2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Bu doktorlar herşeye normal diyor zaten
Bende anlamadım gitti
Çok şükür yarım saatte olsa uyudu bugün
Şimdi mama sandalyesinde,tepsiye dişliklerini koydum onlarla oyalanıyor
Damakları çok sert:KK43:
[/QUOT]
Etrafimdaki.annelerim skntisi hep cnm brbekler huy degstirmisnve col agliyr mevsim gecisinden dolayi mi ki acaba cnm bebisin.kac mayista dogdu

Slm arkadaşlar. Yazdıklarınızı tek tek okudum. Öncelikle buluşma yeriniz çok güzl bnım okuduğum lise(kadıkoy tıc. Mes)orda oldğu içn çok vakt gçrdğm yerlerdn birydi :) çocuklarn uyku konusuna gelick olursak bnım kızım uyku nedir bilmiyo:KK43:( çok aktf bi çocuk. Gceleri en az 3 4 kz uyanıyo.ek gıdaya başldk bizde yavaş yavaş. Bir arkdş eşinin yemeği beğenmemesndn yaknmş ah bu eşler.. ymk yapabldğmze şükretmlri lzm. Temzlk çamşr bulaşk ütü yemk hpsi bzi bklıyo artı bebklermzde var. Bazen kndmi okdr yetrsz güçsz hissedıyormki anlatamam :KK43: kndime ayıracak vaktm kalmıyo. Saç dökülmem aşırıyıda gçti artık su gbi akp gdıyo. Szdede böyle bi durum varmı ? K.bkmayn braz uzn oldu:/

Canım bizimki de son 15 gündür geceleri sildik Kalkıyor oysa ne güzel uyurdu 2 kez kalkardı yiyip yatardı. Sabah 5ten sonra saat başı Kalkıyor emiyor sonra memede uyumak istiyor deli olucam uykusuzluğum hat safhada :KK43: noldu da değişti anlamıyorum..
Umarım düzelir zaten gündüz uykumuz da yarım saati geçmiyor kurulu saat gibi yarım saat sonra hiç uyumamış gibi uyanıyor,

Bizde de var o ağlamalar kalktım doktora götürdüm bi tanesi Reflü dedi diğeri bişi yok huysuzluğundan yapıyor dedi. Reflü diyen doktor bir de ilaç vermişti onları bir kere kullandım sonra içim rahat etmedi başka doktora götürdüm o da bişeyi yok sana Huysuzluk yapıyor devamlı konuşmanı ve ilgilenmeni istiyor ağlamasına fırsat vermeden hemen ilgilen dedi, bende öyle yapıyorum çok şükür düZeldi şimdi, Öncesinde yatırınca bile ağlıyordu emmiyordu sanırım bir dönem bu da, sabır ile atlatmamız gerekiyor, boşuna değilmiş cennet annelerin ayağının altında.. Benim kadar kimse ilgilenmez sıpacımla, evde işi gücü bıraktım ev göçüyor ama umrunda değil yeterki mutlu bir çocuk olsun, keyfi sağlığı yerinde olsun.. Ev işleri bi şekilde yapılır nasıl olsa.. Tek bakmakta çok zormuş, insan destek arıyor hele ağladığında susturamıyorsam bende çok üzülüyorum
Ay delircem donemleri bitmiyr ki gaz donemi meme grwvi donemei naz niyaz donemi :KK57: yknda da disler baslar aaaaayyyyy benmde ev goctu esimde cktrmadan laf syliyr ama napiym.bebiaim aglasn mi kiyamam ki evm daginik kalsim arkamdan dedikodum yapilsin raziyim

