2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Gunaydin herkesee.. Ali efendi sabahin korunde ayaga dikti yine bizi.

Bugun kizim Ayse'min dogum gunu. Nasil mutlu gorseniz ne saniyorsa artik :) Simdi disari cikip susleme malzemeleri alip odasini susleyecegiz. Okulda kutlama yapacaktik (pastayla birlikte 300 tl'yi buluyor) bana gereksiz bir harcama gibi geldi. Neyse ki kizim istemedi, anneannemde yapalim dedi. Para cebime kaldi gidip sipalara oyuncak kiyafet kucuk bir de pasta alacagim :)

Bu arada benim oglan geriden geliyor. Siz ne diyorsaniz bir ay sonra yapmaya basliyor. Tam tembel teneke..
Canim kiz ve erkek bebwklerin gelisimi farkli oluyr kizlar erkeklere gre daha ern emklur yuruyr konusuyor guliyor

canim nasil suluk veriyorsub eline kendi kendine mi iciyor artik suyunu eline verince ?

Bana hepsi uyar arkardaslar.

benim ki bir ay onve basladi onu yapmaya ara sira unutuyor sonra biri hatırlatıyor birde agzina tukruk doldurup yapiyor bazen :)

Sac konusunda demir hapini biraktiniz mi ? Sac dökülmesi demir eksikliginden de olur ben hala devam ediyorum. Vitamin takviyesi de yapin toparlar.

zurafa sophieden ben de aldim kizim bayildi. Ama gecen gun agzinda dili turuncu gibi olmuş. Zurafanin boyasi mi cikiyor acaba ¿

Ben hazirim :) saatini de belirleyelim ama saat kac diyoruz ?

BizImki de ayni boyle hala sevmiyor arabayi nasil alisacak bakalim ben de tek basima bir yere gidip gelemiyorum. Karsidan gelecek baska arkadaş varsa buluşup birliktr gelirsiniz belki ?

Çoğunluk kahvaltı olsun dedi. Akşamüstü çayı da olabilir. Sen ne dersin?
Gün konusunda 18 Ekim PSİKLOGANNE'ye uyuyor mu cvp bekliyoruz, ona göre karar vereceğiz....

Rezervasyon yapacağım ama kişi sayımız çok az, inanamıyorum:KK43:(

Gunaydin herkesee.. Ali efendi sabahin korunde ayaga dikti yine bizi.

Bugun kizim Ayse'min dogum gunu. Nasil mutlu gorseniz ne saniyorsa artik :) Simdi disari cikip susleme malzemeleri alip odasini susleyecegiz. Okulda kutlama yapacaktik (pastayla birlikte 300 tl'yi buluyor) bana gereksiz bir harcama gibi geldi. Neyse ki kizim istemedi, anneannemde yapalim dedi. Para cebime kaldi gidip sipalara oyuncak kiyafet kucuk bir de pasta alacagim :)

Bu arada benim oglan geriden geliyor. Siz ne diyorsaniz bir ay sonra yapmaya basliyor. Tam tembel teneke..
Nice mutlu sağlıklı güzel yaşlarını görün arkadaşım...

zurafa sophieden ben de aldim kizim bayildi. Ama gecen gun agzinda dili turuncu gibi olmuş. Zurafanin boyasi mi cikiyor acaba ¿

gıda boyasıdır o çıkan, sinirli miydi öncesinde rahatlattı diş etlerini değil mi? oğlum çok sinirli bazen beni yemeye çalışıyor :)

18 ekimi uyduracagım kızlar, egitim bir tek pazar günü..gercekten kusura bakmayın... Herkese uygunsa 18 ekim olur, olmaz detseniz birşey yapamıyorum, egitime gitmek zorundayım

Kızlar benim kızımda dudaklarını öne dogru uzatıp üfflüyoorr
Genelde sinirlendiginde yapıyor bu hareketi
Çok komik oluyor ama:-)

tek tek ver canim yoksa hangsne alerjisi oldgunu anlmazsn ama payates cok masummus bna doktrum kabk + patates havuc+patates seklinde verebltsn dedi
Hımm saol cnm
Havuç püresi veriyordum 2 gündür
Bugün havuç+patates verim
Havucu pek sevmedi bizimki

