2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513

Tecrübeli degilim ama özellikleri iyi görünüyor
Bizim mama sandalyemizde bu
Eşime özelliklerini anlatmıştım
Mama sandalyesi almamız gerektigini söylemiştim
Oda sagolsun bunu almış
2 gündür kullanıyoruz kısa bir süre ama şuan için kızım ve ben gayet memnunuz

Özellikleri
[xtable=skin1]
{tbody}
{tr}
{td}3 farklı pozisyona ayarlanabilir sırt dayanağı
5 farklı pozisyona ayarlanabilir koltuk yükseklik ayarı
5 noktalı emniyet kemeri
Çıkarılabilir ve ayarlanabilir çift tablalı tepsi
Tepsi üzerinde yer alan portatif, aynalı ve çıngıraklı oyuncak
Tepsi çıktığında bebeğinizin güvenliği için ekstra güvenlik barı
3 pozisyona ayarlanabilir ayak koyma aparatı
Temizlenebilir kılıf
Geniş file sepet
360 derece dönebilen arka tekerlekler (Tekerlekler kilitlenebiliyor)
Kolay katlanabilme ve taşınabilme
Katlandığında az yer kaplama
Maximum 15 kg taşıma kapasitesi
Ağırlık: 9,4 kg Ebatları: Açık halde: 80 x 57 x 105 cm Kapalı halde: 92 x 45 x 57 cm
{/td}
{/tr}
{/tbody}
[/xtable]

Bana gelmek yine nasip olmayacak sanırım
Eşim bayram öncesi kaza yaptı
Arabamız bu hafta sonuna kadar servise gitcek
Servisten çıkarsa gelmek isterim
Buluşma yeride harika

Ayni gibiler cnm.markasi ne goremedim. Bir de ayip olmazsa fiyatini soyleyebilir misin? Bize 350tl dediler. Ama surekli oradan aliyrz diye 275tl olur size dediler.

Buluşma yeride harika
Gecmis olsun.

Ayni gibiler cnm.markasi ne goremedim. Bir de ayip olmazsa fiyatini soyleyebilir misin? Bize 350tl dediler. Ama surekli oradan aliyrz diye 275tl olur size dediler.

Gecmis olsun.
Saol cnm
Kraft fiyatını sormadım ama nette baktıgımda 200-230 arası degişiyor
İstersen akşam eşime sorayım

Saol cnm
Kraft fiyatını sormadım ama nette baktıgımda 200-230 arası degişiyor
İstersen akşam eşime sorayım
Tamam cnm. Benimki de kraft...foto yukledigim yani. Ust kisim alt kisimdan cikarilip sandalyeye konabiliyr mu?

Benimde kullandigim birebir ayni ozellik olarak,ama chicco 6 sene onceki bisy bu yuzden ust kisim cikiyormudur bilmiyorum :)
Ozelliklerde ayni ve ben cok memnunum..
Ayak koyma gb gorunen o aparat ust deliklerede takiliyor bebek kendini kaydirmasin dusmesin diye gerci cok debelenirse durum degisir ama zor :)
Cok uzun surelerde durmuyor tabi ama yemek,hazirlanma,ev isi vs kisimlarda bazende tabi otururken yuksekligi ayarlayip ayni hizada oturmak gb kullanmak cok isime yaradi uzun suredir.Fotografta duruyordu yagmurdamlasi'na gondermistim

Eklentiler

• IMG_20140930_125025.jpg
    344,9 KB · Görüntüleme: 156
Öyle bir özelligini keşfedemedim cnm
Yok sanıyorum olsa yazardı
Saol cnm. Benim baktigim model de o ozellik de var.
Saol cnm. Baya kullanisli gorunuyr. Ben de gidisle alacagim...

Selam canım son dakika bir aksilik çıkmazsa ben geliyorum . sabah kahvaltı mı planlıyoruz ?

Allah'ta seni guldursun
Hastayim bende hic halim yok melul melul okurken bayaa kahkaha atmaya basladim son cumlede..
Tabii senin icin zordur Allah yardimcin olsun canim
Geçmiş olsun canım, benim de boğazım berbat günlerdir.
Parol alıyorum çok iyi geldi bana... İnşallah artmadan iyileşiriz.
Sen buluşmaya gelebilecek misin çok merak ediyorum?

günaydın kızlarrr

ben buluşmaya geleceğim büyük bir aksilik olmazsa gerçi söylediğiniz yer neresi bilmiyorum ama sora sora bulurum :)
Sora sora olur mu canım aşkolsun, ben sana tarif ederim tarih yaklaşınca.

Resimdeki bal küpü sayesinde mazeretiniz kabul edilmiştir:)
Ben gece ve sabaha kadar sık sık emziriyorum. Sabah 07:30 08:00 arası uyanıyor. Yarım saat işe bir saat arasında uykusu geliyor. O sırada abisini okula hazırladığımdan emzirmiyorum 100 cc sağdığım sütü içiyor. Uyanınca 10:30 gibi 1 adet elma/armut vb. püresi yiyor. Yalnız meyveler tanıdık bir çiftlikten geliyor hormonsuz oldugundan cidden ufak, o şekilde bir taneyi yiyor.
Sebze püresine dek emmek isterse emziriyorum
12:00-13:00 arası sebze püresi
Emzirme ve /ve ya sağılan sütler
19:00 anne sütü muhallebi
Uyurken emzirme

Şimdi 6.ayda şöyle değişecek;

Sabah uyandığında kahvaltı karışımı
Öğlen sebze püresi
Ara öğün meyve püreli yoğurt
Akşam muhallebi

Aralarda ve gece emzirme, kahvaltı karışımı dahil tüm sütler anne sütü ile...