Slm arkadaşlar. Yazdıklarınızı tek tek okudum. Öncelikle buluşma yeriniz çok güzl bnım okuduğum lise(kadıkoy tıc. Mes)orda oldğu içn çok vakt gçrdğm yerlerdn birydi :) çocuklarn uyku konusuna gelick olursak bnım kızım uyku nedir bilmiyo:KK43:( çok aktf bi çocuk. Gceleri en az 3 4 kz uyanıyo.ek gıdaya başldk bizde yavaş yavaş. Bir arkdş eşinin yemeği beğenmemesndn yaknmş ah bu eşler.. ymk yapabldğmze şükretmlri lzm. Temzlk çamşr bulaşk ütü yemk hpsi bzi bklıyo artı bebklermzde var. Bazen kndmi okdr yetrsz güçsz hissedıyormki anlatamam :KK43: kndime ayıracak vaktm kalmıyo. Saç dökülmem aşırıyıda gçti artık su gbi akp gdıyo. Szdede böyle bi durum varmı ? K.bkmayn braz uzn oldu:/
Benm saclarmda cok dokuluyor cnm yaa avuc avuc gdyor artk banyo haricinde sacimi yaramiyrm dokulcek dye emzirme doneminde vitamnker bebislere gidince saca votamn kalmiurmus ondn dokuluyormus cnm

Benm saclarmda cok dokuluyor cnm yaa avuc avuc gdyor artk banyo haricinde sacimi yaramiyrm dokulcek dye emzirme doneminde vitamnker bebislere gidince saca votamn kalmiurmus ondn dokuluyormus cnm
Evet olabilir cnm ama alabilecğmiz önlemler varmı acabao_OYoksa böyle durup beklyczmi

Azcık aglanmaya gelmistim ki bebisler anneleri bayagi zorluyor!
Es durumlari,halaaa komsu durumlarida varmis cok uzuldum cok..

Sezen'de birden agliyor uyurken ve uyumamak icin direniyor gb resmen,cok zorluyor..
Herkes yazinca normalmis herhalde dedim doktorlar gb:KK53:

2. gunum ve toplamda 4-5 saat uyudum sanirim ve ikimizde hastayiz bu da cabasi..Biri beni kundakla sıkmıs gb butun kemiklerum icice sanki..

Bizi hep yeni donemler bekliyor galiba:KK51:

Yeni arkadaslar,uzun suredir giremeyenler tekrar hosgelmissiniz..

Bir de ebe sıkıntımız var ama neyse ki siz varsiniz:KK53:

Ya insanlar ne tuhaf..annemin arkadaşı torunuyla kizimi karsilastirmayi bıraktı şimdi geliniyle beni kiyasliyor. .2 aydır gorusmuyoduk bi süzdü önce beni sonrada göbeğin kalmış canım yaaa bizim gelin cop gibi oldu ne sporlar ne platesler yaptı dio..Halbuki butun kilolarimi verdım üstüne de 2 kilo verdim fazladan:KK70:yumuşak bı gobekcik var evet ama abartmaya da gerek yok yani sahneye mi cikacaz arkadaş.:KK62:

Ya insanlar ne tuhaf..annemin arkadaşı torunuyla kizimi karsilastirmayi bıraktı şimdi geliniyle beni kiyasliyor. .2 aydır gorusmuyoduk bi süzdü önce beni sonrada göbeğin kalmış canım yaaa bizim gelin cop gibi oldu ne sporlar ne platesler yaptı dio..Halbuki butun kilolarimi verdım üstüne de 2 kilo verdim fazladan:KK70:yumuşak bı gobekcik var evet ama abartmaya da gerek yok yani sahneye mi cikacaz arkadaş.:KK62:
Hahayttt o bir de beni görsün:))
Çok ilginç 5 aylık bebekle spor ve pilates nasıl yapılıyor merak etmiştim... Kızının adı Ebru Şallı'mıymış...?

Merhaba:)Buluşmaya katılacaksın galibs değil mi?

