isteğim bir an önce mesainin bitmesi ve eve gitmem
Canim scak dusa gir gogislerinedibinden ucuna dogru sivazlayarak masaj yap tikniklik acilsn dye ama baya bi kal ckmcada sac kurua makinasiyla isitrken sagmya cals imd ise yarar ama cok ugras 1 2 denemeyle brakma sicaklik damarkari aciyr gecmis olsun

günaydınnn çok uykusuz bir gece geçirdim yine bu sıpa neden uyanıyor anlamıyorum karnınıda doyuruyorum tıka basa ama hala iki saatte bir uyanıyor.benimi özlüyor gündüz gece hırsını çıkarıyor anlamadım gitti.

Sağ mememde tıkanıklık vardı tamamen geçmemekle beraber hafiflemişti bugün durum eskisinden beter oldu ağrım var ve ben çalışıyorum sağmak için vaktim bile yok çalışmasaydım keşke:KK61:

Umarim iyisindir..
Gecen hafta oldu bendede ceviz buyuklugune yakin bi beze..
Agrim ve aci vardi,birazda hasta oldugum icin ara ara olan sitmalarin hangisinden oldugunu anlayamadimda malesef..

Lilacsofieyle gorustuk ve cok acele etmem gerektigini anladim :)

Sezeni emzirdim,dusa girdim uzun uzun su tuttum bayaa durdugumu dusundukten sonra elimi yay gb tutup masaj yaptim cikinca tekrar emzirdim hemen ardindan sagdim yine masaj yaparak..
Masaji rahat yapmaya basladim..
Sabahinda o gogsu 2. emzirmede cok acili bir sekilde kendiliginden gitti..sansima cabuk gecti ama emzirmeyi sagmayi aksatma..
merak ettim seni..gercekten cok aci birseymis ki cabuk kurtuldum..

camilide oturuyorum canim evlendikten sonra burada oturmaya basladik bekarken merkezdeydi evimiz

sIk emmesi gerekir diyo herkes ama benim kizim israrla istemiyo ve galiba sutum iyice azaldi sagiyorum cok az cikiyo 30 cc cikti bu sabah mama verdim mecburen arada da az az emiyo

Durdum durdum turnayi gozunden vurdum :)
komsu ciktik :)
Bende Camili-1 deyim..
Sagdigindan farkli emer bebisler ve ne zaman nr kadar emeceklerini cok iyi bilirlermis..Kilo alimi nasildi bilmiyorum ama kendine gore mamaya baslama derim..Tabii farkediyorsundur..
Ben Galactago diye bir damla kullandim bitkisel,caylar gb ama daha öz hali..
Emziren anneler icin zaten..Cok faydasini gordum :KK66:

Nasil oldunuz,daha iyi misiniz?

Umarim iyisindir..
Agrim ve aci vardi,birazda hasta oldugum icin ara ara olan sitmalarin hangisinden oldugunu anlayamadimda malesef..

Sezeni emzirdim,dusa girdim uzun uzun su tuttum bayaa durdugumu dusundukten sonra elimi yay gb tutup masaj yaptim cikinca tekrar emzirdim hemen ardindan sagdim yine masaj yaparak..
Sabahinda o gogsu 2. emzirmede cok acili bir sekilde kendiliginden gitti..sansima cabuk gecti ama emzirmeyi sagmayi aksatma..

Durdum durdum turnayi gozunden vurdum :)
komsu ciktik :)
Bende Camili-1 deyim..
Sagdigindan farkli emer bebisler ve ne zaman nr kadar emeceklerini cok iyi bilirlermis..Kilo alimi nasildi bilmiyorum ama kendine gore mamaya baslama derim..Tabii farkediyorsundur..
Ben Galactago diye bir damla kullandim bitkisel,caylar gb ama daha öz hali..
Emziren anneler icin zaten..Cok faydasini gordum :KK66:

Nasil oldunuz,daha iyi misiniz?

tesekur ederim canim allaha sukur daha iyiyiz bu sabah gittim saglik ocagina boyuna posuna baktirdim bizim kizin az almis dediler 500 gr almis mamaya devam ama.bi seferde 60 cc verme dedi gunde iki defa 30 -30 olabilirmis ek gidaya baslama dedi bu arada dun aksamdan itibaren bozaya basladim psikolojik mi bilmem sanki daha bi sutum var gibi

bende camili 1 deyim yunus market varya onun yan tarafındaki sitede oturuyorum sen nerelerdesin ??

