2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Kızlar İlayda 2 gündür çok huysuz
Uyandıgında aglamayan,beşiginde kendi kendine oynayan,sesler çıkaran kızım
2 gündür uykudan aglayarak uyanıyor
Uykuya zor dalıyor
Eline ne geçerse hırsla agzına götürüyor
Doktoruna götürsemmi napsam
Dişimi çıkıyor acaba

Bende 1 ay sonra ise basliyacagim sabah 6.30-7.00 emziriyorum 10.00 da hipp tahilli+ 1 caykasigi pekmez yediriyorum sonra 13.00 emzirme 16.00 pirinc+kapak karisimi corba yada meyve simdilik sonrada 3 saatte bir emziriyorum
Çok teşekkür ederim canım.
3 saatte bir öğün yapıyorsun.
Dr ögüne yoğurt ekle dedi. Bende ev yoğurdu mayası bulunca yapıp yoğurt ekliycem inş.
Sağlıkla büyüsün hepimizin evlatları

Veretm.can
Ikisi karsinca nötrlesmezmi biri demir biri kalsiyum iceriyor yogurtla verilmez diye biliyorum canim

Bildigin corba tariflerini yazarsan sevinirim ben ne yapacagimi bilemiyorum
Vereym canim
1 malzemeler :
1yemek kasigi pirinc ceyrek kabak ceyrek patates 1su bardagi su 1/2caybardagi tavuk suyu hepsini tencerede hasla bebeisin puturlu gdalara alisiksa catalla ez alisik deglse suzgecten gecr iliklasinca sagabiliursan 25mlm anne sutu ekle
2 malzemeler
2yk pirinc 2yk pirinc 1su bardagmdam biraz az su 1/2 cay bardagi tavuk suyu karstirarak pisir suzgectwn gecr iliklasnca anne sutu ekle
3malzemeler
1yk pirin 1/3havuc ceyrek patates 1su bardagi su 1/2 cay bardagi tavuk suyu hasla suzgecten gecir anne sutu ekle
4malzemeler
1yk sehriye 1su bardagi su+tavuk suyu (ikisi toplam 1subardagi yapcak ) hasla suzgectwn gecr iliklasinca sut ekle
5 malzemeler
1yemek kasigi baharatsiz acisiz yada az baharatli acisiz tarhanayi 1 su bardagi elinin dayanacagi sicaklikta suyla 5dk beklet ocaga al.karstrarak.kaynat soguyunca sut ekle
tatlim.mercmek cornasima 8.aydan snra balkabagi ve brokoli corbasina 7.aydan snra baslanvak zamni glnce onlarida deneyip tarflerini yazarm ins bide muhallebi var 1 su bardagi su yada meyve suyu 1 tatli kasigi pirinc unu kaynat yne istersen anne sutu koyabilirsin yada nrmal suyla yapip pekmez ekleyebilirsin ttlm

Kızlar İlayda 2 gündür çok huysuz
Uyandıgında aglamayan,beşiginde kendi kendine oynayan,sesler çıkaran kızım
2 gündür uykudan aglayarak uyanıyor
Uykuya zor dalıyor
Eline ne geçerse hırsla agzına götürüyor
Doktoruna götürsemmi napsam
Dişimi çıkıyor acaba
Betulu anlattn canim hatta bazen cok ani aglamalari oluyir neesi gdyr moraryr normal dedi dktr nasil normal.anlamadm.ki

Betulu anlattn canim hatta bazen cok ani aglamalari oluyir neesi gdyr moraryr normal dedi dktr nasil normal.anlamadm.ki
Bu doktorlar herşeye normal diyor zaten
Bende anlamadım gitti
Çok şükür yarım saatte olsa uyudu bugün
Şimdi mama sandalyesinde,tepsiye dişliklerini koydum onlarla oyalanıyor
Damakları çok sert:KK43:

Kızlar ek gıdaya geçerken 3 gün kuralı varya
Şimdi biz sebze pürelerine geçicez
Sebzeleri teker tekermi püre yapıcaz
Ne yapıcaz ben anlamadım
Bana biri anlatabilirmi