Ca

Canim son zamnlarda bseyi gorup yemk isteyp yememezlik yprn mi blki sutun ckmistr yada bir koku
en ufak bir şeyden irkilip tırsan biriyim :KK23: süt kanalım tıkandı maalesef bayram gezmelerinde oğlumu tam emziremediğim için, şimdi de uğraşıyorum sertlikleri gidermek için ama olmuyor :KK43:

Günaydın kızlar...
Eşim bu akşam huysuzlukta rekor kırdı....
Söylemesi ayıp domatesli pilav ve patlıcanlı köfteli fırın yemeği yapmıştım.
İkisini de sevmem, üstelik bu pilav ısınmış, keşke hiç koymasaydın önüme diye bana posta koydu...
Sanki gecenin bu vaktinde ısınmamış pilav bulabilirmişim gibi, ki; pilav nakarna vb tüm yemekleri zaten her zaman günlük yaparım!

Bu şımarıklık değil de nedir Allahaşkına? Bazen sırf onun bu şükretmeme ve kanaat etmeme huyu yüzünden başımıza bir iş gelecek diye korkuyorum...
Pes dogrusu
Önüne yemek geldigine şükretcegi yere hey Allahım
Valla böyle eşleri gördükçe eşime bir kez daha aşık oluyorum...

Cildirmak uzereyim.mutfak balkonum kapali.biri oradaki mermere kuru kayisi koymus posetle taaa benim dogumumda.tavana kadar kurt ve guve basmis.ordaki kislik vs yiyeceklerimi attim. temizlemekle ugrastim. ilacladik simdi.yarin tekrar temizlik yapacagim.zaten hep yorgunum.bi de misafir gelecek.offf.bi yakalarsam kimin yaptigini pisman edecegim.
Nasıl düşüncesizliktir bu
Zaten bu komşulardan çektigimizi kimseden çekmiyoruz galiba

gizemli_1105 gizemli_1105 Cnm ben 21 nisanda dogum yaptım
Erken geldi kızım
Muhtemel dogum tarihim 8 mayıstı

Sezen'de birden agliyor uyurken ve uyumamak icin direniyor gb resmen,cok zorluyor..

2. gunum ve toplamda 4-5 saat uyudum sanirim ve ikimizde hastayiz bu da cabasi..Biri beni kundakla sıkmıs gb butun kemiklerum icice sanki..

Geçmiş olsun cnm.
Sezendemi birden aglayan bebekler kervanına katıldı
Hasta hastada zor oluyordur şimdi
Size bakıcak biri yokmu sen kendini toplayana kadar@

Buarada ben artik tek yikamakta zorlaniyrm. Kendi kuvetinde yatirip yikiyrdum. Ters cevirince artik ayaklarini vurup ya dikiliyr ya da roket gibi ileri firliyr. Siz nasil cozdunuz banyo durumunu?

Biz akşamları eşimle yıkıyoruz, uyku rutinin bir parçası yaptık çünkü, 2 kişi yıkarken bile zorluyor, tek denemedim uzun zamandır..

Kizlar ya canim cok sıkkın bugun tartildim 72 kilo olmusum oysa ben hamileyken alti kilo almistim o da eve gelince gitmisti. Dogumdan bu yana bes kilo almisim.:-( Diyete baslasam sutum azalir mi ki. Bir de bugun apartman gunumuz vardi yeni gelen komsumuza gittik bana sen kilodan dolayi daha buyuk duruyorsun dedi hic 31 gibi degilsin dedi cok uzgunum cokkkkkk

O kadına patavatsız denir, sende ona "sizin de bu patavatsızlık nerden geliyor acaba" deseydin sinir şey

Cildirmak uzereyim.mutfak balkonum kapali.biri oradaki mermere kuru kayisi koymus posetle taaa benim dogumumda.tavana kadar kurt ve guve basmis.ordaki kislik vs yiyeceklerimi attim. temizlemekle ugrastim. ilacladik simdi.yarin tekrar temizlik yapacagim.zaten hep yorgunum.bi de misafir gelecek.offf.bi yakalarsam kimin yaptigini pisman edecegim.
n