Kizlar imdatttt.hepsi canli.hicbiri ölmemis.yalnizim.bi yandan bebege bakip bi yandan temizlemeye calisiyrm. Bi akil verin. Meyve kurdu. Tavana kadar.
Canım onun ilacı var sanıyorum
Eczaneden ilacını alsan sıksan
Başka türlü nasıl temizlenir bilemiyorum

Acelesi neymis pitircigin bende 30 maysta yaptmda bna gore4 aylik ama 4 bittu 5 in icinde dyrlarda ondan sordum cnm
O kadar bekledigine şükür valla 34. haftada geliyordu az kalsın
Babasına çekmiş çoookkk sabırsız:cool:
Benim kızım 5 ay 2 hafta 6 günlük
6 aylık olunca 5 ay bitmiş 6. ayın içinde olacak
Şun soranlara 5,5 aylık diyorum mesela

Ya insanlar ne tuhaf..annemin arkadaşı torunuyla kizimi karsilastirmayi bıraktı şimdi geliniyle beni kiyasliyor. .2 aydır gorusmuyoduk bi süzdü önce beni sonrada göbeğin kalmış canım yaaa bizim gelin cop gibi oldu ne sporlar ne platesler yaptı dio..Halbuki butun kilolarimi verdım üstüne de 2 kilo verdim fazladan:KK70:yumuşak bı gobekcik var evet ama abartmaya da gerek yok yani sahneye mi cikacaz arkadaş.:KK62:

Esim gobegimi cok sevdi ozellikle koruyoruz deseydin..tovbe yarabbim ya..
Sen cocugunun kakasinin pesindeyken plates mi yapacakmissin..

Günaydın kızlar...

Pes dogrusu
Önüne yemek geldigine şükretcegi yere hey Allahım
Valla böyle eşleri gördükçe eşime bir kez daha aşık oluyorum...

Nasıl düşüncesizliktir bu
Zaten bu komşulardan çektigimizi kimseden çekmiyoruz galiba

gizemli_1105 gizemli_1105 Cnm ben 21 nisanda dogum yaptım
Erken geldi kızım
Muhtemel dogum tarihim 8 mayıstı

Geçmiş olsun cnm.
Sezendemi birden aglayan bebekler kervanına katıldı
Hasta hastada zor oluyordur şimdi
Size bakıcak biri yokmu sen kendini toplayana kadar@

Annemdeydim bu gece ama Sezen'de iyiydi cok sukur uyuduk,uyumak daha iyi geldi..
5 dk oyun istediginde birinin tutmasi bile cok guzel..

plojovic sen sophie zürafadan almıştın değil mi nasıl işe yarıyor mu oğluşum çok huysuz eline ne geçse ağzına götürüyor sonra ağlıyor daha huysuz oluyor sezen de öyle miydi şimdi nasıl? işe yarıyorsa sipariş vermeyi düşünüyorum oyun halısı aldık ama pek durmuyor paşamız içinde sinirleniyor bir müddet sonra bu da aynı olsun istemiyorum

Canim brnim esim onu okumus tutturdu alacagim diye bi gece jokeri actirip aldi :)))
Sezen cok seviyor,gicirdatiyor resmen..
Ama tabi ki bir sure sonra sıkıldigida oluyor..

Çok geçmiş olsun canım. Hemen toparlanirsiz inşallah.

Insallah canim..
Kizcenin dogum gunu kutlu olsun,nice yaşlari olsun sizlerle insallah..

Kizlar imdatttt.hepsi canli.hicbiri ölmemis.yalnizim.bi yandan bebege bakip bi yandan temizlemeye calisiyrm. Bi akil verin. Meyve kurdu. Tavana kadar.

Ay canim biyerinde kalip icerilere gelmesin..
Bide ilaclanmamismiydi pek ugrasmasan oralarda diyecemde gelecek biri gln yok galiba..sheltox fln ise yaramaz mi ki bastan asagi siksan

Çoğunluk kahvaltı olsun dedi. Akşamüstü çayı da olabilir. Sen ne dersin?
Gün konusunda 18 Ekim PSİKLOGANNE'ye uyuyor mu cvp bekliyoruz, ona göre karar vereceğiz....