Süpersin canım
Moralini yüksek tut ama işyerinde de sağabiliyorsan 1 seans fazla sağ
Doktor bile rapor verebilir sana bu konuda
.... Saatte bir emzirmesi ya da sağması gerekir diye kanımca
Acı içinde kıvranacak halin yok

tatlım nasıl oldun sagmadim önce sıcak sağlıktan sonra soğuk uygulama yap ki kanallar hemen dolmasın bilirim o yaşadığını hiç çekinme ihtiyaç duydukları sağ sütünü senin sağlığın daha önemli ge mis olsun

Canim scak dusa gir gogislerinedibinden ucuna dogru sivazlayarak masaj yap tikniklik acilsn dye ama baya bi kal ckmcada sac kurua makinasiyla isitrken sagmya cals imd ise yarar ama cok ugras 1 2 denemeyle brakma sicaklik damarkari aciyr gecmis olsun

Umarim iyisindir..

ilgilenen yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim...
eve gitmeden önce şirkette bir kez daha sağdım yoğurdumsu gibi küçük küçük süt parçaları çıktı, eve gidip regl için aldığım sıcak tutan bantlardan bir tanesini koydum ve oğlumu sürekli emzirdim şimdi eskiye nazaran çok daha iyiyim ama tamamen geçme olmadı 2 saatte bir şirkette sağıcam- kimin ne söyleyeceği umrumda değil- sanırım elektrikli pompam da iyi çekmiyor o sorunu çözmem lazım

teyzoşlar oğlumun iki gündür uyandığında gözleri şişmiş oluyor hani çok uyuyup uyanan birinin olur ya öyle mahmur gibi :) ben sıkıntı görmedim ama annem normal değil bebek o daha dedi çok fazla uyuyan biri de değil içime biraz kurt düşürdü :KK23:

Merhaba kızlar
Bir süredir ugrayamadım buralara
Bayramdan sonra babam ameliyat oldu
Bende yanlarında kaldım 1 hafta
O 1 hafta içindede hasta oldum
Çok şükür kızıma geçmeden iyileştim
Haftasonu geldik evimize
Haftaya tekrar gidicez 10 gün kadar kalıcaz
Kardeşim 6 kasımda bilecige asker gidecek
Biraz dayımızla vakit geçirelim istedik

Veee biz bugün 6 aylık olduk
Ek gıda olarak yogurt,meyve püreleri ve çorba veriyorum
Çok şükür sıkıntı yok bizde
Kızım severek yiyor :nazar:

Birde kızlar elinde beslenme tablosu olan varsa paylaşabilirmi
Kaç saatte bir ne vericem biraz kafam karıştıda benimo_O

Benimki de yırtık oldu baya. Sessiz sessiz duran bebek gitti. Yerine çığırtkan bişi geldi. Kıcağa alıştırma dedikleri bu olsa gerek. Elimden bıraktığım an avazı öıktığı kadar bağrıyo. Bağırmaktan boğazı acıyo bi de öksürüyo sıpa. Stres düzeyim tavan yapıyo resmen. Bi iş yaptırmıyo.

aynı modelden bendede var 5.ayda sanki başka bi çocuk geldi.
sünnet oldu ona bağlıyordum hırçinlıgını keşke yaptırmasatdım dıye duşunmeye başlamıştım.
sütüm mü yetmıyo gaz mı pipi mi bende çıldrcam valla

Merhaba kızlar
Bir süredir ugrayamadım buralara
Bayramdan sonra babam ameliyat oldu
Bende yanlarında kaldım 1 hafta
O 1 hafta içindede hasta oldum
Çok şükür kızıma geçmeden iyileştim
Haftasonu geldik evimize
Haftaya tekrar gidicez 10 gün kadar kalıcaz
Kardeşim 6 kasımda bilecige asker gidecek
Biraz dayımızla vakit geçirelim istedik

Veee biz bugün 6 aylık olduk
Ek gıda olarak yogurt,meyve püreleri ve çorba veriyorum
Çok şükür sıkıntı yok bizde
Kızım severek yiyor :nazar:

Birde kızlar elinde beslenme tablosu olan varsa paylaşabilirmi
Kaç saatte bir ne vericem biraz kafam karıştıda benimo_O
Canım milupa nin bir kitapçığı var bende fotoğraf yükleyemedigim için atamıyorum ama google da aratsan bulursun fikir olması açısından bir bakarsın

X