Bu doktorlar herşeye normal diyor zaten
Bende anlamadım gitti
Çok şükür yarım saatte olsa uyudu bugün
Şimdi mama sandalyesinde,tepsiye dişliklerini koydum onlarla oyalanıyor
Damakları çok sert:KK43:
benim kuzuda suan uykudan tam taric ettigin sekilde uyandi cnm. Ödum koptu, bisi oldu sandim. Uykuya darken de cilgin gibi agliyr. Sanirim uykuya direnme zamanlariymis buarar. Uyurken o nedenle agliyrmus. Ama neden aglayarak uyaniyr bilmiyrm. Benimki dis cikariyr ama.

kızlarr Ayaz hiç bir şekilde meme kabule etmiyor kafasını çeviriyor biberonlada çok az besleniyor resmen açlık grevinde şaşırdım kaldım ne bu şimdi

benim kuzuda suan uykudan tam taric ettigin sekilde uyandi cnm. Ödum koptu, bisi oldu sandim. Uykuya darken de cilgin gibi agliyr. Sanirim uykuya direnme zamanlariymis buarar. Uyurken o nedenle agliyrmus. Ama neden aglayarak uyaniyr bilmiyrm. Benimki dis cikariyr ama.
Buda bir dönem sanırım off offf

kızlar doğumdan beri giremedim, miniğim 4buçuk aylık oldu. her şey çok güzel ama çok da yorucu. bana yardım edecek kimse yok ne yazık ki, ne bir anne ne kardeş vs. eşim birkaç hafta izin aldı başlarda artık acemi acemi elimizden gelen yaptık. Allahtan bariz bir sıkıntımız yok ama benim uykuyla ciddi problemim Var özellikle son 2-3 haftadır. kızım 3 aylıktan itibaren 1 aya yakın bir süre gece beslenmesinden sonra 6-8 saat uyuyordu. son haftalarda 2-3 saatte bir uyanıyor. neden bilmiyorum diş için doktor daha erken onunla ilgili bir şey yok dedi. gaz desek giderek artması uykusunu bölecek duruma gelmesi saçma, sonuçta gitgide azalması gerek. acaba karnı mı doymuyor?
bir de siz bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz? bizimki emmeden yada pışpışlamadan uyumuyor, öle alıştırdık ne yazık ki. ben şimdi uyku eğitimi vermek istiyorum. şu yatır-kaldır yöntemini falan kendisi uykuya dalmayı öğrenmesi için. sizin uyku süreleri ve uyutma yötemleriniz neler, önerilerinize ihtiyacım var. uyku eğitimi için 4buçuk ay erken mi sizce??

Canım bizimki de son 15 gündür geceleri sildik Kalkıyor oysa ne güzel uyurdu 2 kez kalkardı yiyip yatardı. Sabah 5ten sonra saat başı Kalkıyor emiyor sonra memede uyumak istiyor deli olucam uykusuzluğum hat safhada :KK43: noldu da değişti anlamıyorum..
Umarım düzelir zaten gündüz uykumuz da yarım saati geçmiyor kurulu saat gibi yarım saat sonra hiç uyumamış gibi uyanıyor,

Bizde de var o ağlamalar kalktım doktora götürdüm bi tanesi Reflü dedi diğeri bişi yok huysuzluğundan yapıyor dedi. Reflü diyen doktor bir de ilaç vermişti onları bir kere kullandım sonra içim rahat etmedi başka doktora götürdüm o da bişeyi yok sana Huysuzluk yapıyor devamlı konuşmanı ve ilgilenmeni istiyor ağlamasına fırsat vermeden hemen ilgilen dedi, bende öyle yapıyorum çok şükür düZeldi şimdi, Öncesinde yatırınca bile ağlıyordu emmiyordu sanırım bir dönem bu da, sabır ile atlatmamız gerekiyor, boşuna değilmiş cennet annelerin ayağının altında.. Benim kadar kimse ilgilenmez sıpacımla, evde işi gücü bıraktım ev göçüyor ama umrunda değil yeterki mutlu bir çocuk olsun, keyfi sağlığı yerinde olsun.. Ev işleri bi şekilde yapılır nasıl olsa.. Tek bakmakta çok zormuş, insan destek arıyor hele ağladığında susturamıyorsam bende çok üzülüyorum

kızlarr Ayaz hiç bir şekilde meme kabule etmiyor kafasını çeviriyor biberonlada çok az besleniyor resmen açlık grevinde şaşırdım kaldım ne bu şimdi[/QUOTE

