2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canım mama vermem gerekirse ben de Hipp vermeyi isterim. Neden bilmiyorum, içimde daha iyi olduğuna dair bir his var:)

Galiba ayları itibariyle 1 numara verilmemesi lazım ama sorsan söylerler. Bez gibi onların da aya göre farklı içerikte olan numaraları var.
Ben bir de Türkiye geneline en
çok mama satan firmalardan birinde finansa bakıyorum ona rağmen hipp mantıklı geliyor organik olmasi cezbediyor sanirim:KK19:
Benim kizim da 26 mayısta dogdu dogdugundan beri hipp kullaniyorum preyle başladım 6 aya kadar 1 numara sonra ikiye gececegiz
yani dogrusunu aldim ben degil mi combiotik olan ne oluyor pekio_O

Saolun kizlar. Bir evin kadini hasta olmayacak..dogum sonrasi cok hastalik yasadim. Bebege zor bakiyrdum. Benim kv gelenlere servis yapiyrdu. Ne gecse eline o balkona koyuyrdu. Yerlere dokulen serbetler bile silinmemis. Esim temizliyr diye ben de hic bakmadim. O serbetler de bocege ceviriyrmustu nerdeyse. Allah korudu. Cogu esyami attim cunku temizlenmedi. Tekrar ilacladik. Ben yikanacaklari yikadim. Annem geldi esimde izin almis sagsunlar. Annem duvarlari bile domestoslu suyla yikadi. Hersey mis oldu. Esimde yardim etti. Bir de bocek yemi koydum. Aksam tekrar ilaclayacagim icime tam sinsin. Cok yoruldum. Yarim saate de misafir gelecek. Yazik yavrum da mahrum kaldi benden. Insanin kendi isini yapamamasi cok zormus cok. Hic basima gelmemisti boyle seyler. Allah korudu. Yoksa tum evi ilaclatmak zorunda kalacaktim. Belki komsularima sicrayackti. Dusundukce fena oluyorum.
Çok üzüldüm snın adına cnm. Ah o k.vdler... bnimki saolsn okadarını bile ypmdı lahusa yatğnda bile yatamadm aynı binadyz gece gundz başımı bklyp bide hizmet bekledlr bndn.s aklıma gldi yine:KK62:

Çok üzüldüm snın adına cnm. Ah o k.vdler... bnimki saolsn okadarını bile ypmdı lahusa yatğnda bile yatamadm aynı binadyz gece gundz başımı bklyp bide hizmet bekledlr bndn.s aklıma gldi yine:KK62:
Pislik kadin. Ne saniyrlar bizi kölemi acaba....sanki kendileri gelin olmadi bunlarin.

Cnm bu kadin yuzunden bi kez de evimi guve basmisti. Hic yapmasa daha iyi..zarari cok bana. Ceyiz diye yolladigi havlulara bakmadan koymustum. Allahimmmm. Guve olmus hepsi. Delirmistim o zamanda. Bu 2 etti.

Pislik kadin. Ne saniyrlar bizi kölemi acaba....sanki kendileri gelin olmadi bunlarin.

Cnm bu kadin yuzunden bi kez de evimi guve basmisti. Hic yapmasa daha iyi..zarari cok bana. Ceyiz diye yolladigi havlulara bakmadan koymustum. Allahimmmm. Guve olmus hepsi. Delirmistim o zamanda. Bu 2 etti.
Sanırım öyle görüyolar canım. Aynen öyle ..zararlarından başka bişeyleri yok insana.

kızlar sizlere sorum var birincisi sanki kızımın iki gündür yandan kaburgaları hafif çıkmış gibi birde göğüs kafesi kısmında cukur var. daha önce dikkatimi çekmemişti. bir sorun mu var acaba
ikincisi de kızımın fotolarını sizinle paylaşmak istiyorum ama başka kişilerde görür diye endişeliyim

