2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
selam kızlar geçmiş bayramınız mübarek olsun.
Bugün işe başladım.yardımınıza İhtiyacım var .07.50 de evden Çıktım.17. 00 de evde olacağım inşallah.

Bu aralıkda beslenme listesi nasıl olabilir
emziriyorum Süt sağıp bıraktım ek gıdaya da geçmiştim.meyve püresi vehipp tahıllı veriyorum.

saatleriyle örnek liste paylaşırsanız Çok Sevinirim.
Sevgilerimle

Benim kız da çok hareketli geçen hafta evde pusetten indi resmen mutfakta yanimda ydi pusette dik konumda zaten karnini şisire sisire beline kadar uca kayiyordu bir de baktım tak sesiyle puset tamamen dikilmiş bizimki yerde oturuyo iki buklum şok oldum..asla hele ki yanında degilseniz baslamadan oturtmayin pusete.ne yapacakları belli olmuyo yaramazlarin:)
Biz tatile devam Babamız döndü izmir e 2 hafta kadar daha kalcaz bakalım. .

Ben de bebek arabasiyla yapiyrm ayni seyleri

Ehh o zaman gerek yokmus becerikli anne :)
Ben arabamizi cok kullaniyorum disarda,zor olmuyor hem evde hem disarida?

Sevindim canim :)
Insallah cok isinize yarar

Ehh o zaman gerek yokmus becerikli anne :)
Ben arabamizi cok kullaniyorum disarda,zor olmuyor hem evde hem disarida?

Sevindim canim :)
Insallah cok isinize yarar
Aksam.kocaya temizletiyrm cnm arabayi zorlugu kocaya...

Bana da kanz onerdi satis yapan bayan.su 3 kademeli olan, sonradan cikarilip sandalyeye konan. Sizin de mi ondan?

Hepinizi çok özledimmmmm bayram gezmelerimizden dolayi oglumu doğru düzgun emziremedim ve sag mememde süt kanalim tikandi sicak bez sicak su bebe yagiyla masaj sagma emzirme denedigim yöntemler ama işe yaramadı napicam yardim edin tas gibi olan yerler var cikan sutte yoğurt gibi

Canim benim çok gecmis olsun.. Bu konuda hic bilgimyok inanki ama yapilmasi gerekenleri sanirim yapmissin zaten. Bi an önce rahatlarsin inşaallah.

Lilacsofie görünce muhakkak tavsiyelerde bulunacaktır..

Aksam.kocaya temizletiyrm cnm arabayi zorlugu kocaya...

Bana da kanz onerdi satis yapan bayan.su 3 kademeli olan, sonradan cikarilip sandalyeye konan. Sizin de mi ondan?

Ohh :))))
Bendeki chicconun 3 kademeli yine yukseklik ayarli vs..Bende lazim olunca alirim diyordum bir gece kuzenim cikardi biz ordayken Sezen durdu,onun kizi buyuk artik,sagolsun gelirken gonderdi bizimle o zamandan beri kullaniyorum..
Cikarilip sandalyrye konanda guzelmis

Cok gecmis olsun..
Kuvet varsa ilik suda durup,yine suyun icinde saga saga acmisti arkadasim..Belki ise yarar

Valla bizimki 15 gündür yapabiliyor onu , mutfakta ana kucağına oturtmuştum bende yemek yapıyordum bir arkamı döndüm bizimki beline kadar aşağı inmiş sadece Kafası kalmış yukarda nasıl kaptığımı bilmiyorum bi de Gülüyor sıpa oyun sandı heralde, şonra hep bağladım yoksa atıyor kendini Zilli :)

Kızlar 6 yıllık evliğiz hatta yıldönümüze üç gün var ilk defa tatile çıktık üç gün için. İstanbula geldik. Ama eşim çok canımı sıkıyor. Herşeye sinirli tavırlar Bağırma meraklısı bi kocam var. Gerçekten mutlu mutlu çıktım yola takmıycam kafua dedim. Ama konuşulmuyo bile adamla. Üçbuçuk yaşındaki oğluma sürekli kızıyor. Huysuz bi çocuk da değil. Hareketli biraz. Walla üzüntüden başım ağrıyor. Sizce sularına sakinleştirici ikaç katsam mı. Dayanamıyorum

Canlarr mama sandalyesi önerileri konusulmus... Ben chicconun kademeli olanını aradım bulamadım. Diğerleri için de oturması gerekiyor degil mi? Var mı önerisi olan?

Biz antalyadayız...Dün eşimin dogum günüydü, oglu ona hediye olarak ilk dişini verdi :) ikinci yolda, huzursuzluktan durmuyor, hiç aglamayan bebek sürekli aglıyor...eczaneden jel aldık rahatlasın diye diş etlerine sürdük, uyudu şimdi cok şükür..

Bir de sebze püresini nasıl yapıyoruz?

Hayirli olsun ilk patlak

Bize kanz i onerdiler cnm mama sandalyesi icin. Bir bak cnm.

Allah'ta seni guldursun
Hastayim bende hic halim yok melul melul okurken bayaa kahkaha atmaya basladim son cumlede..
Tabii senin icin zordur Allah yardimcin olsun canim

Benim benzer hislerim çok oluyor, seni çok iyi anlıyorum. Bazen erkekler dışarıda o kadar yıpranıp tükeniyorlar ki, evin sorunlarına ve çocuklara ayıracak sabırları kalmıyor.
Belki de en iyisi, imalı sözler ve çatışmadansa; uygun ve sakin bir anda güzelce konuşmaktır. Yorgunluğunun ve fedakarlığının kıymetinin bilindiğini fakat çocukların onla geçireceği güzel zamanlara ve anlayışa, ilgiye, oyuna herzamankinden daha fazla ihtiyaç duydukları anlatılmalıdır.
Umarım herşey düzelir ve tatiliniz güzel geçer.