Rezervasyon yapacağım ama kişi sayımız çok az, inanamıyorum:KK43:(

Benim imkansiz gb duruyor zaten buyuk bir istekti sadece uzagim canim biliyorsun ama cumartesi calisiyor ya esim gelemem..Pazar'da olsa dusunuyorumda adama istanbul'a gorusmeye gidelim demem cok garip sanki :) bi gorusup geleyim gb :)
Cok cok istiyorum biliyorsun ama ancak geldigimde birkac kisiyi ayarlayarak ya da ugrayarak gorusebilecegim sanirim

[Qerin58, post: 37259445, member: 526490"]Slm arkadaşlar. Yazdıklarınızı tek tek okudum. Öncelikle buluşma yeriniz çok güzl bnım okuduğum lise(kadıkoy tıc. Mes)orda oldğu içn çok vakt gçrdğm yerlerdn birydi :) çocuklarn uyku konusuna gelick olursak bnım kızım uyku nedir bilmiyo:KK43:( çok aktf bi çocuk. Gceleri en az 3 4 kz uyanıyo.ek gıdaya başldk bizde yavaş yavaş. Bir arkdş eşinin yemeği beğenmemesndn yaknmş ah bu eşler.. ymk yapabldğmze şükretmlri lzm. Temzlk çamşr bulaşk ütü yemk hpsi bzi bklıyo artı bebklermzde var. Bazen kndmi okdr yetrsz güçsz hissedıyormki anlatamam :KK43: kndime ayıracak vaktm kalmıyo. Saç dökülmem aşırıyıda gçti artık su gbi akp gdıyo. Szdede böyle bi durum varmı ? K.bkmayn braz uzn oldu:/[/QUOTE]
Sac dökülmesi bende dde ciddi boyutta ne yapmalıyım bilmiyorum sanırım saçlarımı kestirecegim

plojovic sen sophie zürafadan almıştın değil mi nasıl işe yarıyor mu oğluşum çok huysuz eline ne geçse ağzına götürüyor sonra ağlıyor daha huysuz oluyor sezen de öyle miydi şimdi nasıl? işe yarıyorsa sipariş vermeyi düşünüyorum oyun halısı aldık ama pek durmuyor paşamız içinde sinirleniyor bir müddet sonra bu da aynı olsun istemiyorum

Bende aldim, baya sevdi, şapur şupur yaliyor ama bi müddet sonra sıkılıyor, ondan kaçış yok ne yazıkki :KK43:

arkadaşlarım bu mamayı aldım oğluşuma mama.jpg hero baby kullanıyordum ama hipp daha iyi değil mi bi sürü çeşidi var doğrusunu mu aldım acaba?

Ya insanlar ne tuhaf..annemin arkadaşı torunuyla kizimi karsilastirmayi bıraktı şimdi geliniyle beni kiyasliyor. .2 aydır gorusmuyoduk bi süzdü önce beni sonrada göbeğin kalmış canım yaaa bizim gelin cop gibi oldu ne sporlar ne platesler yaptı dio..Halbuki butun kilolarimi verdım üstüne de 2 kilo verdim fazladan:KK70:yumuşak bı gobekcik var evet ama abartmaya da gerek yok yani sahneye mi cikacaz arkadaş.:KK62:
Aman boşver hiiiç takma canım dengesiz yok dğil ya:eek:

arkadaşlarım bu mamayı aldım oğluşuma Eki Görüntüle 1266285 hero baby kullanıyordum ama hipp daha iyi değil mi bi sürü çeşidi var doğrusunu mu aldım acaba?
Canım mama vermem gerekirse ben de Hipp vermeyi isterim. Neden bilmiyorum, içimde daha iyi olduğuna dair bir his var:)

Galiba ayları itibariyle 1 numara verilmemesi lazım ama sorsan söylerler. Bez gibi onların da aya göre farklı içerikte olan numaraları var.