Kolay gelsin canım :KK43:

plojovic sen sophie zürafadan almıştın değil mi nasıl işe yarıyor mu oğluşum çok huysuz eline ne geçse ağzına götürüyor sonra ağlıyor daha huysuz oluyor sezen de öyle miydi şimdi nasıl? işe yarıyorsa sipariş vermeyi düşünüyorum oyun halısı aldık ama pek durmuyor paşamız içinde sinirleniyor bir müddet sonra bu da aynı olsun istemiyorum

kızlar sizinde bebişler çok su içiyor mu. ankarada iken fazla içmezdi orası soğuktu denizliye geldik suluk elinden düşmüyor. acaba sıcaklık mı etkiledi ki
canim nasil suluk veriyorsub eline kendi kendine mi iciyor artik suyunu eline verince ?

18 Ekim cmt yaparız?
Bana hepsi uyar arkardaslar.

Kızlar sizin bebişler de size doğru üfleme hareketi yapıyor mu bizimki dudaklarını büzüp üflüyor bize salyaları ile birlikte çok komik oluyor :) konuşmaya çalışıyor Bazende, keyfi yerindeyse uzun uzun anlatıyor bişiler :)
benim ki bir ay onve basladi onu yapmaya ara sira unutuyor sonra biri hatırlatıyor birde agzina tukruk doldurup yapiyor bazen :)

benim kızımda bir ara çok iyi uyuyordu, son haftalarda bi huzursuzluğu var. doktora götürdüm tam dört aylıkken, diş değil, daha erken dedi. gündüz uykusu zaten oldum olası yok. kucağımda kısa şekerlemeler yapılar sadece 10-15 dakikalık. dinlensin diye indirmiyorum kucğımdan çünkü bırakınca hemen uyanıyor. uyku eğitimi konusuna kafayı taktım ama gaz sıkıntısı varken başlamış olmak da istemiyorum. çünkü başlayınca kararlı şekilde yürütmek gerekiyor diyor uzmanlar öğrenmesi için. artık ne yapacağımı şaşırdım. ne güzel senin kuzun yatağında pışpışlayarak uyuyormuş benim cadı mümkün değil uyumadan beşiğe koyamıyorum, birkaç kez denedim ağlamaktan helak oldu uykusu açıldı bir de pişman oldum, geri alıp kucağımda pışpışladım mecbur. artık gazdan uyanıyorsa, ne gazmış bitmedi gitti, isyanlardayım : ((

Evet olabilir cnm ama alabilecğmiz önlemler varmı acabao_OYoksa böyle durup beklyczmi
Sac konusunda demir hapini biraktiniz mi ? Sac dökülmesi demir eksikliginden de olur ben hala devam ediyorum. Vitamin takviyesi de yapin toparlar.

plojovic sen sophie zürafadan almıştın değil mi nasıl işe yarıyor mu oğluşum çok huysuz eline ne geçse ağzına götürüyor sonra ağlıyor daha huysuz oluyor sezen de öyle miydi şimdi nasıl? işe yarıyorsa sipariş vermeyi düşünüyorum oyun halısı aldık ama pek durmuyor paşamız içinde sinirleniyor bir müddet sonra bu da aynı olsun istemiyorum

zurafa sophieden ben de aldim kizim bayildi. Ama gecen gun agzinda dili turuncu gibi olmuş. Zurafanin boyasi mi cikiyor acaba ¿
BULUŞMA...