Kaç gündür takip edemiyorum bugünde önce doktora sonrada gezmeye gittik sabah bir çıktık akşam geldik eve. Ayaz bu ara çok az emiyor biberonlada çok az içiyor. Gelişimi normal dedi doktor sakın zorlama dedi yemesi için eğer iştahsızlığı devam ederse iki hafta sonrA kan alıp bakarız dedi. Meyve püresi ve yoğurt zaten başlamıştım çorbada ekledi. Birde mamayı değiştirin belki yeni mamanın tadı hoşuna gider dedi. Çok salyaları akıyordu ama henüz dişleri çıkmıyormuş normalmiş bu aylarda. Emme aralıklarını uzatın dedi dört saat iyiymiş mesela. Kısaca benim sorun ettiğim herşeyi normal normal diyip yolladı bizi. :)

gıda boyasıdır o çıkan, sinirli miydi öncesinde rahatlattı diş etlerini değil mi? oğlum çok sinirli bazen beni yemeye çalışıyor :)

canim benim ki bir sure sonra isi abartip zurafanin 4 ayagini birden agzina sokmaya calisiyor sonra sinirleniyor sonra da aglamaya basliyor :) yani rahatlama sadece ilk anda sağlanıyor. Ama sevdi zurafayi gorunce de guluyor hemen

18 ekimi uyduracagım kızlar, egitim bir tek pazar günü..gercekten kusura bakmayın... Herkese uygunsa 18 ekim olur, olmaz detseniz birşey yapamıyorum, egitime gitmek zorundayım
Bence 18i de olur ama calisan arkadaşlar icin belki sıkıntı olabilir oyle olursa aksam cayi yapariz.

canim benim ki bir sure sonra isi abartip zurafanin 4 ayagini birden agzina sokmaya calisiyor sonra sinirleniyor sonra da aglamaya basliyor :) yani rahatlama sadece ilk anda sağlanıyor. Ama sevdi zurafayi gorunce de guluyor hemen

Bence 18i de olur ama calisan arkadaşlar icin belki sıkıntı olabilir oyle olursa aksam cayi yapariz.[/QUOTE

Ha ha ha.... sayende gune gulerek baslsdim. 4 ayak birden :KK66:

Hepinize gunaydin iyi pazarlar kizlar kizimin duzeni iyice bozuldu ya gece 11 12 de yatiyo sabah 6 da ayakta gunduz uyku zaten yok cok huysuz evde hic bisey yapamiyorum bunaldimiyice ya niye boyle oldu off

Hepinize gunaydin iyi pazarlar kizlar kizimin duzeni iyice bozuldu ya gece 11 12 de yatiyo sabah 6 da ayakta gunduz uyku zaten yok cok huysuz evde hic bisey yapamiyorum bunaldimiyice ya niye boyle oldu off
Bnım kızım doğduğundn beri öyle diyebilirm cnm. Uyku nedr bilmiyo gce 12 gbi uyutuyorm gce sık sık kalkıyo sbh en gç 7de ayktatyz. Hiç bişy yapamıyorm bnde sürkli ilgi ve kucak istiyo. Grçktn çok bunaltıcı:KK43:

YARDIMMMM
kızlar bizim daha 5. haftamız bizde ağlamalar yeni başladı 6. haftada ağlamalar tavan yapacak diyorlar 3. ayda bitecek diyorlar sizinkiler ne durumda idi 3. ayda bitti mi şimdi gece kaç kere kalkıyorsunuz beslemek için?? merak ediyorum bebeğim ağlamıyor güzel güzel uyuyor diyen olmuşmuydu ???kolik ağlaması akşam 8 ile gece 1 e kadar bu aralarda olur diyorlar gece ağlamalarıda mı kolik oluyor acaba??