Kızlar benim kızımda dudaklarını öne dogru uzatıp üfflüyoorr
Genelde sinirlendiginde yapıyor bu hareketi
Çok komik oluyor ama:-)

Hımm saol cnm
Havuç püresi veriyordum 2 gündür
Bugün havuç+patates verim
Havucu pek sevmedi bizimki

Canım onun ilacı var sanıyorum
Eczaneden ilacını alsan sıksan
Başka türlü nasıl temizlenir bilemiyorum

O kadar bekledigine şükür valla 34. haftada geliyordu az kalsın
Babasına çekmiş çoookkk sabırsız:cool:
Benim kızım 5 ay 2 hafta 6 günlük
6 aylık olunca 5 ay bitmiş 6. ayın içinde olacak
Şun soranlara 5,5 aylık diyorum mesela

Esim gobegimi cok sevdi ozellikle koruyoruz deseydin..tovbe yarabbim ya..
Sen cocugunun kakasinin pesindeyken plates mi yapacakmissin..

Annemdeydim bu gece ama Sezen'de iyiydi cok sukur uyuduk,uyumak daha iyi geldi..
5 dk oyun istediginde birinin tutmasi bile cok guzel..

Canim brnim esim onu okumus tutturdu alacagim diye bi gece jokeri actirip aldi :)))
Sezen cok seviyor,gicirdatiyor resmen..
Ama tabi ki bir sure sonra sıkıldigida oluyor..

Insallah canim..
Kizcenin dogum gunu kutlu olsun,nice yaşlari olsun sizlerle insallah..

Ay canim biyerinde kalip icerilere gelmesin..
Bide ilaclanmamismiydi pek ugrasmasan oralarda diyecemde gelecek biri gln yok galiba..sheltox fln ise yaramaz mi ki bastan asagi siksan

Benim imkansiz gb duruyor zaten buyuk bir istekti sadece uzagim canim biliyorsun ama cumartesi calisiyor ya esim gelemem..Pazar'da olsa dusunuyorumda adama istanbul'a gorusmeye gidelim demem cok garip sanki :) bi gorusup geleyim gb :)
Cok cok istiyorum biliyorsun ama ancak geldigimde birkac kisiyi ayarlayarak ya da ugrayarak gorusebilecegim sanirim
Saolun kizlar. Bir evin kadini hasta olmayacak..dogum sonrasi cok hastalik yasadim. Bebege zor bakiyrdum. Benim kv gelenlere servis yapiyrdu. Ne gecse eline o balkona koyuyrdu. Yerlere dokulen serbetler bile silinmemis. Esim temizliyr diye ben de hic bakmadim. O serbetler de bocege ceviriyrmustu nerdeyse. Allah korudu. Cogu esyami attim cunku temizlenmedi. Tekrar ilacladik. Ben yikanacaklari yikadim. Annem geldi esimde izin almis sagsunlar. Annem duvarlari bile domestoslu suyla yikadi. Hersey mis oldu. Esimde yardim etti. Bir de bocek yemi koydum. Aksam tekrar ilaclayacagim icime tam sinsin. Cok yoruldum. Yarim saate de misafir gelecek. Yazik yavrum da mahrum kaldi benden. Insanin kendi isini yapamamasi cok zormus cok. Hic basima gelmemisti boyle seyler. Allah korudu. Yoksa tum evi ilaclatmak zorunda kalacaktim. Belki komsularima sicrayackti. Dusundukce fena oluyorum.

BULUŞMA...

Kızlar vakit geldi çattı.... 19 Ekim Pazar günü, Göztepe Özgürlük Parkı içindeki "Fua Cafe" de buluşuyoruz.
İtirazı, mazereti olan varsa hemen şimdi konuşsun yoksa direkt oraya gelsin:)

Şuana dek geleceğini belirten "7 kişiyiz"... İki kişi de artık forumu takip edemeyen fakat whatsup üzerinden konuştuğum grupta geleceğini söyleyen arkadaşımız var.
Sayımız sadece bu kadar olamaz, acaba mesajlar arasında kayıp mı oluyor buluşma mesajları? Fikriniz var mı nasıl duyuralım herkese?
Ben geliyorumm diyeyim burdanda herkese de cagri olsunn:))

Canım bende sophie aldım ve çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca sophie doğal kauçuktan ve boyalardan yapıldığı için zararaız. Bir arkadaş ağzını boyamış olabilir mi demiş ama değildir muhtemelen

Slm kızlar onbeş sayfa birikmiş. Anlaraya dönüyoruz az kaldı. Büyük oğlumla üşüttük hastayız. İstanbuldaydık üç gündür.

X