Kızlar vakit geldi çattı.... 19 Ekim Pazar günü, Göztepe Özgürlük Parkı içindeki "Fua Cafe" de buluşuyoruz.
İtirazı, mazereti olan varsa hemen şimdi konuşsun yoksa direkt oraya gelsin:)

Şuana dek geleceğini belirten "7 kişiyiz"... İki kişi de artık forumu takip edemeyen fakat whatsup üzerinden konuştuğum grupta geleceğini söyleyen arkadaşımız var.
Sayımız sadece bu kadar olamaz, acaba mesajlar arasında kayıp mı oluyor buluşma mesajları? Fikriniz var mı nasıl duyuralım herkese?
Ben hazirim :) saatini de belirleyelim ama saat kac diyoruz ?

günaydın kızlar
iyi sabahlar
Dün beslenme listesi yardım isteğime dönmediniz :KK43:
örnek olarak Saat ve ne verebilirim kısaca Fikir verseniz ?

Buluşma için çok isterdim Çok hemde
Ancak Büyükçekmece de oturuyorum .karşı yakayı hem bilmiyorum hemde bebeğim arabada durmuyor.Yanına birinin nezaret etmesi gerekir.eşim 2 aydır kolu saralı alçı'ndea. araç kullanabiliyor nede bebeği kucağına alabiliyor.yanımda gelecek başka kimsem yok.
kısa mesafe olsa ağlasa da basar gelirim.uzun yolda ağlayınca panik yapıyorum araç kullanırken .
ayrıca işe başladım pazar günü benim için önemli

affınıza Sığınıyorum bu görüşmeyi kaçırdığım için Çok üzgünüm
kızımın resmini paylaşıyorum teyzeleri bu güzellik için affedin beni
BizImki de ayni boyle hala sevmiyor arabayi nasil alisacak bakalim ben de tek basima bir yere gidip gelemiyorum. Karsidan gelecek baska arkadaş varsa buluşup birliktr gelirsiniz belki ?

Kızlar ek gıdaya geçerken 3 gün kuralı varya
Şimdi biz sebze pürelerine geçicez
Sebzeleri teker tekermi püre yapıcaz
Ne yapıcaz ben anlamadım
Bana biri anlatabilirmi
tek tek ver canim yoksa hangsne alerjisi oldgunu anlmazsn ama payates cok masummus bna doktrum kabk + patates havuc+patates seklinde verebltsn dedi

Çok geçmiş olsun canım. Hemen toparlanirsiz inşallah.

Kizlar imdatttt.hepsi canli.hicbiri ölmemis.yalnizim.bi yandan bebege bakip bi yandan temizlemeye calisiyrm. Bi akil verin. Meyve kurdu. Tavana kadar.

Günaydın kızlar...

Pes dogrusu
Önüne yemek geldigine şükretcegi yere hey Allahım
Valla böyle eşleri gördükçe eşime bir kez daha aşık oluyorum...

Nasıl düşüncesizliktir bu
Zaten bu komşulardan çektigimizi kimseden çekmiyoruz galiba

gizemli_1105 gizemli_1105 Cnm ben 21 nisanda dogum yaptım
Erken geldi kızım
Muhtemel dogum tarihim 8 mayıstı

Geçmiş olsun cnm.
Sezendemi birden aglayan bebekler kervanına katıldı
Hasta hastada zor oluyordur şimdi
Size bakıcak biri yokmu sen kendini toplayana kadar@
Acelesi neymis pitircigin bende 30 maysta yaptmda bna gore4 aylik ama 4 bittu 5 in icinde dyrlarda ondan sordum cnm

Gunaydin herkesee.. Ali efendi sabahin korunde ayaga dikti yine bizi.

Bugun kizim Ayse'min dogum gunu. Nasil mutlu gorseniz ne saniyorsa artik :) Simdi disari cikip susleme malzemeleri alip odasini susleyecegiz. Okulda kutlama yapacaktik (pastayla birlikte 300 tl'yi buluyor) bana gereksiz bir harcama gibi geldi. Neyse ki kizim istemedi, anneannemde yapalim dedi. Para cebime kaldi gidip sipalara oyuncak kiyafet kucuk bir de pasta alacagim :)

Bu arada benim oglan geriden geliyor. Siz ne diyorsaniz bir ay sonra yapmaya basliyor. Tam tembel teneke..

X