O hale geldiyse sadece emzirerek ya da normal sağarak olmaz, el masajıyla çok iyi sağman gerekir canım.
Acele et te, mastit olup uğraşma...

E-Bebek'in sitesinde CHicco Polly çift kılıflı diye geçiyor, istersen inceleyebilirsin canım.

Can, diş konusunda erkenciymiş maaşallah, hadi güle güle kullansın :))

Sebze püresini iki farklı şekilde yapabilirsin.
Bir şekilde buharlı olarak (Düdüklüde sepetli olarak ya da buharlı pişiricilerde) suya temas etmeden kabak, patates, havuç haşlayıp, içine tahıl ya da az suda haşlanmış pirinç ve anne sütü ya da formül süt katılıp blenderdan geçirilir,

Ya da bir miktar içme suyuna minik doğranmış havuçları atıp biraz haşlayabilir ve havuçlar biraz yumuşayınca patates kabak ve pirinci atıp, hepsi pişince blenderdan geçirebilirsin.

Hazır kavanoz mamalardan alıp, kavanozu yıkadım steril ettim, hazırladığım mamayı kavanoza dolduruyorum tam 125 gr alıyor küçük boyları. Böylece ne kadar yediğini sayısal olarak söyleyebiliyorum. Mesela bugun kontrolde doktor sordu, küçük bir tabağın yarısı ya da 15 kaşık gibi göreceli birşeydense saat bilmem kaçta .... Gr yiyor diyebildim. O açıdan faydalı...

BULUŞMA...

Kızlar vakit geldi çattı.... 19 Ekim Pazar günü, Göztepe Özgürlük Parkı içindeki "Fua Cafe" de buluşuyoruz.
İtirazı, mazereti olan varsa hemen şimdi konuşsun yoksa direkt oraya gelsin:)

Şuana dek geleceğini belirten "7 kişiyiz"... İki kişi de artık forumu takip edemeyen fakat whatsup üzerinden konuştuğum grupta geleceğini söyleyen arkadaşımız var.
Sayımız sadece bu kadar olamaz, acaba mesajlar arasında kayıp mı oluyor buluşma mesajları? Fikriniz var mı nasıl duyuralım herkese?

günaydın kızlarrr

ben buluşmaya geleceğim büyük bir aksilik olmazsa gerçi söylediğiniz yer neresi bilmiyorum ama sora sora bulurum :)

günaydın kızlar
iyi sabahlar
Dün beslenme listesi yardım isteğime dönmediniz
örnek olarak Saat ve ne verebilirim kısaca Fikir verseniz ?

Buluşma için çok isterdim Çok hemde
Ancak Büyükçekmece de oturuyorum .karşı yakayı hem bilmiyorum hemde bebeğim arabada durmuyor.Yanına birinin nezaret etmesi gerekir.eşim 2 aydır kolu saralı alçı'ndea. araç kullanabiliyor nede bebeği kucağına alabiliyor.yanımda gelecek başka kimsem yok.
kısa mesafe olsa ağlasa da basar gelirim.uzun yolda ağlayınca panik yapıyorum araç kullanırken .
ayrıca işe başladım pazar günü benim için önemli

affınıza Sığınıyorum bu görüşmeyi kaçırdığım için Çok üzgünüm
kızımın resmini paylaşıyorum teyzeleri bu güzellik için affedin beni

Eklentiler

• 2014-09-30 21.36.34.jpg
    771,7 KB · Görüntüleme: 178
Bende 1 ay sonra ise basliyacagim sabah 6.30-7.00 emziriyorum 10.00 da hipp tahilli+ 1 caykasigi pekmez yediriyorum sonra 13.00 emzirme 16.00 pirinc+kapak karisimi corba yada meyve simdilik sonrada 3 saatte bir emziriyorum

Tecrubeli anneler. Bize sunlari tavsiye ettiler. Sizce iyi mi ozellikleri?

DOLL 9-25 kg S04

- 9-25 kg arası kullanılabilme
- 9-18 kg arası 5 nokta emniyet sistemi ile
- 15-25 kg arası 3 nokta emniyet sistemi
- 5 farklı oturma pozisyonunda ayarlanabilen sırt dayanağı
- Dayanıklı ve hava alabilen kumaş
- Baş ve boyun koruyucu yanlıklar
- Çıkarılabilir kılıf
- Kolay monte edilebilme
- Çıkarılabilir ve elde yıkanabilir kılıf
- ECE R44/04 oto güvenlik sertifikası
- Ağırlığı : 7.5 kg

3 pozisyonda ayarlanabilen sırt dayanağı
Çıkarılabilir üst tepsiYüksekliği ve derecesi ayarlanabilir ayak dayanağıSilinebilir özel kumaş
Sabit arka tekerlekler sayesinde devrilme riski en az indirilmiştir
5 kademe yükseklik ayarı
Pratik katlanarak az yer kaplar
3 pozisyonda ayarlanabilen geniş tepsi
Kullanışlı büyük alt sepet
5 noktalı emniyet kemeri
3 yaş’a(15 kg) kadar kullanma imkanı
Ağırlığı :9,8 kg YEŞİL - BEJ - TURUNCU

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…