Ben kaşıkla zorla içirmiştim 5 saat aç kaldığını bilirim, damarı tutuyor daha şimdiden illaki emecek başka yolu yok, sürekli aç duramaz bizi protesto ediyorlar sanki, naptıysak onlara :KK66: mis gibi anne sütü doğal iç işte, yok bi isyan çıkarak illa :) arada bizde de oluyor artık çok üstelemiyorum sonra kendi kendine düzeliyor

Kızlar sizin bebişler de size doğru üfleme hareketi yapıyor mu bizimki dudaklarını büzüp üflüyor bize salyaları ile birlikte çok komik oluyor :) konuşmaya çalışıyor Bazende, keyfi yerindeyse uzun uzun anlatıyor bişiler :)

Kızlar sizin bebişler de size doğru üfleme hareketi yapıyor mu bizimki dudaklarını büzüp üflüyor bize salyaları ile birlikte çok komik oluyor :) konuşmaya çalışıyor Bazende, keyfi yerindeyse uzun uzun anlatıyor bişiler :)

Bizimki emerken yapiyor o hareketi. Memenin ucuna ufleyip oyun oynuyor. Damaginda sıkıyor bir de. Ama cok sessiz sakin arada hareketlenip hircinlassa diyorum valla.

Aynen cnm. Uflemeye 2 gundur basladi. Baya komik :KK66:

Tek bakmak.cidden zor. Ben de yalniz bakiyrm. Her yer her yer de. Yemegi bile zor yapiyrm. Gece 5 ten sonra hep meme de. Huzursuz yatiyr. Gunduzde ancak 30dk uyuyr. Artik basim dönerek gezmekten yoruldum. Hastalanip bakamayacagim diye korkuyrm yine.

Buarada ben artik tek yikamakta zorlaniyrm. Kendi kuvetinde yatirip yikiyrdum. Ters cevirince artik ayaklarini vurup ya dikiliyr ya da roket gibi ileri firliyr. Siz nasil cozdunuz banyo durumunu?

kızlarr Ayaz hiç bir şekilde meme kabule etmiyor kafasını çeviriyor biberonlada çok az besleniyor resmen açlık grevinde şaşırdım kaldım ne bu şimdi
Kasiklada mi denesen cnm. Aklima bisi gelmiyr. Sutunun tadina baktin mi? Bi farklilik var mi?

Canım bizimki de son 15 gündür geceleri sildik Kalkıyor oysa ne güzel uyurdu 2 kez kalkardı yiyip yatardı. Sabah 5ten sonra saat başı Kalkıyor emiyor sonra memede uyumak istiyor deli olucam uykusuzluğum hat safhada :KK43: noldu da değişti anlamıyorum..
Umarım düzelir zaten gündüz uykumuz da yarım saati geçmiyor kurulu saat gibi yarım saat sonra hiç uyumamış gibi uyanıyor,

gündüz de uyumuyor, ya bu çocuk ne zaman uyuyacak anlamıyorum. emmek de istemyor, bi tuhaflaştı..sürekli esniyor kuzum yaa :KK43:

uyku eğitimi hakkında ne düşünüyorsunuz peki kızlar???

gündüz de uyumuyor, ya bu çocuk ne zaman uyuyacak anlamıyorum. emmek de istemyor, bi tuhaflaştı..sürekli esniyor kuzum yaa :KK43:

uyku eğitimi hakkında ne düşünüyorsunuz peki kızlar???
Ben erken oldugunu dusunuyrm cnm. Dr.da 6 ay hic elleme istedigi zaman uyusun demisti bi arkadasa diye hatirliyrm. Yani zorlamak bana mantikli gelmiyr. Zorlamak hem bebegi hem anneyi geriyr. Anne uyumuyr diye bebekte uyumayacagim diye geriliyr.

Ca
Onu da denedim sürekli sağıp emziriyorum ama yok sert kalan kısımlar düzelmiyor :KK43: sütümü azalttığı için bugün regl oldum sevineyim mi üzüleyim mi bilmiyorum
Canim son zamnlarda bseyi gorup yemk isteyp yememezlik yprn mi blki sutun ckmistr yada bir koku

X