Buluşma yeride harika

Çok geçmiş olsun, canın sağolsun

Seni çok merak ediyordum. Ailelerin haberi var mı artık? Cinsiyet belli mi?
Bebekler ağırlaştı dikkat et kaldırma
Sen nasılsın pekii?

Seni çok merak ediyordum. Ailelerin haberi var mı artık? Cinsiyet belli mi?
Bebekler ağırlaştı dikkat et kaldırma
Sen nasılsın pekii?
canım ben ıyıyım kosturmaca halınde yuvarlanıp gıdıyorum daha 11 haftalıgız haftaya ıkılı test var artık hıcbır testı hıcbır seyı takmıyorum kafama.. sankı bu hamılelık daha hızlı gecıyor ıse gıdıyorum ya ondan sanırım.. aılelere haber vermedım daha cunku benım oglan cok yaramaz yerınde durmuyor emeklıyor bıldıı okuyor ınatcı aglayarak herseyı yaptırıyor sutu bır dk gecıksın ortalık yılıyor tam bır boga burcu..hem kayınvalıdem hem annem ıyıkı bu ıkız olmamıs yoksa ne yapardık ıkı cocukla dıyor o yuzden cınsıyet bellı olsun o zaman dıyecegız umarım ıkıncı kuzum bıraz uysal olur hamılelıgımde ben cok sınırlıydım ya bu cocuga gecmıs derlerdı de ınanmazdım oglum cok hırcın hemen sınırlenıyor benı zor ve hareketlı gnler beklıyor. ben genel olarak mutluyum kafaya bırseyı takmıyorum sadece ogluma bakıyorum bır de yemek yapıyorum o kdar aaa bırde işe gıdıyorum kafam dagılıyor.

Bende 1 ay sonra ise basliyacagim sabah 6.30-7.00 emziriyorum 10.00 da hipp tahilli+ 1 caykasigi pekmez yediriyorum sonra 13.00 emzirme 16.00 pirinc+kapak karisimi corba yada meyve simdilik sonrada 3 saatte bir emziriyorum

PEkmez yazinca aklima geldi.
Arastirdigim kadarıyla pekmezde bayagi bi seker varmis. Hele ki hazir satilanlarda:/ Uzum ve armuttan emin degilim ama keciboynuzu kaynadikca icindeki seker ayyuka cikiyirmus bu da karacigere fazla yukleme yapiyormus. Bir doktor kan yapsin istiyorsaniz yesillik yedirin ceviz badem verin cocuklara demisti. Hem bir yasindan once vermesen keske. Karismak gibi olmasin az miktarda veriyorsun anladigim kadariyla. Nacizane fikrimi soylemek istedim. Daha coook pekmez yer Rabbim uxun omur versin. Saglikli ne varsa alsin isstiyoruz ama organlari bedenleri kucucuk bunu gozden kaciriyoruz. Op kizini yerime :)

Sagol canim dogal sekerin tabi fazla kullanilmadigi surece bir zarar verecegini sanmiyorum uzum pekmezini kayinvalidemgil yapiyor marketten alsam acaba derdim 6 ayindan sonra cevizde vermeye baslayacagim ogluma pekmez ceviz yumurta sarisini karistirirdim mamasinin icine ayni devam edecegim insallah bir sıkıntı olmaz

5 aylik bebek icin 2 saatte bir 60 cc cok az degil mi yaaaa? İse basladim ve sagmaya basladim tabi ve sonuc berbat 4 saatte toplam 120 cikti ve bunun yaninda da oglum iki saatte bir sadece 60 cc iciyor aylardir boyle miydi bu durum acaba? Kilo alimi fena degil aslinda yarin doktora goturcem hemen napmaliyim kizlarrrr???? Lilacsofie Deren'de istahsizdi ek gidaya baslayinca duzeldi demistin basliyorum valla bende

Alinti yapmaya çalıştım ama başaramadım dusa girdim masaj yaptım yine, biraz yumuşadı ama sert kısımlar hala çok var, ağrı yok bi sorun olur mu uff o kadar çok masaj yaptım ki son bikaç günde resmen sarkti bir de oglusum bir şeyden mi korktu acaba her seste irkilmeye başladı var mi aynı durumda olan
?

Çok sevindim iyi olmana. Çok şükür gerçekten bu hamilelik daha iyi gidiyor demek ki, inşallah doğum, doğum sonrasrı dahil hep böyle iyi gider.
Kendini zorlama dikkat et.

Marketten alınmamış üzüm pekmezi kullanıyorum kızlar. Yapan kişinin kaynatma süresi ,derecesi çok önemli; katran gibi kanserojen olabiliyor. Güvendiğiniz yerden bulup almaya çalışın.
Karadut pekmezi de çok faydalı ama ben biraz daha bekleyeceğim onun için...

Deren'in iştahı gerçekten düzeldi ek gıdaya başlayınce. Maaşallah sevdi ek gıdaları. Emiyor da... Bir de herseyi maksimum anne sutuyle yapıyorum max. anne sütü alsın diye.
Fakat kuzumun beş aylık kilosu 6.250 boyuysa 66,5 cm. İnce uzun bir tip olacak demek ki...

Son düzenleme:
Oyy masallah sana süslü kiz. Rabbim nazarlardan korusun.

merhaba kızlar elimden geldiğince eski sayfaları okudum.olaylardan kimse bahsetmemiş.biz resmen bunalıma girdik.doğuda yaşıyoruz.yaşadıklarımızı yazmaya bile mecalim kalmadı.dışarı çıkamıyoruz.çocuğa ne sebze ne meyve yediremiyom kaç gundur.çunku butun marketler yakılıp yerle bir edildi.hiç iyi değilim.silah seslerinden başım ağrıyo.dua edin ne olur hayat normale dönsün.

Canim benim Allah yardimciniz olsun nerdesiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…