Bnım kızım doğduğundn beri öyle diyebilirm cnm. Uyku nedr bilmiyo gce 12 gbi uyutuyorm gce sık sık kalkıyo sbh en gç 7de ayktatyz. Hiç bişy yapamıyorm bnde sürkli ilgi ve kucak istiyo. Grçktn çok bunaltıcı:KK43:
Bizimki3. Ayina kadar o kadar uslu bi bebekti ki hic sallamazdim kendi kendine uyurdu simdi yarim saat salliyom anca uyuyo oncedenaksam 10 30 11 de bi yatardi gece 3 4 kez kalkardi sabah 9 30 10 da kalkardi simdi tam tersine dondu 1 aydir anami aglatiyo hic bisey yaptirmiyo cnm ya fena bunaldim

Bizimki3. Ayina kadar o kadar uslu bi bebekti ki hic sallamazdim kendi kendine uyurdu simdi yarim saat salliyom anca uyuyo oncedenaksam 10 30 11 de bi yatardi gece 3 4 kez kalkardi sabah 9 30 10 da kalkardi simdi tam tersine dondu 1 aydir anami aglatiyo hic bisey yaptirmiyo cnm ya fena bunaldim
Malesef bnde sallayark uyutuyorum. Bu şklde uyumasını hiç istemiyodm. Doğmdn önce asla yapmam dıyodm ama mcbur kalnca buna başvurmk zornda kldm:KK43: her ay yni bi huy ediniyolr bnce

Benimki de uyuyor uyumasina da benim pestilim çıkıyor. Gecr 12 de anca uyudu... 3bucuga kadar uyudu 3bucukta uyandi emzirdim 1 saat emdi tam yerine koydum basti cigligi pışpışlarken omzumda uyudu. Birakayim dedim yine ciglik.tam iki saat yaslandim o sekilde ustumde uyudu. Yine acikti 1 saat memede. Birakayim dedim yine bagris sabah son iki saat ayagimda salladim. Bu sekilde sabah 10da uyandi. Ben de 3 saatlik uyku ile geceyi bitirdim. Gunduzde surekli kucakta. Çocuğum üzerimde yasamak istiyo :)

Gaziantep’te, Kobani protestolarında karşıt görüşlü grupların çatışması sırasında ateşlenen tabancadan çıkan kurşunun isabet ettiği evinde yemek yediği sırada camdan içeri girerek isabet etmesiyle yaşamını yitiren 18 yaşındaki Sevgi Alıcı’nın evinde gözyaşı dökülüyor. Protestolar sırasında ateşlenen kurşunla Alıcı’nın ölümü, 9 gün sonra 1 yaşına girecek bebeği Ecrin’i annesiz bıraktı.

Eklentiler

• ecrin1-640x360.jpg
    ecrin1-640x360.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 98
Benimki de uyuyor uyumasina da benim pestilim çıkıyor. Gecr 12 de anca uyudu... 3bucuga kadar uyudu 3bucukta uyandi emzirdim 1 saat emdi tam yerine koydum basti cigligi pışpışlarken omzumda uyudu. Birakayim dedim yine ciglik.tam iki saat yaslandim o sekilde ustumde uyudu. Yine acikti 1 saat memede. Birakayim dedim yine bagris sabah son iki saat ayagimda salladim. Bu sekilde sabah 10da uyandi. Ben de 3 saatlik uyku ile geceyi bitirdim. Gunduzde surekli kucakta. Çocuğum üzerimde yasamak istiyo :)
Guldurdun beni yaa harbi uzerimizde yasamak istiyolar ne znm duzelecrkler benim ki nerdeyse 1 bucuk aydir boyle valla

Malesef bnde sallayark uyutuyorum. Bu şklde uyumasını hiç istemiyodm. Doğmdn önce asla yapmam dıyodm ama mcbur kalnca buna başvurmk zornda kldm:KK43: her ay yni bi huy ediniyolr bnce
Aynen aynen kesinlikle memlekete tatile gittik temmuz sonu o kadar guzel tatil yaptik ki hic sikinti yapmadi bana hep kendi uyudu hic aglamadi hep gezdi bizimle ve 20 saat yolun 17 saatini uyuyarak gitti geldi ama geldikten 2 hafta sonra tamamen degisti aglamasina dayanamiyom aglamasin ben is falan yapmiyayim sorun degil yaa

X